Yazı Detayı
29 Nisan 2020 - Çarşamba 23:47 Bu yazı 893 kez okundu
 
MEVSİMLER VE SEN
ZÜLEYHA TUNA
 
 

MEVSİMLER VE SEN

 

Züleyha Tuna

 

Kalemi kâğıda dokundurmayalı bir hayli vakit geçti. Cümleler incindi, kelimeler bir araya gelemiyor, her hece ayrı kaprislerde.

 

Kış mevsimi çetin geçmişti. Bahar güz tadında yaz desen muamma. Baharın ayaza çalan meltemi;  zarif parmaklarından bileklerine, siyah saçlarının döküldüğü omuzlarından kurumuş dudaklarına kadar işlemişti.  Mevsimler nağme nağme nüfus etmişti bedenine, ruhuna, gölüne ve fikrine.

 

Takvim Bahar aylarını gösterirken, bu kent sonbahar ayazında!

 

Gün batıyor, akşamın esintisi günün yorgunluğu ile omuzlarına ağırlığını bırakıyor. Bahçe kapısını aralayıp ahşap merdivenlerden ağır adımlarla çıkıyor, evin kapısını açıp derin bir nefes ile kalabalık bir günü daha ardında bırakıyor.

 

Müziğin notalarında kaybolmak, kitap sahifelerinin kokusu koynunda çayını yudumlamak!

 

An gelir derin bir sessizlik kaplar zamanı, ne sohbetin hatırı ne çayın tadı kalır. İnce Özgürlük serenatları haykırıyor geceye, aldatmasın bu haykırışlar. Özgürlüğünü çarmıha germiş haberi yok! Ne selama ne kelama yakın! Yakamozun gölgesinde özgürlük çağırıyorken O prangalar ile kadeh kaldırıyor heyhat!

 

Ne muazzam bir tezat!

Ruhunu daraltan serenatlara inat bitmeyen bir heyecan yüreğinde. Çatlamış dudaklardan dökülen bir “merhaba” ne kadar heyecan verebilir ki? Ne kadarsa o kadar! Güneşi selama sığdıranlar bitmesin.

 

Sevgilerimle.

 

 

 

 
Etiketler: MEVSİMLER, VE, SEN,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı