Yazı Detayı
08 Aralık 2019 - Pazar 17:50 Bu yazı 536 kez okundu
 
Sağlığımızı koruyarak mutlu olmak
NUMAN ALADAĞ
numan2363@hotmail.com
 
 

 Sağlığımızı koruyarak mutlu olmak

 

"Ey Allah'ın kulları, tedavi olunuz; zira Cenab-ı Hakk,  her hastalığın mutlaka çaresini (İlacını) yaratmıştır. Ancak ihtiyarlık denilen hastalık hariç." (Keşfü-l-Hafa, 1/358-59)

 

 

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) hadis-i şeriflerinde: "İlaç yerine iradenizi kuvvetlendirin." buyuruyor.

 

 

 

İradeyi kuvvetlendirmek: İnsan, sağlam bir irade sahibi olmalıdır. Faydalı şeyleri öğrenip yapmalı, faydasız şeyleri de yalnız taklit merakıyla yapmamalıdır. İnsan bir inanca ve bir ahlaka sahip olmalıdır. Hakkı kabul etmeli, haksız ve zararsız olan bir şeyi de, herhangi bir düşünce ile öne sürüp değerlendirmeğe çalışmalıdır. Böyle bir hafiflik insana yakışmaz. 

 

 

 

Hastalıklardan korunmak için pratik çözümler:

 

1- Elma: Ziraatçı Mustafa amca diyor ki: "Elma: Böbreklerin temizlenmesine, sindirim rahatsızlıklarının kontrol edilmesine yardım eder. Düzenli olarak elma yiyenler, gribe yakalanma riski azalır. Günlük C vitamini ihtiyacının ortalama yüzde 20-30'nu karşılar."

 

2- Kayısı: Bağırsak tembelliğini ve gaz oluşmunu giderir. Kan yapıcıdır. Güzel bir cilt ve saç için kullanınız.

 

3- Mandalina: Mandalina kabuğu, beyin damarlarının tıkanıklığını önler. Enfeksiyonlarla savaşmayı kolaylaştırır. 

 

4- Lahana: Sabah akşam, bir yaprak lahana tüketilirse, şekerinizi düşürür ve insan tabiatına göre zamanla insülin kullanmaya ihtiyaç duyulmaz. Ayrıca yaşlanmayı önleyici mineral olarak kabul edilen selenyum deposudur. İktidarsızlık için de, çok etkilidir.

 

5- Salatalık ve Chayote kabağı: Kasları gençleştirir. Deri hücrelerine elastikiyet verir. 

 

6- Armut: Kalp-damar sağlığı, alçak kan basıncı, kabızlık için ve fiziksel performansa iyi gelen vitaminler içerir.

 

7- Muz: Kalp, kas sistemine ve iktidarsızlığa çok faydalıdır. Yorgunluk ve ishal için birebirdir. 

 

NOT: Muz kabızlık yapar. Muz yedikten sonra, armut, kivi, incir ve kaysı gibi meyveler yiyiniz.

 

8- Portakal: Kış hastalığı olan soğuk algınlığı, grip, felçten korunmak, kalp hastalığı, bağırsak tembelliği ve hafızayı güçlendirir.

 

NOT: Sabah kahvaltısından 30-40 dakika önce, portakal mevsimi  süresince, bir portakalı soyup yiyiniz.

 

9- Ceviz: Ziraatçı Mustafa amca diyor ki: "Peyniri, cevizle beraber yerseniz bağırsak gazı ve böbreklerde taş oluşumunu önlemiş olursunuz. Ayrıca yemek yedikten sonra, yarım ceviz büyüklüğünde peynir yiyiniz ki, dişleriniz çürümesin ve sağlıklı olsun."

 

10- Kırmızı biber: C vitamini, gribin etkisini yüzde 80 oranında azaltabilecek kadar güçlü bir ajandır. Kırmızı biber de ki C vitamini, portakaldan iki kat daha fazladır. Gribi, kırmızı biber yiyerek tedavi edin.

 

11- Patates: içerdiği "beta caroten" sayesinde, gribe karşı vücudu koruma özelliği vardır. Vücutta A vitaminine çevriliyor ve grip tedavisinde çok etkilidir.

 

12- Bal-Yoğurt: Kış hastalıklarından korunmak için, bal ile yoğurdu beraber tüketirseniz, kış hastalıkları, sizin ziyaretinize gelmez.

 

13- Zencefil: Yaz-kış zencefil tüketirseniz, sizi enfeksiyonlardan korur. Ayrıca ses kısıklığı, güçlü hafıza, bağırsak gazı oluşumundan korur. Mübarek zencefil'in saymakla bitmeyen bir çok faydaları vardır.

 

UYARI: Safra kesesi sorunu olanlar, zencefil kullanmamalıdırlar.

 

14- Mısır püskülü:  2-3 saatte, bir Türk kahvesi fincanı mısır püskülü çayı içerek zayıflayın. Ayrıca böbrek iltihabı, romatizmal hastalıklar, vücudunuzdaki yağları azaltma, yaşlıların ve çocukların yatağa işemesi ve böbrek sancılarında ve kalp ödeminde ve tüm bu rahatsızlıklarda çok faydalıdır.

 

NOT: Doktorunuzun önerisini alarak kullanmanız daha faydalı olur.

 

15- Melisa-Oğulotu: İdrar yolu iltihaplarının tedavisi için, günde iki su bardağı Oğulotu veya melisa demleyin için. Böylece idrar yollarındaki iltihabı temizler. Melisa-Oğulotu, kalp-damar tıkanıklığı için, en etkili bitki olduğu modern Tıb tarafından da onaylanmıştır. 

 

NOT: Kesinlikle oğulotu-Melisa'yı, kaynatmayın. Bir su bardağı kaynar suyun içine koyun, boş bardağın aynısını ters çevirip hava almayacak şekilde kapatınız. Tüm bitki çaylarını aynı şekilde demleyin ki, içerdiği faydalı enzimler kaybolmasın.

 

16- Omega 3 yağı: Balık, ceviz yeşil sebzeler, soya fasulyesinde bulunan omega 3 ve bazı tahıllarda bulunan omega 6 dengesiyle beslenip bebek emziren annelerin bebeklerinde sinir, beyin sistemi gelişiminin, bu denge ile beslenmeyen annelere oranla daha sağlıklı olduğunu, Rajasthan-Bikaner tarım üniversitesi beslenme uzmanları belirtiyorlar. Yeterince omega yağları alınmadığında dyslexia olarak tanımlanan okuma zorluğu, telaffuz ve yazma yetenekleri daha az oluyor. Rajarsthan-Bikaner tarım üniversitesi bilim adamları, diğer yağlardan farkı vücut tarafından üretilmeyen ve "elzem yağ" diye adlandırılan omega 3 ve omega 6 dengesinin, böbrek fonksiyonlarına faydalarından başka, kan şekeri seviyesinin kontrolüne ve her çeşit enfeksiyonlara karşı güçlü bir savunma sistemi olduğunu açıklıyorlar.

 

17- Öksürüğe karşı Fesleğen-Zencefil: Grip ve soğuk algınlığı gibi sebep olduğu öksürüğü kesmek için zencefil ve fesleğen çayı en etkili bitkilerdir. Günde 2 su bardağı bu çaydan demleyerek içilebilir. 

 

NOT: Kesinlikle kaynatmayın. Demleyin.

 

18- Uykusuzluk-kalp krizi: Bir gecede en az 5 saat veya daha az uyumak, yeterince uykusunu alamadığıdır. 5 Saatten az uyumak, kalp krizi riskini çok arttırıyor. Onun içindir ki, uykusuzluğun sebebini araştırmalısınız. 

 

19- Bel ağrısı: Bel ağrısının sebebi birinci derecede hareketsizlik geliyor. Yürürken dik yürümemek, ağır yük kaldırmak gibi mekanik faktörler de eklenince, ağrılar kronikleşiyor. Başka bir hastalığınız yoksa, ağrılardan kurtulmak için egzersiz yapın, özellikle dik yürümeye dikkat edin ve ormanlık alanlarda haftada iki gün yürüyüş yapınız. 

 

20- Yüzünüzdeki Çiller: Eşit miktarda aloe vera, maydanoz ve taze sıkılmış limon-portakal suyunu uygulayın. 20 dakika sonra da nemlendirici krem uygulayın. Çillerin kaybolması için çok etkili bir karışımdır.

 

NOT: Limon ve portakal suyu, bir ölçek olacak. Bir çay bardağını, yarım limon suyu, yarım da portakal suyu ile tamamlayın.

 

21- Ceviz: Rajasthan-Bikaner tarım üniversitesi uzmanları tarafından yapılan araştırmalara göre, yemeklerden sonra yenen 3-4 adet ceviz, yağlı besinlerin damarlara verdiği zararları ve hastalıkları önlüyor. Ayrıca ceviz damarlarların esnekliğini de koruduğunu belirtiyorlar. Yağlı besinlerin sebep olduğu damar sertliği, kalp hastalıkları ve felç'in temel nedenleri arasında gösteriliyor.

 

22- Rajasthan-Bikaner tarım üniversitesi, beslenme bilim adamları öneriyor: Yağlı ciltler için: Bazı bayanların cildi yer-yer yağlı ve yağsızdır. Örneğin burun çevresi ve alın yağlı, yanaklar yağsız olabilir. Bu durumda sabun ile yıkadıktan sonra pullanmalar olabilir. Bu gibi kırışık bir cilde sahip olanlar sabun kullanmamalı, yüzlerini gül suyu ile silip temizlemelidir.

 

23- Kahvaltıda meyve yemek: Mevsimsel meyveler tüketerek alınan vitaminler, bağışıklık sistemini güçlendirmede çok etkilidir. Rajasthan-Tarım üniversitesi bilim adamları, bebeklere 8-10 aylık olduktan sonra elma rendesi, mango, avokado, kuru kayısı, organik domates ve havuç rendesi yedirilmesini ihmal etmemelidirler.

 

24- Çocuklarda, nezle-Grip tehlikesi: Grip ve nezle sebebiyle meydana gelen öksürüğün, aniden kesilmesinin çocuklarda zatürre ve bronşit'e sebep olabileceğine dikkat çeken Rajasthan-Bikaner tarım üniversitesi bilim adamları, öksürüğü kesmek için en etkili tedavi usülü, buhar tedavisidir. Çocuğun bulunduğu yer, nemli olmasına özen gösterilmelidir.

 

UYARI: Doktorun önerisini alarak, çocuğa bu uygulamayı yapın.

 

25- Stres ve kronik yorgunluk: Rajasthan-Bikaner tarım üniversitesi bilim adamları, tarafından yapılan araştırmalar sonucunda, bir çok hastalığın stresin kronik yorgunluğun da, en önemli nedenlerinden biri olduğu ortaya çıktı.

 

26- Numan Aladağ diyor ki: Tıbbın amacı, hastaya samimiyet, şefkat ve güler yüzle ilgi gösterip yaşamını uzatmaktır. Tıbbın ülküsü ise hekime olan ihtiyacı ortadan kaldırmaktır.

 

 

 

Sağlığımızı koruyarak mutlu olabilmemiz için, bir rahatsızlık halinde şifa çarelerini aramak dini vecibedir, tedbir takdire engel değildir. Türk İslam geleneklerinde sağlığı korumak için ilk önce irademizi güçlendirmeliyiz. 

 

 

 

Türk Milletinin daha sağlıklı olabilmesi için, başta Harran ve Konya ovaları olmak üzere Türkiye genelinde, acilen modern tarım gerçekleştirilmelidir. 

 

 

 

Bütün makamlar, Türk Milletinin sağlığı ve huzuru içindir. Makamlar etiket edinme ve bireysel çıkarcılık değildir. Herkes görevini, sadakat ve samimiyetle ayrım yapmadan ifa etmelidir ki, Fetö gibi riyakar "İhanet şebekesi" olmadıkları belli olsun.

 

 

 

"Ey Türk Milleti! Laf ile Millilik olmaz. Düşünelim, araştıralım, çalışalım, üretelim ki, sağlıklı olalım."

 

 

 

Bu bilgiler, destek ve bilgi içindir. Aile doktorunuza danışarak kullanmanız daha faydalı olur.

 

Cenab-ı Allah, kalbinde Allah korkusu ve ruhunda vatan kavramı olanların, vatana hizmet etmeyi kendilerine nasip etsin.

 

Bencil ve çıkar için, Türk Milletinin sağlığını bozanları da, kahr-ı perişan etsin.

 

 Cümle vatan Şehitlerini ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü  Rahmetle, Gazileri Minnetle anar. Hasta ve yaralılara acil şifalar dileriz.

 

 

1- Hadis-i Şerifler Kaynakçası: (Hindistan İslam dünyasının, ünlü din görevlisi, bürokrat ve Mevlevi Hafız Seyyid Asaf Ali )

2-Rjasthan-Bikaner tarım üniversitesi bilim adamlarının araştırma sonuçları

 
Etiketler: Sağlığımızı, koruyarak, mutlu, olmak,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
17 Ocak 2020
TÜRK GELENEKLERİNDE TEMİZLİK
135 Okunma.
31 Aralık 2019
2020 YILI, ÇALIŞARAK ÜRETİM YILI OLSUN
1010 Okunma.
22 Aralık 2019
Tarım Bakanlığına Stratejik Öneri
1030 Okunma.
13 Aralık 2019
Milli bekamıza yönelen ekonomik-sosyal tehditler
954 Okunma.
30 Kasım 2019
Limon da ki Mucizeler
754 Okunma.
23 Kasım 2019
GELECEĞİMİZ ÖĞRETMENLERDİR
990 Okunma.
20 Kasım 2019
Türk kültüründe
618 Okunma.
06 Kasım 2019
Türk İslam geleneğinde Mevlid-i Şerif
1265 Okunma.
28 Ekim 2019
EKONOMİK TERÖRLE MÜCADELE EDEREK, E CUMHURİYETİ PAYDAR KILALIM
142 Okunma.
25 Eylül 2019
Ziraatçı Mustafa amca'dan sağlık tavsiyeleri
465 Okunma.
14 Eylül 2019
EĞİTİM VE ÖĞRETMİN ÖNEMİ
918 Okunma.
06 Eylül 2019
Çocuklarınızın sağlığı, RAF bedeli şartı ile güvence altında
1022 Okunma.
28 Ağustos 2019
ZAFER BAYRAMI VE HİCRİ YILBAŞI KUTLU OLSUN
1025 Okunma.
20 Ağustos 2019
BİLEN İÇİN ŞİFA HER YERDE
974 Okunma.
09 Ağustos 2019
Türk İslam geleneklerinde Kurban Bayramı
839 Okunma.
29 Temmuz 2019
Türk Ahlakı ve Müslümanlık
374 Okunma.
14 Temmuz 2019
15 TEMMUZ İKTİSADİ DEMOKRASİ İÇİN BAŞLANGIÇ OLSUN
260 Okunma.
19 Haziran 2019
TÜRK AHLAKI VE DEMOKRASİ
269 Okunma.
13 Haziran 2019
TARİHİN BARIŞMAZ DÜŞMANLARI VE İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SEÇİMİ
327 Okunma.
03 Haziran 2019
Bayramı, mana derinliğinde yaşayalım
326 Okunma.
30 Mayıs 2019
Bu Gecenin Kadrini Bilmek gerek
291 Okunma.
26 Mayıs 2019
Sosyal Yardılaşma ve Sadaka-i Fıtır
295 Okunma.
19 Mayıs 2019
İslamiyette Ruh Sağlığımız
283 Okunma.
11 Mayıs 2019
Teravih namazı ve sağlığımız
351 Okunma.
05 Mayıs 2019
İslam dininde Hikmetleri ile Ramazan Gelen Kutusu x
304 Okunma.
25 Nisan 2019
Domuz ürünleri satışı ve RAF bedeli şartı düzenlemesi iyi gelecek
507 Okunma.
22 Nisan 2019
Türk Milletinin teminatı, Türk gençliğidir
273 Okunma.
18 Nisan 2019
Berat gecesi büyük bir fırsattır.
333 Okunma.
11 Nisan 2019
Hıyar'ın şaşırtıcı faydaları
625 Okunma.
31 Mart 2019
Miraç Kandili ve Türk İslam Gelenekleri
485 Okunma.
22 Mart 2019
31 Mart seçimi kritik eşiğimiz
439 Okunma.
16 Mart 2019
Milli ruh ekseninde Çanakkale Zaferi
361 Okunma.
12 Mart 2019
DEMOKRASİDE BÜYÜK RİSK
386 Okunma.
07 Mart 2019
Regaip Kandilinde, Türk İslam gelenekleri
474 Okunma.
02 Mart 2019
RÜŞVET VE RAF BEDELİNE DUR DİYENLER 31 MART SEÇİMİNİ KAZANIR
585 Okunma.
21 Ocak 2019
ÜÇ R'ye DUR DİYEBİLİRİZ
5044 Okunma.
15 Ocak 2019
Başarı merdivenini çıkarken...
910 Okunma.
06 Ocak 2019
Mübarek elma, hem deva hem şifadır
824 Okunma.
28 Aralık 2018
DİZ-MAFSAL AĞRILARI VE KUVVET ŞURUBU REÇETELERİ
1212 Okunma.
06 Aralık 2018
Lahananın şaşırtıcı faydaları
2403 Okunma.
24 Kasım 2018
Mart seçimleri borsasında hisse senedi alma yarışı
2133 Okunma.
18 Kasım 2018
Mevlid kandili ve birlik-beraberlik ruhu
1266 Okunma.
09 Kasım 2018
ATATÜRK ve İslam Dini
1705 Okunma.
28 Ekim 2018
CUMHURİYET ve tarımla geleceğimiz daha güvenlidir.
1425 Okunma.
27 Eylül 2018
HERŞEY MİLLİ EKONOMİ İÇİN
2692 Okunma.
16 Eylül 2018
Eğitim ve Milli Ekonomi
721 Okunma.
10 Eylül 2018
HİCRİ YILBAŞI VE AŞURA GÜNÜ
633 Okunma.
07 Eylül 2018
ADALE VE KRAMP AĞRISI
598 Okunma.
28 Ağustos 2018
ZAFER BAYRAMI VE EKONOMİK TERÖR
744 Okunma.
18 Ağustos 2018
Kurban Bayramı ve Mutluluğumuz
1370 Okunma.
12 Ağustos 2018
Vatan sevgisi ve raf bedeli şartı
1522 Okunma.
30 Temmuz 2018
Domates de ki mucizeler ve yerli malı
1420 Okunma.
23 Temmuz 2018
RÜŞVETE DUR DİYEBİLİRİZ
1099 Okunma.
15 Temmuz 2018
Kahraman TÜRK Milleti'nin, 15 Temmuz Zaferi
1009 Okunma.
07 Temmuz 2018
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN, MUCİZE REÇETELER
1808 Okunma.
26 Haziran 2018
OĞUL OTU VE GİZLİ MUCİZELERİ
3061 Okunma.
21 Haziran 2018
Güçlü irade ve Adalet
753 Okunma.
17 Haziran 2018
VAKİT RÜŞVETLE MÜCADELE VAKTİDİR
680 Okunma.
13 Haziran 2018
MÜ'MİNLERİN BAYRAMI
678 Okunma.
07 Haziran 2018
Leyle-i Kadir Gecesi ve fazileti
797 Okunma.
03 Haziran 2018
24 Haziran Zaafer olsun
740 Okunma.
28 Mayıs 2018
ATATÜRK VE RAMAZAN-I ŞERİF
694 Okunma.
21 Mayıs 2018
Ekonomik Terör ve Kudüs
694 Okunma.
15 Mayıs 2018
Ramazan- Şerif ve Huzurumuz
682 Okunma.
12 Mayıs 2018
Devlet Bahçeli ve Mühendis Binali Yıldırım'ın Dikkatine!
1533 Okunma.
06 Mayıs 2018
24 Haziran da ki irade, istikbali tayin eder
759 Okunma.
29 Nisan 2018
Berat Gecesinin bereketi
818 Okunma.
16 Nisan 2018
DEMOKRASİ DE İRADE ÖNEMLİDİR
674 Okunma.
31 Mart 2018
Şahsiyet ve Topluma Hizmet
1190 Okunma.
27 Mart 2018
Karaciğer Yağlanmasına bitkisel destek
1178 Okunma.
21 Mart 2018
Regaip Kandili ve Biz
980 Okunma.
17 Mart 2018
Çanakkale Ruhumuz ve Anzaklar
1055 Okunma.
08 Mart 2018
TÜRKLER KİMDİR*
1469 Okunma.
01 Mart 2018
EKLEM İLTİHABI İÇİN, ZERDEÇAL-ZENCEFİL
2651 Okunma.
18 Şubat 2018
Yetim Hakkı, Samimiyet ve Rüşvet
2130 Okunma.
11 Şubat 2018
Her sabah alacağımız kararlar, Her akşam kendimize soracağımız sorular
1415 Okunma.
04 Şubat 2018
TEMEL GIDA-İÇECEK VE TARIM
1457 Okunma.
28 Ocak 2018
ZAYIFLAMA VE İLTİHABI KURUTMA REÇETELERİ
1513 Okunma.
22 Ocak 2018
CİLT GÜZELLİĞİNİZ İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER
1470 Okunma.
14 Ocak 2018
FİLİSTİNDEN HARRAN OVASINA
1346 Okunma.
08 Ocak 2018
DUA, ŞİFA VE MUTLULUKTUR
947 Okunma.
01 Ocak 2018
MİSAFİR AĞIRLAMA GELENEKLERİ
982 Okunma.
17 Aralık 2017
SANAYİLEŞMEYİ ENGELLEYEN DÜŞMANLAR
857 Okunma.
29 Kasım 2017
Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
860 Okunma.
24 Kasım 2017
ÖĞRETMEN OLMAK KOLAY DEĞİL
830 Okunma.
17 Kasım 2017
BESLENME VE MİLLİ TARIM
826 Okunma.
28 Ekim 2017
''CUMHURİYET'' BAYRAMDIR
939 Okunma.
23 Ekim 2017
Terör ve hastalık oluşturan sektörler
971 Okunma.
14 Ekim 2017
GÖZLE GÖRÜLMEYEN DÜŞMANLARIMIZ
958 Okunma.
02 Ekim 2017
DİZDEKİ KİREÇLENMEYE ÇÖZÜM REÇETELERİ
1193 Okunma.
25 Eylül 2017
Sosyal hastalıklarımız (Rüşvet-Raf Bedeli)
965 Okunma.
12 Eylül 2017
MEVSİM DEĞİŞİKLİĞİNDE ÖKSÜRÜK TEDAVİSİ
1070 Okunma.
31 Ağustos 2017
Kurban Bayramını, Bayram Kılmak Elimizde
891 Okunma.
29 Ağustos 2017
ZAFER BAYRAMININ 95 Cİ YILDÖNÜM COŞKUSU
937 Okunma.
21 Ağustos 2017
Salatalıkla Sağlığı Yakala
942 Okunma.
03 Ağustos 2017
FESLEĞEN (TULSİ)'NİN FAYDALARI
1592 Okunma.
13 Temmuz 2017
ŞEHİTLERİMİZE VEFA
913 Okunma.
02 Temmuz 2017
Raf Bedeli uygulaması karşısında milli duruş
972 Okunma.
24 Haziran 2017
Mü'minlerin Bayramı
975 Okunma.
20 Haziran 2017
Kadir Gecesi bir fırsattır
1106 Okunma.
09 Haziran 2017
TEMİZLİK, MÜSLÜMANLIĞIN İLK ADIMIDIR
1093 Okunma.
31 Mayıs 2017
RAMAZAN-I ŞERİF'İN GETİRDİKLERİ
2134 Okunma.
25 Mayıs 2017
Ramazan-ı Şerifin Şifalı armağanları
1057 Okunma.
18 Mayıs 2017
TARİHİN BARIŞMAZ DÜŞMANLARI !
894 Okunma.
14 Mayıs 2017
EKONOMİK TERÖRÜN BİLİNMEYEN YÖNLERİ!
988 Okunma.
09 Mayıs 2017
BERAT GECESİNDE HUZUR VE BEREKET
1093 Okunma.
07 Mayıs 2017
TOPLUM EĞİTİMİNDE ŞAHSİYET VE EKONOMİK MİLLİYETÇİLİK
1062 Okunma.
30 Nisan 2017
PROTEİN SAVAŞINDA TÜRKİYE
847 Okunma.
22 Nisan 2017
MİLLİ VE MANEVİ MUTLULUĞUMUZU İDRAK EDELİM
959 Okunma.
16 Nisan 2017
ÖZLÜ SÖZLERDE HAK VE ÖZGÜRLÜK
1134 Okunma.
12 Nisan 2017
GÜZELLİĞİNİZ VE SAĞLIĞINIZ İÇİN ÇİLEK SAFASI
875 Okunma.
29 Mart 2017
Regaip Kandilinin Fazileti
1392 Okunma.
26 Mart 2017
HAYAT İÇİN ADALETİN önemi
981 Okunma.
23 Mart 2017
İnsan Hedefi ve Demokrasi
766 Okunma.
16 Mart 2017
Milli Duruş ve 18 Mart
993 Okunma.
11 Mart 2017
Ekonomik terör bizi vuruyor.
994 Okunma.
06 Mart 2017
Silahsız işgal ve kuruş vurgunu
1051 Okunma.
04 Mart 2017
Milli Hakimiyet, Riyakarlık ve Rüşvet
984 Okunma.
25 Şubat 2017
Damar tıkanıklığı ve güçlü hafıza için çözüm...
969 Okunma.
18 Şubat 2017
Himalaya etekleri ile Muğla nın ortak yönü
940 Okunma.
11 Şubat 2017
RAJASTHAN'da GUATIR TEDAVİSİ
1109 Okunma.
04 Şubat 2017
Bahar Mevsiminde Korunma Yöntemleri
1024 Okunma.
29 Ocak 2017
ATATÜRK'Ü DOĞRU TANIYALIM (DÜZELTME)
1132 Okunma.
23 Ocak 2017
RAJASTHAN'DAN SAĞLIK VE MUTLULUK ÖNERİLERİ
1028 Okunma.
15 Ocak 2017
MİLLİ SERMAYEYE VE SAHİP ÇIKALIM
1130 Okunma.
12 Ocak 2017
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN İLAHİ HİKMETLER
1247 Okunma.
02 Ocak 2017
RAJASTHAN'dan kanser riskini azaltan çareler
1243 Okunma.
24 Aralık 2016
YILBAŞI FIRSATÇILIĞI
1070 Okunma.
29 Kasım 2016
YEŞİL MERCİMEK VE ŞİFALI ARMAĞANLARI
1036 Okunma.
23 Kasım 2016
ÖĞRETMENLERİMİZE SEVGİ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
1504 Okunma.
15 Kasım 2016
SİNÜZİT İÇİN ŞİFALI ARMAĞANLAR
1618 Okunma.
13 Kasım 2016
İnsan da ve doğa da sevgi
1205 Okunma.
09 Kasım 2016
ATATÜRK'ü 78 ci Yılında Rahmetle Anıyoruz....
836 Okunma.
03 Kasım 2016
HİNDİSTAN DA HASTALIKLARA KARŞI MUCİZE KARIŞIM
1918 Okunma.
Haber Yazılımı