Yazı Detayı
25 Mayıs 2017 - Perşembe 19:13 Bu yazı 1189 kez okundu
 
Ramazan-ı Şerifin Şifalı armağanları
NUMAN ALADAĞ
numan2363@hotmail.com
 
 

Muhterem okuyucularımız! 

 
SİTE AİLESİ OLARAK, RAMAZAN-I ŞERİFİNİZ MÜBAREK OLSUN. CENAB-I YAPTIĞINIZ İBADETLERİ KABUL ETSİN.
 
Bu dünya hayatımızın ahiret yolculuğunda ömür yapraklarını çevirirken fani varlığımızın karanlık semalarında mübarek kandil geceleriyle hilalleşip mübarek Ramazan orucuna kavuşmayı Cenab-ı Allah, bizlere nasip etti. Sadakat, gayret ve çalışmak bizden tevfik ve hidayet Cenab-ı Allah'tandır.
 
İslamın binasından dördüncüsü, Ramazan-ı şerifte  Oruç tutmaktır. Oruç akıl baliğ olan her Müslümanın İbadet kasdile Ramazan ayında fecir zamanından akşama kadar yemek içmek ve her türlü haram olan işleri terk etmesi demektir. 
 
GÖNÜLDEN SİLER KİRİ
KALPLERİMİZ DİP DİRİ
CENAB-I ALLAH'A HAMD OLSUN
BUGÜN MÜBAREK RAMAZAN'IN BİRİ
 
 
Muhterem Mü'minller! 
Şüheda kanıyla sulanmış, bağrında hürriyet ve İstiklal rüzgarlarının estiği Vatan toprakları üzerinde Ay-Yıldızlı Şanlı Türk Bayrağımızın şanla, şerefle dalgalandığını görüp heyecanlanmayacak ve tüm ibadetlerini yapmayacak bir Müslüman tasavvur edilebilir mi?
 
Ramazan-ı şerif Duaları:
Resul-ü Ekrem Sallallahu Teala Aleyhi ve Sellem Efendimiz:
''Ramazanda Hakkı zikreden mağfur olur, Haktan isteyen mahrum olmaz'' buyurmuşlardır.
 
Ramazan-ı şerif Orucuna şöyle niyet edilir:
''Neveytü en esüme gaden lillahi Teala min şehri Ramazan'' 
 
Aleyhisselatı vessalam Efendimiz hazretleri:
Oruç tutan kimse için bir dua vardır. Bu duanın kabul olmasını arzu eden kimse iftarda ilk lokmasında:
 
Allahümme ya vasi-el mağfiretığfirli'' desin. Buyurmuşlardır:
İftar ettikten sonra şu dua okunur:
Allahümme leke sümtü ve bike amentü ve aleyke tevek'keltü ve ala rız'kike eftartü. Ve li-savmi gaden neveytü min şehri Ramazan. 
 
RAMAZAN DA, GÜNLÜK TESPİHLER:
Ramazan'nın 1- 10'u Arası:
YA RAHİM (C.C.) Günde Yüz defa 
 
10 - 20'si Arası:
YA GAFFARUZ ZÜNUP (c.c.) Günde Yüz defa
 
20 - 30'u Arası:
YA ERHAMERRAHİMİYN (c. c.) Günde Yüz defa Okunur.
 
Oruç ibadetinin dini hikmetleri ve faydaları:
Allah'ı tanımak ve ona inanmak hayattır. Allah'tan ve onun emirlerinden uzak kalmak ise ölümdür. Yerlerin göklerin tek yaratıcısını tanıyan ve ona kulluk eden insan kendisi için manevi ve ebedi bir hayat hazırlığında olur. Böyle insan dünyada huzur ve saadetin tadını çıkarır. Dünya yaşamının devamı olan ahiretteki saadeti daha büyüktür.
 
Oruc'un dini, ahlaki, içtimai bir çok faydaları vardır. Cenab-ı Allah'ın farzı olan bir emri yetine getirmek nefsin fena yollarını biraz olsun hafifletmek, açların hallaerini düşünmek ve perhizle sağlığa yardım etmek, kalbi nurlandırarak ahiret işlerinin daha çok yapılmasına yardım gibi hesapsız faydaları vardır. İnsanın gerçekten oruçlu olup olmadığını Cenab-ı Allah'tan başka kimse bilmediği için riya da karışmaz. Onun içindir ki, Cenab-ı Allah'a karşı, sadakatla yapılan bir ibadet olduğundan bunun mükafatını da ancak Allahü Tealanın bizzat kendisi vermesi ve kıyamet gününde Oruç'tan başka hayır ve ibadetlerin sevabını herhangi bir hak sahibine verildiği halde Orucun  sevabı hiç bir suretle başkasına verilemeyeceği cihetle Oruc'un Allah için ve Allah'a karşı yapılan ibadetlerin riyasız olarak en temiz ve mukaddes bir ibadet olduğu kendiliğinden anlaşılmış olur.
 
Cenab-ı Allah bizi insan olarak yaratmış, akıl ve fikirle ödüllendirmiş ve sayılmayacak nimetler ihsan etmiştir. Unutmamalıyız ki, sağlıklı ve huzurlu olabilmemiz için bazı emirler vermiştir. Cenab-ı Allah'ın bu emirlerinin adına BEDEN-İ-MALİ İBADET diyoruz ki, kulluk etmek demektir.
 
Oruç ibadeti de Allah'ın bizlere her 11 ayda tutmamızı emrettiği önemli bir ibadettir ve hayatımız için de önemlidir. Bu önemlerin sayılmayacak kadar çoktur. Araplar: ''Hal sözle anlatılmaz..'' Söylemişlerdir ki buda çok doğru bir atasözüdür. Oruç ibadetinin güzellikleri ve faydaları da sözle izah edilmez ve ne kadar izah edilirse yine eksik olur. Ancak riyakarlık, haram olan her türlü faaliyetlerden ve gösterişten uzak olup orucunu tutanlar, bu manevi zevki bizzat tadanlar hikmet ve güzelliklerini anlatmakta gecikmezler.
 
Sadakat ve samimiyetle Müslümanım diyebilenler, şöyle düşünebilir: ''Acaba aç ve susuz kalmanın güzelliği ve faydası neresinde??..'' Evet, aç ve susuz kalmak güzel değildir. Ama onun bize sağladığı o kadar çok maneviyat teşkil eden tarafı vardır ki işte onlar güzeldir.
 
İslam alemi olarak, önce şu noktaya dikkat etmemiz gerekir: Allah: Yiyiniz içiniz... dedikten hemen sonra, ''İsraf etmeyiniz..''buyuruyor. Peki neyi israf etmeyeceğiz? Yediğimiz, şeyleri mi? Kıymetli zamanımızı mı? Sağlığımızı mı? Yoksa tümünü de mi? İşte bunların üzerinde düşünecek olursak gerçeği hemen anlarız.
 
Hz. Muhammed (s.a.v.) hadis-i şeriflerinde şöyle buyrulmaktadır: 
''İftar vakti, Oruçlu için reddolunmayacak bir dua vardır''
Bu sebepledir ki, iftar zamanı dua etmek müstehaptır. 
 
Hz. Muhammed (s.a.v.) şöyle dua buyurmuştur: 
''Yanınızda Oruçlular iftar etsin, yemeğinizi iyi kimseler yesin ve üzerinize melekler dua etsin''
 
Her şeyin bir temizlenmesi vardır. Bedenin temizliği de Oruç ibadetiyle olmaktadır.  Rasullullah (s.a.v.) Efendimiz bir hadis-i şeriflerinde şöyle buyurmaktadır:
''Her şeyin bir zekatı (temizlenmesi) vardır. Vücudumuzun zekatı da Oruçtur. Oruç, sabrın yarısıdır.'' Temizlenen vücut, sağlığa kavuşacağından dolayı Hz. Muhammed (s.a.v.)  ''Oruç tutunuz ki, sıhhat bulasınız'' buyurmuştur.
 
Oruç tutarak sevaplarına nail olabilmenin esasları nelerdir? Allah'a inanan ve onun emirlerine boyun eğen insan bunu kendi nefsinde tatbik edeceği için hemen anlar. Madem ki Allah'ın emirlerinde hayat vardır, o halde Ramazan da tuttuğumuz orucun da bizler için manevi değerleri önemli bir yaşam  var demektir.
 
Oruç tutmaktan maksat, nefse hakimiyeti te'min ve iyi ahlak sahibi olmaktır. Yoksa sadece mideyi boş tutmak değildir. Bu sebeple Oruçlu bir mü'min, vücut uzuvlarının tamamı ile Oruca iştirak etmelidir.  Bakın Hz. Muhammed (s.a.v.) ne buyuruyor:''Yalan sözü ve yalanla iş görmeyi terk etmeyenin yeme ve içmesini bırakmasına Cenab-ı Allah'ın ihtiyacı yoktur.'' Hem haram yiyeceksin ve haram işlere göz yumacaksın, ben Müslümanın, Oruç tutuyorum diye, toplum kandırılabilir ama, Cenab-ı Allah, yapılan her şeyi görüyor. Onun içindir ki, İnanarak ve (sevabını) Umarak Ramazan orucunu tutmalıyız ki, Cenab-ı Allah, dualarımızı kabul etsin.
 
Zekat, nasıl malımızı fakirlerin haklarından temizlemekte ise, Oruç da uzuvlarımızın işledikleri günah ve kirlerini temizler. Ramazan Orucunda yaptığımız ibadetlerin kabul olabilmesi için, maddi-manevi nitelikli haram olan işlere dikkat edilmelidir! Hz. Muhammed (s.a.v.) hadis-i şeriflerinde: ''Birinizin, ağzına toprak koyması, Cenab-ı Allah'ın haram kıldığı şeyi koymasından hayırlıdır.'' buyuruyor.
 
Mübarek Ramazan Orucu, çok büyük bir fırsattır, değerlendirildiğinde sevapları nasıl büyükse, yapılmayan ibadetler de o nisbette büyük olacağının bilincinde olmalıyız. Onun içindir ki, önümüze konan bu büyük fırsatı, çok iyi değerlendirelim.
 
 
 NOT: Ramazan da, biliyorsak Kur'an-ı Kerim okumayı bilmiyorsak dinlemeyi ihmal etmeyelim. Ramazan ayı, çocukların Kur'an öğrenmek için bir fırsattır. Bu fırsatı kaçırmayalım, Kur'an öğrenmeyi ihmal etmeyelim. Ayrıca, imkanı olanlar, ihtiyaç sahiplerine her gün en az bir hurma değerinde sadaka vermeyi unutmamalıdırlar?
 
Mübarek Ramazan Orucu münasebetiyle, Cenab-ı Allah, İslam alemini barışmaya muvaffak ve rıza-i ilahisine muvafık kılsın. Yapılan tüm ibadetlerimizi kabul etsin.
 
Vatan şehitlerini, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü  ve muhterem okuyucularımızın, hakkın rahmetine kavuşmuş yakınlarını Rahmetle, Gazileri Minnetle Anar. Hasta ve yaralılara şifa-i Şerifler dileriz.
Allah'ın, Selamı, Bereketi, huzur-mutluluğu ve Rahmeti üzerinize Olsun. 
 
Kaynaklar:
1- Hafız Abdullah Aldır. 
2- Müftü Mehmet Emre 1974
3- Hindistan din alimlerinden (Mevlevi) Seyyid Asaf  Ali
4- Pakistan'nın ünlü Kur'an-ı Kerim tercüme Hocalarından, Hafız-Müftü Muhammed Taqi Usmani
 
Etiketler: Ramazan-ı, Şerifin, Şifalı, armağanları, ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
13 Temmuz 2020
15 Temmuz ve ekonomik terör
59 Okunma.
10 Temmuz 2020
KİRAZDAN GELEN ŞİFA FIRSATTIR.
124 Okunma.
22 Haziran 2020
AHLAKSIZLIĞIN MİLLİYETİ YOKTUR
248 Okunma.
13 Haziran 2020
Türk jandarma'sının tarihsel gücü
244 Okunma.
06 Haziran 2020
Kolonya ile cilt temizliğindeki sakıncalar
190 Okunma.
01 Haziran 2020
Kalo-damar sağlığınız için Oğulotu
160 Okunma.
23 Mayıs 2020
Ramazan Bayramı fırsat olsun
209 Okunma.
18 Mayıs 2020
Kahramanlığa aşık Türk Milleti ve 19 Mayıs
276 Okunma.
11 Mayıs 2020
Haramlardan uzak durup, sünnete uygun yaşamalıyız.
159 Okunma.
02 Mayıs 2020
TÜRKÜM DEDİM TOPRAĞIMA SARILDIM
219 Okunma.
30 Nisan 2020
Ramazan-ı şerifin, şifal-ı armağanları
185 Okunma.
25 Nisan 2020
RAMAZAN-I ŞERİF'İN MANEVİ İKLİMİNİ YAŞAYALIM
172 Okunma.
22 Nisan 2020
23 Nisan 1920, Türk Gençliğinin teminatıdır
224 Okunma.
15 Nisan 2020
Sağlığımız için Zencefil Yetiştirelim (2)
217 Okunma.
12 Nisan 2020
Sağlığınız için, zencefil doğal çözüm (1)
194 Okunma.
06 Nisan 2020
Berat Gecesi büyük bir fırsattır
335 Okunma.
28 Mart 2020
KAYIT DIŞI EKONOMİ KORONAVİRÜS KADAR TEHLİKELİDİR
829 Okunma.
21 Mart 2020
Miraç Kandili ve ibadetlerimiz:
227 Okunma.
17 Mart 2020
18 Mart, küresel saldırıya dur demektir
867 Okunma.
29 Şubat 2020
Kahraman Türk Askeri ve Şehitlik
7724 Okunma.
25 Şubat 2020
Regaip Kandilinin Fazileti
1138 Okunma.
24 Şubat 2020
Beliniz Ağrıyorsa...
404 Okunma.
09 Şubat 2020
Küresel Güçlerin Yönetiminde Para Trafiği
4494 Okunma.
30 Ocak 2020
HUZUR VE YAŞAMDA ADALETİN ÖNEMİ
1114 Okunma.
27 Ocak 2020
Kış hastalıkları için can simidi
519 Okunma.
17 Ocak 2020
TÜRK GELENEKLERİNDE TEMİZLİK
747 Okunma.
31 Aralık 2019
2020 YILI, ÇALIŞARAK ÜRETİM YILI OLSUN
1160 Okunma.
22 Aralık 2019
Tarım Bakanlığına Stratejik Öneri
1487 Okunma.
13 Aralık 2019
Milli bekamıza yönelen ekonomik-sosyal tehditler
1201 Okunma.
08 Aralık 2019
Sağlığımızı koruyarak mutlu olmak
685 Okunma.
30 Kasım 2019
Limon da ki Mucizeler
1110 Okunma.
23 Kasım 2019
GELECEĞİMİZ ÖĞRETMENLERDİR
1127 Okunma.
20 Kasım 2019
Türk kültüründe
838 Okunma.
06 Kasım 2019
Türk İslam geleneğinde Mevlid-i Şerif
1387 Okunma.
28 Ekim 2019
EKONOMİK TERÖRLE MÜCADELE EDEREK, E CUMHURİYETİ PAYDAR KILALIM
275 Okunma.
25 Eylül 2019
Ziraatçı Mustafa amca'dan sağlık tavsiyeleri
623 Okunma.
14 Eylül 2019
EĞİTİM VE ÖĞRETMİN ÖNEMİ
1047 Okunma.
06 Eylül 2019
Çocuklarınızın sağlığı, RAF bedeli şartı ile güvence altında
1154 Okunma.
28 Ağustos 2019
ZAFER BAYRAMI VE HİCRİ YILBAŞI KUTLU OLSUN
1142 Okunma.
20 Ağustos 2019
BİLEN İÇİN ŞİFA HER YERDE
1284 Okunma.
09 Ağustos 2019
Türk İslam geleneklerinde Kurban Bayramı
1022 Okunma.
29 Temmuz 2019
Türk Ahlakı ve Müslümanlık
499 Okunma.
14 Temmuz 2019
15 TEMMUZ İKTİSADİ DEMOKRASİ İÇİN BAŞLANGIÇ OLSUN
401 Okunma.
19 Haziran 2019
TÜRK AHLAKI VE DEMOKRASİ
428 Okunma.
13 Haziran 2019
TARİHİN BARIŞMAZ DÜŞMANLARI VE İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SEÇİMİ
491 Okunma.
03 Haziran 2019
Bayramı, mana derinliğinde yaşayalım
471 Okunma.
30 Mayıs 2019
Bu Gecenin Kadrini Bilmek gerek
433 Okunma.
26 Mayıs 2019
Sosyal Yardılaşma ve Sadaka-i Fıtır
464 Okunma.
19 Mayıs 2019
İslamiyette Ruh Sağlığımız
422 Okunma.
11 Mayıs 2019
Teravih namazı ve sağlığımız
491 Okunma.
05 Mayıs 2019
İslam dininde Hikmetleri ile Ramazan Gelen Kutusu x
451 Okunma.
25 Nisan 2019
Domuz ürünleri satışı ve RAF bedeli şartı düzenlemesi iyi gelecek
758 Okunma.
22 Nisan 2019
Türk Milletinin teminatı, Türk gençliğidir
397 Okunma.
18 Nisan 2019
Berat gecesi büyük bir fırsattır.
498 Okunma.
11 Nisan 2019
Hıyar'ın şaşırtıcı faydaları
963 Okunma.
31 Mart 2019
Miraç Kandili ve Türk İslam Gelenekleri
760 Okunma.
22 Mart 2019
31 Mart seçimi kritik eşiğimiz
593 Okunma.
16 Mart 2019
Milli ruh ekseninde Çanakkale Zaferi
492 Okunma.
12 Mart 2019
DEMOKRASİDE BÜYÜK RİSK
512 Okunma.
07 Mart 2019
Regaip Kandilinde, Türk İslam gelenekleri
612 Okunma.
02 Mart 2019
RÜŞVET VE RAF BEDELİNE DUR DİYENLER 31 MART SEÇİMİNİ KAZANIR
720 Okunma.
21 Ocak 2019
ÜÇ R'ye DUR DİYEBİLİRİZ
5248 Okunma.
15 Ocak 2019
Başarı merdivenini çıkarken...
1055 Okunma.
06 Ocak 2019
Mübarek elma, hem deva hem şifadır
958 Okunma.
28 Aralık 2018
DİZ-MAFSAL AĞRILARI VE KUVVET ŞURUBU REÇETELERİ
1385 Okunma.
06 Aralık 2018
Lahananın şaşırtıcı faydaları
2677 Okunma.
24 Kasım 2018
Mart seçimleri borsasında hisse senedi alma yarışı
2272 Okunma.
18 Kasım 2018
Mevlid kandili ve birlik-beraberlik ruhu
1402 Okunma.
09 Kasım 2018
ATATÜRK ve İslam Dini
1856 Okunma.
28 Ekim 2018
CUMHURİYET ve tarımla geleceğimiz daha güvenlidir.
1557 Okunma.
27 Eylül 2018
HERŞEY MİLLİ EKONOMİ İÇİN
2820 Okunma.
16 Eylül 2018
Eğitim ve Milli Ekonomi
837 Okunma.
10 Eylül 2018
HİCRİ YILBAŞI VE AŞURA GÜNÜ
759 Okunma.
07 Eylül 2018
ADALE VE KRAMP AĞRISI
832 Okunma.
28 Ağustos 2018
ZAFER BAYRAMI VE EKONOMİK TERÖR
901 Okunma.
18 Ağustos 2018
Kurban Bayramı ve Mutluluğumuz
1479 Okunma.
12 Ağustos 2018
Vatan sevgisi ve raf bedeli şartı
1665 Okunma.
30 Temmuz 2018
Domates de ki mucizeler ve yerli malı
1589 Okunma.
23 Temmuz 2018
RÜŞVETE DUR DİYEBİLİRİZ
1336 Okunma.
15 Temmuz 2018
Kahraman TÜRK Milleti'nin, 15 Temmuz Zaferi
1134 Okunma.
07 Temmuz 2018
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN, MUCİZE REÇETELER
2297 Okunma.
26 Haziran 2018
OĞUL OTU VE GİZLİ MUCİZELERİ
4837 Okunma.
21 Haziran 2018
Güçlü irade ve Adalet
896 Okunma.
17 Haziran 2018
VAKİT RÜŞVETLE MÜCADELE VAKTİDİR
794 Okunma.
13 Haziran 2018
MÜ'MİNLERİN BAYRAMI
806 Okunma.
07 Haziran 2018
Leyle-i Kadir Gecesi ve fazileti
934 Okunma.
03 Haziran 2018
24 Haziran Zaafer olsun
863 Okunma.
28 Mayıs 2018
ATATÜRK VE RAMAZAN-I ŞERİF
834 Okunma.
21 Mayıs 2018
Ekonomik Terör ve Kudüs
918 Okunma.
15 Mayıs 2018
Ramazan- Şerif ve Huzurumuz
786 Okunma.
12 Mayıs 2018
Devlet Bahçeli ve Mühendis Binali Yıldırım'ın Dikkatine!
1657 Okunma.
06 Mayıs 2018
24 Haziran da ki irade, istikbali tayin eder
876 Okunma.
29 Nisan 2018
Berat Gecesinin bereketi
943 Okunma.
16 Nisan 2018
DEMOKRASİ DE İRADE ÖNEMLİDİR
798 Okunma.
31 Mart 2018
Şahsiyet ve Topluma Hizmet
1340 Okunma.
27 Mart 2018
Karaciğer Yağlanmasına bitkisel destek
1439 Okunma.
21 Mart 2018
Regaip Kandili ve Biz
1087 Okunma.
17 Mart 2018
Çanakkale Ruhumuz ve Anzaklar
1166 Okunma.
08 Mart 2018
TÜRKLER KİMDİR*
1604 Okunma.
01 Mart 2018
EKLEM İLTİHABI İÇİN, ZERDEÇAL-ZENCEFİL
3455 Okunma.
18 Şubat 2018
Yetim Hakkı, Samimiyet ve Rüşvet
2250 Okunma.
11 Şubat 2018
Her sabah alacağımız kararlar, Her akşam kendimize soracağımız sorular
1539 Okunma.
04 Şubat 2018
TEMEL GIDA-İÇECEK VE TARIM
1582 Okunma.
28 Ocak 2018
ZAYIFLAMA VE İLTİHABI KURUTMA REÇETELERİ
1640 Okunma.
22 Ocak 2018
CİLT GÜZELLİĞİNİZ İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER
1593 Okunma.
14 Ocak 2018
FİLİSTİNDEN HARRAN OVASINA
1501 Okunma.
08 Ocak 2018
DUA, ŞİFA VE MUTLULUKTUR
1060 Okunma.
01 Ocak 2018
MİSAFİR AĞIRLAMA GELENEKLERİ
1128 Okunma.
17 Aralık 2017
SANAYİLEŞMEYİ ENGELLEYEN DÜŞMANLAR
972 Okunma.
29 Kasım 2017
Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
976 Okunma.
24 Kasım 2017
ÖĞRETMEN OLMAK KOLAY DEĞİL
954 Okunma.
17 Kasım 2017
BESLENME VE MİLLİ TARIM
967 Okunma.
28 Ekim 2017
''CUMHURİYET'' BAYRAMDIR
1040 Okunma.
23 Ekim 2017
Terör ve hastalık oluşturan sektörler
1134 Okunma.
14 Ekim 2017
GÖZLE GÖRÜLMEYEN DÜŞMANLARIMIZ
1087 Okunma.
02 Ekim 2017
DİZDEKİ KİREÇLENMEYE ÇÖZÜM REÇETELERİ
1363 Okunma.
25 Eylül 2017
Sosyal hastalıklarımız (Rüşvet-Raf Bedeli)
1094 Okunma.
12 Eylül 2017
MEVSİM DEĞİŞİKLİĞİNDE ÖKSÜRÜK TEDAVİSİ
1382 Okunma.
31 Ağustos 2017
Kurban Bayramını, Bayram Kılmak Elimizde
996 Okunma.
29 Ağustos 2017
ZAFER BAYRAMININ 95 Cİ YILDÖNÜM COŞKUSU
1047 Okunma.
21 Ağustos 2017
Salatalıkla Sağlığı Yakala
1059 Okunma.
03 Ağustos 2017
FESLEĞEN (TULSİ)'NİN FAYDALARI
2420 Okunma.
13 Temmuz 2017
ŞEHİTLERİMİZE VEFA
1018 Okunma.
02 Temmuz 2017
Raf Bedeli uygulaması karşısında milli duruş
1086 Okunma.
24 Haziran 2017
Mü'minlerin Bayramı
1090 Okunma.
20 Haziran 2017
Kadir Gecesi bir fırsattır
1350 Okunma.
09 Haziran 2017
TEMİZLİK, MÜSLÜMANLIĞIN İLK ADIMIDIR
1209 Okunma.
31 Mayıs 2017
RAMAZAN-I ŞERİF'İN GETİRDİKLERİ
2341 Okunma.
18 Mayıs 2017
TARİHİN BARIŞMAZ DÜŞMANLARI !
1018 Okunma.
14 Mayıs 2017
EKONOMİK TERÖRÜN BİLİNMEYEN YÖNLERİ!
1128 Okunma.
09 Mayıs 2017
BERAT GECESİNDE HUZUR VE BEREKET
1255 Okunma.
07 Mayıs 2017
TOPLUM EĞİTİMİNDE ŞAHSİYET VE EKONOMİK MİLLİYETÇİLİK
1182 Okunma.
30 Nisan 2017
PROTEİN SAVAŞINDA TÜRKİYE
958 Okunma.
22 Nisan 2017
MİLLİ VE MANEVİ MUTLULUĞUMUZU İDRAK EDELİM
1068 Okunma.
16 Nisan 2017
ÖZLÜ SÖZLERDE HAK VE ÖZGÜRLÜK
1241 Okunma.
12 Nisan 2017
GÜZELLİĞİNİZ VE SAĞLIĞINIZ İÇİN ÇİLEK SAFASI
1024 Okunma.
29 Mart 2017
Regaip Kandilinin Fazileti
1555 Okunma.
26 Mart 2017
HAYAT İÇİN ADALETİN önemi
1127 Okunma.
23 Mart 2017
İnsan Hedefi ve Demokrasi
873 Okunma.
16 Mart 2017
Milli Duruş ve 18 Mart
1108 Okunma.
11 Mart 2017
Ekonomik terör bizi vuruyor.
1104 Okunma.
06 Mart 2017
Silahsız işgal ve kuruş vurgunu
1164 Okunma.
04 Mart 2017
Milli Hakimiyet, Riyakarlık ve Rüşvet
1146 Okunma.
25 Şubat 2017
Damar tıkanıklığı ve güçlü hafıza için çözüm...
1110 Okunma.
18 Şubat 2017
Himalaya etekleri ile Muğla nın ortak yönü
1059 Okunma.
11 Şubat 2017
RAJASTHAN'da GUATIR TEDAVİSİ
1237 Okunma.
04 Şubat 2017
Bahar Mevsiminde Korunma Yöntemleri
1127 Okunma.
29 Ocak 2017
ATATÜRK'Ü DOĞRU TANIYALIM (DÜZELTME)
1242 Okunma.
23 Ocak 2017
RAJASTHAN'DAN SAĞLIK VE MUTLULUK ÖNERİLERİ
1152 Okunma.
15 Ocak 2017
MİLLİ SERMAYEYE VE SAHİP ÇIKALIM
1246 Okunma.
12 Ocak 2017
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN İLAHİ HİKMETLER
1383 Okunma.
02 Ocak 2017
RAJASTHAN'dan kanser riskini azaltan çareler
1351 Okunma.
24 Aralık 2016
YILBAŞI FIRSATÇILIĞI
1167 Okunma.
29 Kasım 2016
YEŞİL MERCİMEK VE ŞİFALI ARMAĞANLARI
1164 Okunma.
23 Kasım 2016
ÖĞRETMENLERİMİZE SEVGİ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
1702 Okunma.
15 Kasım 2016
SİNÜZİT İÇİN ŞİFALI ARMAĞANLAR
2051 Okunma.
13 Kasım 2016
İnsan da ve doğa da sevgi
1316 Okunma.
09 Kasım 2016
ATATÜRK'ü 78 ci Yılında Rahmetle Anıyoruz....
942 Okunma.
03 Kasım 2016
HİNDİSTAN DA HASTALIKLARA KARŞI MUCİZE KARIŞIM
2132 Okunma.
Haber Yazılımı