Yazı Detayı
23 Aralık 2015 - Çarşamba 17:03 Bu yazı 1429 kez okundu
 
Ey Nurlara Suret ve Şekil Veren Cenabı Allah
MEHMET KIZILKAYA
memoeemuh@gmail.com
 
 

Ey Nurlara Suret ve Şekil Veren Cenabı Allah

Ey en güzel nurlara suret ve şekil veren Cenabı Allah (c.c),

Ey bütün nurları en güzel şekliyle şekillendirip nurlandıran Rabbim,

Ey nuru ile bütün Müslümanlığı nurlandıran Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa (S.A.V),

Ey tüm nurlardan sonra da her daim nuru ile Müslümanları nurlandıran Cenabı Allah ve Peygamber Hz. Muhammed Mustafa,

Ey tüm nurların üzerinde olan Muhammed Mustafa’nın nuru,

Ey Rabbim!

Ey Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa (S.A.V)!

Bugün bütün bedenlerimizin avuçlarımızın vücudumuzun nurdan hazinenize nurundan dergahına yönelmiş bulunmaktadır.

Ey Rabbim!

Senden gelecek olan bir ihsanı, bir nuru ümit etmektedir. Her zamankinden daha çok senin ve de Peygamberimiz olan Hz. Muhammed Mustafa’nın nuruna en çok ihtiyacımız var olmakla beraber her daim muhtacız.

Bizler her daim biliyor ve de inanıyoruz ki; Gözlerimizin nuru, imanımızın nuru ile ışıklandığında ve de kavileştiğin de bütün kainatın gül ve de reyhanlarıyla süslü bir cennet şeklinde görünür.

Ey Yüce Rabbim!

Fer’i sönük olan gözlerimizi o muazzam nurunla, gönüllerimize senin güzelliğin simgesi olan nurunu yağdır. Ey nurların en güzel nuru olan Yüce Rabbim ve Peygamberi Muhammed Mustafa (S.A.V)!

Ey Yücelerin en Yücesi olan Rabbim!

Bizler her daim biliyor ve inanıyoruz ki; eğer gözler, sizlerin nurundan nasiplerini almamışlarsa, gönüller sizlerin nurundan sağanak bir şekilde ıslanmamışsa zulüm ve küfür, karanlık olan perdeleriyle basiret ve de fıkhı alınmışsa artık bizler için “dünya, geniş olmasıyla beraber kocaman bir hapishane şekline girer. Kainatın bütün hakikatleri, O’nun nazarında her daim gizlenmiştir.” Ey bizleri yokluktan var eden Rabbimiz! Tüm acziyetimizle senin o güzel nurundan olan dergahına yönelir, senin kapında en pejmürde olan bir dilenciden daha da pejmürde, daha da miskin, daha da mükemmel ve de daha çok muhtaç bir şekilde yüz sürüyoruz.

Ey nurlara, bizlere, bedenlerimize, kalplerimize suret ve de şekil veren Yüce Allah’ım!

Her daim nurunla bizlere, bedenlerimize, kalplerimize ve de içinde bulunduğumuz her halimize güzel şekiller ver. O muazzam ve de mükemmel olan nurunla bizlerin yoluna suret ver ki daha da beter olmayalım. Her daim senin rızan olacak şekilde selamet sahiline çıkabilelim.

Ey gücü her şeye yeten Rabbim!

Dünyanın, yeryüzünün her noktasında, her tarafında, her ülke ve her şehrinde gözyaşı, kan, ölümler, talanlar ve virane ocaklar başını alıp gitmekte, hiçbir zaman görülmemiş vahşetler ve de dehşetler yaşanmaktadır. Ey Yüce olan Rabbim! Bunları yapanlar her zaman olduğu gibi yine ve yeniden azgınlıklarıyla beraber hadlerini aşmış olanlardır. Yarabbi, sen ki basir ve latifsin.

Ey Yücelerin en yücesi olan Cenabı Allah!

İşte, tam da budur yaşanılanlar ve yaşatılanlar. Yeryüzünün tüm coğrafyalarına, mülklerine göz koymuş bu zorba tağutlar tarafından bütün ülkeler birer birer düşmekte, düşürülen her ülkeyle, düşen şehirlerle beraber milyonlarca insan; kadın, çoluk, çocuk, ihtiyar; öyle ki halkların tamamı kıyılmakta, bütün kutsal coğrafyalarda yaşayan halklar kırım kırım kırılmakta, adeta birer birer topluca katledilip yok edilmektedirler. Yeryüzünde tağutlar azdıkları sürece takarlardaki o muazzam, o harika nur zayıflıyor ey Rabbim!

Ey göklerin ve de yeryüzünün bütün canlılarını yaratan Cenabı Allah!

Sen bu azmış olan tağutlara, onların işbirlikçilerini ve de yerli olan ortaklarına karşı bizleri o kalkan görevini yapan nurundan bir nusret, bir fetih gönder ey yücelerin en yücesi olan Allah’ım!

Ey Yüce olan Rabbimiz!

Bizlere bu günlerde vereceğin bir parça nur’a her zamankinden kat be kat daha çok ihtiyacımız var. Her zamankinden daha çok muhtacız. Ey yücelerin ey yücesi olan Allah’ım! Medyen beldesine sığınmakta olan kulun Hz. Musa (A.S) dan çok ama çok daha fakiriz. Hz. Harun (A.S) dan çok ama çok daha çaresiziz.  Hz. Yusuf (A.S) dan kat be kat daha da köleyiz. Ya Rabbel Alemin! Sen ki nasir ve fatihsin.

Ya Rabbel-Alemin!

İşte! Bizlerin ifade etmekte her daim zorlandığımız ahvalimiz budur. Ya da ifade edebildiğimiz budur. Çünkü bundan çok daha vahim olan bir durumda da olduğumuzun idrakindeyiz. Sen ki her şeyin Alimi, büyüğü ve de tek olanısın. Ya Rabbi! O sebepledir ki; senin o muazzam olan nurundan bizlere de bir parça fetih, nurundan bizlere bir parçacık fırsat tanı ki; biz Müslümanlara karşı olanlara karşılık, düşmanların ve de düşmanımız olan şu sınırları asla tanımayan dinsizlerin, şu söz bilmeyen azgınların karşısına çıkıp onları kahrı perişan edelim, izninle.

Yücelerin en yücesi, güçsüzlerin, fakirlerin, mazlumların Rabbi olan Ey Yüce Allah’ım!

Bugün, şu saat itibariyle yeryüzünün herhangi bir coğrafyasında, her hangi bir şehrinde Salih olan kullarından biri yoktur ki her an ve her saniye de “ Ya Rabbim! Güçsüz, çaresiz ve de elim kolum bağlı kaldığında, halk arasında hor görüldüğümü ancak sana arz ve de şikayet ederim” diyerek çaresizlik içerisinde dergahının nuruna yönelik dua halinde bulunmasın, için için her daim gözyaşı dökmesin.

Ey en merhametlilerin en merhametlisi olan Yüce Rabbim olan Allah’ım!

Gazabına uğramaktan, rahmetine uzak kalmaktan, karanlıkları aydınlatan, dünya ve de ahreti salaha kavuşturan o mükemmel ilahi nuruna sığınırım Ya Rabbim!

Ey Yücelerin yücesi olan Allah!

Her daim rızanı dilerim. Sana her daim iltica ederim. Kuvvetlerin en kuvvetlisi olan Rabbim, bütün güzellikler, tüm kuvvetler ve de her kudret ancak ve ancak sendedir.

Ey bütün güzellikleri ve nurları idare eden Rabbim!

Senden gelecek olan nur’a, senden gelecek bir ihsana ne kadar da çok muhtacız. Senden yansıyacak olan bir nur’a ne kadar de muhtaç ve hasretiz ey güzellikleri bizlere veren Rabbim! Senin tarafından inecek bir yardıma, bir emin’e, bir mümine ne kadar da çok açız. Ey nurları her daim idare eden Cenabı Allah! Dualarımızda ki ihlas kaçmış diye bizleri öyle orta yerde kime bırakacaksın! Ya Rabbim! Kusurlarımız, günahlarımız bizleri kuşatmış diye bizleri öyle mi bırakacaksın! Allah’ım! Biz aciz ve de günahkar kullarına acımayacak mısın? Bizlere tekrardan fırsat ve de imkan tanımayacak mısın? O halde biz kulların ne kadar da biçare, ne kadar fakir,  ne kadar açız. Bizim senden başka sığınacağımız hiçbir nokta, hiçbir yer, hiçbir gönül sahibimiz yok. Ey yücelerin yücesi sadece ve sadece sensin bizlerin mevlası. Sahibimiz ve de Rabbimiz ancak ve ancak sensin. Bizleri hepimizi rahmetinle kuşat ey nurlardan evvel Nur sahibi olan Rabbim!

Ya Rabbim!

Merhametlilerin en merhametlisi olan Allah! Hem dünya da, hem de ahrette bizlerin imtihanını kolaylaştır. İmtihanımız da önümüze o muazzam nur’unu koy.

Ey yücelerin en yücesi olan Cenabı Allah!

İmanımızda nehirlerdeki suya takılıp kalanlardan değil de, her daim geçip savaş meydanlarında zafer ve de nusret suyunu içenlerden eyle Ya Rabbim! Her birimizin de nur’unun aşığı, her daim her birimizi Medine yolundaki davetçi Mus’ab olarak kıl!

Ey merhametlilerin en merhametlisi olan Cenabı Allah!

“Herkesin bizleri zayıf görüp de dalımıza bindikleri biçarelerin Rabbi olan Sensin! Sensin benim ve bütün insanlığın Rabbi! Beni kime bıraktın. Huysuz ve de yüzsüz olan yabancı ellere mi, yoksa bu işimde bana hakim olacak düşmana mı?”

Ya Rabbim!

Eğer ki bana karşı gazaplı değil isen; çektiğim mihnetlere, bela ve musibetleri hiç aldırmam. Lakin senin merhametin bunları göstermeyecek kadar çok ama çok geniştir.

Cenabı Allah, bizleri kendisinin ve de Peygamber Efendimiz olan Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V) nurundan eksik bırakmasın inşallah!

Yüce Rabbimin ve de Peygamber Efendimiz olan Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V) nuru üzerinde olması dileğiyle,

Amin, amin, amin…

Vesselam!

 

“ Mehmet KIZILKAYA”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Etiketler: Ey, Nurlara, Suret, ve, Şekil, Veren, Cenabı, Allah,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
17 Ocak 2020
SALTANATINA GÜVENME! EGONDAN KURTUL!
1038 Okunma.
20 Aralık 2019
FAKİRLİĞİN FAİZİ NE OLUYOR!
3060 Okunma.
30 Kasım 2019
İnsanların En Sevimli Oyuncağı: YALAN!
3269 Okunma.
17 Ekim 2019
Biz Hep Birlikte Türkiye’yiz
3783 Okunma.
03 Ekim 2019
İpek Yolu=Cinayet Yolu!
2231 Okunma.
16 Eylül 2019
KENDİNİZİ TERBİYE EDİN YETER!
3438 Okunma.
15 Temmuz 2019
Direniş ve Başkaldırış Gecesi: 15 Temmuz
4655 Okunma.
04 Temmuz 2019
Zengin Kültürel Miras Kurumu Aile
1463 Okunma.
10 Haziran 2019
Kötü Yöneticiler ve Fitneci İnsanlar
1395 Okunma.
03 Haziran 2019
Toplumun Tedavisi Olmayan Hastalığı: Her Şeyi Küçümsemek
1615 Okunma.
06 Nisan 2019
Hüzünlü Bir Veda Atatürk Havalimanı
1108 Okunma.
15 Mart 2019
İslam Karşıtı Terörist Eylem ve Yeni Zelanda
1563 Okunma.
03 Mart 2019
HADDİNİZİ BİLECEKSİNİZ!
1632 Okunma.
24 Şubat 2019
Güneydeki Doğunun İnsanları
2076 Okunma.
15 Ocak 2019
Topyekün Poz Veren Şehir Mardin ve Mustafa Yaman
6401 Okunma.
07 Ocak 2019
Ne Kadar İyi Birer İnsansınız? Kör, Lal ve Sağır Olmaktan Kurtulun!
2133 Okunma.
09 Aralık 2018
Neden Kendinizi Sorgulamıyorsunuz?
4142 Okunma.
21 Kasım 2018
DÂR-I FÂNİ (GEÇİCİ DÜNYA) ve CENÂB-I HÂLIK (ALLAH
4998 Okunma.
13 Kasım 2018
Şekâvet-i Ebediye (Mutsuzluğun) Derinliği Pervâ (Korku) ve Sevgi
3296 Okunma.
20 Ekim 2018
Mühim Şehir “Mardin” ve Vâli Mustafa Yaman
3788 Okunma.
17 Ekim 2018
Yaşamın Kıyısında Fedakarlık
1176 Okunma.
29 Eylül 2018
Hediye-i Rahmet: Allah’ın rahmet hediyesi
2923 Okunma.
18 Eylül 2018
Saâdet-i Ebediye: Sonsuz Mutluluk
1779 Okunma.
11 Eylül 2018
Çılgın Arayışlar İçinde Olan Müslüman Gençlik
1813 Okunma.
01 Ağustos 2018
Yeryüzünde ve İnsan Yaşamında “Açgözlülük”
3865 Okunma.
14 Temmuz 2018
Başkaldırış Gecesi: 15 Temmuz
1801 Okunma.
04 Temmuz 2018
Erkekliğinizden Utanın Ey Soysuzlar!
1485 Okunma.
02 Haziran 2018
Mardin’i En Güzel Yere Getirecek Milletvekili “Cengiz Demirkaya”
2348 Okunma.
21 Mayıs 2018
İnsan Yaşamının Gerçek Adı “ADALET”
1622 Okunma.
15 Mayıs 2018
“Katil İsrail ile İşbirlikçileri” ve “Sessizliğe Bürünmüş Sözde Müslümanlar”
1499 Okunma.
05 Mayıs 2018
“İnsan Olmak” ve “Özünden Kop(ma)mak”
2218 Okunma.
18 Mart 2018
Çanakkale'de Savaşan İslam Ümmetinin Aslanları
4305 Okunma.
07 Mart 2018
Kadının Varlığı İnsan Soyunun Devamıdır
4043 Okunma.
04 Mart 2018
Özgürce Yapılan İyiliklerin Sınırı Yoktur
2024 Okunma.
17 Şubat 2018
Çocukların Hayatlarını Çalan “İSTİSMARCI ve TECAVÜZCÜLER”
4968 Okunma.
14 Şubat 2018
Yaşanılan Çağın En Etkili Hastalığı “EGO”
2828 Okunma.
08 Şubat 2018
İnsanların Kalbine Dokunan “Zerdeşt”
3820 Okunma.
12 Aralık 2017
Vuslatın Gölgesindeki “Kudüs”
3123 Okunma.
26 Kasım 2017
Düşmanın En Zor Olanı “Nefis”
1024 Okunma.
15 Kasım 2017
Mardin Şehrini ve Kızıltepe İlçesini Güzelleştiren İnsanlar
1531 Okunma.
22 Ekim 2017
İman’ın Nûru “Namaz”
1395 Okunma.
14 Ekim 2017
Huzurlu Hayat “Güzel Ahlâk’tan” Geçer
1214 Okunma.
07 Ekim 2017
Mardin’i Yüceliğe Ulaştıran Vali “Mustafa Yaman”
1930 Okunma.
30 Eylül 2017
Maneviyattan Uzak Diyarlara Göç Eden Nesil
1619 Okunma.
24 Eylül 2017
Kendinizi Keşfetmeye Başlayın ve Kimseleri Küçümsemeyin
1407 Okunma.
03 Eylül 2017
KAN GÖZYAŞI ÖLÜM ve ARAKAN
1099 Okunma.
26 Ağustos 2017
Mardin'in Gururu “Ceyda Bölünmez Çankırı”
1315 Okunma.
31 Temmuz 2017
Kadim Şehirlerin Yuvası “Kudüs”
2024 Okunma.
20 Temmuz 2017
Kötü Yöneticiler ve Zalimlikleri
1302 Okunma.
14 Temmuz 2017
Karanlığa Başkaldırış: 15 Temmuz Darbe Gecesi
1469 Okunma.
05 Temmuz 2017
Allah ile İletişim Vesilesi Olan “Namaz”
1086 Okunma.
28 Haziran 2017
“28 Haziran 2016” Terörü Lanetliyorum
1787 Okunma.
24 Haziran 2017
Rahmetin Yağdığı Ay'ın Bayramı “Ramazan Bayramı”
1664 Okunma.
19 Haziran 2017
Cennet Kazanmanın Diğer Yolu “Baba’dan” Geçer
1209 Okunma.
16 Haziran 2017
İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve Kardeşlik Projesi
1186 Okunma.
15 Haziran 2017
Ortadoğu İslam Ülkeleri ve Şeytan Orduları
1138 Okunma.
11 Haziran 2017
Allah'ın Huzuruna “Şükrederek” Çıkın!
1032 Okunma.
06 Haziran 2017
Mardin’e Değer Katan Vali “Mustafa Yaman”
2141 Okunma.
30 Mayıs 2017
Kardeşliğin En Önemli Simgesi: MARDİN ve TRABZON
1551 Okunma.
26 Mayıs 2017
Cennet Kapısının Mevsimi 'Ramazan'
984 Okunma.
14 Mayıs 2017
Kutsallığıyla Güzel Olan “ANNE”
1624 Okunma.
23 Nisan 2017
Sevgilinin Sevgiliye Kavuştuğu Gece: Miraç Gecesi
1219 Okunma.
14 Nisan 2017
Ruhunuzu Kirleten “Kibir ve Gurur”
1202 Okunma.
11 Nisan 2017
Mardin Aşığı Bir İnsan “Ahmet Külekçi”
1501 Okunma.
30 Mart 2017
Gönülleri Aydınlatan Regaip Kandili
1256 Okunma.
20 Mart 2017
Gücün ve Kuvvetin Sahibi “Sevgidir”
1251 Okunma.
08 Mart 2017
Kadın Olmak Zordur!
2396 Okunma.
26 Şubat 2017
Recep Tayyip Erdoğan ve Başkanlık Sisteminden Kesitler
1382 Okunma.
21 Şubat 2017
İnsanlığın Ahlakı Olan (Doğruluk)
1191 Okunma.
10 Şubat 2017
Yeryüzündeki Siyah Kan: Petrol
1126 Okunma.
03 Şubat 2017
İslamofobi Yalanı ve İslam Düşmanlığı
1280 Okunma.
24 Ocak 2017
İnsanlar Sevdikleriyle Beraberdir
1108 Okunma.
17 Ocak 2017
Türkiye Cumhuriyeti Ülkesi ve “Başkanlık Sistemi”
1830 Okunma.
11 Ocak 2017
Yaşamın At Gözlüğü: Önyargı
1181 Okunma.
06 Ocak 2017
Trabzonspor Aşk’ı ve Kardeşlik Köprüsü Mimarları AYDIN ve ÖTER
1595 Okunma.
01 Ocak 2017
Türkiye'den Avrupa'ya Uzanan Başarı Dolu Günlerin Sahibi “Serdar Bozan”
1537 Okunma.
31 Aralık 2016
Kalbin Ahlakı Olan Edep
1028 Okunma.
26 Aralık 2016
Sürgün Yürekler Hep Yaralıdır
1545 Okunma.
22 Aralık 2016
İnsanı Yücelten Doğruluktur
1182 Okunma.
14 Aralık 2016
Halep Ağlıyor! Halep Yanıyor! Halep Yıkılıyor!
1286 Okunma.
07 Aralık 2016
Mardin’de ki Terör Olayları, Elektrik, Hastane, Uyuşturucu, Belediye ve Diğer Birçok Problem…
1514 Okunma.
11 Kasım 2016
Mantar Gibi Çoğalan Vatan Hainleri
1653 Okunma.
30 Ekim 2016
Başkent Trafiğinde MTDF (Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu) Geçti
2415 Okunma.
21 Ekim 2016
Işıkları Söndürülmüş Masum Çocuklar!
1227 Okunma.
14 Ekim 2016
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı “Şeref Malkoç”
482 Okunma.
09 Ekim 2016
Allah’a Giden En Güzel Yoldur “Dua”
1159 Okunma.
25 Eylül 2016
İngilizler ve Batılı Ülkelerin Müslümanlar Üzerinde Strateji Oyunları
1521 Okunma.
20 Eylül 2016
Savaşların Ortasında Kalan Çocuklar
1343 Okunma.
31 Ağustos 2016
Kan, Duman ve Ölümlerin Kokusuyla “1 Eylül”
1216 Okunma.
27 Ağustos 2016
“Güzelliklere Allah (c.c) İle Ulaşın…”
1185 Okunma.
19 Ağustos 2016
“Mutluluk” Allah'a İman Etmekle Başlar
1222 Okunma.
11 Ağustos 2016
İnsanlığın Bitiş Noktası “Öldürmek!”
1291 Okunma.
08 Ağustos 2016
FETÖ! (ABD ve CIA Adına Dizayn Edilmiş Projenin BAŞI)
1333 Okunma.
04 Ağustos 2016
Cumhurbaşkanı R.T.Erdoğan Devrilse ve Terörist Fetö Başa Gelirse…
1250 Okunma.
31 Temmuz 2016
Ruhunu Şeytana Satmış Siyonist Uşağı FETO ve Örgütü
1434 Okunma.
26 Temmuz 2016
Pensilvanya’nın Kiralık Katili ve Örgütü…
1259 Okunma.
23 Temmuz 2016
Vatan Haini Şerefsiz “Fetoş ve Örgütü (FETÖ)”
374 Okunma.
20 Temmuz 2016
Halkını Aydınlığa Kavuşturan Lider “Recep Tayyip Erdoğan”
1303 Okunma.
18 Temmuz 2016
İTLERİN VATAN HAİNLİĞİ!
1379 Okunma.
15 Temmuz 2016
Umudunuz Yolunuzu Aydınlık Kılsın...
1051 Okunma.
10 Temmuz 2016
Kibir, İnsanı Şeytana Bağlayan Düğümdür...
1053 Okunma.
06 Temmuz 2016
İnsanı Yüceliğe Ulaştıran Sevgidir
1190 Okunma.
02 Temmuz 2016
Ümitsizlik, Allah'a İman Etmekle Sonlanır…
1271 Okunma.
29 Haziran 2016
Terörü Lanetliyorum
1341 Okunma.
25 Haziran 2016
İnsana Tüm Değerlerini Yitiren “Kibir”
1596 Okunma.
21 Haziran 2016
İnsanı Yüceliğe Ulaştıran Namaz'dır
1207 Okunma.
19 Haziran 2016
LGBT'lilerin Sonu “Lut Kavmiyle” Aynı
1545 Okunma.
16 Haziran 2016
Mardin'in Yeni Valisi Mustafa Yaman ve Bölge Halkının Beklentileri
1197 Okunma.
13 Haziran 2016
İnsanoğlunun Mutsuz Oluşu
1252 Okunma.
08 Haziran 2016
Aşkı Muhabbeti Bol Olan “Ramazan’ı Şerif”
1310 Okunma.
26 Mayıs 2016
Gönüllerin Aynası Olan Edep
1338 Okunma.
15 Mayıs 2016
Peygamber Efendimiz Gibi Adaletli Olun!
1219 Okunma.
07 Mayıs 2016
Yeryüzünün En Güzel Varlığı Olan Anne...
1114 Okunma.
05 Mayıs 2016
Gülümsemek Yüzün Zekatıdır…
1465 Okunma.
26 Nisan 2016
Elektrik (DEDAŞ) Terörü!
1330 Okunma.
20 Nisan 2016
Çocuklar! Kansızların Hedef Tahtası
1471 Okunma.
04 Nisan 2016
Erkekliğinizden Utanın Tecavüzcü Şeytanlar!
1339 Okunma.
14 Mart 2016
Hoşça kal Gözüm, Hoşça kal Ankara’m!
1396 Okunma.
02 Mart 2016
Severek Mutluluğu Yakalayın
1441 Okunma.
20 Şubat 2016
Vuruluyoruz Ey Halkım, Unutmayın Bizleri!
1461 Okunma.
06 Şubat 2016
Dua; Bizleri Allah'a Yakınlaştıran Gizli Bir Eserdir
1413 Okunma.
03 Şubat 2016
Kutsal Şehirlerimizden Mardin ve Şanlıurfa'yı Kötüleyen Dizi Çekimleri
1632 Okunma.
01 Şubat 2016
Dünyanın Nizamı; Güçlü Bir İman ve Güzel Bir Ahlaktan Geçer
1470 Okunma.
25 Ocak 2016
Ey İnsanoğlu! Ruhunuzun Derinliklerinde Gerçek Bir Yaşam Olsun
1206 Okunma.
08 Ocak 2016
Türkiye Cumhuriyeti Ülkesinde ki Din Tüccarları!
1308 Okunma.
31 Aralık 2015
Düşlerimizde ki En Güzel Yılın “2016” Olması Dileğiyle…
1786 Okunma.
28 Aralık 2015
Ey Efendimiz Muhammed Mustafa (S.A.V) Ne Olursun Gel!
1633 Okunma.
17 Aralık 2015
Dicle'nin Çığlığı Fırat'ın Kan Akışını Hızlandırıyor
1665 Okunma.
14 Aralık 2015
Zalimlerin Sevinç Çığlıkları Ardından Mazlumların Ezilmişliği
1336 Okunma.
30 Kasım 2015
Keşke Yaratıldığı Kadar Temiz Kalabilse İnsanlık
1514 Okunma.
22 Kasım 2015
Cennetin Kapılarını Bizlere Açan “Anne ve Babamız
1573 Okunma.
15 Kasım 2015
Dersimin İsyan Lideri Seyit Rıza’yı Açıklamak
1602 Okunma.
13 Kasım 2015
Haksızlıklar Karşısında Susan Dilsiz Şeytandır. Susulmalı mıdır yoksa Karşı mı Durulmalı?
1697 Okunma.
08 Kasım 2015
Lanetlenmiş İsrail (Siyonistler) Ortadoğu Bölgesinde 3.Dünya Savaşı Yapmayı Planlıyor
2116 Okunma.
02 Kasım 2015
AK Parti Zaferini Fazlasıyla İlan Etti
1376 Okunma.
11 Ekim 2015
Barış'ın Kalbinde Bomba Patlatıldı
1434 Okunma.
29 Eylül 2015
Mardin Bölgesinin Vazgeçilmez Valisi “Ömer Faruk KOÇAK”
1765 Okunma.
27 Eylül 2015
“Bismillah” Cenabı Allah’ın En Mübarek Mührü ve de Bereketidir
1497 Okunma.
23 Eylül 2015
Kurban Bayramının Ülkemize Barış ve Huzur Yağmurlarını Getirmesi Dileğiyle
1558 Okunma.
16 Eylül 2015
Varlıklarıyla Güçlü Olan Aşk ve Sevginin Notası
1614 Okunma.
10 Eylül 2015
Kürtlere Yönelik Faşistçe Saldırılar
1451 Okunma.
07 Eylül 2015
Vahşileşen İnsanlığın Ahlaksızlığı
1098 Okunma.
31 Ağustos 2015
Yeryüzünün Barış ve Kardeşlik Günü Olan “1 Eylül”
1495 Okunma.
25 Ağustos 2015
İnsanlığımızın Bittiği Noktadır Öldürmek
1334 Okunma.
21 Ağustos 2015
Hayatla Dalga Geçme Ey Oğul!
1630 Okunma.
17 Ağustos 2015
Mutluluğu Cenabı Allah’ı Sevmekle Elde Edebilirsiniz
1425 Okunma.
01 Ağustos 2015
Ortadoğu Coğrafyasında Yapılan Zulümleri, Yaptığınız Boş Siyasetle Bitiremezsiniz!
1555 Okunma.
30 Temmuz 2015
Zenginler Savaşları Çıkarır, Oyuncuları Olan Mazlumlar da Ölmeye Devam Eder
1653 Okunma.
26 Temmuz 2015
Ateş Hep Düştüğü Yeri Değil de, Düşmediği Yeri de Yaksın Biraz…
1550 Okunma.
21 Temmuz 2015
Gencecik Fidanlar Neden Öldürülür ki?
1589 Okunma.
16 Temmuz 2015
Mübarek Bayramların Değerini Bilmek
1493 Okunma.
14 Temmuz 2015
Kalplerimizi Nurlandıran Gece: Kadir Gecesi
1478 Okunma.
30 Haziran 2015
İslam Dini Kan'dan Değil; Barıştan, İmandan, Akıldan ve de İlimden Yanadır
1701 Okunma.
26 Haziran 2015
Cenabı Hakk’a Açılan Eller ve Edilen Dualar
1676 Okunma.
21 Haziran 2015
Allah İnsanlara Mutluluğu Ancak İman İle Verir
1746 Okunma.
13 Haziran 2015
Türkiye toplumunu tecavüze teşvik eden beyinsizler…
1629 Okunma.
10 Haziran 2015
İslam Merkezi Olan Türkiye Cumhuriyeti Ülkesi Coğrafyasına Sahip Çıkalım
1550 Okunma.
09 Haziran 2015
Demokratik Olmayan Seçimlerde Kürtlerin Bombalanması
1539 Okunma.
01 Haziran 2015
Cenab-ı Hakk'a Derin Bir İçtenlikle Yöneldiğimiz Gece Olan Berat Gecesi
1553 Okunma.
22 Mayıs 2015
Toplumsal İşçi Sınıflarının Burjuvaziye Karşı Duruşları
1445 Okunma.
17 Mayıs 2015
Savaştan Değil Barıştan Yana Olacak Bir Ortadoğu İnşa Edelim
1689 Okunma.
14 Mayıs 2015
Eli Kanlı Darbeci Kenan Evreni İyi Bilmezdik Ey İmam
1693 Okunma.
11 Mayıs 2015
Sağlam Bir Toplumda Anneliğin Gücü
1613 Okunma.
07 Mayıs 2015
Mutluluğumuzu ve Huzurumuzu Kuran Ahlakı ile Elde Etmek
1582 Okunma.
04 Mayıs 2015
Mutluluk Bizlerin Tercihlerinde Saklı Olan Bir Duygudur
1595 Okunma.
28 Nisan 2015
Materyalist Evrende Cenab-ı Hakk'ın Sevgisi
1477 Okunma.
25 Nisan 2015
Ortadoğu ve Emperyalizmin Siyonist İsrail İçin Önemi
1592 Okunma.
24 Nisan 2015
İnsan Aklının Alamayacağı Zulümlere Rağmen İnsan Kalmayı Başaran Bütün Çocuklara…
1638 Okunma.
23 Nisan 2015
Huzur Pınarlarından Olan Regaip Kandili
1670 Okunma.
19 Nisan 2015
İnsan Yüreğindeki Sevgi ile Aşkın Farklı Çağrışımları
1733 Okunma.
17 Nisan 2015
Aklımızın duyulmayan seslerinden olan düşünceler…
1500 Okunma.
15 Nisan 2015
Kutlu Doğum ile Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa (S.A.V)
1561 Okunma.
09 Nisan 2015
Sevdiğiyle Kalbini Bölüşmektir Sevmek...
1223 Okunma.
05 Nisan 2015
Vali Olup da İnsanlıktan Nasibini Almayanlar!
1606 Okunma.
01 Nisan 2015
Kendi Kamerası ve Kendi Kalemiyle Büyük Bir Güce Sahip Olan Kişi “Yılmaz Güney”
1241 Okunma.
28 Mart 2015
Ortadoğu Coğrafyasının Belini Kırmaya Çalışan Siyonistler
1455 Okunma.
26 Mart 2015
Farklılıklarımız Olsa Bile Yine de Doğal ve Otantik Olmalıyız
1478 Okunma.
24 Mart 2015
Bediüzzaman Said Nursi'yi Anlatabilmek
1663 Okunma.
16 Mart 2015
Tarih Sayfalarına Kara Bir Leke Olarak Yer Alan Halepçe Katliamı
2205 Okunma.
13 Mart 2015
Toplumumuzun Kalıplaşmış Sözleri Düşünceleri ve Görüşleri
1580 Okunma.
10 Mart 2015
Günümüz İnsanların Öfkelerindeki Hedef Şaşması
1463 Okunma.
07 Mart 2015
8 Mart Yeryüzünün Bütün Kadınlarına Güzellikler Getirsin
1491 Okunma.
05 Mart 2015
Barış ve Çözüm Sürecinin Önünü Hiç Kimse Tıkamaya Kalkmasın
1483 Okunma.
04 Mart 2015
İnce Memedlerİn Öksüz Kaldı
1629 Okunma.
27 Şubat 2015
Cezaevlerinde Çocuklar Tecavüzlere İşkencelere Maruz Kalıyorlar
1675 Okunma.
23 Şubat 2015
Barbar İran Devleti Aklını Başına Almalı
1545 Okunma.
19 Şubat 2015
Mardin'in Yeni Valisi Ömer Faruk KOÇAK ve Halkın Beklentileri
1592 Okunma.
16 Şubat 2015
İnsanlık Suçu İşleyen Vahşilere İdam Cezası Gerekir mi?
1714 Okunma.
16 Şubat 2015
Siyasiler Kendi Ülkelerinde İşlenen Cinayetlerden Katliamlardan Ölümlerden Sorumludurlar
1795 Okunma.
13 Şubat 2015
Nedir Bu Milletvekili Olma Merakınız!
1535 Okunma.
12 Şubat 2015
Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Lezzet Yeri Olup Mardin Kızıltepe İlçesinin Vazgeçilmezi Olan Hikmet Usta Kebap Salonu
1792 Okunma.
11 Şubat 2015
Dayatılanlara Boyun Eğme ve Kolaycılığa Kaçmak
1624 Okunma.
09 Şubat 2015
Özgürlük Meydanında Belediye Zabıtaları ve (Sözde) Yaptıkları İşler
1617 Okunma.
05 Şubat 2015
Korsan Devlet Olan Siyonist İsrail ile Başbakan Binyamin "Bibi" Netanyahu'nun Yeni Film Macerası
1562 Okunma.
03 Şubat 2015
Terör Örgütü Siyonist İsrail - Golan Tepeleri - Suriye - - Ortadoğu - İran - Hizbullah Örgütü - Lübnan - Su Kaynakları Saldırı ve Yansımaları
1649 Okunma.
31 Ocak 2015
Özlemini Çektiğiniz Demokrasi ve Barışı Yakmakla Yıkmakla Öldürmekle Getiremezsiniz
1563 Okunma.
27 Ocak 2015
Dünyanın Aydınlık Yüzüne Sahip Olan Kürtler ile Kobani Rojava Şengal Üçgeni
1646 Okunma.
26 Ocak 2015
Kral Abdullah bin Abdülaziz el-Suud'un Ölümü Amerika'nın İşine mi Yaradı
1588 Okunma.
23 Ocak 2015
Güneydoğu Anadolu Bölgesini Karanlığa Mahkum Eden Özelleştirmeler
1676 Okunma.
22 Ocak 2015
Tabelası Düşmüş Adalet Mülkün Temeli midir?
1695 Okunma.
17 Ocak 2015
Peygamber efendimiz
1552 Okunma.
15 Ocak 2015
Acımasız Hırsların Kurbanları Çocuklar
1551 Okunma.
11 Ocak 2015
Bütün İnsanları Bütün Dünyayı Bütün Ortadoğu’yu Yöneten Yahudiler
2149 Okunma.
10 Ocak 2015
10 OCAK DÜNYA ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
1643 Okunma.
06 Ocak 2015
Faşizm'in Gerçek Yüzünü Anlatabilmek
1570 Okunma.
04 Ocak 2015
Türkiye Cumhuriyeti Ülkesinin Lojistik Sektöründeki Gelişimleri
1708 Okunma.
01 Ocak 2015
Sessizce Bana Yaklaşan Ölümün Bedenime Ruhuma Teması
1705 Okunma.
31 Aralık 2014
Ey İslam Alimleri Ey Müslümanlar Bu Katiller Nasıl Müslüman Olur? Karar Verin Artık!
1582 Okunma.
29 Aralık 2014
Ey Savaşın Ateşini Kendi İsmiyle Söndüren Barış Neredesin!
1671 Okunma.
26 Aralık 2014
Uludere’de Roboski de Özgür Kelebeklerin Maruz Kaldıkları “ Katliamlar Ölümler Vahşetler…”
2309 Okunma.
09 Aralık 2014
Kadim ve Kutsal Toprakların Coğrafyası - Ortadoğu -
1730 Okunma.
07 Aralık 2014
Birilerinin Sömürgesiyle Birlikte Hepimizin Sömürülmesi
1626 Okunma.
02 Aralık 2014
Mezopotamya ve Ortadoğu'nun En Kadim Kültür Başkentlerinden Diyarbakır'ı Anlatabilmek....
1555 Okunma.
25 Kasım 2014
İnsanların Özgürlüğü ve Yeryüzündeki Fikirlerin Zenginliği
1655 Okunma.
18 Kasım 2014
İnsanların Edeple Bütünleşmeleri
1775 Okunma.
13 Kasım 2014
Deccal ve Masonların İlluminati İle İlişkilendirilen Bağlantıları
1767 Okunma.
12 Kasım 2014
1724 Okunma.
09 Kasım 2014
BAŞARI DENİNCE AKLA.....
1700 Okunma.
05 Kasım 2014
İntiharların Sebepleri - Psikolojik ve Sosyal Gelişim Zamanları
1996 Okunma.
Haber Yazılımı