Yazı Detayı
01 Haziran 2020 - Pazartesi 12:53 Bu yazı 158 kez okundu
 
Kalo-damar sağlığınız için Oğulotu
NUMAN ALADAĞ
numan2363@hotmail.com
 
 
OĞUL OTUNUN MUCİZELERİ:
 
 
OĞULOTU  (KOVAN OTU, TURUNCAN, MELİSA MELİSA, ACEM OTU LİMON OTU)

ARAPÇASI: Bedrencbuyah, Haşişetü’n – Nehtüncan, Reyhanü’l –Leymuniy.
FARSÇASI: Türüncan.
LATİNCESİ: Mellisa officinalis
ORJİNİ: Akdeniz havalisi
   
BİRLEŞİM: Tanen ve uçucu yağ taşımaktadır. Uçucu yağ birleşenlerinin en önemlisi; citral, citronellal  (38–42), sitronellol (29–31) ve linalol’dur. Oğulotu yağı kıymetli bir yağdır. Ayrıca; reçine ve suksinik asit ihtiva eder. Kaliteli oğulotundaki uçucu yağ oranı 0.o2-o.23 arasında değişir, ama 0.04 ‘ten az olmaması gerekir.
NOT: Yetişme bölgelerine göre rakamlar değişebilir.
TABİATI: Oğulotu ikinci derece sıcak ve birinci derecenin başlangıcında kurudur.
 
Değerli okuyucular, oğulotunun faydaları modern tıb tarafından da onaylanmıştır. Ayrıca Oğulotu, Tıbbi Nebevide de adı geçiyor.  Bu kadar faydalı olan Oğulotu tarımının Tarım Bakanlığı neden Türkiye de yetiştirilmesini teşvik edip, desteklemiyor? Türk Milleti oğulotu tükettiği zaman, içerdiği faydalı enzimler sayesinde başta kalb-damar tıkanıklıkları olmak üzere birçok hastalığa şifa olacak ve böylece kimyasal ilaç kullanımı da azalacaktır. İş gücü kaybı olmayacaktır. 
 
Tarım Bakanlığına öneri: Oğulotu tarımının, Ege, Akdeniz, Doğu Karadeniz,  Elazığ-Şanlıurfa bölgelerinde acilen ekilip gelişmesi gerekir. Hem sağlık, hem de ekonomik bakımından önemlidir. 
 
Ekonomik terörden bir örnek: Bitkisel (Farma) Gliserin'nin toptan fiyatı, ortalama 12-14 liradır. Eczanelerde ve Türkiye genelinde binlerce mağazası olan ve ayrıca domuz eti ürünlerini de bu satan mağazalarda 30 mlg. lık şişe 8-10 lira arası satılıyor. Bu ekonomik terör faaliyetlerine dur denilmediği zaman, Türk Milletini, hem sağlık ve hem de ekonomik bakımından zayıflatmanın ta kendisidir. İlgili kurumlara söylendiği zaman da, serbet piyasa diye cevap veriyorlar. 
 
Tarım bakanlığına başka bir hatırlatma: Küçük ambalajlarda satılan Gliserin'nin, farma (Bitkisel) veya atık yağlardan üretilen teknik yapı diye niye yazılmıyor. Bu konuda ilgili Balkanlıklar niye kontrol etmiyorlar? Acilen ilgili Bakanlıklar, bu konuyu kontrol altına almalıdırlar. 

Oğulotu (Melisa officinals) nedir? Ballıbabagillerden 20–100 cm. yükseklikte, açık sarı veya beyazımtırak çiçekleri olan ince, yumuşak tüylü, limon gibi kokan bir bitkidir. Oğulotu Akdeniz kökenlidir. Sağlıklısı taze olanıdır. Rengi beyaza yakın yeşildir. Çok yıllık otsu bir bitkidir. Mutfakta ve halk sağlığında binlerce yıldır Akdeniz ülkelerinde kullanılarak dünyaya yayılmıştır. Çok ilginçtir, oğulotu arıların sevdiği bitki iken, bahçelerde meyve ve sebze yapraklarına zarar veren böcekler ve insanlar için en tehlikeli hayvan olan sivrisinek oğulotunu hiç sevmez.
 
Halk arasında kara safra olarak bilinen melankoli hastalığına, sinir krizlerinde veya deprestif (ruhsal çöküntü) hallerde, huzursuzluk, sıkıntı, gerginlik gibi nedenlerin yarattığı baş ağrılarında ve istem dışı kasılmalarda (kramp) oldukça etkilidir. Sinir krizi demek; şeker hastalığına davetiye çıkarmaktır. Şeker hastalığının baş sebebi sinir krizidir. (depresyon) Oğulotu’nu kullananlarda irsi olmadıkça şeker hastalığına nadir rastlanır.

Kalbe ce akciğere tam kuvvet ve ferahlık verme bakımında en etkili doğal bitkidir.  Oğulotu, bitkinin hassalarındandır. Tecrübe edilmiş ve modern tıp tarafından da onaylanmıştır.

Özellikle geceleri titremeler, huzursuzluk ve korkmak gibi hallerde, kanın hareketini tasfiye eder. Üşütmelerde mide ve diğer iç organların çoğuna faydalıdır. Göğsü temizler, nefes alma güçlüğünü ve öksürüğü giderir. Ayrıca; sara hastalığına ve beyin damarlarındaki tıkanıklığı birleşimindeki kimyasal özelliklerine göre bu hastalıkları iyileştirme özelliğini taşır.
Yaprağından bal veya şekerle yapılan macun yenirse; horlamadıkça nefes darlığına iyi gelir.
Oğulotu; görme, işitme, tatma, dokunma ve algılama yeteneğini arttırır. Balgamı ve sevdalı hastalıklarına karşı çok etkilidir. Kalbe ve ciğerlere kuvvet ve ferahlık verir. Özellikle kalp üzerindeki etkisi neredeyse benzersizdir. Sıkıntıyı ve çarpıntıyı giderir. Uyuz hastalığına iyi gelir. Dimağı açar.
Bütün bu rahatsızlıklarda kullanılış biçimi; yaprakları salatalara katılır, ayrıca taze olarak tüketilmeli, tazesi bulunmazsa katkısız pastörize meyve suyuna katılarak robotta çırpılıp içilir.
Dikkat! Kalbe ferahlık vermek ya da sevdayı gidermek için günlük kullanılacak miktar; tazesi 80-100 gr. kurusu 40-50 gr.dır. Tazesi tercih edilirse, daha çok etkili olur.
 
Harici faydaları:
1- Yapraklarını tuz ile Krem haline getirip, yakı yapmak yaraları temizler, tümörü (ur) yok eder. Tüm aza ağrılarına iyi gelir.
2- Yapraklarının usaresi göz etrafına sürülürse; göze kuvvet verir.
3- Yapraklarını dövüp, bal gibi yutulursa; yatar konumda iken nefes alma zorluğu çeken kimselere çok etkilidir. 
4- Mafsallara (eklem yerleri ve adaleler) yakı gibi uygulanırsa; ağrıları giderir.
5- Oğulotunu çiğnemek; ağız kokusunu giderir, ağza ferahlık verir.
6- Yemek ve koklamak; dimağı açar, hazmı kolaylaştırır.
7- Yaşlanmayı ve saç ağarmasını geciktirir. 
8- Mide ülserine iyi gelir.
9- Sinir krizlerinde şikâyetleri ortadan kaldırır. Hafızayı kuvvetlendirir. 
10- Astım için, tentürü çok faydalıdır. 
11- Hıçkırığı geçirir, bağırsak gazını giderir. 
12- Kaynatılarak elde edilen suyu varjinal lavman olarak kullanılır.
13- Oğulotunu 6-7 dakika kaynatıp ağzı çalkalamak; dişlerin çürümesini önler.
14- Yaprağını ezip, göz kapaklarına koymak; göz ağrısını giderir.
15- Oğulotu, iç açıcı ve tüm yaşamsal organları güçlendirmek için, doğal bir destekleyicidir. 
 
REÇETE: 1- OĞULOTU’NUN daha etkili olmasını istiyorsanız? 100–120 gram oğulotunu yıkayıp doğrayın, bir litrelik cam kavanoza koyup ağzını sıkıca kapatıp dekoksiyon (Soğuk demleme)  usulü ile 12 saat demlendirip, daha sonra süzüp tekrar kavanoza koyup (4)  dörder saat ara ile günde 4 su bardağı içilebilir.  Dekoksiyon soğuk demleme demektir. Sıcak demlemeye infuzyon denir. Dekoksiyon usulü kullanmak; infuzyon’a göre  (3)  üç kat daha etkilidir. Bitki sıcak suyu görünce yüzde 30–40 etkisini kaybeder.

 
REÇETE: 2- Numan Aladağ'ın, Oğulotu-nane limonata tarifi: 
Malzeme:  
1- 100 Gram ayıklanmış oğulotu yaprağı
2- 3 Litre içme suyu
3- 6 Adet limon
4- Tadlandırmak için yeterince bal 
5- 4 Ceviz büyüklüğünde taze zencefil
 
Hazılanışı: 
Oğulotu yapraklarını iyice yıkayıp, mutfak robotunda püre haline getirin. Limonları kabuğunu ılık su ile iyice yıkayıp kuruttuktan sonra kabuğunu ince soyup, taze zebcefil kabuğunu da soyarak limon kabuğu ile beraber mutfak robotunda püre haline getirin. Limonların suyunu sıkın.  Hazırladığınız malzemeleri, genişçe bir tencereye koyup bal ilave ederek, tahta kaşık ile iyice karıştırdıktan sonra cam kavanozlara doldurun, buzdolabına konuyun. Kahvaltıda çay yerine içecek olarak bu doğal şifalı limonatayı içiniz. 
NOT: Eğer Oğulotu yoksa o zaman taze nane olark da kullanabilirsiniz. 
 
Oğulotunun faydaları, içerdiği faydalı enzimlerin analizleri esas alınarak, modern tıp tarafından da onaylanmıştır. 
 
OĞULOTU, şifası, insanların tabiatına göre değişebilir. Taze oğulotu yaprak ve sapları ile beraber sıkılıp 50-70 gram suyu içildiğinde, 1-2 saat içerisinde, kalp rahatsızlıklarını ve stresi nasıl rahatlattığına hayret edeceksiniz. Bu işleme 15 gün devam edilip, 10 gün ara verildikten sonra yine, 15 günlük kürler halinde devam edilmelidir. Altı aylık kür de, sekiz adet 15 günlük kür devam edilecektir.
 
SARA (Epilepsi) hastaları günde üç su bardağı olmak üzere 15 ay devam edildiğinde, hastanın tabiatına göre iyileşme de 70-80 arası olur. Düzenli kullanıldığı zaman hasta 100 şifaya kavuşur. Saralı yaz aylarında bal ile tatlandırılarak, OĞULOTU limonatasını bol bol içmelidir. Bu hastalık lif oranı zengin sıvı yiyecek ve içeceklerle iyileşir. Bu hastalığın tedavisi ortalama iki-üç yıl sürer.
 
13 cü yüz yılda Glamorgan prensi Lewlyn, her gün oğulotunu salata olarak tüketerek 108 yıl, John Hussey adındaki bir İngiliz de 50 yaşından sonra her sabah oğulotu çayını bal ile tatlandırıp içerek 116 yıl yaşamıştır.
 
KANI TEMİZLEME: Taze Oğulotu çayını yatmadan 20-30 dakika önce bir su bardağı içilerek, 15 gün devam edilip 7 gün ara verilerek 4 seans devam edildiğine kanın temizlenmesine yardımcı olur.
 
NOT: Hastalığın durumuna göre bir yılda da tedavi sonuçlanır. Şifaya kavuşmak isteyen bir hasta: Önce sabır edip iradesini kuvvetlendirmesi gerekir. Kimyasal ilaçlarla güncel iyileşmeler olur ama, ömür boyu güncel ilaç kullanmaktan kurtulmak mümkün değil;  kullanılan kimyasal ilaçların yan etkisi başka hastalıklara yol açacağını da unutmayalım.
 
YAN ETKİLERİ: Varis’i olanlar günde bir su bardağından fazla içmemelidir. Oğulotu damar açıcı  özeliğine  sahip olduğu için varisi azdırır. (ilerletir)
 
Bu bilgiler, destek amaçlıdır. Doktorunuzun düşüncelerini aldıktan sonra, kullanmanız daha faydalı olur.
 
Düşünceye uygun inancın temeli tarımda modernleşme, yenilik ve üreticiliktir, inancımıza göre yaşamak, üretici olarak  yaşamak ve 100 Yerli (Milli) sermaye tarafından üretilen ürünlere önem vermek demektir.
 
KAYNAKLAR:
Numan Aladağ'ın,  1985-2020 yılları arası, Hindistan-Himalaya dağlarının alt eteklerinde ikamet eden Türk asıllı, Hindistan vatandaşı Türkler'le sohbet notları. 
Tıp da kullanılan bitkiler ve Halk reçeteleri. Hediye Tuncer T. C. Tarım Bakanlığı yayınları 1-7 1966
Şifalı bitkiler ve Tıbb-i Nebevi. Abdulkadir Eroğlu İlim Yayınları 1980
 
Etiketler: Kalo-damar, sağlığınız, için, Oğulotu, ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
22 Haziran 2020
AHLAKSIZLIĞIN MİLLİYETİ YOKTUR
235 Okunma.
13 Haziran 2020
Türk jandarma'sının tarihsel gücü
243 Okunma.
06 Haziran 2020
Kolonya ile cilt temizliğindeki sakıncalar
186 Okunma.
23 Mayıs 2020
Ramazan Bayramı fırsat olsun
205 Okunma.
18 Mayıs 2020
Kahramanlığa aşık Türk Milleti ve 19 Mayıs
269 Okunma.
11 Mayıs 2020
Haramlardan uzak durup, sünnete uygun yaşamalıyız.
158 Okunma.
02 Mayıs 2020
TÜRKÜM DEDİM TOPRAĞIMA SARILDIM
218 Okunma.
30 Nisan 2020
Ramazan-ı şerifin, şifal-ı armağanları
179 Okunma.
25 Nisan 2020
RAMAZAN-I ŞERİF'İN MANEVİ İKLİMİNİ YAŞAYALIM
171 Okunma.
22 Nisan 2020
23 Nisan 1920, Türk Gençliğinin teminatıdır
219 Okunma.
15 Nisan 2020
Sağlığımız için Zencefil Yetiştirelim (2)
215 Okunma.
12 Nisan 2020
Sağlığınız için, zencefil doğal çözüm (1)
192 Okunma.
06 Nisan 2020
Berat Gecesi büyük bir fırsattır
333 Okunma.
28 Mart 2020
KAYIT DIŞI EKONOMİ KORONAVİRÜS KADAR TEHLİKELİDİR
827 Okunma.
21 Mart 2020
Miraç Kandili ve ibadetlerimiz:
224 Okunma.
17 Mart 2020
18 Mart, küresel saldırıya dur demektir
865 Okunma.
29 Şubat 2020
Kahraman Türk Askeri ve Şehitlik
7723 Okunma.
25 Şubat 2020
Regaip Kandilinin Fazileti
1135 Okunma.
24 Şubat 2020
Beliniz Ağrıyorsa...
403 Okunma.
09 Şubat 2020
Küresel Güçlerin Yönetiminde Para Trafiği
4493 Okunma.
30 Ocak 2020
HUZUR VE YAŞAMDA ADALETİN ÖNEMİ
1111 Okunma.
27 Ocak 2020
Kış hastalıkları için can simidi
518 Okunma.
17 Ocak 2020
TÜRK GELENEKLERİNDE TEMİZLİK
743 Okunma.
31 Aralık 2019
2020 YILI, ÇALIŞARAK ÜRETİM YILI OLSUN
1157 Okunma.
22 Aralık 2019
Tarım Bakanlığına Stratejik Öneri
1483 Okunma.
13 Aralık 2019
Milli bekamıza yönelen ekonomik-sosyal tehditler
1200 Okunma.
08 Aralık 2019
Sağlığımızı koruyarak mutlu olmak
682 Okunma.
30 Kasım 2019
Limon da ki Mucizeler
1108 Okunma.
23 Kasım 2019
GELECEĞİMİZ ÖĞRETMENLERDİR
1122 Okunma.
20 Kasım 2019
Türk kültüründe
835 Okunma.
06 Kasım 2019
Türk İslam geleneğinde Mevlid-i Şerif
1382 Okunma.
28 Ekim 2019
EKONOMİK TERÖRLE MÜCADELE EDEREK, E CUMHURİYETİ PAYDAR KILALIM
271 Okunma.
25 Eylül 2019
Ziraatçı Mustafa amca'dan sağlık tavsiyeleri
621 Okunma.
14 Eylül 2019
EĞİTİM VE ÖĞRETMİN ÖNEMİ
1044 Okunma.
06 Eylül 2019
Çocuklarınızın sağlığı, RAF bedeli şartı ile güvence altında
1152 Okunma.
28 Ağustos 2019
ZAFER BAYRAMI VE HİCRİ YILBAŞI KUTLU OLSUN
1140 Okunma.
20 Ağustos 2019
BİLEN İÇİN ŞİFA HER YERDE
1282 Okunma.
09 Ağustos 2019
Türk İslam geleneklerinde Kurban Bayramı
1018 Okunma.
29 Temmuz 2019
Türk Ahlakı ve Müslümanlık
496 Okunma.
14 Temmuz 2019
15 TEMMUZ İKTİSADİ DEMOKRASİ İÇİN BAŞLANGIÇ OLSUN
398 Okunma.
19 Haziran 2019
TÜRK AHLAKI VE DEMOKRASİ
426 Okunma.
13 Haziran 2019
TARİHİN BARIŞMAZ DÜŞMANLARI VE İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SEÇİMİ
487 Okunma.
03 Haziran 2019
Bayramı, mana derinliğinde yaşayalım
469 Okunma.
30 Mayıs 2019
Bu Gecenin Kadrini Bilmek gerek
431 Okunma.
26 Mayıs 2019
Sosyal Yardılaşma ve Sadaka-i Fıtır
459 Okunma.
19 Mayıs 2019
İslamiyette Ruh Sağlığımız
419 Okunma.
11 Mayıs 2019
Teravih namazı ve sağlığımız
487 Okunma.
05 Mayıs 2019
İslam dininde Hikmetleri ile Ramazan Gelen Kutusu x
448 Okunma.
25 Nisan 2019
Domuz ürünleri satışı ve RAF bedeli şartı düzenlemesi iyi gelecek
752 Okunma.
22 Nisan 2019
Türk Milletinin teminatı, Türk gençliğidir
395 Okunma.
18 Nisan 2019
Berat gecesi büyük bir fırsattır.
496 Okunma.
11 Nisan 2019
Hıyar'ın şaşırtıcı faydaları
952 Okunma.
31 Mart 2019
Miraç Kandili ve Türk İslam Gelenekleri
754 Okunma.
22 Mart 2019
31 Mart seçimi kritik eşiğimiz
591 Okunma.
16 Mart 2019
Milli ruh ekseninde Çanakkale Zaferi
488 Okunma.
12 Mart 2019
DEMOKRASİDE BÜYÜK RİSK
511 Okunma.
07 Mart 2019
Regaip Kandilinde, Türk İslam gelenekleri
611 Okunma.
02 Mart 2019
RÜŞVET VE RAF BEDELİNE DUR DİYENLER 31 MART SEÇİMİNİ KAZANIR
719 Okunma.
21 Ocak 2019
ÜÇ R'ye DUR DİYEBİLİRİZ
5244 Okunma.
15 Ocak 2019
Başarı merdivenini çıkarken...
1053 Okunma.
06 Ocak 2019
Mübarek elma, hem deva hem şifadır
955 Okunma.
28 Aralık 2018
DİZ-MAFSAL AĞRILARI VE KUVVET ŞURUBU REÇETELERİ
1383 Okunma.
06 Aralık 2018
Lahananın şaşırtıcı faydaları
2676 Okunma.
24 Kasım 2018
Mart seçimleri borsasında hisse senedi alma yarışı
2270 Okunma.
18 Kasım 2018
Mevlid kandili ve birlik-beraberlik ruhu
1400 Okunma.
09 Kasım 2018
ATATÜRK ve İslam Dini
1851 Okunma.
28 Ekim 2018
CUMHURİYET ve tarımla geleceğimiz daha güvenlidir.
1556 Okunma.
27 Eylül 2018
HERŞEY MİLLİ EKONOMİ İÇİN
2815 Okunma.
16 Eylül 2018
Eğitim ve Milli Ekonomi
835 Okunma.
10 Eylül 2018
HİCRİ YILBAŞI VE AŞURA GÜNÜ
756 Okunma.
07 Eylül 2018
ADALE VE KRAMP AĞRISI
831 Okunma.
28 Ağustos 2018
ZAFER BAYRAMI VE EKONOMİK TERÖR
898 Okunma.
18 Ağustos 2018
Kurban Bayramı ve Mutluluğumuz
1478 Okunma.
12 Ağustos 2018
Vatan sevgisi ve raf bedeli şartı
1662 Okunma.
30 Temmuz 2018
Domates de ki mucizeler ve yerli malı
1587 Okunma.
23 Temmuz 2018
RÜŞVETE DUR DİYEBİLİRİZ
1332 Okunma.
15 Temmuz 2018
Kahraman TÜRK Milleti'nin, 15 Temmuz Zaferi
1129 Okunma.
07 Temmuz 2018
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN, MUCİZE REÇETELER
2292 Okunma.
26 Haziran 2018
OĞUL OTU VE GİZLİ MUCİZELERİ
4821 Okunma.
21 Haziran 2018
Güçlü irade ve Adalet
893 Okunma.
17 Haziran 2018
VAKİT RÜŞVETLE MÜCADELE VAKTİDİR
791 Okunma.
13 Haziran 2018
MÜ'MİNLERİN BAYRAMI
803 Okunma.
07 Haziran 2018
Leyle-i Kadir Gecesi ve fazileti
930 Okunma.
03 Haziran 2018
24 Haziran Zaafer olsun
861 Okunma.
28 Mayıs 2018
ATATÜRK VE RAMAZAN-I ŞERİF
831 Okunma.
21 Mayıs 2018
Ekonomik Terör ve Kudüs
915 Okunma.
15 Mayıs 2018
Ramazan- Şerif ve Huzurumuz
785 Okunma.
12 Mayıs 2018
Devlet Bahçeli ve Mühendis Binali Yıldırım'ın Dikkatine!
1655 Okunma.
06 Mayıs 2018
24 Haziran da ki irade, istikbali tayin eder
874 Okunma.
29 Nisan 2018
Berat Gecesinin bereketi
941 Okunma.
16 Nisan 2018
DEMOKRASİ DE İRADE ÖNEMLİDİR
796 Okunma.
31 Mart 2018
Şahsiyet ve Topluma Hizmet
1338 Okunma.
27 Mart 2018
Karaciğer Yağlanmasına bitkisel destek
1435 Okunma.
21 Mart 2018
Regaip Kandili ve Biz
1085 Okunma.
17 Mart 2018
Çanakkale Ruhumuz ve Anzaklar
1164 Okunma.
08 Mart 2018
TÜRKLER KİMDİR*
1601 Okunma.
01 Mart 2018
EKLEM İLTİHABI İÇİN, ZERDEÇAL-ZENCEFİL
3448 Okunma.
18 Şubat 2018
Yetim Hakkı, Samimiyet ve Rüşvet
2249 Okunma.
11 Şubat 2018
Her sabah alacağımız kararlar, Her akşam kendimize soracağımız sorular
1538 Okunma.
04 Şubat 2018
TEMEL GIDA-İÇECEK VE TARIM
1579 Okunma.
28 Ocak 2018
ZAYIFLAMA VE İLTİHABI KURUTMA REÇETELERİ
1637 Okunma.
22 Ocak 2018
CİLT GÜZELLİĞİNİZ İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER
1591 Okunma.
14 Ocak 2018
FİLİSTİNDEN HARRAN OVASINA
1499 Okunma.
08 Ocak 2018
DUA, ŞİFA VE MUTLULUKTUR
1057 Okunma.
01 Ocak 2018
MİSAFİR AĞIRLAMA GELENEKLERİ
1126 Okunma.
17 Aralık 2017
SANAYİLEŞMEYİ ENGELLEYEN DÜŞMANLAR
970 Okunma.
29 Kasım 2017
Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
974 Okunma.
24 Kasım 2017
ÖĞRETMEN OLMAK KOLAY DEĞİL
952 Okunma.
17 Kasım 2017
BESLENME VE MİLLİ TARIM
964 Okunma.
28 Ekim 2017
''CUMHURİYET'' BAYRAMDIR
1036 Okunma.
23 Ekim 2017
Terör ve hastalık oluşturan sektörler
1133 Okunma.
14 Ekim 2017
GÖZLE GÖRÜLMEYEN DÜŞMANLARIMIZ
1084 Okunma.
02 Ekim 2017
DİZDEKİ KİREÇLENMEYE ÇÖZÜM REÇETELERİ
1361 Okunma.
25 Eylül 2017
Sosyal hastalıklarımız (Rüşvet-Raf Bedeli)
1092 Okunma.
12 Eylül 2017
MEVSİM DEĞİŞİKLİĞİNDE ÖKSÜRÜK TEDAVİSİ
1380 Okunma.
31 Ağustos 2017
Kurban Bayramını, Bayram Kılmak Elimizde
994 Okunma.
29 Ağustos 2017
ZAFER BAYRAMININ 95 Cİ YILDÖNÜM COŞKUSU
1045 Okunma.
21 Ağustos 2017
Salatalıkla Sağlığı Yakala
1056 Okunma.
03 Ağustos 2017
FESLEĞEN (TULSİ)'NİN FAYDALARI
2407 Okunma.
13 Temmuz 2017
ŞEHİTLERİMİZE VEFA
1015 Okunma.
02 Temmuz 2017
Raf Bedeli uygulaması karşısında milli duruş
1084 Okunma.
24 Haziran 2017
Mü'minlerin Bayramı
1086 Okunma.
20 Haziran 2017
Kadir Gecesi bir fırsattır
1345 Okunma.
09 Haziran 2017
TEMİZLİK, MÜSLÜMANLIĞIN İLK ADIMIDIR
1208 Okunma.
31 Mayıs 2017
RAMAZAN-I ŞERİF'İN GETİRDİKLERİ
2336 Okunma.
25 Mayıs 2017
Ramazan-ı Şerifin Şifalı armağanları
1186 Okunma.
18 Mayıs 2017
TARİHİN BARIŞMAZ DÜŞMANLARI !
1015 Okunma.
14 Mayıs 2017
EKONOMİK TERÖRÜN BİLİNMEYEN YÖNLERİ!
1126 Okunma.
09 Mayıs 2017
BERAT GECESİNDE HUZUR VE BEREKET
1252 Okunma.
07 Mayıs 2017
TOPLUM EĞİTİMİNDE ŞAHSİYET VE EKONOMİK MİLLİYETÇİLİK
1179 Okunma.
30 Nisan 2017
PROTEİN SAVAŞINDA TÜRKİYE
955 Okunma.
22 Nisan 2017
MİLLİ VE MANEVİ MUTLULUĞUMUZU İDRAK EDELİM
1064 Okunma.
16 Nisan 2017
ÖZLÜ SÖZLERDE HAK VE ÖZGÜRLÜK
1240 Okunma.
12 Nisan 2017
GÜZELLİĞİNİZ VE SAĞLIĞINIZ İÇİN ÇİLEK SAFASI
1022 Okunma.
29 Mart 2017
Regaip Kandilinin Fazileti
1553 Okunma.
26 Mart 2017
HAYAT İÇİN ADALETİN önemi
1124 Okunma.
23 Mart 2017
İnsan Hedefi ve Demokrasi
870 Okunma.
16 Mart 2017
Milli Duruş ve 18 Mart
1106 Okunma.
11 Mart 2017
Ekonomik terör bizi vuruyor.
1099 Okunma.
06 Mart 2017
Silahsız işgal ve kuruş vurgunu
1163 Okunma.
04 Mart 2017
Milli Hakimiyet, Riyakarlık ve Rüşvet
1143 Okunma.
25 Şubat 2017
Damar tıkanıklığı ve güçlü hafıza için çözüm...
1108 Okunma.
18 Şubat 2017
Himalaya etekleri ile Muğla nın ortak yönü
1058 Okunma.
11 Şubat 2017
RAJASTHAN'da GUATIR TEDAVİSİ
1234 Okunma.
04 Şubat 2017
Bahar Mevsiminde Korunma Yöntemleri
1123 Okunma.
29 Ocak 2017
ATATÜRK'Ü DOĞRU TANIYALIM (DÜZELTME)
1239 Okunma.
23 Ocak 2017
RAJASTHAN'DAN SAĞLIK VE MUTLULUK ÖNERİLERİ
1150 Okunma.
15 Ocak 2017
MİLLİ SERMAYEYE VE SAHİP ÇIKALIM
1244 Okunma.
12 Ocak 2017
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN İLAHİ HİKMETLER
1381 Okunma.
02 Ocak 2017
RAJASTHAN'dan kanser riskini azaltan çareler
1349 Okunma.
24 Aralık 2016
YILBAŞI FIRSATÇILIĞI
1162 Okunma.
29 Kasım 2016
YEŞİL MERCİMEK VE ŞİFALI ARMAĞANLARI
1161 Okunma.
23 Kasım 2016
ÖĞRETMENLERİMİZE SEVGİ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
1697 Okunma.
15 Kasım 2016
SİNÜZİT İÇİN ŞİFALI ARMAĞANLAR
2045 Okunma.
13 Kasım 2016
İnsan da ve doğa da sevgi
1313 Okunma.
09 Kasım 2016
ATATÜRK'ü 78 ci Yılında Rahmetle Anıyoruz....
941 Okunma.
03 Kasım 2016
HİNDİSTAN DA HASTALIKLARA KARŞI MUCİZE KARIŞIM
2129 Okunma.
Haber Yazılımı