Yazı Detayı
02 Mart 2019 - Cumartesi 19:17 Bu yazı 699 kez okundu
 
KARABAĞLAR PROJE TANITIMINA BAKAN PAKDEMİRLİ DAMGA VURDU
AYTEN DİRİER
mardintoplumsaldayanisma@hotmail.com
 
 

     KARABAĞLAR PROJE TANITIMINA BAKAN PAKDEMİRLİ DAMGA VURDU

 

 

 

    Cumhur İttifakı’nın Karabağlar Belediye Başkan Adayı Bilal Doğan’ın projelerin tanıttığı toplantı,  Karabağlar Halk Eğitim Merkezi’nde yapıldı. Cumhur İttifakı’nın gövde gösterisine dönüşen toplantıya Tarım ve Orman Bakanı Dr.Bekir Pakdemirli damga vurdu. AK Parti İzmir Milletvekilleri Mahmut Atilla Kaya, Cemal Bekle, Yaşar Kırkıpınar, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi, AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, Milliyetçi Hareket Partisi/MHP İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu, 26.Dönem milletvekili Necip Kalkan, Karabağlar İlçe başkanı İrfan Doğruca, geçen dönem İlçe Başkanı Kâzım Erten, Kadın Kolları Başkanı Serap Eyce, MHP İlçe başkanı İbrahim Uğur, Belediye Meclis üyeleri adayları, Muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.  İrfan Doğruca ve İbrahim Uğur’un konuşmalarının ardından Bilal Doğan projelerini anlattı.

 

 

KARABAĞLAR’IN KARA TALİHİNİ YEŞİL YAPALIM

 

 

    Bilal Doğan, Karabağlar'ın ilçe olduğu 2009 yılından bu yana adeta kaderine terk edildiğini ve kentin merkezinde bir mahrumiyet bölgesine dönüştüğünü belirterek, tüm Karabağlılarla el ele vererek Karabağlar’ın kara talihini yenip, yeşil bağlara dönüştüreceklerini vurguladı. Karabağlar halkının tüm sorunları için çözümler üreterek projeler geliştirdiklerine değinen Doğan, projelerini profesyonel bir yaklaşımla uzun bir mesai sonucunda hazırladıklarını belirtti.

 

    Günü birlik yaşlı bakım merkezleri İkinci Bahar Lokallerinden Evde Sağlık Bakımına, Poligon Millet Bahçesinden Mutlu Çocuk Kreşleri ve Etüd Merkezlerine, Taziye Evlerinden Engelsiz Yaşam Alanlarına sosyal belediyeciliğin tüm standartlarını Karabağlarlı vatandaşların hizmetine sunacaklarının sözünü verdi.

 

Bilal Doğan'ın barkovizyon eşliğinde sunduğu diğer pojeleri:

Karabağlar Poligon Millet Bahçesi

Kara Değil Yeşil Bağlar

Sosyal Market

Altyapı sorunları bitecek

Gelişmiş Ekonomi Zengin Karabağlar

Fonksyonel Kapalı Pazar Yerleri

İnsan Merkezli Kentsel Dönüşüm

Can dostlarımız için barınak, bakım evleri

    Bilal Doğan, Karabağlar'da kangrene dönmüş olan kentsel dönüşüm sorununu da hiç kimseyi mağdur etmeden çözeceklerini vurguladı.

 

 

31 MART'TA O ZEYBEK KONAK MEYDANI'NDA İLLÂKİ OYNANACAK

 

 

    AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci konuşmasında isim vermeden HDP'e yüklendi. Zeybekci, “Benim Türk ve Kürt kardeşimin kardeşliği, bu gök kubbe çökmedikçe, yer yarılmadıkça ilelebet kıyamete kadar bu topraklarda devam edecek. Onlar bunu değiştiremeyecek. Bu partinin eş genel başkanı bayan bundan 50 gün önce İzmir'e geldi. Buradaki il kongresinde, ‘Bizim kabul edeceğimiz, bizim onaylayacağımız, bizim evet diyeceğimiz bir aday üzerinde anlaşacağız’ dedi. Ve o parti, CHP adayı açıklanana kadar ‘tık’ ses çıkarmadı. CHP inatla, ısrarla, içindeki her türlü ‘hayır’ demesine rağmen, hatta bu şehir buna teslim edilmez diyerek, Aziz Kocaoğlu'nun bir gün koşarak Ankara'ya gittiği ve ‘Hayır!’ dediği, ona rağmen inatla bir aday açıklandı. O aday açıklandığının ertesi günü o parti çıktı, ‘Bu aday bizim adayımızdır, aday çıkarmıyoruz ve destekliyoruz’ dedi.

 

    Milletin iradesini iki lider; ‘milletimiz ne diyorsa o. Biz  birlikteyiz. Mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır’ dedi ve şeffaf bir şekilde iki parti oturdu. Aslanlar gibi 31 Mart'taki belediye meclis üyelerini yazdılar ve ilan ettiler. Bunlar AK Parti'li, bunlar da Milliyetçi Hareket Parti'sinden diye. Açık, şeffaf, milletin dediği gibi.”

 

    Zeybekci, konuşmasının devamında salondakilere, “Sorun onlara, ‘Sizin listenizde kimler var? Hangi dağdan geldi adresleri ve isimleri?’ Sorun onlara. ‘Bu ittifak neyin karşılığında oldu?’ diye sorun onlara. Niyetleri iktidara gelmek, oylarını yükseltmek değil. Niyetleri İzmir'de ne? Maraş'ı, Çorum'u, Başbağlar'ı unutmamak lazım, niyetleri de görmek lâzım, diye düşünüyorum. Benim kardeşlerim İzmir'de bu seçimlerin sonuçları itibari ile gerçekten iktidar hedefi olan, gerçekten yüzde 40-45'leri, hatta iktidarı hedefleyen bir milli ana muhalefet partisini de kazandıracağını da unutmamalarını istiyorum. 31 Mart seçim sonuçları ile inşallah CHP de rahatlayacak. CHP de millî bir muhalefet partisi haline gelecek. 31 Mart'ta CHP Kemal Kılıçdaroğlu'ndan kurtulacak.

 

31 Mart'ta o zeybek Konak Meydanı'nda illâki oynanacak” dedi. 

 

MUHALEFET ADAYI BU ŞEHRE LÂYIK DEĞİL!

 

     Tanıtıma katılan milletvekilleri adına, MHP’li Hasan Kalyoncu konuştu. Konuşmasında, CHP'nin, İYİ Parti'nin kurulmasına destek olduğunu savunan Kalyoncu, “CHP ile İYİ Parti arasında fark yok. CHP milliyetçi oyları nasıl kaydıracağının peşinde. Bunu yapamayacaklar.

 

İzmir kötü yönetiliyor. Belediyeler hizmet için var. Bir belediye başkan adayı çıkardılar. Bir öncekinden memnun kalmamışlar. Bunu kabul ediyorlar ve Seferihisar’dan bir aday bulup getiriyorlar. Babası işkenceci... İnsanlık suçu işleyen birisi… Sonra diyorlar ki; ‘Oğullar babalarının suçlarından yargılanamaz.’  Hayır efendim, babasının işkence yaptığı ve idama yolladığı, hapishanelere yolladığı, hapishanelerde tuttuğu insanların çocuklarına iş verilmedi. Hiç bir kuruma alınmadı. Onların babalarının suçu yokken, isnat esilen suçlarla beraber babalarının suçlarının bedelini ödüyorsa, bu adam  bundan kaçamaz. Ki, işkenceyi övmek ve sahip çıkmak da suçtur. Babasına sahip çıkıyor mu? Sahip çıkıyor… Bu şahsiyetin bizim için hiçbir değeri yok. Zaten Belediye Başkanlığı yaptığı yerde de çok fazla hizmet vermediği aşikar. Hendek destekçisi, bu adamın burada kazanmaması gerekiyor. Bu adam bu şehre lâyık değil.”

 

ADAYIMIZ, ÇOK İYİ BİR İŞ ADAMI VE PARA YÖNETİMİNİ BİLEN BİR CEO

 

    Proje tanıtım toplantısına aurorası ve konuşmasıyla damga vuran Bakan Pakdemirli; “Türkiye'nin bir beka problemi var mıdır? Vardır. Türkiye sürekli olarak istikrarsızlaştırılmak isteniyor. Ve bu istikrarsızlaştırmada Türkiye sistematik olarak bu işe maruz bırakılmak isteniyor” dedi. Büyük dayısının İstiklal Mücadelesi'nde Atatürk'ün yanına gittiğini ve daha sonra hastalandığı için geri döndüğünü söyleyen Bakan Pakdemirli, “Geriye döndü ama cephede verem olmuştu. Geldi ve seçimlerde oy kullandı. Kalıbımı basarım ki CHP'ye oy verdi. Ama CHP o günkü CHP değil. CHP artık tamamen kendini kaybetmiş, değişik bir parti. Terör örgütleri ile ortaklık kuran bir parti. Yani CHP artık Atatürk'ün kurduğu parti değil. Bunu tüm teşkilatımız İzmirliye anlatmalı. Milli Mücadele'deki CHP olmadığını anlatmamız gerekiyor çünkü İzmir'in belli kalıpsal davranış şekilleri var. Bu davranış şekillerinden İzmirliyi mutlaka vazgeçirmemiz gerekiyor” dedi.

 

    İzmir'de mutsuz olduğunu söyleyen Pakdemirli; “Şehrin çarpık yapısı, kirli havasından dolayı mutsuz oluyordum. Daha sonra kendimi siyasetin içinde buldum ve Ankara'ya gittim. Ama Ankara'ya gidip de İzmir'e bakmayanlardan değilim. İzmir için mücadelem sonuna kadar devam edecek. İzmir çok daha iyisini hak ediyor. Ben İzmir aşığı olan biriyim. İşim bitince tekrar buraya döneceğim ama tekrar buraya dönmekle ilgili Nihat Zeybekçi başkanım aday olmadan öce kafamda soru işareti vardı. Acaba İzmir'e dönsem mi, acaba çocuklarım İzmir'de iş ve aş edinebilir mi? Acaba çocuklarıma İzmir'de doğru bir kariyer sunabilir miyim? Evet, ben dönerim ama çocuklarım başka şehirlerde mi olacak? Hep bunları düşünüyordum, şimdi içim rahat. Nihat Zeybekci başkanım belediye başkanı olacak, İzmir'in iş ve aş problemini 2 yıldan daha az bir sürede halledecek” dedi.  

 

    İzmir'i kocaman, büyük bir şirkete benzeten Pakdemirli, kentin çok büyük bir bilançosunun olduğunu belirterek, şunları söyledi: “İzmir kocaman büyük bir şirket, büyük bir bilançosu var. Bu bilançoları da yönetirken, 'Benim borcum yok, benim  bilanço çok sağlıklı' deme lüksümüz yok. Bankacılık da yaptım, tembel bilanço denilen bir şey var. Yani kasanızda paranız var ama harcamıyorsunuz, yatırım yapmıyorsunuz. Şehrin yarınına yatırım yapmıyorsunuz? Aslında biz şehre bir CEO seçiyoruz. Bu CEO da insana dokunmayı bilecek. Başkan adayımız, hem çok iyi bir iş adamı, hem parayı yönetmeyi biliyor.

 

    Mayıs ayında bizim hanım doğum yapacak. 2100 yılına göre bir plân ve program yapmamız lazım. Bu çocuklarımız nerede yaşayacak? Uzun vadeli düşünüp plân yapmamız lâzım. Turizm ile ilgili rakamların bu kadar dramatik olduğunu bilmiyordum. Bizim Anlatya’dan aşağı kalır yanımız yok ki, ama neden fotoğraf karesi 30 yıl öncekiyle aynı?

 

    31 Mart akşamı oyumu kullandıktan sonra Konak Meydanı'na doğru gideceğim. Zeybek oynamayı bilmiyorum ama hep birlikte 31 Mart akşamı zeybek oynamaya var mısınız” dedi.

 

     31 Mart gecesi Türkiyemiz hayrına bir sonucun çıkmasını temenni ederim…

 

 

AYTEN BAŞABAŞ DİRİER-İZMİR

   

 

 
Etiketler: , , , , , , KARABAĞLAR, PROJE, TANITIMINA, BAKAN, PAKDEMİRLİ, DAMGA, VURDU,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
04 Kasım 2019
E-ATIK KONUSUNDA İZKAB’IN ÖRNEK ETKİNLİĞİ
2404 Okunma.
24 Temmuz 2019
M.KEMAL PAŞA, 100 Yıl önce ERZURUM KONGRESİ’nde LİDER SEÇİLDİ
3982 Okunma.
31 Mayıs 2019
KADİR GECESİ ve İBADETİ
408 Okunma.
26 Mayıs 2019
1Y1K: Dr.M.TALAT ŞİMDİ – MARDİN TARİHİ KİMLİĞİ
447 Okunma.
18 Mayıs 2019
19 MAYIS’IN ÖNEMİ
443 Okunma.
15 Mayıs 2019
15 MAYIS 1919… İZMİR’İN KARA GÜNÜ
371 Okunma.
13 Nisan 2019
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ 18 YAŞINDA
478 Okunma.
22 Mart 2019
İZMİR-KARABAĞLAR’DA KENTİN KIYISINDAKİ KADINLAR DEFİLESİ
657 Okunma.
10 Mart 2019
DÖNÜŞÜM MARDİN’İN TARİHİ DOKUSUNU BOZMAMALI
827 Okunma.
07 Ocak 2019
I.DÜNYA SAVAŞI ve KAFKASYA CEPHESİ
5445 Okunma.
29 Aralık 2018
ENGELSİZ YÜREKLER İZMİR’DE MEHMET ÂKİF’İ ANDI
987 Okunma.
13 Aralık 2018
ADNAN AVUKA’NIN SERGİSİ İZMİR’DE MARDİN VUSLATI YAŞATTI
1802 Okunma.
26 Kasım 2018
İZMİR MARDİNLİ GENÇ İŞADAMLARI DERNEĞİ’NİN VEFASI
2659 Okunma.
12 Kasım 2018
UZAYDA YANKILANAN TEK SES E Z A N’ DIR!
2422 Okunma.
22 Ekim 2018
İZMİR’DE YEREL SEÇİMİ MARDİN HOŞGÖRÜSÜ KAZANDIRACAK
2945 Okunma.
28 Eylül 2018
ÇİN HALK CUMHURİYETİ’NİN 69. YILDÖNÜMÜ İZMİR’DE KUTLANDI
2481 Okunma.
25 Ağustos 2018
MAZİDE KALANLAR
1465 Okunma.
11 Temmuz 2018
EBRU BAYBARA DEMİR'E SOSYAL MEDYADAN DESTEK OLALIM
4327 Okunma.
17 Haziran 2018
B A B A M
1628 Okunma.
09 Haziran 2018
İZMİR’DE BİR ARI KRALİÇE; C E Y D A
1089 Okunma.
05 Haziran 2018
İZMİR’İN HOŞGÖRÜ RENGİ MARDİN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI
1938 Okunma.
13 Mayıs 2018
İZMİR KADINLAR BİRLİĞİ DERNEĞİ/İZKAB
1304 Okunma.
12 Mayıs 2018
FRANSIZ, GEÇMİŞE DE FRANSIZ!
729 Okunma.
02 Mayıs 2018
SEÇİM STARTI, NEDEN İZMİR’DE VERİLDİ?
1434 Okunma.
27 Nisan 2018
AFRİN’DE DİRİLİŞ
799 Okunma.
17 Nisan 2018
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ 17 YAŞINDA
855 Okunma.
13 Nisan 2018
Mİ’RAÇ
978 Okunma.
28 Mart 2018
ÇİN’İN ÜNLÜ SOPRANOSU DİLBER YUNUS’U DİNLERKEN
1478 Okunma.
14 Mart 2018
İZMİR KARABAĞLAR’DA GÜZEL ŞEYLER OLUYOR
2067 Okunma.
09 Mart 2018
İDÜ GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI
1397 Okunma.
28 Şubat 2018
II.ABDÜLHAMİD HAN GÖKTEN İNDİ!
1465 Okunma.
19 Şubat 2018
ÇİN, YENİ YILI “MUTLU BAHAR BAYRAMI” GÖSTERİSİYLE İZMİR’DE BAŞLATTI
1871 Okunma.
17 Şubat 2018
I.AFRİN SAVAŞI ve ÖNEMİ-1119
1705 Okunma.
05 Şubat 2018
BİNİKİ YÜZ YILDIR ORTADOĞU COĞRAFYASINDAYIZ
1953 Okunma.
22 Aralık 2017
YILBAŞI’NIN TARİHÇESİ VE TÜRKLERDE AĞAÇ-GÜNEŞ KÜLTÜ
2973 Okunma.
29 Kasım 2017
RAVZA’DA YAKARIŞ
874 Okunma.
10 Kasım 2017
ATATÜRK’ÜN YAZDIĞI ŞİİRLER
1284 Okunma.
22 Ekim 2017
HAC GÜNCESİ – 2 / MEDİNE-İ MÜNEVVERE
1153 Okunma.
03 Ekim 2017
HAC GÜNCESİ-DAVET
1135 Okunma.
21 Haziran 2017
KADİR GECESİ ve İBADETİ
1065 Okunma.
18 Haziran 2017
BABAMIN MİRASI; ERDEM…
1022 Okunma.
07 Nisan 2017
KÂZIM KARABEKİR MESELESİ
1400 Okunma.
26 Mart 2017
ULUSLARARASI ÇAKA BEY SEMPOZYUMU
1685 Okunma.
21 Mart 2017
NEVRUZ’UN GEÇMİŞİ
1513 Okunma.
15 Mart 2017
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ’NDE TASARIM YILDIZLARI DOĞUYOR
1257 Okunma.
01 Mart 2017
HOCALI KATLİAMI, AZERBAYCAN BAĞIMSIZLIĞININ DİYETİ,,,
1137 Okunma.
26 Şubat 2017
Ö.FARUK GÜLTAŞLI ŞEFLİĞİNDEKİ RÜŞTÜ ŞARDAĞ KONSERİ
1594 Okunma.
06 Ocak 2017
İZMİR KURTULUŞUN SEMBOLÜ
1442 Okunma.
05 Ocak 2017
VAZİYET-İ UMUMİYE MİLLÎ BİRLİĞİ GEREKTİRİYOR
1557 Okunma.
19 Aralık 2016
TÜRK YILMAZ
1246 Okunma.
19 Ekim 2016
PAŞAVAT ÇINARININ DÖKÜLEN YAPRAKLARI
5242 Okunma.
01 Ekim 2016
15 TEMMUZ DEMOKRASİ ve ÖZGÜRLÜK TÜRKÜSÜ
1211 Okunma.
11 Eylül 2016
“KUT”LU ÖNDER
1489 Okunma.
06 Ağustos 2016
B İ R O L A L I M
1307 Okunma.
18 Temmuz 2016
ORDU MİLLET NÖBETTE
2405 Okunma.
29 Nisan 2016
100. YILDÖNÜMÜNDE KÛT’ÜL AMARE SAVAŞI
1700 Okunma.
18 Mart 2016
ÇANAKKALE DENİZ SAVAŞI-18 MART 1915
1611 Okunma.
23 Şubat 2016
“MEZOPOTAMYA’DA İHANET EDEN, KUDÜS’TE HANÇERLENİR!”
1800 Okunma.
07 Ocak 2016
ATATÜRK’ÜN KOMŞULARLA İLİŞİKİSİ
1984 Okunma.
22 Aralık 2015
MEVLİD KANDİLİ
1905 Okunma.
03 Aralık 2015
KADIN HAKLARI
1527 Okunma.
26 Kasım 2015
ARTIK KELİMELERDE ŞAPKA ^ KULLANILACAK
1413 Okunma.
17 Kasım 2015
İLK TAMPON DEVLET GÜNEY DOĞU’DA KURULDU
1680 Okunma.
10 Kasım 2015
HATAY’IN DİYETİ ATATÜRK’ÜMÜZ
1889 Okunma.
07 Kasım 2015
ÂRİF MİLLET
1491 Okunma.
14 Eylül 2015
DİKKAT! 5. KOL YOĞUN FAALİYETTE…
1903 Okunma.
09 Eylül 2015
9 EYLÜL RUHU, TARİHİ TEKRARLATMAYACAK!
1213 Okunma.
25 Ağustos 2015
Yüreğim Kışlan
1660 Okunma.
03 Ağustos 2015
Güneş yanığına önlem.
1396 Okunma.
03 Ağustos 2015
Güneş yanığına önlem.
1149 Okunma.
18 Temmuz 2015
BİRLİĞİN HARCI BAYRAM
1414 Okunma.
19 Mayıs 2015
19 MAYIS’IN ÖNEMİ
1855 Okunma.
07 Mayıs 2015
MARDİN’DE HIDRELLEZ YEMEĞİ
1663 Okunma.
01 Mayıs 2015
ÇOCUKLAR ATALARINI TANIDIKÇA, ÖZGÜVENLERİ ARTACAK
2033 Okunma.
25 Mart 2015
ÇANAKKALE SAVAŞLARI KRONOLOJİSİ
2118 Okunma.
24 Şubat 2015
CABER’DEKİ SÜLEYMAN ŞAH KİMDİR?
1856 Okunma.
04 Eylül 2014
BİRLİK ve BERABERLİĞİMİZİN ÇİMENTOSU SİVAS KONGRESİ...
2941 Okunma.
08 Temmuz 2014
I.DÜNYA SAVAŞI’NIN NEDENLERİ Ayten DİRİER
2456 Okunma.
29 Mayıs 2014
İSTANBUL FETHİNİN TÜRK VE DÜNYA TARİHİNDEKİ ÖNEMİ-4
2459 Okunma.
20 Mayıs 2014
ATATÜRK’ÜN BAĞIMSIZLIK HAREKETLERİNDEKİ ÖNCÜLÜĞÜ
2414 Okunma.
17 Nisan 2014
YENİ YAYINLAR - 2014
2294 Okunma.
13 Nisan 2014
147 yıllık İZMİR BELEDİYE BAŞKANLARI
2228 Okunma.
05 Nisan 2014
2014 YEREL SEÇİM MESAJI; BAĞIMSIZLIK KARAKTERİMDİR!
3798 Okunma.
22 Mart 2014
NEVRUZ KİMİN BAYRAMI?
2335 Okunma.
18 Mart 2014
ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ-18 MART 1915
1830 Okunma.
01 Mart 2014
HOCALI KATLİAMI, AZERBAYCAN BAĞIMSIZLIĞININ DİYETİ,,,
1880 Okunma.
12 Şubat 2014
ŞEHZADE MUSTAFA NASIL ÖLDÜRÜLDÜ?
2531 Okunma.
25 Aralık 2013
KANUNÎ, ŞEHZADELERİNİ NEDEN BOĞDURDU?
2416 Okunma.
23 Aralık 2013
TÜRKOVİZYON TÜRK DÜNYASI ŞARKI YARIŞMASI
1741 Okunma.
02 Aralık 2013
İNOVASYON HAFTASI
1933 Okunma.
01 Aralık 2013
DURUN! DURUN BİRAZ…
2268 Okunma.
21 Kasım 2013
MARDİN’İN KURTULUŞU
6604 Okunma.
14 Kasım 2013
KERBEL’NIN AĞIDI, TAHILLARIN TÜRKÜSÜ AŞURE
3357 Okunma.
10 Kasım 2013
ATATÜRK'ÜN DEVRİMCİLİK ANLAYIŞI...
1676 Okunma.
11 Ekim 2013
İZMİR MUTFAĞIMDAN BAYRAM TATLILARI(10 ÇEŞİT)
2004 Okunma.
02 Ekim 2013
SEYYİD MÜKERREMEDDİN EMİR SULTAN
3194 Okunma.
28 Eylül 2013
MARDİN’DE BAHAR ve NERGİZİYE SALATASI
2562 Okunma.
09 Eylül 2013
Dokuz Eylül ve İzmirlilik ruhu
1581 Okunma.
05 Ağustos 2013
ADNAN AVUKA, İZMİR’DE MARDİN RÜZGÂRI ESTİRDİ
4003 Okunma.
30 Temmuz 2013
1 YAZAR * 1 KİTAP Ayten DİRİER
2019 Okunma.
25 Temmuz 2013
Mardin'de Bayram/Paskalya Çöreği : İKLİÇE
2367 Okunma.
Haber Yazılımı