Yazı Detayı
08 Aralık 2019 - Pazar 17:50 Bu yazı 681 kez okundu
 
Sağlığımızı koruyarak mutlu olmak
NUMAN ALADAĞ
numan2363@hotmail.com
 
 

 Sağlığımızı koruyarak mutlu olmak

 

"Ey Allah'ın kulları, tedavi olunuz; zira Cenab-ı Hakk,  her hastalığın mutlaka çaresini (İlacını) yaratmıştır. Ancak ihtiyarlık denilen hastalık hariç." (Keşfü-l-Hafa, 1/358-59)

 

 

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) hadis-i şeriflerinde: "İlaç yerine iradenizi kuvvetlendirin." buyuruyor.

 

 

 

İradeyi kuvvetlendirmek: İnsan, sağlam bir irade sahibi olmalıdır. Faydalı şeyleri öğrenip yapmalı, faydasız şeyleri de yalnız taklit merakıyla yapmamalıdır. İnsan bir inanca ve bir ahlaka sahip olmalıdır. Hakkı kabul etmeli, haksız ve zararsız olan bir şeyi de, herhangi bir düşünce ile öne sürüp değerlendirmeğe çalışmalıdır. Böyle bir hafiflik insana yakışmaz. 

 

 

 

Hastalıklardan korunmak için pratik çözümler:

 

1- Elma: Ziraatçı Mustafa amca diyor ki: "Elma: Böbreklerin temizlenmesine, sindirim rahatsızlıklarının kontrol edilmesine yardım eder. Düzenli olarak elma yiyenler, gribe yakalanma riski azalır. Günlük C vitamini ihtiyacının ortalama yüzde 20-30'nu karşılar."

 

2- Kayısı: Bağırsak tembelliğini ve gaz oluşmunu giderir. Kan yapıcıdır. Güzel bir cilt ve saç için kullanınız.

 

3- Mandalina: Mandalina kabuğu, beyin damarlarının tıkanıklığını önler. Enfeksiyonlarla savaşmayı kolaylaştırır. 

 

4- Lahana: Sabah akşam, bir yaprak lahana tüketilirse, şekerinizi düşürür ve insan tabiatına göre zamanla insülin kullanmaya ihtiyaç duyulmaz. Ayrıca yaşlanmayı önleyici mineral olarak kabul edilen selenyum deposudur. İktidarsızlık için de, çok etkilidir.

 

5- Salatalık ve Chayote kabağı: Kasları gençleştirir. Deri hücrelerine elastikiyet verir. 

 

6- Armut: Kalp-damar sağlığı, alçak kan basıncı, kabızlık için ve fiziksel performansa iyi gelen vitaminler içerir.

 

7- Muz: Kalp, kas sistemine ve iktidarsızlığa çok faydalıdır. Yorgunluk ve ishal için birebirdir. 

 

NOT: Muz kabızlık yapar. Muz yedikten sonra, armut, kivi, incir ve kaysı gibi meyveler yiyiniz.

 

8- Portakal: Kış hastalığı olan soğuk algınlığı, grip, felçten korunmak, kalp hastalığı, bağırsak tembelliği ve hafızayı güçlendirir.

 

NOT: Sabah kahvaltısından 30-40 dakika önce, portakal mevsimi  süresince, bir portakalı soyup yiyiniz.

 

9- Ceviz: Ziraatçı Mustafa amca diyor ki: "Peyniri, cevizle beraber yerseniz bağırsak gazı ve böbreklerde taş oluşumunu önlemiş olursunuz. Ayrıca yemek yedikten sonra, yarım ceviz büyüklüğünde peynir yiyiniz ki, dişleriniz çürümesin ve sağlıklı olsun."

 

10- Kırmızı biber: C vitamini, gribin etkisini yüzde 80 oranında azaltabilecek kadar güçlü bir ajandır. Kırmızı biber de ki C vitamini, portakaldan iki kat daha fazladır. Gribi, kırmızı biber yiyerek tedavi edin.

 

11- Patates: içerdiği "beta caroten" sayesinde, gribe karşı vücudu koruma özelliği vardır. Vücutta A vitaminine çevriliyor ve grip tedavisinde çok etkilidir.

 

12- Bal-Yoğurt: Kış hastalıklarından korunmak için, bal ile yoğurdu beraber tüketirseniz, kış hastalıkları, sizin ziyaretinize gelmez.

 

13- Zencefil: Yaz-kış zencefil tüketirseniz, sizi enfeksiyonlardan korur. Ayrıca ses kısıklığı, güçlü hafıza, bağırsak gazı oluşumundan korur. Mübarek zencefil'in saymakla bitmeyen bir çok faydaları vardır.

 

UYARI: Safra kesesi sorunu olanlar, zencefil kullanmamalıdırlar.

 

14- Mısır püskülü:  2-3 saatte, bir Türk kahvesi fincanı mısır püskülü çayı içerek zayıflayın. Ayrıca böbrek iltihabı, romatizmal hastalıklar, vücudunuzdaki yağları azaltma, yaşlıların ve çocukların yatağa işemesi ve böbrek sancılarında ve kalp ödeminde ve tüm bu rahatsızlıklarda çok faydalıdır.

 

NOT: Doktorunuzun önerisini alarak kullanmanız daha faydalı olur.

 

15- Melisa-Oğulotu: İdrar yolu iltihaplarının tedavisi için, günde iki su bardağı Oğulotu veya melisa demleyin için. Böylece idrar yollarındaki iltihabı temizler. Melisa-Oğulotu, kalp-damar tıkanıklığı için, en etkili bitki olduğu modern Tıb tarafından da onaylanmıştır. 

 

NOT: Kesinlikle oğulotu-Melisa'yı, kaynatmayın. Bir su bardağı kaynar suyun içine koyun, boş bardağın aynısını ters çevirip hava almayacak şekilde kapatınız. Tüm bitki çaylarını aynı şekilde demleyin ki, içerdiği faydalı enzimler kaybolmasın.

 

16- Omega 3 yağı: Balık, ceviz yeşil sebzeler, soya fasulyesinde bulunan omega 3 ve bazı tahıllarda bulunan omega 6 dengesiyle beslenip bebek emziren annelerin bebeklerinde sinir, beyin sistemi gelişiminin, bu denge ile beslenmeyen annelere oranla daha sağlıklı olduğunu, Rajasthan-Bikaner tarım üniversitesi beslenme uzmanları belirtiyorlar. Yeterince omega yağları alınmadığında dyslexia olarak tanımlanan okuma zorluğu, telaffuz ve yazma yetenekleri daha az oluyor. Rajarsthan-Bikaner tarım üniversitesi bilim adamları, diğer yağlardan farkı vücut tarafından üretilmeyen ve "elzem yağ" diye adlandırılan omega 3 ve omega 6 dengesinin, böbrek fonksiyonlarına faydalarından başka, kan şekeri seviyesinin kontrolüne ve her çeşit enfeksiyonlara karşı güçlü bir savunma sistemi olduğunu açıklıyorlar.

 

17- Öksürüğe karşı Fesleğen-Zencefil: Grip ve soğuk algınlığı gibi sebep olduğu öksürüğü kesmek için zencefil ve fesleğen çayı en etkili bitkilerdir. Günde 2 su bardağı bu çaydan demleyerek içilebilir. 

 

NOT: Kesinlikle kaynatmayın. Demleyin.

 

18- Uykusuzluk-kalp krizi: Bir gecede en az 5 saat veya daha az uyumak, yeterince uykusunu alamadığıdır. 5 Saatten az uyumak, kalp krizi riskini çok arttırıyor. Onun içindir ki, uykusuzluğun sebebini araştırmalısınız. 

 

19- Bel ağrısı: Bel ağrısının sebebi birinci derecede hareketsizlik geliyor. Yürürken dik yürümemek, ağır yük kaldırmak gibi mekanik faktörler de eklenince, ağrılar kronikleşiyor. Başka bir hastalığınız yoksa, ağrılardan kurtulmak için egzersiz yapın, özellikle dik yürümeye dikkat edin ve ormanlık alanlarda haftada iki gün yürüyüş yapınız. 

 

20- Yüzünüzdeki Çiller: Eşit miktarda aloe vera, maydanoz ve taze sıkılmış limon-portakal suyunu uygulayın. 20 dakika sonra da nemlendirici krem uygulayın. Çillerin kaybolması için çok etkili bir karışımdır.

 

NOT: Limon ve portakal suyu, bir ölçek olacak. Bir çay bardağını, yarım limon suyu, yarım da portakal suyu ile tamamlayın.

 

21- Ceviz: Rajasthan-Bikaner tarım üniversitesi uzmanları tarafından yapılan araştırmalara göre, yemeklerden sonra yenen 3-4 adet ceviz, yağlı besinlerin damarlara verdiği zararları ve hastalıkları önlüyor. Ayrıca ceviz damarlarların esnekliğini de koruduğunu belirtiyorlar. Yağlı besinlerin sebep olduğu damar sertliği, kalp hastalıkları ve felç'in temel nedenleri arasında gösteriliyor.

 

22- Rajasthan-Bikaner tarım üniversitesi, beslenme bilim adamları öneriyor: Yağlı ciltler için: Bazı bayanların cildi yer-yer yağlı ve yağsızdır. Örneğin burun çevresi ve alın yağlı, yanaklar yağsız olabilir. Bu durumda sabun ile yıkadıktan sonra pullanmalar olabilir. Bu gibi kırışık bir cilde sahip olanlar sabun kullanmamalı, yüzlerini gül suyu ile silip temizlemelidir.

 

23- Kahvaltıda meyve yemek: Mevsimsel meyveler tüketerek alınan vitaminler, bağışıklık sistemini güçlendirmede çok etkilidir. Rajasthan-Tarım üniversitesi bilim adamları, bebeklere 8-10 aylık olduktan sonra elma rendesi, mango, avokado, kuru kayısı, organik domates ve havuç rendesi yedirilmesini ihmal etmemelidirler.

 

24- Çocuklarda, nezle-Grip tehlikesi: Grip ve nezle sebebiyle meydana gelen öksürüğün, aniden kesilmesinin çocuklarda zatürre ve bronşit'e sebep olabileceğine dikkat çeken Rajasthan-Bikaner tarım üniversitesi bilim adamları, öksürüğü kesmek için en etkili tedavi usülü, buhar tedavisidir. Çocuğun bulunduğu yer, nemli olmasına özen gösterilmelidir.

 

UYARI: Doktorun önerisini alarak, çocuğa bu uygulamayı yapın.

 

25- Stres ve kronik yorgunluk: Rajasthan-Bikaner tarım üniversitesi bilim adamları, tarafından yapılan araştırmalar sonucunda, bir çok hastalığın stresin kronik yorgunluğun da, en önemli nedenlerinden biri olduğu ortaya çıktı.

 

26- Numan Aladağ diyor ki: Tıbbın amacı, hastaya samimiyet, şefkat ve güler yüzle ilgi gösterip yaşamını uzatmaktır. Tıbbın ülküsü ise hekime olan ihtiyacı ortadan kaldırmaktır.

 

 

 

Sağlığımızı koruyarak mutlu olabilmemiz için, bir rahatsızlık halinde şifa çarelerini aramak dini vecibedir, tedbir takdire engel değildir. Türk İslam geleneklerinde sağlığı korumak için ilk önce irademizi güçlendirmeliyiz. 

 

 

 

Türk Milletinin daha sağlıklı olabilmesi için, başta Harran ve Konya ovaları olmak üzere Türkiye genelinde, acilen modern tarım gerçekleştirilmelidir. 

 

 

 

Bütün makamlar, Türk Milletinin sağlığı ve huzuru içindir. Makamlar etiket edinme ve bireysel çıkarcılık değildir. Herkes görevini, sadakat ve samimiyetle ayrım yapmadan ifa etmelidir ki, Fetö gibi riyakar "İhanet şebekesi" olmadıkları belli olsun.

 

 

 

"Ey Türk Milleti! Laf ile Millilik olmaz. Düşünelim, araştıralım, çalışalım, üretelim ki, sağlıklı olalım."

 

 

 

Bu bilgiler, destek ve bilgi içindir. Aile doktorunuza danışarak kullanmanız daha faydalı olur.

 

Cenab-ı Allah, kalbinde Allah korkusu ve ruhunda vatan kavramı olanların, vatana hizmet etmeyi kendilerine nasip etsin.

 

Bencil ve çıkar için, Türk Milletinin sağlığını bozanları da, kahr-ı perişan etsin.

 

 Cümle vatan Şehitlerini ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü  Rahmetle, Gazileri Minnetle anar. Hasta ve yaralılara acil şifalar dileriz.

 

 

1- Hadis-i Şerifler Kaynakçası: (Hindistan İslam dünyasının, ünlü din görevlisi, bürokrat ve Mevlevi Hafız Seyyid Asaf Ali )

2-Rjasthan-Bikaner tarım üniversitesi bilim adamlarının araştırma sonuçları

 
Etiketler: Sağlığımızı, koruyarak, mutlu, olmak,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
22 Haziran 2020
AHLAKSIZLIĞIN MİLLİYETİ YOKTUR
216 Okunma.
13 Haziran 2020
Türk jandarma'sının tarihsel gücü
236 Okunma.
06 Haziran 2020
Kolonya ile cilt temizliğindeki sakıncalar
184 Okunma.
01 Haziran 2020
Kalo-damar sağlığınız için Oğulotu
157 Okunma.
23 Mayıs 2020
Ramazan Bayramı fırsat olsun
205 Okunma.
18 Mayıs 2020
Kahramanlığa aşık Türk Milleti ve 19 Mayıs
268 Okunma.
11 Mayıs 2020
Haramlardan uzak durup, sünnete uygun yaşamalıyız.
153 Okunma.
02 Mayıs 2020
TÜRKÜM DEDİM TOPRAĞIMA SARILDIM
213 Okunma.
30 Nisan 2020
Ramazan-ı şerifin, şifal-ı armağanları
176 Okunma.
25 Nisan 2020
RAMAZAN-I ŞERİF'İN MANEVİ İKLİMİNİ YAŞAYALIM
171 Okunma.
22 Nisan 2020
23 Nisan 1920, Türk Gençliğinin teminatıdır
214 Okunma.
15 Nisan 2020
Sağlığımız için Zencefil Yetiştirelim (2)
214 Okunma.
12 Nisan 2020
Sağlığınız için, zencefil doğal çözüm (1)
192 Okunma.
06 Nisan 2020
Berat Gecesi büyük bir fırsattır
331 Okunma.
28 Mart 2020
KAYIT DIŞI EKONOMİ KORONAVİRÜS KADAR TEHLİKELİDİR
826 Okunma.
21 Mart 2020
Miraç Kandili ve ibadetlerimiz:
224 Okunma.
17 Mart 2020
18 Mart, küresel saldırıya dur demektir
862 Okunma.
29 Şubat 2020
Kahraman Türk Askeri ve Şehitlik
7720 Okunma.
25 Şubat 2020
Regaip Kandilinin Fazileti
1134 Okunma.
24 Şubat 2020
Beliniz Ağrıyorsa...
399 Okunma.
09 Şubat 2020
Küresel Güçlerin Yönetiminde Para Trafiği
4493 Okunma.
30 Ocak 2020
HUZUR VE YAŞAMDA ADALETİN ÖNEMİ
1110 Okunma.
27 Ocak 2020
Kış hastalıkları için can simidi
517 Okunma.
17 Ocak 2020
TÜRK GELENEKLERİNDE TEMİZLİK
743 Okunma.
31 Aralık 2019
2020 YILI, ÇALIŞARAK ÜRETİM YILI OLSUN
1156 Okunma.
22 Aralık 2019
Tarım Bakanlığına Stratejik Öneri
1481 Okunma.
13 Aralık 2019
Milli bekamıza yönelen ekonomik-sosyal tehditler
1196 Okunma.
30 Kasım 2019
Limon da ki Mucizeler
1102 Okunma.
23 Kasım 2019
GELECEĞİMİZ ÖĞRETMENLERDİR
1119 Okunma.
20 Kasım 2019
Türk kültüründe
835 Okunma.
06 Kasım 2019
Türk İslam geleneğinde Mevlid-i Şerif
1382 Okunma.
28 Ekim 2019
EKONOMİK TERÖRLE MÜCADELE EDEREK, E CUMHURİYETİ PAYDAR KILALIM
269 Okunma.
25 Eylül 2019
Ziraatçı Mustafa amca'dan sağlık tavsiyeleri
621 Okunma.
14 Eylül 2019
EĞİTİM VE ÖĞRETMİN ÖNEMİ
1043 Okunma.
06 Eylül 2019
Çocuklarınızın sağlığı, RAF bedeli şartı ile güvence altında
1152 Okunma.
28 Ağustos 2019
ZAFER BAYRAMI VE HİCRİ YILBAŞI KUTLU OLSUN
1139 Okunma.
20 Ağustos 2019
BİLEN İÇİN ŞİFA HER YERDE
1281 Okunma.
09 Ağustos 2019
Türk İslam geleneklerinde Kurban Bayramı
1017 Okunma.
29 Temmuz 2019
Türk Ahlakı ve Müslümanlık
496 Okunma.
14 Temmuz 2019
15 TEMMUZ İKTİSADİ DEMOKRASİ İÇİN BAŞLANGIÇ OLSUN
398 Okunma.
19 Haziran 2019
TÜRK AHLAKI VE DEMOKRASİ
425 Okunma.
13 Haziran 2019
TARİHİN BARIŞMAZ DÜŞMANLARI VE İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SEÇİMİ
486 Okunma.
03 Haziran 2019
Bayramı, mana derinliğinde yaşayalım
468 Okunma.
30 Mayıs 2019
Bu Gecenin Kadrini Bilmek gerek
430 Okunma.
26 Mayıs 2019
Sosyal Yardılaşma ve Sadaka-i Fıtır
458 Okunma.
19 Mayıs 2019
İslamiyette Ruh Sağlığımız
418 Okunma.
11 Mayıs 2019
Teravih namazı ve sağlığımız
487 Okunma.
05 Mayıs 2019
İslam dininde Hikmetleri ile Ramazan Gelen Kutusu x
444 Okunma.
25 Nisan 2019
Domuz ürünleri satışı ve RAF bedeli şartı düzenlemesi iyi gelecek
746 Okunma.
22 Nisan 2019
Türk Milletinin teminatı, Türk gençliğidir
392 Okunma.
18 Nisan 2019
Berat gecesi büyük bir fırsattır.
493 Okunma.
11 Nisan 2019
Hıyar'ın şaşırtıcı faydaları
946 Okunma.
31 Mart 2019
Miraç Kandili ve Türk İslam Gelenekleri
748 Okunma.
22 Mart 2019
31 Mart seçimi kritik eşiğimiz
590 Okunma.
16 Mart 2019
Milli ruh ekseninde Çanakkale Zaferi
483 Okunma.
12 Mart 2019
DEMOKRASİDE BÜYÜK RİSK
510 Okunma.
07 Mart 2019
Regaip Kandilinde, Türk İslam gelenekleri
610 Okunma.
02 Mart 2019
RÜŞVET VE RAF BEDELİNE DUR DİYENLER 31 MART SEÇİMİNİ KAZANIR
718 Okunma.
21 Ocak 2019
ÜÇ R'ye DUR DİYEBİLİRİZ
5241 Okunma.
15 Ocak 2019
Başarı merdivenini çıkarken...
1053 Okunma.
06 Ocak 2019
Mübarek elma, hem deva hem şifadır
955 Okunma.
28 Aralık 2018
DİZ-MAFSAL AĞRILARI VE KUVVET ŞURUBU REÇETELERİ
1380 Okunma.
06 Aralık 2018
Lahananın şaşırtıcı faydaları
2671 Okunma.
24 Kasım 2018
Mart seçimleri borsasında hisse senedi alma yarışı
2269 Okunma.
18 Kasım 2018
Mevlid kandili ve birlik-beraberlik ruhu
1396 Okunma.
09 Kasım 2018
ATATÜRK ve İslam Dini
1850 Okunma.
28 Ekim 2018
CUMHURİYET ve tarımla geleceğimiz daha güvenlidir.
1555 Okunma.
27 Eylül 2018
HERŞEY MİLLİ EKONOMİ İÇİN
2815 Okunma.
16 Eylül 2018
Eğitim ve Milli Ekonomi
835 Okunma.
10 Eylül 2018
HİCRİ YILBAŞI VE AŞURA GÜNÜ
754 Okunma.
07 Eylül 2018
ADALE VE KRAMP AĞRISI
831 Okunma.
28 Ağustos 2018
ZAFER BAYRAMI VE EKONOMİK TERÖR
898 Okunma.
18 Ağustos 2018
Kurban Bayramı ve Mutluluğumuz
1475 Okunma.
12 Ağustos 2018
Vatan sevgisi ve raf bedeli şartı
1660 Okunma.
30 Temmuz 2018
Domates de ki mucizeler ve yerli malı
1583 Okunma.
23 Temmuz 2018
RÜŞVETE DUR DİYEBİLİRİZ
1332 Okunma.
15 Temmuz 2018
Kahraman TÜRK Milleti'nin, 15 Temmuz Zaferi
1128 Okunma.
07 Temmuz 2018
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN, MUCİZE REÇETELER
2289 Okunma.
26 Haziran 2018
OĞUL OTU VE GİZLİ MUCİZELERİ
4801 Okunma.
21 Haziran 2018
Güçlü irade ve Adalet
892 Okunma.
17 Haziran 2018
VAKİT RÜŞVETLE MÜCADELE VAKTİDİR
788 Okunma.
13 Haziran 2018
MÜ'MİNLERİN BAYRAMI
803 Okunma.
07 Haziran 2018
Leyle-i Kadir Gecesi ve fazileti
930 Okunma.
03 Haziran 2018
24 Haziran Zaafer olsun
860 Okunma.
28 Mayıs 2018
ATATÜRK VE RAMAZAN-I ŞERİF
829 Okunma.
21 Mayıs 2018
Ekonomik Terör ve Kudüs
914 Okunma.
15 Mayıs 2018
Ramazan- Şerif ve Huzurumuz
785 Okunma.
12 Mayıs 2018
Devlet Bahçeli ve Mühendis Binali Yıldırım'ın Dikkatine!
1653 Okunma.
06 Mayıs 2018
24 Haziran da ki irade, istikbali tayin eder
873 Okunma.
29 Nisan 2018
Berat Gecesinin bereketi
941 Okunma.
16 Nisan 2018
DEMOKRASİ DE İRADE ÖNEMLİDİR
796 Okunma.
31 Mart 2018
Şahsiyet ve Topluma Hizmet
1333 Okunma.
27 Mart 2018
Karaciğer Yağlanmasına bitkisel destek
1432 Okunma.
21 Mart 2018
Regaip Kandili ve Biz
1084 Okunma.
17 Mart 2018
Çanakkale Ruhumuz ve Anzaklar
1163 Okunma.
08 Mart 2018
TÜRKLER KİMDİR*
1597 Okunma.
01 Mart 2018
EKLEM İLTİHABI İÇİN, ZERDEÇAL-ZENCEFİL
3443 Okunma.
18 Şubat 2018
Yetim Hakkı, Samimiyet ve Rüşvet
2247 Okunma.
11 Şubat 2018
Her sabah alacağımız kararlar, Her akşam kendimize soracağımız sorular
1537 Okunma.
04 Şubat 2018
TEMEL GIDA-İÇECEK VE TARIM
1577 Okunma.
28 Ocak 2018
ZAYIFLAMA VE İLTİHABI KURUTMA REÇETELERİ
1637 Okunma.
22 Ocak 2018
CİLT GÜZELLİĞİNİZ İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER
1591 Okunma.
14 Ocak 2018
FİLİSTİNDEN HARRAN OVASINA
1496 Okunma.
08 Ocak 2018
DUA, ŞİFA VE MUTLULUKTUR
1055 Okunma.
01 Ocak 2018
MİSAFİR AĞIRLAMA GELENEKLERİ
1125 Okunma.
17 Aralık 2017
SANAYİLEŞMEYİ ENGELLEYEN DÜŞMANLAR
968 Okunma.
29 Kasım 2017
Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
973 Okunma.
24 Kasım 2017
ÖĞRETMEN OLMAK KOLAY DEĞİL
950 Okunma.
17 Kasım 2017
BESLENME VE MİLLİ TARIM
963 Okunma.
28 Ekim 2017
''CUMHURİYET'' BAYRAMDIR
1036 Okunma.
23 Ekim 2017
Terör ve hastalık oluşturan sektörler
1133 Okunma.
14 Ekim 2017
GÖZLE GÖRÜLMEYEN DÜŞMANLARIMIZ
1081 Okunma.
02 Ekim 2017
DİZDEKİ KİREÇLENMEYE ÇÖZÜM REÇETELERİ
1361 Okunma.
25 Eylül 2017
Sosyal hastalıklarımız (Rüşvet-Raf Bedeli)
1090 Okunma.
12 Eylül 2017
MEVSİM DEĞİŞİKLİĞİNDE ÖKSÜRÜK TEDAVİSİ
1378 Okunma.
31 Ağustos 2017
Kurban Bayramını, Bayram Kılmak Elimizde
992 Okunma.
29 Ağustos 2017
ZAFER BAYRAMININ 95 Cİ YILDÖNÜM COŞKUSU
1044 Okunma.
21 Ağustos 2017
Salatalıkla Sağlığı Yakala
1055 Okunma.
03 Ağustos 2017
FESLEĞEN (TULSİ)'NİN FAYDALARI
2384 Okunma.
13 Temmuz 2017
ŞEHİTLERİMİZE VEFA
1015 Okunma.
02 Temmuz 2017
Raf Bedeli uygulaması karşısında milli duruş
1081 Okunma.
24 Haziran 2017
Mü'minlerin Bayramı
1086 Okunma.
20 Haziran 2017
Kadir Gecesi bir fırsattır
1338 Okunma.
09 Haziran 2017
TEMİZLİK, MÜSLÜMANLIĞIN İLK ADIMIDIR
1206 Okunma.
31 Mayıs 2017
RAMAZAN-I ŞERİF'İN GETİRDİKLERİ
2335 Okunma.
25 Mayıs 2017
Ramazan-ı Şerifin Şifalı armağanları
1185 Okunma.
18 Mayıs 2017
TARİHİN BARIŞMAZ DÜŞMANLARI !
1013 Okunma.
14 Mayıs 2017
EKONOMİK TERÖRÜN BİLİNMEYEN YÖNLERİ!
1126 Okunma.
09 Mayıs 2017
BERAT GECESİNDE HUZUR VE BEREKET
1252 Okunma.
07 Mayıs 2017
TOPLUM EĞİTİMİNDE ŞAHSİYET VE EKONOMİK MİLLİYETÇİLİK
1179 Okunma.
30 Nisan 2017
PROTEİN SAVAŞINDA TÜRKİYE
954 Okunma.
22 Nisan 2017
MİLLİ VE MANEVİ MUTLULUĞUMUZU İDRAK EDELİM
1062 Okunma.
16 Nisan 2017
ÖZLÜ SÖZLERDE HAK VE ÖZGÜRLÜK
1240 Okunma.
12 Nisan 2017
GÜZELLİĞİNİZ VE SAĞLIĞINIZ İÇİN ÇİLEK SAFASI
1022 Okunma.
29 Mart 2017
Regaip Kandilinin Fazileti
1547 Okunma.
26 Mart 2017
HAYAT İÇİN ADALETİN önemi
1122 Okunma.
23 Mart 2017
İnsan Hedefi ve Demokrasi
868 Okunma.
16 Mart 2017
Milli Duruş ve 18 Mart
1105 Okunma.
11 Mart 2017
Ekonomik terör bizi vuruyor.
1098 Okunma.
06 Mart 2017
Silahsız işgal ve kuruş vurgunu
1161 Okunma.
04 Mart 2017
Milli Hakimiyet, Riyakarlık ve Rüşvet
1141 Okunma.
25 Şubat 2017
Damar tıkanıklığı ve güçlü hafıza için çözüm...
1105 Okunma.
18 Şubat 2017
Himalaya etekleri ile Muğla nın ortak yönü
1058 Okunma.
11 Şubat 2017
RAJASTHAN'da GUATIR TEDAVİSİ
1234 Okunma.
04 Şubat 2017
Bahar Mevsiminde Korunma Yöntemleri
1122 Okunma.
29 Ocak 2017
ATATÜRK'Ü DOĞRU TANIYALIM (DÜZELTME)
1239 Okunma.
23 Ocak 2017
RAJASTHAN'DAN SAĞLIK VE MUTLULUK ÖNERİLERİ
1150 Okunma.
15 Ocak 2017
MİLLİ SERMAYEYE VE SAHİP ÇIKALIM
1243 Okunma.
12 Ocak 2017
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN İLAHİ HİKMETLER
1378 Okunma.
02 Ocak 2017
RAJASTHAN'dan kanser riskini azaltan çareler
1348 Okunma.
24 Aralık 2016
YILBAŞI FIRSATÇILIĞI
1159 Okunma.
29 Kasım 2016
YEŞİL MERCİMEK VE ŞİFALI ARMAĞANLARI
1160 Okunma.
23 Kasım 2016
ÖĞRETMENLERİMİZE SEVGİ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
1696 Okunma.
15 Kasım 2016
SİNÜZİT İÇİN ŞİFALI ARMAĞANLAR
2037 Okunma.
13 Kasım 2016
İnsan da ve doğa da sevgi
1312 Okunma.
09 Kasım 2016
ATATÜRK'ü 78 ci Yılında Rahmetle Anıyoruz....
940 Okunma.
03 Kasım 2016
HİNDİSTAN DA HASTALIKLARA KARŞI MUCİZE KARIŞIM
2128 Okunma.
Haber Yazılımı