Yazı Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 12:08 Bu yazı 232 kez okundu
 
Kahramanlığa aşık Türk Milleti ve 19 Mayıs
NUMAN ALADAĞ
numan2363@hotmail.com
 
 
Kahramanlığa aşık Türk Milleti ve 19 Mayıs

 

 
 
Sevgili gençler!  

 

Artuklu Haber Ajansı ailesi olarak, 19 Mayıs Atatürkü Anma ve Gençlik Spor Bayramınız ve Türk Deniz Kuvvetlerinin kuruluş yıldönümü Kutlu olsun. 
 
Cümle Türk deniz şehitlerini rahmetle anar. Mekanları cennet olsun. "İnna lillahi ve inna ileyhi raciun."
 
Geleceğin güvencesi ve ümidi siz değerli Türk gençlerisiniz. Ne kadar bilgili, görgülü, İmanlı, ahlaklı, olarak yetişirseniz, Vatanımız donanır, Türk Milleti de Ak bahtlarla onanır.
 
Ey Türk gençliği! Yüreklerinizde, Vatan, Millet, Ay-Yıldızlı Şanlı Türk Bayrağı ve Türklük aşkı yandıkça yaşamınızın manasını, gönlümüzün gururunu bulmuş olursunuz.
 
Türk gençliği, yeryüzünün en şerefli gençliğidir. Atalarından kendilerine kalan Milli seciyeleri pek necip ve yüksektir. Kalplerinde vatan ve Ay-Yıldızlı şanlı Türk Bayrağı ve vatan toprağı svgisi , bozulmaz bir kudret halindedir. Bütün hareketleri asilanedir. 
 
TÜrk gençliği, dini, vatani faziletleri her tarafsız ruha hürmet ve hayranlık verir. 
 
Türk gençliği için tarih de önemli bir unsurdur. Bugün yeryüzünde yaşayan bütün Türkler, aynı tarihin insanlarıdır. Bu tarih, iki anayurdumuzda veya o anayurtlar odağında daha başka topraklarda geçmiştir. Yani bütün bu tarih, Türk milletinin ortak tarihidir. Bundan dolayı da tarih, Türk milletinin tarifinde yer alacak bir unsurdur.
 
Türklerin yaşıyan en önemli hatıraları!... Australia-Silver şehri-Brokin Hill savaşında; iki kahraman Türk'ün tarih de silinmez olan bu zaferi, iç-dış anarşik-ekonomik terör klüpleri tarafından silinmeye çalışılmaktadır.
 
Brokin Hill de ki iki kahraman Türk şehidininin zaferi, tarih kitaplarında mutlaka yer almalıdır. Yer alması için de, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, bu Milli Zafer 2020-21 öğretim yılında, tarih dersi kitaplarında mutlaka yer alması gerekir.  Numan Aladağ diyor ki: "Bu iki kahraman Türk'ün zaferi, Türk gençliğinin vatan kavramını ve bağlılığını daha da kuvvetlendirecektir."
 
Mühendis Binali Yıldırım, Başbakan iken diyor ki: "Lafla Millilik olmaz" ve "Gün dostunu, düşmanını tanıma günüdür." 
Milli seslenişi de, Türk genlçiği için Brokin Hill savaşı, stratejik önem taşımaktadır. O zaman, iligililer derhal bu Milli ve tarihi Zaferin ders kitaplarında yer alması için, şimdi tam zamanıdır. 
 
Bu Milli Zafer, tarih kitaplarında yer alması Türk gençliğini, temelden vatana bağlılığını sağlamlaştırır. 
 
TÜRK DENİZ KUVVETLERİNİN KURULUŞ TARİHİ:
Deniz savaşları tarihi, tarihte yapılan savaşların deniz cephelerini inceleyen ve bu deniz savaşlarının o savaşları ve o ulusun geleceği üzerindeki etkilerini araştıran, meydana koyan bir tarih bilimi dalıdır.
 
Tarihimizin XI. yüzyılından önceki bilinen dönemleri Orta Asya ve Yakın Doğu'da olduğu için, Türk Deniz Kuvvetleri Tarihi, Selçuklu Türklerinin 26 Ağustos 1071 tarihinde, Malazgirt meydan Muhaberesi'ni kazanıp Anadolu'ya yerleşmeleri ile başlamıştır.
 
İlk Türk denizcisi olan Çaka Bey, 19 Mayıs 1090 tarihinde Ege'de Bizans filosunu yenerek Koyun Adaları Muharebesi'ni kazanmış ve bu zafer tarihe ilk deniz savaşımızolarak geçmiştir. 
 
Türk Deniz Kuvvetleri, Ata'sının bu hedefi doğrultusunda büyük özveriyle çalışmış ve bugün dünyanın sayılı Deniz kuvvetleri'nden biri haline gelmiştir.
 
Osmanlı denizciliğinin gelişme dönemi, 1533 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından Barbaros Hayrettin Paşa'nın "Kaptan Paşa" lık makamına getirilmesiyle başlamıştır. İşte bu devrede Preveze Deniz Zaferi (27 Eylül 1538) kazanılmış ve Akdeniz egemenliği meselesi Osmanlı Devleti lehine çözülerek, Akdeniz bir Türk gölü haline getirilmiştir. Bugün hala 27 Eylül günü "Deniz Kuvvetleri Günü" olarak kutlanmaktadır.
 
Deniz savaş tarihini yalnız denizcileri ve bazen amatörleri ilgilendiren bir konu olarak düşünmek, o ulusun milli çıkarlarıyla ilgilenmemek anlamına gelir. Çünkü denizler ekonomi bakımından uluslararası temel besleyici çok önemli birer temel kaynaktır. Tarih şimdiye kadar denizlere hakim olanların dünyaya da hakim olduklarını (Barbaros) bir çok defalar ortaya koymuştur.
 
Bir ulusu denizci yapmak için o ulusu ekonomi ve silahlarıyla deniz sorunlarına yaklaştırmak ve bu yolla Kahraman Türk silahlı kuvvetlerinin bir denge gücü olarak kurulmasını sağlamak gerekir. Bu terim, bütçe ve amaçlar bakımından o ülkenin çıkarlarına en uygun şekilde hazırlanmış bir silahlı güç anlamına gelmektedir.
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ki: "Kahraman türk Askeri, okumasını bilenler, düşmana kaşı zafer kazanmak için, ilk önce Kur'an-ı kerim'den ayetler okuyarak ve özellikle Ahzap Suresi, 22'ci Ayetini okuyarak kazanmıştır." ve işte Türk Askerinde ruh ve iman kuvveti budur. 
 
1980'li yılların başında Türk-Australia-Queensland Hükümeti tarafından üretimi planlanan ve özellikle deniz kuvvetleri (denizaltı gemileri) için, 6 metre eninde yassı (Sac) mamul demirçelik fabrikası'nın, Adana-Yumurtalık da kurulması son aşamalara gelindi, ne yazık ki sanayi ötesi toplum ülkelerinin, ekonomik ve stratejik lobi faaliyetleri, stratejiki olan bu milli projenin yatırımı engellendi. 
 
& Metre eninde yası mamul (sac) gemi inşa sanayisinde maliyetin düşürmesi ve daha sağlam savaş gemi üretimini  sağlar. Ve bu da Türk Deniz Kuvvetlerinin güçlü olduğunu gösterir. 
 
Türk Deniz kuvvetleri, daima kendi kendini modernize ederek, gündemde yerini alması, Türk gençliğinin geleceğini teminat altına alınması de vazgeçilmezlerin vazgeçilmeleri olmalıdır. 
 
 
Sevgili Türk gençleri, yüreklerinizdeki bu kutsal, Milli duyguları daima ruhunuzda taşıdığınıza inanıyorum.
 
Sevgili Türk gençliği!
Bayramlar; Türk tarihi geleneklerinde genel olarak insanların mutluluklarını, esenliklerini simgeleyen neşe sevinç, gönül coşkusuyla kutladığımız saadet günlerimizdir.
 
Bayramlar; dini, Milli olmak üzere 2 grupta toplanır.
a) Dini Bayramlarımız: 1-Ramazan Bayramı, 2- Kurban Bayramı
b) Milli Bayramlarımızda :  1- 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı,
2- 23 Nisan Ulusal egemenlik Bayramı, 
3- 30 Ağustos Zafer Bayramı, 
4- 29- Ekim Cumhuriyet Bayramı.
 
Milli Bayramları kutlamamızda amaçta, Büyük Türk Milletinin Zaferli günlerimizin sevincini, gururunu anlarıyla yeniden yaşamak, acılı günlerimizi de hatırlayarak, anarşik-ekonomik terör örgütlerine fırsat vermemektir. Türk gençliğinin geleceğini teminat altına almak için, riyakar "ihanet şebekeleri" nin, 15 Temmuz da yaptıkları durumlara bir daha düşmemektir. 
 
Milli şuuru, gururu daima uyanık tutmak ve Milletçe bütünleşerek bu topraklar için kan dökmüş, can vermiş olan cümle kahraman Türk şehitlerini rahmetle, minnetle, şükranla ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, anma günlerimizdir. 
 
ÖZDEYİŞLER:
1- Bir ülkede gençliğe şefkat ve tarihi göstermediğiniz an, dünyadaki işimiz bitmiştir. ( Din görevlisi, vaiz Feyzullah Değerli)
2- Türk gençliğine üç öğüdüm vardır: Okuyun, çalışın, üretin. (Fehim Adak) 
3- Gençliğin tabiat lügatındeki manası tazeliktir; boyda bir taze fidan serpilişi, tende bir taze yaprak parlayışı, saçlarda bir taze çayır fışkırışı, dudaklarda bir taze yemiş kırmızılığı ve yürüyüşte bir taze küheylançevikliği. (Peyami Safa)
4- Gençliğe Kur'an okumayı ve vatan sevgisini öğretiniz ki, düşmalarınız kahrolsun. (Kurmay Albay Hayrettin Hanağası)
5- Bir ülkenin gençleri, huzurun ve ekonominin teminatıdır. (Numan Aladağ)
6- Gençleri hasta eden, şefkat gösterilmediği içindir. (Numan Aladağ)
7- Ekonomik savaş, anarşik savaştan daha tehlikelidir. (Numan Aladağ)
8- Ülkemin geleceği ve hayatım, benim vatanımın gençliğidir. (Mahatma Gandhi) 
 
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
 
 
Cümle Vatan  Şehitlerini ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü, Çağa Beyi, barbaros hayrettin paşayı ve Turgut Reisi, Rahmetle, Gazileri Minnetle anar. Hasta ve yaralılara acil şifalar dileriz.
 
Kaynakça:
Türk Ordusu Kültür Bakanlığı Yıl: 2000
Numan Aladağ'ın Australia da ki, hatıraları ve Prof Dr. Sencer İmer ile müşterek çalışmaları.
Orkun dergisi, 5'ci sayı, Şubat 1982
 
Etiketler: , Kahramanlığa, aşık, Türk, Milleti, ve, 19, Mayıs,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
06 Haziran 2020
Kolonya ile cilt temizliğindeki sakıncalar
83 Okunma.
01 Haziran 2020
Kalo-damar sağlığınız için Oğulotu
130 Okunma.
23 Mayıs 2020
Ramazan Bayramı fırsat olsun
170 Okunma.
11 Mayıs 2020
Haramlardan uzak durup, sünnete uygun yaşamalıyız.
141 Okunma.
02 Mayıs 2020
TÜRKÜM DEDİM TOPRAĞIMA SARILDIM
175 Okunma.
30 Nisan 2020
Ramazan-ı şerifin, şifal-ı armağanları
143 Okunma.
25 Nisan 2020
RAMAZAN-I ŞERİF'İN MANEVİ İKLİMİNİ YAŞAYALIM
151 Okunma.
22 Nisan 2020
23 Nisan 1920, Türk Gençliğinin teminatıdır
167 Okunma.
15 Nisan 2020
Sağlığımız için Zencefil Yetiştirelim (2)
192 Okunma.
12 Nisan 2020
Sağlığınız için, zencefil doğal çözüm (1)
168 Okunma.
06 Nisan 2020
Berat Gecesi büyük bir fırsattır
301 Okunma.
28 Mart 2020
KAYIT DIŞI EKONOMİ KORONAVİRÜS KADAR TEHLİKELİDİR
799 Okunma.
21 Mart 2020
Miraç Kandili ve ibadetlerimiz:
206 Okunma.
17 Mart 2020
18 Mart, küresel saldırıya dur demektir
835 Okunma.
29 Şubat 2020
Kahraman Türk Askeri ve Şehitlik
7704 Okunma.
25 Şubat 2020
Regaip Kandilinin Fazileti
1122 Okunma.
24 Şubat 2020
Beliniz Ağrıyorsa...
377 Okunma.
09 Şubat 2020
Küresel Güçlerin Yönetiminde Para Trafiği
4477 Okunma.
30 Ocak 2020
HUZUR VE YAŞAMDA ADALETİN ÖNEMİ
1093 Okunma.
27 Ocak 2020
Kış hastalıkları için can simidi
504 Okunma.
17 Ocak 2020
TÜRK GELENEKLERİNDE TEMİZLİK
723 Okunma.
31 Aralık 2019
2020 YILI, ÇALIŞARAK ÜRETİM YILI OLSUN
1137 Okunma.
22 Aralık 2019
Tarım Bakanlığına Stratejik Öneri
1440 Okunma.
13 Aralık 2019
Milli bekamıza yönelen ekonomik-sosyal tehditler
1176 Okunma.
08 Aralık 2019
Sağlığımızı koruyarak mutlu olmak
660 Okunma.
30 Kasım 2019
Limon da ki Mucizeler
1052 Okunma.
23 Kasım 2019
GELECEĞİMİZ ÖĞRETMENLERDİR
1103 Okunma.
20 Kasım 2019
Türk kültüründe
806 Okunma.
06 Kasım 2019
Türk İslam geleneğinde Mevlid-i Şerif
1354 Okunma.
28 Ekim 2019
EKONOMİK TERÖRLE MÜCADELE EDEREK, E CUMHURİYETİ PAYDAR KILALIM
249 Okunma.
25 Eylül 2019
Ziraatçı Mustafa amca'dan sağlık tavsiyeleri
598 Okunma.
14 Eylül 2019
EĞİTİM VE ÖĞRETMİN ÖNEMİ
1016 Okunma.
06 Eylül 2019
Çocuklarınızın sağlığı, RAF bedeli şartı ile güvence altında
1129 Okunma.
28 Ağustos 2019
ZAFER BAYRAMI VE HİCRİ YILBAŞI KUTLU OLSUN
1114 Okunma.
20 Ağustos 2019
BİLEN İÇİN ŞİFA HER YERDE
1257 Okunma.
09 Ağustos 2019
Türk İslam geleneklerinde Kurban Bayramı
993 Okunma.
29 Temmuz 2019
Türk Ahlakı ve Müslümanlık
474 Okunma.
14 Temmuz 2019
15 TEMMUZ İKTİSADİ DEMOKRASİ İÇİN BAŞLANGIÇ OLSUN
371 Okunma.
19 Haziran 2019
TÜRK AHLAKI VE DEMOKRASİ
402 Okunma.
13 Haziran 2019
TARİHİN BARIŞMAZ DÜŞMANLARI VE İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SEÇİMİ
466 Okunma.
03 Haziran 2019
Bayramı, mana derinliğinde yaşayalım
445 Okunma.
30 Mayıs 2019
Bu Gecenin Kadrini Bilmek gerek
407 Okunma.
26 Mayıs 2019
Sosyal Yardılaşma ve Sadaka-i Fıtır
434 Okunma.
19 Mayıs 2019
İslamiyette Ruh Sağlığımız
389 Okunma.
11 Mayıs 2019
Teravih namazı ve sağlığımız
451 Okunma.
05 Mayıs 2019
İslam dininde Hikmetleri ile Ramazan Gelen Kutusu x
426 Okunma.
25 Nisan 2019
Domuz ürünleri satışı ve RAF bedeli şartı düzenlemesi iyi gelecek
708 Okunma.
22 Nisan 2019
Türk Milletinin teminatı, Türk gençliğidir
378 Okunma.
18 Nisan 2019
Berat gecesi büyük bir fırsattır.
470 Okunma.
11 Nisan 2019
Hıyar'ın şaşırtıcı faydaları
896 Okunma.
31 Mart 2019
Miraç Kandili ve Türk İslam Gelenekleri
705 Okunma.
22 Mart 2019
31 Mart seçimi kritik eşiğimiz
571 Okunma.
16 Mart 2019
Milli ruh ekseninde Çanakkale Zaferi
467 Okunma.
12 Mart 2019
DEMOKRASİDE BÜYÜK RİSK
483 Okunma.
07 Mart 2019
Regaip Kandilinde, Türk İslam gelenekleri
587 Okunma.
02 Mart 2019
RÜŞVET VE RAF BEDELİNE DUR DİYENLER 31 MART SEÇİMİNİ KAZANIR
696 Okunma.
21 Ocak 2019
ÜÇ R'ye DUR DİYEBİLİRİZ
5191 Okunma.
15 Ocak 2019
Başarı merdivenini çıkarken...
1034 Okunma.
06 Ocak 2019
Mübarek elma, hem deva hem şifadır
938 Okunma.
28 Aralık 2018
DİZ-MAFSAL AĞRILARI VE KUVVET ŞURUBU REÇETELERİ
1353 Okunma.
06 Aralık 2018
Lahananın şaşırtıcı faydaları
2627 Okunma.
24 Kasım 2018
Mart seçimleri borsasında hisse senedi alma yarışı
2251 Okunma.
18 Kasım 2018
Mevlid kandili ve birlik-beraberlik ruhu
1377 Okunma.
09 Kasım 2018
ATATÜRK ve İslam Dini
1825 Okunma.
28 Ekim 2018
CUMHURİYET ve tarımla geleceğimiz daha güvenlidir.
1530 Okunma.
27 Eylül 2018
HERŞEY MİLLİ EKONOMİ İÇİN
2792 Okunma.
16 Eylül 2018
Eğitim ve Milli Ekonomi
817 Okunma.
10 Eylül 2018
HİCRİ YILBAŞI VE AŞURA GÜNÜ
732 Okunma.
07 Eylül 2018
ADALE VE KRAMP AĞRISI
807 Okunma.
28 Ağustos 2018
ZAFER BAYRAMI VE EKONOMİK TERÖR
881 Okunma.
18 Ağustos 2018
Kurban Bayramı ve Mutluluğumuz
1455 Okunma.
12 Ağustos 2018
Vatan sevgisi ve raf bedeli şartı
1644 Okunma.
30 Temmuz 2018
Domates de ki mucizeler ve yerli malı
1556 Okunma.
23 Temmuz 2018
RÜŞVETE DUR DİYEBİLİRİZ
1308 Okunma.
15 Temmuz 2018
Kahraman TÜRK Milleti'nin, 15 Temmuz Zaferi
1115 Okunma.
07 Temmuz 2018
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN, MUCİZE REÇETELER
2218 Okunma.
26 Haziran 2018
OĞUL OTU VE GİZLİ MUCİZELERİ
4587 Okunma.
21 Haziran 2018
Güçlü irade ve Adalet
867 Okunma.
17 Haziran 2018
VAKİT RÜŞVETLE MÜCADELE VAKTİDİR
769 Okunma.
13 Haziran 2018
MÜ'MİNLERİN BAYRAMI
782 Okunma.
07 Haziran 2018
Leyle-i Kadir Gecesi ve fazileti
906 Okunma.
03 Haziran 2018
24 Haziran Zaafer olsun
838 Okunma.
28 Mayıs 2018
ATATÜRK VE RAMAZAN-I ŞERİF
808 Okunma.
21 Mayıs 2018
Ekonomik Terör ve Kudüs
895 Okunma.
15 Mayıs 2018
Ramazan- Şerif ve Huzurumuz
773 Okunma.
12 Mayıs 2018
Devlet Bahçeli ve Mühendis Binali Yıldırım'ın Dikkatine!
1635 Okunma.
06 Mayıs 2018
24 Haziran da ki irade, istikbali tayin eder
858 Okunma.
29 Nisan 2018
Berat Gecesinin bereketi
915 Okunma.
16 Nisan 2018
DEMOKRASİ DE İRADE ÖNEMLİDİR
776 Okunma.
31 Mart 2018
Şahsiyet ve Topluma Hizmet
1309 Okunma.
27 Mart 2018
Karaciğer Yağlanmasına bitkisel destek
1387 Okunma.
21 Mart 2018
Regaip Kandili ve Biz
1070 Okunma.
17 Mart 2018
Çanakkale Ruhumuz ve Anzaklar
1141 Okunma.
08 Mart 2018
TÜRKLER KİMDİR*
1573 Okunma.
01 Mart 2018
EKLEM İLTİHABI İÇİN, ZERDEÇAL-ZENCEFİL
3358 Okunma.
18 Şubat 2018
Yetim Hakkı, Samimiyet ve Rüşvet
2225 Okunma.
11 Şubat 2018
Her sabah alacağımız kararlar, Her akşam kendimize soracağımız sorular
1517 Okunma.
04 Şubat 2018
TEMEL GIDA-İÇECEK VE TARIM
1559 Okunma.
28 Ocak 2018
ZAYIFLAMA VE İLTİHABI KURUTMA REÇETELERİ
1619 Okunma.
22 Ocak 2018
CİLT GÜZELLİĞİNİZ İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER
1574 Okunma.
14 Ocak 2018
FİLİSTİNDEN HARRAN OVASINA
1478 Okunma.
08 Ocak 2018
DUA, ŞİFA VE MUTLULUKTUR
1038 Okunma.
01 Ocak 2018
MİSAFİR AĞIRLAMA GELENEKLERİ
1097 Okunma.
17 Aralık 2017
SANAYİLEŞMEYİ ENGELLEYEN DÜŞMANLAR
951 Okunma.
29 Kasım 2017
Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
959 Okunma.
24 Kasım 2017
ÖĞRETMEN OLMAK KOLAY DEĞİL
932 Okunma.
17 Kasım 2017
BESLENME VE MİLLİ TARIM
945 Okunma.
28 Ekim 2017
''CUMHURİYET'' BAYRAMDIR
1022 Okunma.
23 Ekim 2017
Terör ve hastalık oluşturan sektörler
1113 Okunma.
14 Ekim 2017
GÖZLE GÖRÜLMEYEN DÜŞMANLARIMIZ
1061 Okunma.
02 Ekim 2017
DİZDEKİ KİREÇLENMEYE ÇÖZÜM REÇETELERİ
1339 Okunma.
25 Eylül 2017
Sosyal hastalıklarımız (Rüşvet-Raf Bedeli)
1056 Okunma.
12 Eylül 2017
MEVSİM DEĞİŞİKLİĞİNDE ÖKSÜRÜK TEDAVİSİ
1347 Okunma.
31 Ağustos 2017
Kurban Bayramını, Bayram Kılmak Elimizde
974 Okunma.
29 Ağustos 2017
ZAFER BAYRAMININ 95 Cİ YILDÖNÜM COŞKUSU
1033 Okunma.
21 Ağustos 2017
Salatalıkla Sağlığı Yakala
1034 Okunma.
03 Ağustos 2017
FESLEĞEN (TULSİ)'NİN FAYDALARI
2328 Okunma.
13 Temmuz 2017
ŞEHİTLERİMİZE VEFA
998 Okunma.
02 Temmuz 2017
Raf Bedeli uygulaması karşısında milli duruş
1065 Okunma.
24 Haziran 2017
Mü'minlerin Bayramı
1065 Okunma.
20 Haziran 2017
Kadir Gecesi bir fırsattır
1310 Okunma.
09 Haziran 2017
TEMİZLİK, MÜSLÜMANLIĞIN İLK ADIMIDIR
1182 Okunma.
31 Mayıs 2017
RAMAZAN-I ŞERİF'İN GETİRDİKLERİ
2307 Okunma.
25 Mayıs 2017
Ramazan-ı Şerifin Şifalı armağanları
1163 Okunma.
18 Mayıs 2017
TARİHİN BARIŞMAZ DÜŞMANLARI !
994 Okunma.
14 Mayıs 2017
EKONOMİK TERÖRÜN BİLİNMEYEN YÖNLERİ!
1105 Okunma.
09 Mayıs 2017
BERAT GECESİNDE HUZUR VE BEREKET
1228 Okunma.
07 Mayıs 2017
TOPLUM EĞİTİMİNDE ŞAHSİYET VE EKONOMİK MİLLİYETÇİLİK
1159 Okunma.
30 Nisan 2017
PROTEİN SAVAŞINDA TÜRKİYE
936 Okunma.
22 Nisan 2017
MİLLİ VE MANEVİ MUTLULUĞUMUZU İDRAK EDELİM
1050 Okunma.
16 Nisan 2017
ÖZLÜ SÖZLERDE HAK VE ÖZGÜRLÜK
1220 Okunma.
12 Nisan 2017
GÜZELLİĞİNİZ VE SAĞLIĞINIZ İÇİN ÇİLEK SAFASI
1002 Okunma.
29 Mart 2017
Regaip Kandilinin Fazileti
1523 Okunma.
26 Mart 2017
HAYAT İÇİN ADALETİN önemi
1103 Okunma.
23 Mart 2017
İnsan Hedefi ve Demokrasi
854 Okunma.
16 Mart 2017
Milli Duruş ve 18 Mart
1084 Okunma.
11 Mart 2017
Ekonomik terör bizi vuruyor.
1079 Okunma.
06 Mart 2017
Silahsız işgal ve kuruş vurgunu
1146 Okunma.
04 Mart 2017
Milli Hakimiyet, Riyakarlık ve Rüşvet
1125 Okunma.
25 Şubat 2017
Damar tıkanıklığı ve güçlü hafıza için çözüm...
1075 Okunma.
18 Şubat 2017
Himalaya etekleri ile Muğla nın ortak yönü
1042 Okunma.
11 Şubat 2017
RAJASTHAN'da GUATIR TEDAVİSİ
1208 Okunma.
04 Şubat 2017
Bahar Mevsiminde Korunma Yöntemleri
1109 Okunma.
29 Ocak 2017
ATATÜRK'Ü DOĞRU TANIYALIM (DÜZELTME)
1222 Okunma.
23 Ocak 2017
RAJASTHAN'DAN SAĞLIK VE MUTLULUK ÖNERİLERİ
1130 Okunma.
15 Ocak 2017
MİLLİ SERMAYEYE VE SAHİP ÇIKALIM
1226 Okunma.
12 Ocak 2017
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN İLAHİ HİKMETLER
1359 Okunma.
02 Ocak 2017
RAJASTHAN'dan kanser riskini azaltan çareler
1336 Okunma.
24 Aralık 2016
YILBAŞI FIRSATÇILIĞI
1144 Okunma.
29 Kasım 2016
YEŞİL MERCİMEK VE ŞİFALI ARMAĞANLARI
1142 Okunma.
23 Kasım 2016
ÖĞRETMENLERİMİZE SEVGİ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
1680 Okunma.
15 Kasım 2016
SİNÜZİT İÇİN ŞİFALI ARMAĞANLAR
1975 Okunma.
13 Kasım 2016
İnsan da ve doğa da sevgi
1297 Okunma.
09 Kasım 2016
ATATÜRK'ü 78 ci Yılında Rahmetle Anıyoruz....
924 Okunma.
03 Kasım 2016
HİNDİSTAN DA HASTALIKLARA KARŞI MUCİZE KARIŞIM
2096 Okunma.
Haber Yazılımı