Yazı Detayı
26 Haziran 2018 - Salı 09:26 Bu yazı 4572 kez okundu
 
OĞUL OTU VE GİZLİ MUCİZELERİ
NUMAN ALADAĞ
numan2363@hotmail.com
 
 

OĞUL OTU VE GİZLİ MUCİZELERİ

 

 

OĞULOTU  (KOVAN OTU, TURUNCAN, MELİSA MELİSA, ACEM OTU LİMON OTU)
ARAPÇASI: Bedrencbuyah, Haşişetü’n – Nehtüncan, Reyhanü’l –Leymuniy.
FARSÇASI: Türüncan.
LATİNCESİ: Mellisa officinalis
ORJİNİ: Akdeniz havalisi
   
BİRLEŞİM: Tanen ve uçucu yağ taşımaktadır. Uçucu yağ birleşenlerinin en önemlisi; citral, citronellal  (38–42), sitronellol (29–31) ve linalol’dur. Oğulotu yağı kıymetli bir yağdır. Ayrıca; reçine ve suksinik asit ihtiva eder. Kaliteli oğulotundaki uçucu yağ oranı 0.o2-o.23 arasında değişir, ama 0.04 ‘ten az olmaması gerekir.
NOT: Yetişme bölgelerine göre rakamlar değişebilir.
TABİATI: Oğulotu ikinci derece sıcak ve birinci derecenin başlangıcında kurudur.

Oğulotu (Melisa officinals) nedir? Ballıbabagillerden 20–100 cm. yükseklikte, açık sarı veya beyazımtırak çiçekleri olan ince, yumuşak tüylü, limon gibi kokan bir bitkidir. Oğulotu Akdeniz kökenlidir. Sağlıklısı taze olanıdır. Rengi beyaza yakın yeşildir. Çok yıllık otsu bir bitkidir. Mutfakta ve halk sağlığında binlerce yıldır Akdeniz ülkelerinde kullanılarak dünyaya yayılmıştır. Çok ilginçtir, oğulotu arıların sevdiği bitki iken, bahçelerde meyve ve sebze yapraklarına zarar veren böcekler ve insanlar için en tehlikeli hayvan olan sivrisinek oğulotunu hiç sevmez.
 
Halk arasında kara safra olarak bilinen melankoli hastalığına, sinir krizlerinde veya deprestif (ruhsal çöküntü) hallerde, huzursuzluk, sıkıntı, gerginlik gibi nedenlerin yarattığı baş ağrılarında ve istem dışı kasılmalarda (kramp) oldukça etkilidir. Sinir krizi demek; şeker hastalığına davetiye çıkarmaktır. Şeker hastalığının baş sebebi sinir krizidir. (depresyon) Oğulotu’nu kullananlarda irsi olmadıkça şeker hastalığına nadir rastlanır.

Kalbe ferahlık vermek, bitkinin hassalarındandır. Tecrübe edilmiş ve modern tıp tarafından da onaylanmıştır.

Özellikle geceleri titremeler, huzursuzluk ve korkmak gibi hallerde, kanın hareketini tasfiye eder. Üşütmelerde mide ve diğer iç organların çoğuna faydalıdır. Göğsü temizler, nefes alma güçlüğünü ve öksürüğü giderir. Ayrıca; sara hastalığına ve beyin damarlarındaki tıkanıklığı birleşimindeki kimyasal özelliklerine göre bu hastalıkları iyileştirme özelliğini taşır.

Yaprağından bal yapılan macun yenirse; horlamadıkça nefes darlığına iyi gelir.
Oğulotu; görme, işitme, tatma, dokunma ve algılama yeteneğini arttırır. Balgamı ve sevdalı hastalıklarına karşı çok etkilidir. Kalbe ve ciğerlere kuvvet ve ferahlık verir. Özellikle kalp üzerindeki etkisi neredeyse benzersizdir. Sıkıntıyı ve çarpıntıyı giderir. Uyuz hastalığına iyi gelir. Dimağı açar.

Bütün bu rahatsızlıklarda kullanılış biçimi; yaprakları salatalara katılır, ayrıca taze olarak tüketilmeli, tazesi bulunmazsa katkısız pastörize meyve suyuna katılarak robotta çırpılıp içilir.

Dikkat! Kalbe ferahlık vermek ya da sevdayı gidermek için günlük kullanılacak miktar; tazesi 80-100 gr. kurusu 40-50 gr.dır. Tazesi tercih edilirse, daha çok etkili olur.
 
Harici faydaları:
Yaprağını ezip, göz kapaklarına koymak; göz ağrısını giderir.
Yapraklarını tuz ile Krem haline getirip, yakı yapmak yaraları temizler, tümörü (ur) yok eder. Tüm aza ağrılarına iyi gelir.

Yapraklarının usaresi göz etrafına sürülürse; göze kuvvet verir.
Yapraklarını dövüp, bal gibi yutulursa; yatar konumda iken nefes alma zorluğu çeken kimselere çok etkilidir. Mafsallara (eklem yerleri ve adaleler) yakı gibi uygulanırsa; ağrıları giderir.

Oğulotunu çiğnemek; ağız kokusunu giderir, ağza ferahlık verir.
Yemek ve koklamak; dimağı açar, hazmı kolaylaştırır.

Yaşlanmayı ve saç ağarmasını geciktirir. Mide ülserine iyi gelir.
Sinir krizlerinde şikâyetleri ortadan kaldırır. Hafızayı kuvvetlendirir. 
 
Astım için, tentürü çok faydalıdır. Hıçkırığı geçirir, bağırsak gazını giderir. Uzun süre kaynatılarak elde edilen suyu varjinal lavman olarak kullanılır.

 Numan Aladağ yöntemi ile OĞULOTLU peynir: Dünya da ve Türkiye’de, bu güne kadar oğulotlu  peynir  yapılmamıştır.  Oğulotlu peynirin  tadına doyum  olmaz.  Süt  mamüllerinin  tüketiminde bağırsak gazı oluşur. Oğulotlu peynir  gaz oluşumunu  önler. Peynirin böbrek taşlarının oluşma endişesinden kurtarır.

Eğer ki, aile efradınızı ve dostlarınızı seviyorsanız yaz mevsiminde, Oğulotu’nu bal ile tatlandırıp, limonata yapıp kahvaltı da çay yerine ve gün boyu kapitalizmin zehirleri (Coca-Cola) yerine bu doğal limonata’yı içerseniz  tadından vazgeçemiyeceğiniz doğal ve sağlıklık bir içecek olur. Çocuklarınızın kapitalizmin zehirlerini içmemesi için, çok  dikkat etmelisiniz! Allah korususun, çocuklar meyve ağacına benzer; yarın büyüdükleri zaman, beslenme ve içecekler mutlaka meyvesini (Hastalık veya şifa) verecektir. 
 
Haziran-Temmuz ayları, Oğulotu sezonu olduğu için, kapitalizmin zehirleri ile ilgili kısa bir hatırlatma yaptım. Kapitalizmin zehirleri (Coca-Cola), Hindistan da zira-i mücadele ilacı olarak kullanılmaktadır. Coca-Cola ile ilgili bilgiler kaynaklar da, açıkça belirtilmiştir. 
 
REÇETE: OĞULOTU’nun daha etkili olmasını istiyorsanız? 100–120 gram oğulotunu yıkayıp doğrayın, bir litrelik cam kavanoza koyup ağzını sıkıca kapatıp dekoksiyon (Soğuk demleme)  usulü ile 12 saat demlendirip, daha sonra süzüp tekrar kavanoza koyup (4)  dörder saat ara ile günde 4 su bardağı içilebilir.  Dekoksiyon soğuk demleme demektir. Sıcak demleme’ ye ise infuzyon denir. Dekoksiyon usulü kullanmak; infuzyon’a göre  (3)  üç kat daha etkilidir. Bitki sıcak suyu görünce yüzde 40–50 etkisini kaybeder.
 
ÖNEMLİ NOT: OĞULOTU'nu, salata da ve kahvaltıda çiğ olarak yemek daha çok faydalıdır. Sıcak çay yerine, daima çiğ yemeyi tercih ediniz. 
 
OĞULOTU'nun şifası, insanların tabiatına göre değişebilir. Taze oğulotu yaprak ve sapları ile beraber sıkılıp 50-70 gram suyu içildiğinde, 1-2 saat içerisinde, kalp rahatsızlıklarını ve stresi nasıl rahatlattığına hayret edeceksiniz. Bu işleme 15 gün devam edilip, 8 gün ara verildikten sonra yine, 15 günlük kürler halinde devam edilmelidir. Altı aylık kür de, sekiz adet 15 günlük kür devam edilecektir.
SARA (Epilepsi) hastaları günde üç su bardağı olmak üzere 15 ay devam edildiğinde, hastanın tabiatına göre iyileşme de 70-80 arası olur. Düzenli kullanıldığı zaman hasta 100 şifaya kavuşur. Saralı yaz aylarında bal ile tatlandırılarak, OĞULOTU limonatasını bol bol içmelidir. Bu hastalık lif oranı zengin sıvı yiyecek ve içeceklerle iyileşir. Bu hastalığın tedavisi, insan tabiatına göre  ortalama iki-üç yıl sürer.
 
13 cü yüz yılda Glamorgan prensi Lewlyn, her gün oğulotunu salata olarak tüketerek 108 yıl, John Hussey adındaki bir İngiliz de 50 yaşından sonra her sabah oğulotu çayını bal ile tatlandırıp içerek 116 yıl yaşamıştır.
 
KANI TEMİZLEME: Taze Oğulotu çayını yatmadan 20-30 dakika önce bir su bardağı içilerek, 15 gün devam edilip 7 gün ara verilerek 4 seans devam edildiğine kanın temizlenmesine yardımcı olur.
 
NOT: Hastalığın durumuna göre bir yılda da tedavi sonuçlanır. Şifaya kavuşmak isteyen bir hasta: Önce sabır etmesi gerekir. Kimyasal ilaçlarla güncel iyileşmeler olur ama, ömür boyu güncel ilaç kullanmaktan kurtulmak mümkün değil;  kullanılan kimyasal ilaçların yan etkisi başka hastalıklara yol açacağını da unutmayalım.
 
YAN ETKİLERİ: Varis’i olanlar günde bir su bardağından fazla içmemelidir.  Oğulotu damar açıcı  özeliğine  sahip olduğu için varisi azdırır. (ilerletir)
 
Tarım bakanlığı'nın en üst düzey yöneticilerinin 23-63 (Elazığ-Şanlıurfa) Eksenli olması sevndiricidir. Amma, acaba Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Tıp Doktoru olması ve müsteşarı Hadi Tunç'un da ziraat mühendisi olması çok ama çok büyük bir şanstır. Acaba Oğulotu ve zencefil tarımının, Elazığ-Şanlıurfa başta olmak üzere, Türkiye'nin her tarafında yetiştirmesi hiç planlayıp düşünülmüş müdür? Makam ve mevkiler, etiket edinmek için değildir; Türk tarımının destek istediği noktalardan uzak olmadığının belgelenmesi içindir. 
 
23-63 Ekseni (Elazığ-şanlıurfa) sahipsiz kalmamalıdır. Bakan-Müsteşar Elazığ-Şanlıurfa'lı olacak, bu illerde modern tarım gelişmediği zaman, demek ki, 23-63 Ekseni sahipsizdir. O zaman, hiç bir siyasi ve ilgili bürokratlar, Millilikten bahsetmesinler. ''Lafla Millilik olmaz.'' ve Numan Aladağ diyor ki: ''Ey Türk Milleti! Düşünelim, çalışalım, araştıralım, üretelim'' seslenişi de dikkate alınarak acilen vakit kaybetmeden, Oğulotu-Zencefil üretimi teşvik edilmelidir. 
 
Oğulotu-Zencefil'in Faydaları, modern tıp tarafın da onaylanmıştır. Kimse kalıplaşmış edebiyat açıklamalarla Türk Milletini aldatmasın. İcraat gerekir. Türkiye de temel gıda da faaliyet gösteren sektörler, ne yazık ki, hergün sanayi ötesi toplum ülkeleri tarafından satın alınıyor. Bu çok tehlikeli bir işarettir. Türk gençliğinin geleceğini teminat altına alma yerine, tehlikeye atmanın işaretidir. Allah korusun.
 
Acilen Oğulotu ve taze zencefil'in Türkiye de yetiştirilmesi için çalışmalar (Ön etüt) yapılmalıdır. Bu iki doğal ürünün yetiştirilmesi, Türk ekonomisine, sağlık sektörüne, spor dünyasına, öğrencilerin daha güçlü bir hafızaya kavuşması, ve saymakla bitmeyen  bir çok faydası vardır. Ayrıca iş gücü kaybının önlenmesinde de çok büyük faydası olacağının bilincinde olmalıdırlar. 
 
Bir örnek: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimlersinde ses kısıklığı sorunu yaşadı. Bu ses kısıklığı sorunu, doktor kontrolünde, taze Oğulotu ve Zencefil kullansaydı eminim ki, ses kısıklığı sorunu hiç yaşamazdı. Ramazan ayında Kargı mahallesi camisi din görevlisine, her akşam yarım ceviz büyüklüğünde taze Zencefil verdim ve teravih namazına başlamadan önce yiyiyordu ve Allah'a çok şükür daima sesi gür ve cemaatin bu din görevlisinin Teravih namazına özen gösterip, çevre mahellelerden de bizim mahalle camisine geliyorlardı. 
 
Oğulotu ve Zencefil yetiştirilmesine Recep Tayyip Erdoğan'nın, acilen el atması gerekir. Başbakan Binali Yıldırım'ın, ''Lafla Millilik olmaz'' Milli seslenişi yerini bulmalı ve acilen üretime başlanmalıdır ki, bu Milli seslenişlerin samimi olduğuna Türk Milleti inansın.
 
Bu yazıda, Oğulotu'nun faydaları bilgi amaçlıdır: Doktorunuzun görüş ve önerilerini almanız halinde, daha faydalı olur.
 
Numan Aladağ diyor ki: ''Düşünceye uygun inancın temeli, Türk geleneklerinde üreticiliktir. inancımıza göre yaşamak, üretici olarak  yaşamak demektir.'' o zanan Türk Milletine üretim tüketimin galibi olmaktır yakışır.
 
Cümle vatan şehitlerini, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmetle, Gazileri minnetle anar. Hasta ve yaralılara acil şifalar dileriz.

 
KAYNAKLAR:
 
Numan Aladağ'ın, Rajasthan Tarım üniversitesi eğitim notları.
Muğla-Fethiye-Kargı köyü halk hekimi, Hüseyin Zeybek Amca'nin önerileri.
Tıpda kullanılan bitkiler ve Halk reçeteleri. Hediye Tuncer T. C. Tarım Bakanlığı yayınları 01-07-1966
Genç yaşa Yazar: Erdal Erkan Mart 1969 Sayfa 75 Kapitalizmin zehirleri (Coca-Cola)
Sağlık rehberi Yazar: Mustafa Özer Bürde yayınları Mayıs 2005 Sayfa 206 Hindistan da çiftçiler Coka-Cola'ı keşfetti. 
Tıbbi Nebevi, Yazar: Abdulkadir Eroğlu 
 
Etiketler: OĞUL, OTU, VE, GİZLİ, MUCİZELERİ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
01 Haziran 2020
Kalo-damar sağlığınız için Oğulotu
59 Okunma.
23 Mayıs 2020
Ramazan Bayramı fırsat olsun
163 Okunma.
18 Mayıs 2020
Kahramanlığa aşık Türk Milleti ve 19 Mayıs
220 Okunma.
11 Mayıs 2020
Haramlardan uzak durup, sünnete uygun yaşamalıyız.
136 Okunma.
02 Mayıs 2020
TÜRKÜM DEDİM TOPRAĞIMA SARILDIM
171 Okunma.
30 Nisan 2020
Ramazan-ı şerifin, şifal-ı armağanları
139 Okunma.
25 Nisan 2020
RAMAZAN-I ŞERİF'İN MANEVİ İKLİMİNİ YAŞAYALIM
149 Okunma.
22 Nisan 2020
23 Nisan 1920, Türk Gençliğinin teminatıdır
164 Okunma.
15 Nisan 2020
Sağlığımız için Zencefil Yetiştirelim (2)
188 Okunma.
12 Nisan 2020
Sağlığınız için, zencefil doğal çözüm (1)
167 Okunma.
06 Nisan 2020
Berat Gecesi büyük bir fırsattır
295 Okunma.
28 Mart 2020
KAYIT DIŞI EKONOMİ KORONAVİRÜS KADAR TEHLİKELİDİR
791 Okunma.
21 Mart 2020
Miraç Kandili ve ibadetlerimiz:
202 Okunma.
17 Mart 2020
18 Mart, küresel saldırıya dur demektir
830 Okunma.
29 Şubat 2020
Kahraman Türk Askeri ve Şehitlik
7701 Okunma.
25 Şubat 2020
Regaip Kandilinin Fazileti
1119 Okunma.
24 Şubat 2020
Beliniz Ağrıyorsa...
374 Okunma.
09 Şubat 2020
Küresel Güçlerin Yönetiminde Para Trafiği
4473 Okunma.
30 Ocak 2020
HUZUR VE YAŞAMDA ADALETİN ÖNEMİ
1088 Okunma.
27 Ocak 2020
Kış hastalıkları için can simidi
501 Okunma.
17 Ocak 2020
TÜRK GELENEKLERİNDE TEMİZLİK
718 Okunma.
31 Aralık 2019
2020 YILI, ÇALIŞARAK ÜRETİM YILI OLSUN
1132 Okunma.
22 Aralık 2019
Tarım Bakanlığına Stratejik Öneri
1436 Okunma.
13 Aralık 2019
Milli bekamıza yönelen ekonomik-sosyal tehditler
1174 Okunma.
08 Aralık 2019
Sağlığımızı koruyarak mutlu olmak
655 Okunma.
30 Kasım 2019
Limon da ki Mucizeler
1048 Okunma.
23 Kasım 2019
GELECEĞİMİZ ÖĞRETMENLERDİR
1100 Okunma.
20 Kasım 2019
Türk kültüründe
801 Okunma.
06 Kasım 2019
Türk İslam geleneğinde Mevlid-i Şerif
1351 Okunma.
28 Ekim 2019
EKONOMİK TERÖRLE MÜCADELE EDEREK, E CUMHURİYETİ PAYDAR KILALIM
245 Okunma.
25 Eylül 2019
Ziraatçı Mustafa amca'dan sağlık tavsiyeleri
597 Okunma.
14 Eylül 2019
EĞİTİM VE ÖĞRETMİN ÖNEMİ
1010 Okunma.
06 Eylül 2019
Çocuklarınızın sağlığı, RAF bedeli şartı ile güvence altında
1128 Okunma.
28 Ağustos 2019
ZAFER BAYRAMI VE HİCRİ YILBAŞI KUTLU OLSUN
1111 Okunma.
20 Ağustos 2019
BİLEN İÇİN ŞİFA HER YERDE
1255 Okunma.
09 Ağustos 2019
Türk İslam geleneklerinde Kurban Bayramı
988 Okunma.
29 Temmuz 2019
Türk Ahlakı ve Müslümanlık
470 Okunma.
14 Temmuz 2019
15 TEMMUZ İKTİSADİ DEMOKRASİ İÇİN BAŞLANGIÇ OLSUN
368 Okunma.
19 Haziran 2019
TÜRK AHLAKI VE DEMOKRASİ
394 Okunma.
13 Haziran 2019
TARİHİN BARIŞMAZ DÜŞMANLARI VE İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SEÇİMİ
459 Okunma.
03 Haziran 2019
Bayramı, mana derinliğinde yaşayalım
443 Okunma.
30 Mayıs 2019
Bu Gecenin Kadrini Bilmek gerek
402 Okunma.
26 Mayıs 2019
Sosyal Yardılaşma ve Sadaka-i Fıtır
428 Okunma.
19 Mayıs 2019
İslamiyette Ruh Sağlığımız
385 Okunma.
11 Mayıs 2019
Teravih namazı ve sağlığımız
447 Okunma.
05 Mayıs 2019
İslam dininde Hikmetleri ile Ramazan Gelen Kutusu x
422 Okunma.
25 Nisan 2019
Domuz ürünleri satışı ve RAF bedeli şartı düzenlemesi iyi gelecek
704 Okunma.
22 Nisan 2019
Türk Milletinin teminatı, Türk gençliğidir
375 Okunma.
18 Nisan 2019
Berat gecesi büyük bir fırsattır.
467 Okunma.
11 Nisan 2019
Hıyar'ın şaşırtıcı faydaları
890 Okunma.
31 Mart 2019
Miraç Kandili ve Türk İslam Gelenekleri
700 Okunma.
22 Mart 2019
31 Mart seçimi kritik eşiğimiz
564 Okunma.
16 Mart 2019
Milli ruh ekseninde Çanakkale Zaferi
466 Okunma.
12 Mart 2019
DEMOKRASİDE BÜYÜK RİSK
479 Okunma.
07 Mart 2019
Regaip Kandilinde, Türk İslam gelenekleri
584 Okunma.
02 Mart 2019
RÜŞVET VE RAF BEDELİNE DUR DİYENLER 31 MART SEÇİMİNİ KAZANIR
691 Okunma.
21 Ocak 2019
ÜÇ R'ye DUR DİYEBİLİRİZ
5189 Okunma.
15 Ocak 2019
Başarı merdivenini çıkarken...
1032 Okunma.
06 Ocak 2019
Mübarek elma, hem deva hem şifadır
933 Okunma.
28 Aralık 2018
DİZ-MAFSAL AĞRILARI VE KUVVET ŞURUBU REÇETELERİ
1350 Okunma.
06 Aralık 2018
Lahananın şaşırtıcı faydaları
2624 Okunma.
24 Kasım 2018
Mart seçimleri borsasında hisse senedi alma yarışı
2247 Okunma.
18 Kasım 2018
Mevlid kandili ve birlik-beraberlik ruhu
1373 Okunma.
09 Kasım 2018
ATATÜRK ve İslam Dini
1823 Okunma.
28 Ekim 2018
CUMHURİYET ve tarımla geleceğimiz daha güvenlidir.
1527 Okunma.
27 Eylül 2018
HERŞEY MİLLİ EKONOMİ İÇİN
2789 Okunma.
16 Eylül 2018
Eğitim ve Milli Ekonomi
815 Okunma.
10 Eylül 2018
HİCRİ YILBAŞI VE AŞURA GÜNÜ
730 Okunma.
07 Eylül 2018
ADALE VE KRAMP AĞRISI
803 Okunma.
28 Ağustos 2018
ZAFER BAYRAMI VE EKONOMİK TERÖR
878 Okunma.
18 Ağustos 2018
Kurban Bayramı ve Mutluluğumuz
1453 Okunma.
12 Ağustos 2018
Vatan sevgisi ve raf bedeli şartı
1640 Okunma.
30 Temmuz 2018
Domates de ki mucizeler ve yerli malı
1553 Okunma.
23 Temmuz 2018
RÜŞVETE DUR DİYEBİLİRİZ
1303 Okunma.
15 Temmuz 2018
Kahraman TÜRK Milleti'nin, 15 Temmuz Zaferi
1110 Okunma.
07 Temmuz 2018
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN, MUCİZE REÇETELER
2214 Okunma.
21 Haziran 2018
Güçlü irade ve Adalet
864 Okunma.
17 Haziran 2018
VAKİT RÜŞVETLE MÜCADELE VAKTİDİR
766 Okunma.
13 Haziran 2018
MÜ'MİNLERİN BAYRAMI
779 Okunma.
07 Haziran 2018
Leyle-i Kadir Gecesi ve fazileti
903 Okunma.
03 Haziran 2018
24 Haziran Zaafer olsun
835 Okunma.
28 Mayıs 2018
ATATÜRK VE RAMAZAN-I ŞERİF
801 Okunma.
21 Mayıs 2018
Ekonomik Terör ve Kudüs
890 Okunma.
15 Mayıs 2018
Ramazan- Şerif ve Huzurumuz
767 Okunma.
12 Mayıs 2018
Devlet Bahçeli ve Mühendis Binali Yıldırım'ın Dikkatine!
1632 Okunma.
06 Mayıs 2018
24 Haziran da ki irade, istikbali tayin eder
856 Okunma.
29 Nisan 2018
Berat Gecesinin bereketi
909 Okunma.
16 Nisan 2018
DEMOKRASİ DE İRADE ÖNEMLİDİR
770 Okunma.
31 Mart 2018
Şahsiyet ve Topluma Hizmet
1306 Okunma.
27 Mart 2018
Karaciğer Yağlanmasına bitkisel destek
1382 Okunma.
21 Mart 2018
Regaip Kandili ve Biz
1066 Okunma.
17 Mart 2018
Çanakkale Ruhumuz ve Anzaklar
1139 Okunma.
08 Mart 2018
TÜRKLER KİMDİR*
1572 Okunma.
01 Mart 2018
EKLEM İLTİHABI İÇİN, ZERDEÇAL-ZENCEFİL
3340 Okunma.
18 Şubat 2018
Yetim Hakkı, Samimiyet ve Rüşvet
2221 Okunma.
11 Şubat 2018
Her sabah alacağımız kararlar, Her akşam kendimize soracağımız sorular
1514 Okunma.
04 Şubat 2018
TEMEL GIDA-İÇECEK VE TARIM
1553 Okunma.
28 Ocak 2018
ZAYIFLAMA VE İLTİHABI KURUTMA REÇETELERİ
1615 Okunma.
22 Ocak 2018
CİLT GÜZELLİĞİNİZ İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER
1572 Okunma.
14 Ocak 2018
FİLİSTİNDEN HARRAN OVASINA
1473 Okunma.
08 Ocak 2018
DUA, ŞİFA VE MUTLULUKTUR
1034 Okunma.
01 Ocak 2018
MİSAFİR AĞIRLAMA GELENEKLERİ
1096 Okunma.
17 Aralık 2017
SANAYİLEŞMEYİ ENGELLEYEN DÜŞMANLAR
950 Okunma.
29 Kasım 2017
Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
955 Okunma.
24 Kasım 2017
ÖĞRETMEN OLMAK KOLAY DEĞİL
927 Okunma.
17 Kasım 2017
BESLENME VE MİLLİ TARIM
942 Okunma.
28 Ekim 2017
''CUMHURİYET'' BAYRAMDIR
1020 Okunma.
23 Ekim 2017
Terör ve hastalık oluşturan sektörler
1108 Okunma.
14 Ekim 2017
GÖZLE GÖRÜLMEYEN DÜŞMANLARIMIZ
1059 Okunma.
02 Ekim 2017
DİZDEKİ KİREÇLENMEYE ÇÖZÜM REÇETELERİ
1336 Okunma.
25 Eylül 2017
Sosyal hastalıklarımız (Rüşvet-Raf Bedeli)
1053 Okunma.
12 Eylül 2017
MEVSİM DEĞİŞİKLİĞİNDE ÖKSÜRÜK TEDAVİSİ
1341 Okunma.
31 Ağustos 2017
Kurban Bayramını, Bayram Kılmak Elimizde
972 Okunma.
29 Ağustos 2017
ZAFER BAYRAMININ 95 Cİ YILDÖNÜM COŞKUSU
1030 Okunma.
21 Ağustos 2017
Salatalıkla Sağlığı Yakala
1030 Okunma.
03 Ağustos 2017
FESLEĞEN (TULSİ)'NİN FAYDALARI
2320 Okunma.
13 Temmuz 2017
ŞEHİTLERİMİZE VEFA
997 Okunma.
02 Temmuz 2017
Raf Bedeli uygulaması karşısında milli duruş
1063 Okunma.
24 Haziran 2017
Mü'minlerin Bayramı
1062 Okunma.
20 Haziran 2017
Kadir Gecesi bir fırsattır
1305 Okunma.
09 Haziran 2017
TEMİZLİK, MÜSLÜMANLIĞIN İLK ADIMIDIR
1180 Okunma.
31 Mayıs 2017
RAMAZAN-I ŞERİF'İN GETİRDİKLERİ
2301 Okunma.
25 Mayıs 2017
Ramazan-ı Şerifin Şifalı armağanları
1160 Okunma.
18 Mayıs 2017
TARİHİN BARIŞMAZ DÜŞMANLARI !
992 Okunma.
14 Mayıs 2017
EKONOMİK TERÖRÜN BİLİNMEYEN YÖNLERİ!
1102 Okunma.
09 Mayıs 2017
BERAT GECESİNDE HUZUR VE BEREKET
1225 Okunma.
07 Mayıs 2017
TOPLUM EĞİTİMİNDE ŞAHSİYET VE EKONOMİK MİLLİYETÇİLİK
1157 Okunma.
30 Nisan 2017
PROTEİN SAVAŞINDA TÜRKİYE
935 Okunma.
22 Nisan 2017
MİLLİ VE MANEVİ MUTLULUĞUMUZU İDRAK EDELİM
1048 Okunma.
16 Nisan 2017
ÖZLÜ SÖZLERDE HAK VE ÖZGÜRLÜK
1217 Okunma.
12 Nisan 2017
GÜZELLİĞİNİZ VE SAĞLIĞINIZ İÇİN ÇİLEK SAFASI
997 Okunma.
29 Mart 2017
Regaip Kandilinin Fazileti
1519 Okunma.
26 Mart 2017
HAYAT İÇİN ADALETİN önemi
1099 Okunma.
23 Mart 2017
İnsan Hedefi ve Demokrasi
849 Okunma.
16 Mart 2017
Milli Duruş ve 18 Mart
1079 Okunma.
11 Mart 2017
Ekonomik terör bizi vuruyor.
1076 Okunma.
06 Mart 2017
Silahsız işgal ve kuruş vurgunu
1145 Okunma.
04 Mart 2017
Milli Hakimiyet, Riyakarlık ve Rüşvet
1122 Okunma.
25 Şubat 2017
Damar tıkanıklığı ve güçlü hafıza için çözüm...
1071 Okunma.
18 Şubat 2017
Himalaya etekleri ile Muğla nın ortak yönü
1038 Okunma.
11 Şubat 2017
RAJASTHAN'da GUATIR TEDAVİSİ
1205 Okunma.
04 Şubat 2017
Bahar Mevsiminde Korunma Yöntemleri
1107 Okunma.
29 Ocak 2017
ATATÜRK'Ü DOĞRU TANIYALIM (DÜZELTME)
1221 Okunma.
23 Ocak 2017
RAJASTHAN'DAN SAĞLIK VE MUTLULUK ÖNERİLERİ
1127 Okunma.
15 Ocak 2017
MİLLİ SERMAYEYE VE SAHİP ÇIKALIM
1224 Okunma.
12 Ocak 2017
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN İLAHİ HİKMETLER
1355 Okunma.
02 Ocak 2017
RAJASTHAN'dan kanser riskini azaltan çareler
1332 Okunma.
24 Aralık 2016
YILBAŞI FIRSATÇILIĞI
1140 Okunma.
29 Kasım 2016
YEŞİL MERCİMEK VE ŞİFALI ARMAĞANLARI
1140 Okunma.
23 Kasım 2016
ÖĞRETMENLERİMİZE SEVGİ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
1675 Okunma.
15 Kasım 2016
SİNÜZİT İÇİN ŞİFALI ARMAĞANLAR
1969 Okunma.
13 Kasım 2016
İnsan da ve doğa da sevgi
1294 Okunma.
09 Kasım 2016
ATATÜRK'ü 78 ci Yılında Rahmetle Anıyoruz....
922 Okunma.
03 Kasım 2016
HİNDİSTAN DA HASTALIKLARA KARŞI MUCİZE KARIŞIM
2093 Okunma.
Haber Yazılımı