Yazı Detayı
26 Haziran 2018 - Salı 09:26 Bu yazı 2091 kez okundu
 
OĞUL OTU VE GİZLİ MUCİZELERİ
NUMAN ALADAĞ
numan2363@hotmail.com
 
 

OĞUL OTU VE GİZLİ MUCİZELERİ

 

 

OĞULOTU  (KOVAN OTU, TURUNCAN, MELİSA MELİSA, ACEM OTU LİMON OTU)
ARAPÇASI: Bedrencbuyah, Haşişetü’n – Nehtüncan, Reyhanü’l –Leymuniy.
FARSÇASI: Türüncan.
LATİNCESİ: Mellisa officinalis
ORJİNİ: Akdeniz havalisi
   
BİRLEŞİM: Tanen ve uçucu yağ taşımaktadır. Uçucu yağ birleşenlerinin en önemlisi; citral, citronellal  (38–42), sitronellol (29–31) ve linalol’dur. Oğulotu yağı kıymetli bir yağdır. Ayrıca; reçine ve suksinik asit ihtiva eder. Kaliteli oğulotundaki uçucu yağ oranı 0.o2-o.23 arasında değişir, ama 0.04 ‘ten az olmaması gerekir.
NOT: Yetişme bölgelerine göre rakamlar değişebilir.
TABİATI: Oğulotu ikinci derece sıcak ve birinci derecenin başlangıcında kurudur.

Oğulotu (Melisa officinals) nedir? Ballıbabagillerden 20–100 cm. yükseklikte, açık sarı veya beyazımtırak çiçekleri olan ince, yumuşak tüylü, limon gibi kokan bir bitkidir. Oğulotu Akdeniz kökenlidir. Sağlıklısı taze olanıdır. Rengi beyaza yakın yeşildir. Çok yıllık otsu bir bitkidir. Mutfakta ve halk sağlığında binlerce yıldır Akdeniz ülkelerinde kullanılarak dünyaya yayılmıştır. Çok ilginçtir, oğulotu arıların sevdiği bitki iken, bahçelerde meyve ve sebze yapraklarına zarar veren böcekler ve insanlar için en tehlikeli hayvan olan sivrisinek oğulotunu hiç sevmez.
 
Halk arasında kara safra olarak bilinen melankoli hastalığına, sinir krizlerinde veya deprestif (ruhsal çöküntü) hallerde, huzursuzluk, sıkıntı, gerginlik gibi nedenlerin yarattığı baş ağrılarında ve istem dışı kasılmalarda (kramp) oldukça etkilidir. Sinir krizi demek; şeker hastalığına davetiye çıkarmaktır. Şeker hastalığının baş sebebi sinir krizidir. (depresyon) Oğulotu’nu kullananlarda irsi olmadıkça şeker hastalığına nadir rastlanır.

Kalbe ferahlık vermek, bitkinin hassalarındandır. Tecrübe edilmiş ve modern tıp tarafından da onaylanmıştır.

Özellikle geceleri titremeler, huzursuzluk ve korkmak gibi hallerde, kanın hareketini tasfiye eder. Üşütmelerde mide ve diğer iç organların çoğuna faydalıdır. Göğsü temizler, nefes alma güçlüğünü ve öksürüğü giderir. Ayrıca; sara hastalığına ve beyin damarlarındaki tıkanıklığı birleşimindeki kimyasal özelliklerine göre bu hastalıkları iyileştirme özelliğini taşır.

Yaprağından bal yapılan macun yenirse; horlamadıkça nefes darlığına iyi gelir.
Oğulotu; görme, işitme, tatma, dokunma ve algılama yeteneğini arttırır. Balgamı ve sevdalı hastalıklarına karşı çok etkilidir. Kalbe ve ciğerlere kuvvet ve ferahlık verir. Özellikle kalp üzerindeki etkisi neredeyse benzersizdir. Sıkıntıyı ve çarpıntıyı giderir. Uyuz hastalığına iyi gelir. Dimağı açar.

Bütün bu rahatsızlıklarda kullanılış biçimi; yaprakları salatalara katılır, ayrıca taze olarak tüketilmeli, tazesi bulunmazsa katkısız pastörize meyve suyuna katılarak robotta çırpılıp içilir.

Dikkat! Kalbe ferahlık vermek ya da sevdayı gidermek için günlük kullanılacak miktar; tazesi 80-100 gr. kurusu 40-50 gr.dır. Tazesi tercih edilirse, daha çok etkili olur.
 
Harici faydaları:
Yaprağını ezip, göz kapaklarına koymak; göz ağrısını giderir.
Yapraklarını tuz ile Krem haline getirip, yakı yapmak yaraları temizler, tümörü (ur) yok eder. Tüm aza ağrılarına iyi gelir.

Yapraklarının usaresi göz etrafına sürülürse; göze kuvvet verir.
Yapraklarını dövüp, bal gibi yutulursa; yatar konumda iken nefes alma zorluğu çeken kimselere çok etkilidir. Mafsallara (eklem yerleri ve adaleler) yakı gibi uygulanırsa; ağrıları giderir.

Oğulotunu çiğnemek; ağız kokusunu giderir, ağza ferahlık verir.
Yemek ve koklamak; dimağı açar, hazmı kolaylaştırır.

Yaşlanmayı ve saç ağarmasını geciktirir. Mide ülserine iyi gelir.
Sinir krizlerinde şikâyetleri ortadan kaldırır. Hafızayı kuvvetlendirir. 
 
Astım için, tentürü çok faydalıdır. Hıçkırığı geçirir, bağırsak gazını giderir. Uzun süre kaynatılarak elde edilen suyu varjinal lavman olarak kullanılır.

 Numan Aladağ yöntemi ile OĞULOTLU peynir: Dünya da ve Türkiye’de, bu güne kadar oğulotlu  peynir  yapılmamıştır.  Oğulotlu peynirin  tadına doyum  olmaz.  Süt  mamüllerinin  tüketiminde bağırsak gazı oluşur. Oğulotlu peynir  gaz oluşumunu  önler. Peynirin böbrek taşlarının oluşma endişesinden kurtarır.

Eğer ki, aile efradınızı ve dostlarınızı seviyorsanız yaz mevsiminde, Oğulotu’nu bal ile tatlandırıp, limonata yapıp kahvaltı da çay yerine ve gün boyu kapitalizmin zehirleri (Coca-Cola) yerine bu doğal limonata’yı içerseniz  tadından vazgeçemiyeceğiniz doğal ve sağlıklık bir içecek olur. Çocuklarınızın kapitalizmin zehirlerini içmemesi için, çok  dikkat etmelisiniz! Allah korususun, çocuklar meyve ağacına benzer; yarın büyüdükleri zaman, beslenme ve içecekler mutlaka meyvesini (Hastalık veya şifa) verecektir. 
 
Haziran-Temmuz ayları, Oğulotu sezonu olduğu için, kapitalizmin zehirleri ile ilgili kısa bir hatırlatma yaptım. Kapitalizmin zehirleri (Coca-Cola), Hindistan da zira-i mücadele ilacı olarak kullanılmaktadır. Coca-Cola ile ilgili bilgiler kaynaklar da, açıkça belirtilmiştir. 
 
REÇETE: OĞULOTU’nun daha etkili olmasını istiyorsanız? 100–120 gram oğulotunu yıkayıp doğrayın, bir litrelik cam kavanoza koyup ağzını sıkıca kapatıp dekoksiyon (Soğuk demleme)  usulü ile 12 saat demlendirip, daha sonra süzüp tekrar kavanoza koyup (4)  dörder saat ara ile günde 4 su bardağı içilebilir.  Dekoksiyon soğuk demleme demektir. Sıcak demleme’ ye ise infuzyon denir. Dekoksiyon usulü kullanmak; infuzyon’a göre  (3)  üç kat daha etkilidir. Bitki sıcak suyu görünce yüzde 40–50 etkisini kaybeder.
 
ÖNEMLİ NOT: OĞULOTU'nu, salata da ve kahvaltıda çiğ olarak yemek daha çok faydalıdır. Sıcak çay yerine, daima çiğ yemeyi tercih ediniz. 
 
OĞULOTU'nun şifası, insanların tabiatına göre değişebilir. Taze oğulotu yaprak ve sapları ile beraber sıkılıp 50-70 gram suyu içildiğinde, 1-2 saat içerisinde, kalp rahatsızlıklarını ve stresi nasıl rahatlattığına hayret edeceksiniz. Bu işleme 15 gün devam edilip, 8 gün ara verildikten sonra yine, 15 günlük kürler halinde devam edilmelidir. Altı aylık kür de, sekiz adet 15 günlük kür devam edilecektir.
SARA (Epilepsi) hastaları günde üç su bardağı olmak üzere 15 ay devam edildiğinde, hastanın tabiatına göre iyileşme de 70-80 arası olur. Düzenli kullanıldığı zaman hasta 100 şifaya kavuşur. Saralı yaz aylarında bal ile tatlandırılarak, OĞULOTU limonatasını bol bol içmelidir. Bu hastalık lif oranı zengin sıvı yiyecek ve içeceklerle iyileşir. Bu hastalığın tedavisi, insan tabiatına göre  ortalama iki-üç yıl sürer.
 
13 cü yüz yılda Glamorgan prensi Lewlyn, her gün oğulotunu salata olarak tüketerek 108 yıl, John Hussey adındaki bir İngiliz de 50 yaşından sonra her sabah oğulotu çayını bal ile tatlandırıp içerek 116 yıl yaşamıştır.
 
KANI TEMİZLEME: Taze Oğulotu çayını yatmadan 20-30 dakika önce bir su bardağı içilerek, 15 gün devam edilip 7 gün ara verilerek 4 seans devam edildiğine kanın temizlenmesine yardımcı olur.
 
NOT: Hastalığın durumuna göre bir yılda da tedavi sonuçlanır. Şifaya kavuşmak isteyen bir hasta: Önce sabır etmesi gerekir. Kimyasal ilaçlarla güncel iyileşmeler olur ama, ömür boyu güncel ilaç kullanmaktan kurtulmak mümkün değil;  kullanılan kimyasal ilaçların yan etkisi başka hastalıklara yol açacağını da unutmayalım.
 
YAN ETKİLERİ: Varis’i olanlar günde bir su bardağından fazla içmemelidir.  Oğulotu damar açıcı  özeliğine  sahip olduğu için varisi azdırır. (ilerletir)
 
Tarım bakanlığı'nın en üst düzey yöneticilerinin 23-63 (Elazığ-Şanlıurfa) Eksenli olması sevndiricidir. Amma, acaba Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Tıp Doktoru olması ve müsteşarı Hadi Tunç'un da ziraat mühendisi olması çok ama çok büyük bir şanstır. Acaba Oğulotu ve zencefil tarımının, Elazığ-Şanlıurfa başta olmak üzere, Türkiye'nin her tarafında yetiştirmesi hiç planlayıp düşünülmüş müdür? Makam ve mevkiler, etiket edinmek için değildir; Türk tarımının destek istediği noktalardan uzak olmadığının belgelenmesi içindir. 
 
23-63 Ekseni (Elazığ-şanlıurfa) sahipsiz kalmamalıdır. Bakan-Müsteşar Elazığ-Şanlıurfa'lı olacak, bu illerde modern tarım gelişmediği zaman, demek ki, 23-63 Ekseni sahipsizdir. O zaman, hiç bir siyasi ve ilgili bürokratlar, Millilikten bahsetmesinler. ''Lafla Millilik olmaz.'' ve Numan Aladağ diyor ki: ''Ey Türk Milleti! Düşünelim, çalışalım, araştıralım, üretelim'' seslenişi de dikkate alınarak acilen vakit kaybetmeden, Oğulotu-Zencefil üretimi teşvik edilmelidir. 
 
Oğulotu-Zencefil'in Faydaları, modern tıp tarafın da onaylanmıştır. Kimse kalıplaşmış edebiyat açıklamalarla Türk Milletini aldatmasın. İcraat gerekir. Türkiye de temel gıda da faaliyet gösteren sektörler, ne yazık ki, hergün sanayi ötesi toplum ülkeleri tarafından satın alınıyor. Bu çok tehlikeli bir işarettir. Türk gençliğinin geleceğini teminat altına alma yerine, tehlikeye atmanın işaretidir. Allah korusun.
 
Acilen Oğulotu ve taze zencefil'in Türkiye de yetiştirilmesi için çalışmalar (Ön etüt) yapılmalıdır. Bu iki doğal ürünün yetiştirilmesi, Türk ekonomisine, sağlık sektörüne, spor dünyasına, öğrencilerin daha güçlü bir hafızaya kavuşması, ve saymakla bitmeyen  bir çok faydası vardır. Ayrıca iş gücü kaybının önlenmesinde de çok büyük faydası olacağının bilincinde olmalıdırlar. 
 
Bir örnek: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimlersinde ses kısıklığı sorunu yaşadı. Bu ses kısıklığı sorunu, doktor kontrolünde, taze Oğulotu ve Zencefil kullansaydı eminim ki, ses kısıklığı sorunu hiç yaşamazdı. Ramazan ayında Kargı mahallesi camisi din görevlisine, her akşam yarım ceviz büyüklüğünde taze Zencefil verdim ve teravih namazına başlamadan önce yiyiyordu ve Allah'a çok şükür daima sesi gür ve cemaatin bu din görevlisinin Teravih namazına özen gösterip, çevre mahellelerden de bizim mahalle camisine geliyorlardı. 
 
Oğulotu ve Zencefil yetiştirilmesine Recep Tayyip Erdoğan'nın, acilen el atması gerekir. Başbakan Binali Yıldırım'ın, ''Lafla Millilik olmaz'' Milli seslenişi yerini bulmalı ve acilen üretime başlanmalıdır ki, bu Milli seslenişlerin samimi olduğuna Türk Milleti inansın.
 
Bu yazıda, Oğulotu'nun faydaları bilgi amaçlıdır: Doktorunuzun görüş ve önerilerini almanız halinde, daha faydalı olur.
 
Numan Aladağ diyor ki: ''Düşünceye uygun inancın temeli, Türk geleneklerinde üreticiliktir. inancımıza göre yaşamak, üretici olarak  yaşamak demektir.'' o zanan Türk Milletine üretim tüketimin galibi olmaktır yakışır.
 
Cümle vatan şehitlerini, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmetle, Gazileri minnetle anar. Hasta ve yaralılara acil şifalar dileriz.

 
KAYNAKLAR:
 
Numan Aladağ'ın, Rajasthan Tarım üniversitesi eğitim notları.
Muğla-Fethiye-Kargı köyü halk hekimi, Hüseyin Zeybek Amca'nin önerileri.
Tıpda kullanılan bitkiler ve Halk reçeteleri. Hediye Tuncer T. C. Tarım Bakanlığı yayınları 01-07-1966
Genç yaşa Yazar: Erdal Erkan Mart 1969 Sayfa 75 Kapitalizmin zehirleri (Coca-Cola)
Sağlık rehberi Yazar: Mustafa Özer Bürde yayınları Mayıs 2005 Sayfa 206 Hindistan da çiftçiler Coka-Cola'ı keşfetti. 
Tıbbi Nebevi, Yazar: Abdulkadir Eroğlu 
 
Etiketler: OĞUL, OTU, VE, GİZLİ, MUCİZELERİ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
25 Eylül 2019
Ziraatçı Mustafa amca'dan sağlık tavsiyeleri
348 Okunma.
14 Eylül 2019
EĞİTİM VE ÖĞRETMİN ÖNEMİ
835 Okunma.
06 Eylül 2019
Çocuklarınızın sağlığı, RAF bedeli şartı ile güvence altında
937 Okunma.
28 Ağustos 2019
ZAFER BAYRAMI VE HİCRİ YILBAŞI KUTLU OLSUN
929 Okunma.
20 Ağustos 2019
BİLEN İÇİN ŞİFA HER YERDE
901 Okunma.
09 Ağustos 2019
Türk İslam geleneklerinde Kurban Bayramı
742 Okunma.
29 Temmuz 2019
Türk Ahlakı ve Müslümanlık
306 Okunma.
14 Temmuz 2019
15 TEMMUZ İKTİSADİ DEMOKRASİ İÇİN BAŞLANGIÇ OLSUN
193 Okunma.
19 Haziran 2019
TÜRK AHLAKI VE DEMOKRASİ
191 Okunma.
13 Haziran 2019
TARİHİN BARIŞMAZ DÜŞMANLARI VE İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SEÇİMİ
240 Okunma.
03 Haziran 2019
Bayramı, mana derinliğinde yaşayalım
235 Okunma.
30 Mayıs 2019
Bu Gecenin Kadrini Bilmek gerek
198 Okunma.
26 Mayıs 2019
Sosyal Yardılaşma ve Sadaka-i Fıtır
188 Okunma.
19 Mayıs 2019
İslamiyette Ruh Sağlığımız
215 Okunma.
11 Mayıs 2019
Teravih namazı ve sağlığımız
252 Okunma.
05 Mayıs 2019
İslam dininde Hikmetleri ile Ramazan Gelen Kutusu x
230 Okunma.
25 Nisan 2019
Domuz ürünleri satışı ve RAF bedeli şartı düzenlemesi iyi gelecek
373 Okunma.
22 Nisan 2019
Türk Milletinin teminatı, Türk gençliğidir
213 Okunma.
18 Nisan 2019
Berat gecesi büyük bir fırsattır.
243 Okunma.
11 Nisan 2019
Hıyar'ın şaşırtıcı faydaları
496 Okunma.
31 Mart 2019
Miraç Kandili ve Türk İslam Gelenekleri
381 Okunma.
22 Mart 2019
31 Mart seçimi kritik eşiğimiz
362 Okunma.
16 Mart 2019
Milli ruh ekseninde Çanakkale Zaferi
308 Okunma.
12 Mart 2019
DEMOKRASİDE BÜYÜK RİSK
327 Okunma.
07 Mart 2019
Regaip Kandilinde, Türk İslam gelenekleri
415 Okunma.
02 Mart 2019
RÜŞVET VE RAF BEDELİNE DUR DİYENLER 31 MART SEÇİMİNİ KAZANIR
499 Okunma.
21 Ocak 2019
ÜÇ R'ye DUR DİYEBİLİRİZ
4959 Okunma.
15 Ocak 2019
Başarı merdivenini çıkarken...
845 Okunma.
06 Ocak 2019
Mübarek elma, hem deva hem şifadır
748 Okunma.
28 Aralık 2018
DİZ-MAFSAL AĞRILARI VE KUVVET ŞURUBU REÇETELERİ
1109 Okunma.
06 Aralık 2018
Lahananın şaşırtıcı faydaları
2280 Okunma.
24 Kasım 2018
Mart seçimleri borsasında hisse senedi alma yarışı
2061 Okunma.
18 Kasım 2018
Mevlid kandili ve birlik-beraberlik ruhu
1174 Okunma.
09 Kasım 2018
ATATÜRK ve İslam Dini
1637 Okunma.
28 Ekim 2018
CUMHURİYET ve tarımla geleceğimiz daha güvenlidir.
1330 Okunma.
27 Eylül 2018
HERŞEY MİLLİ EKONOMİ İÇİN
2638 Okunma.
16 Eylül 2018
Eğitim ve Milli Ekonomi
643 Okunma.
10 Eylül 2018
HİCRİ YILBAŞI VE AŞURA GÜNÜ
572 Okunma.
07 Eylül 2018
ADALE VE KRAMP AĞRISI
529 Okunma.
28 Ağustos 2018
ZAFER BAYRAMI VE EKONOMİK TERÖR
661 Okunma.
18 Ağustos 2018
Kurban Bayramı ve Mutluluğumuz
1323 Okunma.
12 Ağustos 2018
Vatan sevgisi ve raf bedeli şartı
1453 Okunma.
30 Temmuz 2018
Domates de ki mucizeler ve yerli malı
1321 Okunma.
23 Temmuz 2018
RÜŞVETE DUR DİYEBİLİRİZ
1025 Okunma.
15 Temmuz 2018
Kahraman TÜRK Milleti'nin, 15 Temmuz Zaferi
941 Okunma.
07 Temmuz 2018
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN, MUCİZE REÇETELER
1625 Okunma.
21 Haziran 2018
Güçlü irade ve Adalet
668 Okunma.
17 Haziran 2018
VAKİT RÜŞVETLE MÜCADELE VAKTİDİR
632 Okunma.
13 Haziran 2018
MÜ'MİNLERİN BAYRAMI
599 Okunma.
07 Haziran 2018
Leyle-i Kadir Gecesi ve fazileti
736 Okunma.
03 Haziran 2018
24 Haziran Zaafer olsun
667 Okunma.
28 Mayıs 2018
ATATÜRK VE RAMAZAN-I ŞERİF
637 Okunma.
21 Mayıs 2018
Ekonomik Terör ve Kudüs
638 Okunma.
15 Mayıs 2018
Ramazan- Şerif ve Huzurumuz
629 Okunma.
12 Mayıs 2018
Devlet Bahçeli ve Mühendis Binali Yıldırım'ın Dikkatine!
728 Okunma.
06 Mayıs 2018
24 Haziran da ki irade, istikbali tayin eder
700 Okunma.
29 Nisan 2018
Berat Gecesinin bereketi
741 Okunma.
16 Nisan 2018
DEMOKRASİ DE İRADE ÖNEMLİDİR
625 Okunma.
31 Mart 2018
Şahsiyet ve Topluma Hizmet
1133 Okunma.
27 Mart 2018
Karaciğer Yağlanmasına bitkisel destek
1081 Okunma.
21 Mart 2018
Regaip Kandili ve Biz
933 Okunma.
17 Mart 2018
Çanakkale Ruhumuz ve Anzaklar
1006 Okunma.
08 Mart 2018
TÜRKLER KİMDİR*
1397 Okunma.
01 Mart 2018
EKLEM İLTİHABI İÇİN, ZERDEÇAL-ZENCEFİL
1645 Okunma.
18 Şubat 2018
Yetim Hakkı, Samimiyet ve Rüşvet
2079 Okunma.
11 Şubat 2018
Her sabah alacağımız kararlar, Her akşam kendimize soracağımız sorular
1351 Okunma.
04 Şubat 2018
TEMEL GIDA-İÇECEK VE TARIM
1389 Okunma.
28 Ocak 2018
ZAYIFLAMA VE İLTİHABI KURUTMA REÇETELERİ
1430 Okunma.
22 Ocak 2018
CİLT GÜZELLİĞİNİZ İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER
1395 Okunma.
14 Ocak 2018
FİLİSTİNDEN HARRAN OVASINA
1263 Okunma.
08 Ocak 2018
DUA, ŞİFA VE MUTLULUKTUR
874 Okunma.
01 Ocak 2018
MİSAFİR AĞIRLAMA GELENEKLERİ
888 Okunma.
17 Aralık 2017
SANAYİLEŞMEYİ ENGELLEYEN DÜŞMANLAR
802 Okunma.
29 Kasım 2017
Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
797 Okunma.
24 Kasım 2017
ÖĞRETMEN OLMAK KOLAY DEĞİL
769 Okunma.
17 Kasım 2017
BESLENME VE MİLLİ TARIM
771 Okunma.
28 Ekim 2017
''CUMHURİYET'' BAYRAMDIR
886 Okunma.
23 Ekim 2017
Terör ve hastalık oluşturan sektörler
896 Okunma.
14 Ekim 2017
GÖZLE GÖRÜLMEYEN DÜŞMANLARIMIZ
896 Okunma.
02 Ekim 2017
DİZDEKİ KİREÇLENMEYE ÇÖZÜM REÇETELERİ
1115 Okunma.
25 Eylül 2017
Sosyal hastalıklarımız (Rüşvet-Raf Bedeli)
872 Okunma.
12 Eylül 2017
MEVSİM DEĞİŞİKLİĞİNDE ÖKSÜRÜK TEDAVİSİ
998 Okunma.
31 Ağustos 2017
Kurban Bayramını, Bayram Kılmak Elimizde
835 Okunma.
29 Ağustos 2017
ZAFER BAYRAMININ 95 Cİ YILDÖNÜM COŞKUSU
870 Okunma.
21 Ağustos 2017
Salatalıkla Sağlığı Yakala
874 Okunma.
03 Ağustos 2017
FESLEĞEN (TULSİ)'NİN FAYDALARI
1388 Okunma.
13 Temmuz 2017
ŞEHİTLERİMİZE VEFA
855 Okunma.
02 Temmuz 2017
Raf Bedeli uygulaması karşısında milli duruş
911 Okunma.
24 Haziran 2017
Mü'minlerin Bayramı
905 Okunma.
20 Haziran 2017
Kadir Gecesi bir fırsattır
995 Okunma.
09 Haziran 2017
TEMİZLİK, MÜSLÜMANLIĞIN İLK ADIMIDIR
1032 Okunma.
31 Mayıs 2017
RAMAZAN-I ŞERİF'İN GETİRDİKLERİ
2030 Okunma.
25 Mayıs 2017
Ramazan-ı Şerifin Şifalı armağanları
989 Okunma.
18 Mayıs 2017
TARİHİN BARIŞMAZ DÜŞMANLARI !
842 Okunma.
14 Mayıs 2017
EKONOMİK TERÖRÜN BİLİNMEYEN YÖNLERİ!
932 Okunma.
09 Mayıs 2017
BERAT GECESİNDE HUZUR VE BEREKET
1008 Okunma.
07 Mayıs 2017
TOPLUM EĞİTİMİNDE ŞAHSİYET VE EKONOMİK MİLLİYETÇİLİK
994 Okunma.
30 Nisan 2017
PROTEİN SAVAŞINDA TÜRKİYE
791 Okunma.
22 Nisan 2017
MİLLİ VE MANEVİ MUTLULUĞUMUZU İDRAK EDELİM
895 Okunma.
16 Nisan 2017
ÖZLÜ SÖZLERDE HAK VE ÖZGÜRLÜK
1082 Okunma.
12 Nisan 2017
GÜZELLİĞİNİZ VE SAĞLIĞINIZ İÇİN ÇİLEK SAFASI
801 Okunma.
29 Mart 2017
Regaip Kandilinin Fazileti
1327 Okunma.
26 Mart 2017
HAYAT İÇİN ADALETİN önemi
912 Okunma.
23 Mart 2017
İnsan Hedefi ve Demokrasi
707 Okunma.
16 Mart 2017
Milli Duruş ve 18 Mart
929 Okunma.
11 Mart 2017
Ekonomik terör bizi vuruyor.
929 Okunma.
06 Mart 2017
Silahsız işgal ve kuruş vurgunu
994 Okunma.
04 Mart 2017
Milli Hakimiyet, Riyakarlık ve Rüşvet
928 Okunma.
25 Şubat 2017
Damar tıkanıklığı ve güçlü hafıza için çözüm...
914 Okunma.
18 Şubat 2017
Himalaya etekleri ile Muğla nın ortak yönü
876 Okunma.
11 Şubat 2017
RAJASTHAN'da GUATIR TEDAVİSİ
1042 Okunma.
04 Şubat 2017
Bahar Mevsiminde Korunma Yöntemleri
966 Okunma.
29 Ocak 2017
ATATÜRK'Ü DOĞRU TANIYALIM (DÜZELTME)
1064 Okunma.
23 Ocak 2017
RAJASTHAN'DAN SAĞLIK VE MUTLULUK ÖNERİLERİ
953 Okunma.
15 Ocak 2017
MİLLİ SERMAYEYE VE SAHİP ÇIKALIM
1076 Okunma.
12 Ocak 2017
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN İLAHİ HİKMETLER
1119 Okunma.
02 Ocak 2017
RAJASTHAN'dan kanser riskini azaltan çareler
1056 Okunma.
24 Aralık 2016
YILBAŞI FIRSATÇILIĞI
1027 Okunma.
29 Kasım 2016
YEŞİL MERCİMEK VE ŞİFALI ARMAĞANLARI
964 Okunma.
23 Kasım 2016
ÖĞRETMENLERİMİZE SEVGİ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
1419 Okunma.
15 Kasım 2016
SİNÜZİT İÇİN ŞİFALI ARMAĞANLAR
1378 Okunma.
13 Kasım 2016
İnsan da ve doğa da sevgi
1130 Okunma.
09 Kasım 2016
ATATÜRK'ü 78 ci Yılında Rahmetle Anıyoruz....
795 Okunma.
03 Kasım 2016
HİNDİSTAN DA HASTALIKLARA KARŞI MUCİZE KARIŞIM
1780 Okunma.
Haber Yazılımı