Yazı Detayı
09 Mayıs 2017 - Salı 12:12 Bu yazı 1255 kez okundu
 
BERAT GECESİNDE HUZUR VE BEREKET
NUMAN ALADAĞ
numan2363@hotmail.com
 
 

BERAT GECESİNDE HUZUR VE BEREKET

 

Değerli okuyucularımız! Site ailesi olarak, Berat gecenizi tebrik eder. Cenab-I Allah'dan bu mübarek gecenin manevi feyzinden bizleri mahrum etmemesini, bütün mü'minlerin İslam ve insanlık aleminin olgunlukla selamete kavuşturmalarını Berat gecesi hürmetine bizleri her türlü kaza, bela ve riyakarların şerrinden muhafaza etsin. Amin Velhamdullillahirabbilalemin. 
Beraat Geceniz Mübarek Olsun.
 
Berat gecesi, Şaban ayının on beşinci gecesidir (10 Mayıs Çarşamba'yı Prşembeye bağlayan gece). Kadir gecesinden sonra en mübarek gecelerimizden olan Berat ve bu gecede Mü'minlerin nail olacakları ilahi mükafattır. 
 
Rızık isteyenlere rızık verir. Dertli olanın derdine şifa verir. Kendisine kalp temizliği ile açılan eller boş dönmez bu mübarek gecede.
 
Berat kelimesi beraetten gelir. Bu gece, mü'minlerin mağfiret olunuşu sebebiyle, günahlardan kurtulma ve beri olma manalarını ihtiva etmektedir. Berat gecesi her şeyin, özellikle insanın mukadderatının tayin edildiği bir dönüm zamanıdır. 
 
Cenab-ı Allah'ın Mü'minlerin kalbine en çok aksettiği bu gece Mü'minin maddi ve manevi işleri ile çok ilgili bir gece olduğundan çok mukaddes bir gecedir.
 
Berat gecesi hakkında, Hz. Muhammed (s.a.v.) hadis-i şeriflerinde: ''Cenab-ı Allah, Şaban ayında kullarının durumu gözden geçirir. Müşrik ve kindar olanlardan başka kullarının tüm günahlarını affeder.'' buyuruyor.
 
Bu aziz mübarek gecede samimiyetle, sadakatla ve kalp ile Cenab-ı Allah'a yönelelim.
 
Kalbinizdeki her türlü bencillik ahlakı ile başkasını çekememe, kötülüğün, kırgınlığın, kin duygusunun ötelerine geçerek kalbinizi ve ruhunuzu, bu mübarek gecenin rahmet dolu bereketi ile yıkayın.
 
İslam aleminin ve Türk Milletinin bölünmez bütünlüğü, birlik-beraberliği için dua edelim. Cenab-ı Allah kur'an-ı azimüşşanında: ''Bana dua edin, size icabet ve duanızı kabul edeyim.'' , buyuroyor (Sure-i Mü'min 60).
 
''Dua ibadetin ta kendisidir.''
''Dua ibadetin iliğidir, özüdür.''
Resul-i Ekrem Efendimiz, bir hadisi şeriflerinde şöyle buyuruyor: 
''Cenab-ı Allah'a dua ettiğin zaman ellerin içini yüzüne, arkasını yere doğru yönelterek dua et. Ellerinin  sırtı ile dua etme. Dua bittikten sonra da iki elini yüzüne sür.''
Bu şekilde dua etmek sünnettir. Bir belanın, kıtlık, kuraklık, afetlerin giderilmesi ve düşman şerrinin giderilmesi için yapılan dualarda ise ellerin sırtı göğe iç kısmı yere yöneltilmelidir. 
 
Berat gecesinde yapacağımız Dualar: 
''Allah'ım, biz İslam'a davet sesi işittik, ona kulluk verdik, onu bütün kalbimizle kabul ettik. Bizim büyük ve küçük günahlarımızı bağışla.
 
Allah'ın, İslam alemini affet. Allah'ım, İslam alemine helalinden bol rızık ver. Allah'ım, bizi dünyada ve ahirette mahzun ve mahçup etme.
 
Allah'ım, kıyamet gününde yüz kızartıcı günahlarımızı yüzümüze vurma.
 
Allah'ım, sadakat ve samimiyetle İslamiyeti yaşayan cümle İslam alemine içinde bulunduğumuz şu mübarek gecenin bereket ve rahmetini ihsan eyle.
 
Allah'ım, azabından affına, gadabından rızana sığınıyoruz. Senden yine sana iltica ediyoruz. Günahlarımızı bağışla ya Rabbi.''
 
Hastalığını sabır edip şifaya kavuşacağını ve fakirliğini de yine sabırla sabredip, Cenab-ı Allah'ın şifa ve bereket vereceğini kaybetmediğin zaman, nasıl sağlık ve huzura kavuştuğuna hayret edeceksiniz.
Hastalık ve ekonomik sıkıntısı olan Müslüman din kardeşlerimizin dileklerinin kabul olabilmesi için, Erzurumlu Hafız Abdullah Aldır Hoca diyor ki: ''El-Hamdulillah'' diyerek, yapabildiğiniz kadar dua ederseniz, Cenab-ı Allah sizlere şifa ve bereket verir.
 
Hastalığı olan Müslüman kardeşlerimizin, şifaya kavuşması için kullandıkları, kimyasal ilaç ve tabiatın şifalı armağanları olan bitkisel ilaçlardan şifa bulabilmesi için, ''Allahümme Rabbe'nnasi muzhibe'l ye'si işfi ente'şşafi la şafi illa ente işfi şifaen la yuğadiru sekamen.''
Manası: ''Ey insanların Rabbi ve bütün zorlukları gideren Allah'ım! Senden başka şifa verecek yoktur; yalnız Sen şifa verirsin. Hastalara öyle bir şifa ver ki, üzerinde hastalarda, hastalığın en ufak izi bile kalmasın.''
 
Kaza ve belalardan korunmak için dua: ''Allahümme la tüşemmit adai yedai vec'alil kur'anil azim şifai ve devai feenel kalilu ve ente müdavi.'' 
Manası: ''Hastalandığınız zaman, aşağıdaki duayı akşam ve sabah, on birer defa okunursa hastalık şifaya kavuşur. Allahın izniyle.''
 
Mübarek gecenin, İslam alemine verdiği mutluluk ve bereket fırsatını kaçırmayarak, tevbe edelim, çünkü O, tövbeleri kabul edicidir. Mağfiret isteyelim, çünkü O, bağışlayıcıdır.
 
Bu mübarek gecenin verdiği heyecan ve mutluluğundan istifade edelim, hastaları, büyüklerimizi ve akrabalarımızı ziyaret edelim, ziyaret etme imkanı yok ise, telefonla iletişim kurup tebrikleşelim. Varsa kırgınlık ve dargınlarımızla barışmak için, Berat gecesi bir fırsattır.
 
İmkanlarımız dahilinde kimsesiz ve yardıma muhtaç olanlara yardım edelim.
 
Kabristanlığa gitme imkanı olanlar, mutlaka gitmeli ve bilgisi dahilinde Kur'an-ı Kerimden Sureler okuyup dua etmeli.
 
Böyle Mübarek gecelerin verdiği fırsatlardan faydalanıp tevbe-i istiğfar edip hayırlı ve helal olan işlerle meşgul olalım. Cenab-ı Allah'ın ve Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının yasakladığı ve günah sayılan hareketlerden, çıkar amaçlı faaliyetlerden ve riyakarlardan sakınalım. 
 
Din Cenab-ı ALLAH tarafından gönderilmiş, insanlar tarafından kabul edilmiştir. İnsanları yanlış yola sevk eden din yoktur. Dini akıl bulur ve kabul eder. Akılsızın ve maddiyata (Haram işlere ve para'ya) sığınanın dini olmaz. Din İman işidir. İmanın kontrolü altındaki akıl inanç sahibi olursa, din bulunur. İman aklı kontrol altına alırsa iyi ahlak, inanç ve din doğar. 
 
İbadet etmek inançtan doğar. İnanç ise İmandan gelir. İnançsız ibadet olmaz. İbadet din kuralıdır. Gösteriş ve riyakarlık için değil, samimiyetle ALLAH'ın emrettiği yolda olmayı, bu yolda olduğunu gösterir faaliyetlerin yapılmasıdır. Müslümanım diyebilenler için ibadet bir ihtiyaçtır. 
 
İnanç ALLAH yoludur. İnançsız ALLAH'a varılmaz. Din inaçla gerçekleşir, ibadetler inançla olur. İnanç ve sevgi biribirlerine o kadar yakındır ki, adeta biribirlerini doğurur tamamlarlar.  Kalben biribirinizi sevmedikçe, İman edemezsiniz. Sevgisiz inanç olmaz, inançsız sevgi olmaz. Muvaffakiyetlerimiz (Başarılarımız), adeta yaşamımız bunlara bağlıdır. Kalben inanan insanlar sevgi ve inançla biribirlerine bağlıdırlar. İşte inançlar onları birleştirir. Kalben, Türküm, Müslümanım deyip, bizi sevenler bize inançlarıdır. 
 
Severek çalışmak, onun yaratıklarına hizmet edebilmek, onlara faydalı olabilmek, merhametli, fedakar olabilmek, kendi ekmeğini başta ihtiyacı olan akraba, eş dost ve diğer tanımadığı ihtiyaç sahipleri ile paylaşmak, başkalarına sevgi, umut, inanç ve huzur verebilmek, ibadetin en önemli bölümlerinden bazılarıdır.
 
İbadet, bir vazifenin yerine getirilmesi için değil, sadakatla, samimiyetle, kalben inanarak, ümit ederek, severek, istenerek, sabrederek, huzur duyarak yapılacak bir iştir. İbadet başkalarına zarar ettirmek, görev yapmamak için mazeret değildir. İbadet ALLAH'la kul arasındadır. İsteksiz, sevgisiz, inançsız ve asaletsiz ibadet olmaz.
 
Kur'an kursu, cami, öğrenci yurdu vs. gibi hayır işi yapacağım diyerek, para ve ürün toplayarak, kadirşinas Türk İslam alemini kandırıp, spor kulüpleri gibi taraftar toplayıp, çıkar amaçlı Riyakarlıkla Vatana ihanet edip huzuru bozanlara göz yummak, ibadet olur mu?    

İnandığımız, bizi sevgisinden var eden büyük varlığı sevdiğimizi gösterir. İbadetler inancımızı arttırmak, bize İman gücü sağlamak içindir. Aklı maddi yaşamdan, nefisten çekip, manevi yaşama, İmana yöneltmek içindir. İmanlı olmak, onun sesini duyabilmek içindir.
 
İbadet, ona sevgi ve saygılı, Onun sevdiği, şanına yaraşır kullar olduğumuzu kanıtlayabilmek içindir. İşlenen günah ve kabahatlarımızın af edilmesi içindir. Dilek ve isteklerimizin kabulü içindir.
 
   Nefis nedir? Maddi yapımızın devamı için gerekli istek ve arzulardır. Nefis maddi güçtür. Nefis yalnız kendisini düşünür, akla da devamlı bu telkini yapar. Akıl, nefsin ayakta durması ile kaimdir. Nefsin ölümü aklın sonudur.
 
Cenab-ı ALLAH yaptığınız ibadet ve hayırlarınızı daim kılsın, dileklerimizle ALLAH'ın Selamı ve başarısı üzerinize olsun. 
 
Vatan Şehitlerini, T. C.'ni kurucusu M. K. ATATÜRK'ü ve nesli tükenmiş Müslümanları Rahmetle, Gazileri minnetle anar. Hastalara acil şifalar dileriz.
 
 HADİS-İ ŞERİFLER:
1- Ne mutlu bilgisizliği terk edip öğrenene, üstünlük elde edene, adaletle muamelede bulunanlara. 
2- Bilgi Öğrenmek her mü'mine farzdır.
3- Dünya sevgisini kalbinden çıkar ki, Cenab-ı Allah'ın sevgilisi olasın. 
4- Cenab-ı Allah'ı zikredenlerin kalbinde nifak olmaz. 
5- Cenab-ı Allah'ın en çok sevdiği amel bir mü'minin kalbini sevindirmektir.
6- Dünyaya esir olma ki, Cenab-ı Allah'ın sevgilisi olasın. Halkın elindekine göz dikme ki, halkın sevgilisi olasın.
7- Cennet cömertlerin evidir.
8- Cahil olan bir cömert, cimri olan bir alimden hayırlıdır
9- Bilgisizler arasında bilgi elde etmeye uğraşan, ölüler arasındaki diriye benzer. 
   
 
Kaynakça:
Hadis-i şerifler: 
İslam Dininin Nurlu yolu Yazar: Osman Bayülken 1958 (Sahih-i Buhari)
Hz. Muhammed ve Hadisleri. Abdulbaki Gölpınarlı  Okat yayınevi 1964 Kasım. (Sahih-i Buhari)
Sohbetler kaynakçası:
Pakistan'nın , dünyaca ünlü din alimlerinden, Hafız Muhammed Taqi Usmani.
Erzurumlu Hafız Abdullah Aldır Hoca.
 
Etiketler: BERAT, GECESİNDE, HUZUR, VE, BEREKET,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
13 Temmuz 2020
15 Temmuz ve ekonomik terör
58 Okunma.
10 Temmuz 2020
KİRAZDAN GELEN ŞİFA FIRSATTIR.
124 Okunma.
22 Haziran 2020
AHLAKSIZLIĞIN MİLLİYETİ YOKTUR
248 Okunma.
13 Haziran 2020
Türk jandarma'sının tarihsel gücü
244 Okunma.
06 Haziran 2020
Kolonya ile cilt temizliğindeki sakıncalar
190 Okunma.
01 Haziran 2020
Kalo-damar sağlığınız için Oğulotu
160 Okunma.
23 Mayıs 2020
Ramazan Bayramı fırsat olsun
209 Okunma.
18 Mayıs 2020
Kahramanlığa aşık Türk Milleti ve 19 Mayıs
276 Okunma.
11 Mayıs 2020
Haramlardan uzak durup, sünnete uygun yaşamalıyız.
159 Okunma.
02 Mayıs 2020
TÜRKÜM DEDİM TOPRAĞIMA SARILDIM
219 Okunma.
30 Nisan 2020
Ramazan-ı şerifin, şifal-ı armağanları
185 Okunma.
25 Nisan 2020
RAMAZAN-I ŞERİF'İN MANEVİ İKLİMİNİ YAŞAYALIM
172 Okunma.
22 Nisan 2020
23 Nisan 1920, Türk Gençliğinin teminatıdır
224 Okunma.
15 Nisan 2020
Sağlığımız için Zencefil Yetiştirelim (2)
217 Okunma.
12 Nisan 2020
Sağlığınız için, zencefil doğal çözüm (1)
194 Okunma.
06 Nisan 2020
Berat Gecesi büyük bir fırsattır
335 Okunma.
28 Mart 2020
KAYIT DIŞI EKONOMİ KORONAVİRÜS KADAR TEHLİKELİDİR
829 Okunma.
21 Mart 2020
Miraç Kandili ve ibadetlerimiz:
227 Okunma.
17 Mart 2020
18 Mart, küresel saldırıya dur demektir
867 Okunma.
29 Şubat 2020
Kahraman Türk Askeri ve Şehitlik
7724 Okunma.
25 Şubat 2020
Regaip Kandilinin Fazileti
1138 Okunma.
24 Şubat 2020
Beliniz Ağrıyorsa...
404 Okunma.
09 Şubat 2020
Küresel Güçlerin Yönetiminde Para Trafiği
4494 Okunma.
30 Ocak 2020
HUZUR VE YAŞAMDA ADALETİN ÖNEMİ
1114 Okunma.
27 Ocak 2020
Kış hastalıkları için can simidi
519 Okunma.
17 Ocak 2020
TÜRK GELENEKLERİNDE TEMİZLİK
747 Okunma.
31 Aralık 2019
2020 YILI, ÇALIŞARAK ÜRETİM YILI OLSUN
1160 Okunma.
22 Aralık 2019
Tarım Bakanlığına Stratejik Öneri
1487 Okunma.
13 Aralık 2019
Milli bekamıza yönelen ekonomik-sosyal tehditler
1201 Okunma.
08 Aralık 2019
Sağlığımızı koruyarak mutlu olmak
685 Okunma.
30 Kasım 2019
Limon da ki Mucizeler
1110 Okunma.
23 Kasım 2019
GELECEĞİMİZ ÖĞRETMENLERDİR
1127 Okunma.
20 Kasım 2019
Türk kültüründe
838 Okunma.
06 Kasım 2019
Türk İslam geleneğinde Mevlid-i Şerif
1387 Okunma.
28 Ekim 2019
EKONOMİK TERÖRLE MÜCADELE EDEREK, E CUMHURİYETİ PAYDAR KILALIM
275 Okunma.
25 Eylül 2019
Ziraatçı Mustafa amca'dan sağlık tavsiyeleri
623 Okunma.
14 Eylül 2019
EĞİTİM VE ÖĞRETMİN ÖNEMİ
1047 Okunma.
06 Eylül 2019
Çocuklarınızın sağlığı, RAF bedeli şartı ile güvence altında
1154 Okunma.
28 Ağustos 2019
ZAFER BAYRAMI VE HİCRİ YILBAŞI KUTLU OLSUN
1142 Okunma.
20 Ağustos 2019
BİLEN İÇİN ŞİFA HER YERDE
1284 Okunma.
09 Ağustos 2019
Türk İslam geleneklerinde Kurban Bayramı
1022 Okunma.
29 Temmuz 2019
Türk Ahlakı ve Müslümanlık
499 Okunma.
14 Temmuz 2019
15 TEMMUZ İKTİSADİ DEMOKRASİ İÇİN BAŞLANGIÇ OLSUN
401 Okunma.
19 Haziran 2019
TÜRK AHLAKI VE DEMOKRASİ
428 Okunma.
13 Haziran 2019
TARİHİN BARIŞMAZ DÜŞMANLARI VE İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SEÇİMİ
491 Okunma.
03 Haziran 2019
Bayramı, mana derinliğinde yaşayalım
471 Okunma.
30 Mayıs 2019
Bu Gecenin Kadrini Bilmek gerek
433 Okunma.
26 Mayıs 2019
Sosyal Yardılaşma ve Sadaka-i Fıtır
464 Okunma.
19 Mayıs 2019
İslamiyette Ruh Sağlığımız
422 Okunma.
11 Mayıs 2019
Teravih namazı ve sağlığımız
491 Okunma.
05 Mayıs 2019
İslam dininde Hikmetleri ile Ramazan Gelen Kutusu x
451 Okunma.
25 Nisan 2019
Domuz ürünleri satışı ve RAF bedeli şartı düzenlemesi iyi gelecek
758 Okunma.
22 Nisan 2019
Türk Milletinin teminatı, Türk gençliğidir
397 Okunma.
18 Nisan 2019
Berat gecesi büyük bir fırsattır.
498 Okunma.
11 Nisan 2019
Hıyar'ın şaşırtıcı faydaları
963 Okunma.
31 Mart 2019
Miraç Kandili ve Türk İslam Gelenekleri
760 Okunma.
22 Mart 2019
31 Mart seçimi kritik eşiğimiz
593 Okunma.
16 Mart 2019
Milli ruh ekseninde Çanakkale Zaferi
492 Okunma.
12 Mart 2019
DEMOKRASİDE BÜYÜK RİSK
512 Okunma.
07 Mart 2019
Regaip Kandilinde, Türk İslam gelenekleri
612 Okunma.
02 Mart 2019
RÜŞVET VE RAF BEDELİNE DUR DİYENLER 31 MART SEÇİMİNİ KAZANIR
720 Okunma.
21 Ocak 2019
ÜÇ R'ye DUR DİYEBİLİRİZ
5248 Okunma.
15 Ocak 2019
Başarı merdivenini çıkarken...
1055 Okunma.
06 Ocak 2019
Mübarek elma, hem deva hem şifadır
958 Okunma.
28 Aralık 2018
DİZ-MAFSAL AĞRILARI VE KUVVET ŞURUBU REÇETELERİ
1385 Okunma.
06 Aralık 2018
Lahananın şaşırtıcı faydaları
2677 Okunma.
24 Kasım 2018
Mart seçimleri borsasında hisse senedi alma yarışı
2272 Okunma.
18 Kasım 2018
Mevlid kandili ve birlik-beraberlik ruhu
1402 Okunma.
09 Kasım 2018
ATATÜRK ve İslam Dini
1856 Okunma.
28 Ekim 2018
CUMHURİYET ve tarımla geleceğimiz daha güvenlidir.
1557 Okunma.
27 Eylül 2018
HERŞEY MİLLİ EKONOMİ İÇİN
2820 Okunma.
16 Eylül 2018
Eğitim ve Milli Ekonomi
837 Okunma.
10 Eylül 2018
HİCRİ YILBAŞI VE AŞURA GÜNÜ
759 Okunma.
07 Eylül 2018
ADALE VE KRAMP AĞRISI
832 Okunma.
28 Ağustos 2018
ZAFER BAYRAMI VE EKONOMİK TERÖR
901 Okunma.
18 Ağustos 2018
Kurban Bayramı ve Mutluluğumuz
1479 Okunma.
12 Ağustos 2018
Vatan sevgisi ve raf bedeli şartı
1665 Okunma.
30 Temmuz 2018
Domates de ki mucizeler ve yerli malı
1589 Okunma.
23 Temmuz 2018
RÜŞVETE DUR DİYEBİLİRİZ
1336 Okunma.
15 Temmuz 2018
Kahraman TÜRK Milleti'nin, 15 Temmuz Zaferi
1134 Okunma.
07 Temmuz 2018
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN, MUCİZE REÇETELER
2297 Okunma.
26 Haziran 2018
OĞUL OTU VE GİZLİ MUCİZELERİ
4837 Okunma.
21 Haziran 2018
Güçlü irade ve Adalet
896 Okunma.
17 Haziran 2018
VAKİT RÜŞVETLE MÜCADELE VAKTİDİR
794 Okunma.
13 Haziran 2018
MÜ'MİNLERİN BAYRAMI
806 Okunma.
07 Haziran 2018
Leyle-i Kadir Gecesi ve fazileti
934 Okunma.
03 Haziran 2018
24 Haziran Zaafer olsun
863 Okunma.
28 Mayıs 2018
ATATÜRK VE RAMAZAN-I ŞERİF
834 Okunma.
21 Mayıs 2018
Ekonomik Terör ve Kudüs
918 Okunma.
15 Mayıs 2018
Ramazan- Şerif ve Huzurumuz
786 Okunma.
12 Mayıs 2018
Devlet Bahçeli ve Mühendis Binali Yıldırım'ın Dikkatine!
1657 Okunma.
06 Mayıs 2018
24 Haziran da ki irade, istikbali tayin eder
876 Okunma.
29 Nisan 2018
Berat Gecesinin bereketi
943 Okunma.
16 Nisan 2018
DEMOKRASİ DE İRADE ÖNEMLİDİR
798 Okunma.
31 Mart 2018
Şahsiyet ve Topluma Hizmet
1340 Okunma.
27 Mart 2018
Karaciğer Yağlanmasına bitkisel destek
1439 Okunma.
21 Mart 2018
Regaip Kandili ve Biz
1087 Okunma.
17 Mart 2018
Çanakkale Ruhumuz ve Anzaklar
1166 Okunma.
08 Mart 2018
TÜRKLER KİMDİR*
1604 Okunma.
01 Mart 2018
EKLEM İLTİHABI İÇİN, ZERDEÇAL-ZENCEFİL
3455 Okunma.
18 Şubat 2018
Yetim Hakkı, Samimiyet ve Rüşvet
2250 Okunma.
11 Şubat 2018
Her sabah alacağımız kararlar, Her akşam kendimize soracağımız sorular
1539 Okunma.
04 Şubat 2018
TEMEL GIDA-İÇECEK VE TARIM
1582 Okunma.
28 Ocak 2018
ZAYIFLAMA VE İLTİHABI KURUTMA REÇETELERİ
1640 Okunma.
22 Ocak 2018
CİLT GÜZELLİĞİNİZ İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER
1593 Okunma.
14 Ocak 2018
FİLİSTİNDEN HARRAN OVASINA
1501 Okunma.
08 Ocak 2018
DUA, ŞİFA VE MUTLULUKTUR
1060 Okunma.
01 Ocak 2018
MİSAFİR AĞIRLAMA GELENEKLERİ
1128 Okunma.
17 Aralık 2017
SANAYİLEŞMEYİ ENGELLEYEN DÜŞMANLAR
972 Okunma.
29 Kasım 2017
Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
976 Okunma.
24 Kasım 2017
ÖĞRETMEN OLMAK KOLAY DEĞİL
954 Okunma.
17 Kasım 2017
BESLENME VE MİLLİ TARIM
967 Okunma.
28 Ekim 2017
''CUMHURİYET'' BAYRAMDIR
1040 Okunma.
23 Ekim 2017
Terör ve hastalık oluşturan sektörler
1134 Okunma.
14 Ekim 2017
GÖZLE GÖRÜLMEYEN DÜŞMANLARIMIZ
1087 Okunma.
02 Ekim 2017
DİZDEKİ KİREÇLENMEYE ÇÖZÜM REÇETELERİ
1363 Okunma.
25 Eylül 2017
Sosyal hastalıklarımız (Rüşvet-Raf Bedeli)
1094 Okunma.
12 Eylül 2017
MEVSİM DEĞİŞİKLİĞİNDE ÖKSÜRÜK TEDAVİSİ
1382 Okunma.
31 Ağustos 2017
Kurban Bayramını, Bayram Kılmak Elimizde
996 Okunma.
29 Ağustos 2017
ZAFER BAYRAMININ 95 Cİ YILDÖNÜM COŞKUSU
1047 Okunma.
21 Ağustos 2017
Salatalıkla Sağlığı Yakala
1059 Okunma.
03 Ağustos 2017
FESLEĞEN (TULSİ)'NİN FAYDALARI
2420 Okunma.
13 Temmuz 2017
ŞEHİTLERİMİZE VEFA
1018 Okunma.
02 Temmuz 2017
Raf Bedeli uygulaması karşısında milli duruş
1086 Okunma.
24 Haziran 2017
Mü'minlerin Bayramı
1090 Okunma.
20 Haziran 2017
Kadir Gecesi bir fırsattır
1350 Okunma.
09 Haziran 2017
TEMİZLİK, MÜSLÜMANLIĞIN İLK ADIMIDIR
1209 Okunma.
31 Mayıs 2017
RAMAZAN-I ŞERİF'İN GETİRDİKLERİ
2341 Okunma.
25 Mayıs 2017
Ramazan-ı Şerifin Şifalı armağanları
1188 Okunma.
18 Mayıs 2017
TARİHİN BARIŞMAZ DÜŞMANLARI !
1018 Okunma.
14 Mayıs 2017
EKONOMİK TERÖRÜN BİLİNMEYEN YÖNLERİ!
1128 Okunma.
07 Mayıs 2017
TOPLUM EĞİTİMİNDE ŞAHSİYET VE EKONOMİK MİLLİYETÇİLİK
1182 Okunma.
30 Nisan 2017
PROTEİN SAVAŞINDA TÜRKİYE
958 Okunma.
22 Nisan 2017
MİLLİ VE MANEVİ MUTLULUĞUMUZU İDRAK EDELİM
1068 Okunma.
16 Nisan 2017
ÖZLÜ SÖZLERDE HAK VE ÖZGÜRLÜK
1241 Okunma.
12 Nisan 2017
GÜZELLİĞİNİZ VE SAĞLIĞINIZ İÇİN ÇİLEK SAFASI
1024 Okunma.
29 Mart 2017
Regaip Kandilinin Fazileti
1555 Okunma.
26 Mart 2017
HAYAT İÇİN ADALETİN önemi
1127 Okunma.
23 Mart 2017
İnsan Hedefi ve Demokrasi
873 Okunma.
16 Mart 2017
Milli Duruş ve 18 Mart
1108 Okunma.
11 Mart 2017
Ekonomik terör bizi vuruyor.
1104 Okunma.
06 Mart 2017
Silahsız işgal ve kuruş vurgunu
1164 Okunma.
04 Mart 2017
Milli Hakimiyet, Riyakarlık ve Rüşvet
1146 Okunma.
25 Şubat 2017
Damar tıkanıklığı ve güçlü hafıza için çözüm...
1110 Okunma.
18 Şubat 2017
Himalaya etekleri ile Muğla nın ortak yönü
1059 Okunma.
11 Şubat 2017
RAJASTHAN'da GUATIR TEDAVİSİ
1237 Okunma.
04 Şubat 2017
Bahar Mevsiminde Korunma Yöntemleri
1127 Okunma.
29 Ocak 2017
ATATÜRK'Ü DOĞRU TANIYALIM (DÜZELTME)
1242 Okunma.
23 Ocak 2017
RAJASTHAN'DAN SAĞLIK VE MUTLULUK ÖNERİLERİ
1152 Okunma.
15 Ocak 2017
MİLLİ SERMAYEYE VE SAHİP ÇIKALIM
1246 Okunma.
12 Ocak 2017
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN İLAHİ HİKMETLER
1383 Okunma.
02 Ocak 2017
RAJASTHAN'dan kanser riskini azaltan çareler
1351 Okunma.
24 Aralık 2016
YILBAŞI FIRSATÇILIĞI
1167 Okunma.
29 Kasım 2016
YEŞİL MERCİMEK VE ŞİFALI ARMAĞANLARI
1164 Okunma.
23 Kasım 2016
ÖĞRETMENLERİMİZE SEVGİ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
1702 Okunma.
15 Kasım 2016
SİNÜZİT İÇİN ŞİFALI ARMAĞANLAR
2051 Okunma.
13 Kasım 2016
İnsan da ve doğa da sevgi
1316 Okunma.
09 Kasım 2016
ATATÜRK'ü 78 ci Yılında Rahmetle Anıyoruz....
942 Okunma.
03 Kasım 2016
HİNDİSTAN DA HASTALIKLARA KARŞI MUCİZE KARIŞIM
2132 Okunma.
Haber Yazılımı