Yazı Detayı
22 Haziran 2020 - Pazartesi 11:18 Bu yazı 191 kez okundu
 
AHLAKSIZLIĞIN MİLLİYETİ YOKTUR
NUMAN ALADAĞ
numan2363@hotmail.com
 
 

AHLAKSIZLIĞIN MİLLİYETİ YOKTUR

 

 

Değerli okuyucularımız,
 
 
Bu makaleyi Mukaddes kitabımız Kur'an-ı Kerim'in İsra Suresi, 16.cı Ayetin mealini ve Abdulbaki Gölpınarlı'nın Okat yayınevi tarafından Kasım 1964 yılında yayımlanan "Hz. Muhammed ve Hadisleri" kitabın 92.ci sayfası, 591.ci Hadis-i şerifini esas alarak siz değerli okuyucularımızın bilgisine sunuyorum:
Hz. Muhammed (s.a.v.) hadisi şeriflerinde: "Kötü kişiyi anmaz, kötülüğünü söylemezseniz halk nereden bilecek onu? Kötü kişiyi kötülüğü ile anın da halk, ondan çekinsin." buyuruyor.
 
 
Müslümanlığın ruhu, ebedi saadet ve huzurun sermayesi Cenab-ı Allah muhabbetidir.  
 
 
Eğitimin insanlara sağlayacağı sayısız faydalar vardır. Bunlardan birisi de o kimseyi disiplin zihniyetine sahip kılmasıdır. eğitimli bir insanda aranılan en mümtaz vasıf da budur. Disiplin zihniyetinden kastedilen anlam, düşünürken, düşüncelerini ifade ederken en kesin mantık ve ilim kurallarına, düşünme ve konuşma tekniğine uymaktır.
 
 
Hastasını iyice tanımayan, onu dikkatlice muayene edememiş olan bir doktorun, iyi bir reçete hazırlayabileceğine inanabilmek ne kadar safça bir inanış olursa, Dünya'yı ve onun sakinlerini, içinde bulunduğu toplumu çeşitli yönleriyle tanımaktan uzak bir idarecinin de faydalı hizmet edebileceğine inanabilmek aynı derecede saflık olur. Numan Aladağ diyor ki: "Eğitim olgusunun en hayret edilecek tarafı, faydasız bilgilerden oluşturulan bilgisizlik tepelerinin yüksekliğidir." 
 
 
Türk gençliğinin geleceğini teminat altına alınması şartı; bürokraside ve seçilmişlerde, haram ve yasaklardan daima uzak olması ve işin ehli olmak şarttır. Eğer bunlara dikkat edilmediği zaman, gelecek için büyük tehlike çanlarının çalındığının haberini verir. Allah korusun.
 
 
Değerli okuyucularımız!
 
Ülkemizde halen Fetö ve Ermeni'nin kız istemesi gibi riyakarlık duygularıyla bazı kişiler, makam etiketini kullanarak, bazıları da maddi varlıkları ile Müslümanlık ve vatanseverlik mesajını vermektedirler. 
 
 
Suriye sınırında ki bazı ilçelerde, mevcut sigara birim fiyatlarını esas alacak olursak yaklaşık milyonlarca TL değerinde kaçak sigara yakalanıyor, güvenlik ve adli kurumlar görevi gereği gerekeni yapıyorlar. Ne yazık ki, kaçakçıların akrabaları da sigara kaçakçısını kurtarmak için makam etiketini kullanarak lobi yapmaktadırlar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu zihniyette olanların farkında mıdır? Eğer farkında değilse o zaman, farkında olsun. 
 
 
Sigara kaçakçılığı demek, sağlık, ekonomik, anarşik terörlerin kara para imkanı ile güçlenip Fetö denen riiyakar gibi, Türk Milletinin birlik-beraberliğini bozmak demektir.
 
 
Sigara kaçakçılığı konusunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Suriye sınırındaki o il Milletvekillerinin, ilçe Belediye Başkanlarının ve parti yönetimlerinin faaliyetlerini dikkatlice takip etmelidir ki, hem Türk Milleti hem de kendisi sağlıklı ve huzurlu olsun.
 
 
COVİD-19 ve Fetö'dan daha tehlikeli sağlıkçıların ekonominin baş belası olan, Suriye'den kaçak olarak Türkiye'ye getirilen o sigaranın nasıl imal edildiği de belli değil. 
 
O kaçak sigaralar ülkemizde tüketildiği zaman, başta sağlık olmak üzere anarşik, ekonomik terörü oluşturma ve Fetö'cu riyakarlar gibi kayıtdışı para, her türlü ahlaksızlıkların oluşmasına sebep olmaz mı? Buyurun cevabını ilgili kurum yetkilileri versin!
 
Fitne ruhu ile Müslümanlık:
Tarih boyunca, beşeri topluluklarda, bir takım fitneler zuhur etmiş ve insanları çeşitli felaketlere sürüklemiştir. 
 
Fitne; insanlar arasında sevgiyi sarsan, cemiyette rahneler açan; kardeşi kardeşe düşman, akrabaları birbirine düşüren bir şeydir.
 
 
Geçmişteki bazı fitneler, siyasi kanaldan gelmiş, bir kısmı da İslamiyeti parçalamak için din düşmanları tarafından, Fetö gibi riyakar din düşmanlarını kullanarak, Türkiye'de tarımın modernleşmesini ve 100 yerli sermayenin yok olması için sahneye konulmuştur. Türk milleti olarak, stratejik önem taşıyan bu olayların bilincinde olmamız gerekir.
 
 
İslamın yasakladığı kargaşalıklardan sakınmak için "Fitne uyumaktadır. Onu uyandırana Allah lanet etsin" hadis-i şerifi kafidir sanırım. 
 
 
Riyakarlık duygularıyla fitne seline kapılmış kimseler, kendi taraftarlarından bir kötüyü, Fetö terör klubü gibi başka bir gruptaki iyiye tercih eder. Hak ve hakkaniyet ölçüsünü terk edip şahıs ve nefsaniyeti kıstas olarak alırlar. 
 
 
Hz. Muhammed (s.a.v.) hadis-i şeriflerinde: "Kafir olanlar bile birbirinin yardımcılarıdır. Eğer siz bunu yapmazsanız yeryüzünde bir fitne ve büyük bir fesad olur." buyuruyor. 
 
 
İman zırhına bürünen ve salih amellerin ışığı altında hareket eden fitneye düşmekten kurtulur. Hz. Muhammed (s.a.v.) Hadis-i şeriflerinde buyuruyor ki: "Yakın bir gelecekte fitneler olacaktır. O fitnelerin arasında (bulunanlardan) oturan, ayaktakinden, ayakta duran, yürüyenden; yürüyen koşandan hayırlıdır. Kim o fitnelere bulaşırsa fitneyi üstüne çekmiş olur. Kim o zaman da sığınacak bir yer bulursa oraya sığınsın."
 
 
Türk İslam dünyası olarak, fitneyi söndürmek dini-milli vazifemizdir. Buna gücümüz yetmediği zaman yangına körük çeken ve benzin döken durumda olmamalıyız. 
 
 
COVİD-19'dan daha tehlikeli bir salgın olan sigara kaçakçılığı ve kayıtdışı para hareketliliğine dur denilmediği zaman, kim ne derse desin, Fetö denen riyakar "İhanet şebekesi" gibi daha çok tehlikeler karşımıza çıkar. Çözüm yolu: Tarımda modernleşme ve 100 yerli sermayeye önem verip, tercih etmekle olur. 
 
Nasıl önlem alınır? Sözde COVİD-19 hijyenikliği bahane edilerek kolonya reklamı gibi, ilgili bakanlık  ve sosyal dilim kuruluşları tarafından, Türk milleti tarım da yenilikler ve yerli sanayi ürünlerini tercih ediniz sloganı, başta TBMM kürsüsü olmak üzere, görsel, yazılı ve sosyal medya da anlatıldığı zaman, Türk milleti uyanacak ve kısa zaman da Türkiye sanayi ötesi toplum bir ülke haline gelecektir. 
 
 
Ermeninin kız isteme kurnazlığı: 
 
Kültür Bakanlığı tarafından 2001 yılında yayınlanan "Yaşayan Kültür AHLAT" kitabında sayfa 98-99'da, Padişah'ın kızını isteme kurnazlığı: 
Bir şehirde genç bir çocuk karnı acıkınca fırının kapısında bekliyor. Fırıncı bakıyor ki sabahtan akşama kadar fırının kapısının önünde duruyor. Fırıncı kapısını kitleyip evine giderken oğlum sen necisin? Efendim diyor benim Allah'tan başka kimsem yok diyor. Açtım buraya geldim senin fırının önünde bekledim, acımdan duruyorum. Eyi diyor, benim de hiç evladım yok, bana evlat olmaz mısın? Olurum der. Hüseyin'i alıp eve getiriyor. Bunu kendisine evlatlık yapıyor. Sabahleyin beraber gidiyorlar, fırını işletiyorlar, akşam eve gelip yatıyorlar.
 
O şehirde bir Ermeni yaşıyormuş. Ermeni çok zengin. Eskiden remil atarlar (fal bakan) tahmin ederlerdi. Bu Ermeni, padişahın kızını istiyor ama padişah bir türlü kızını vermiyor. Bu remil atıyor. Bakıyor ki, fırıncının oğlu Hüseyin'in kaderine yazılmış, kız gece rüyasında Hüseyin'i görmüş. 
 
 
Ermeni hemen memleket usulü biz onu cuhut ederiz.  Ermeni'ye şimdi neyse cuhut hemen varıyor fırına. Ulan fırıncı diyor ben bu kadar zengin variyet sahibiyim. Benim hesaplarım kabarık bayağı, sen şu genci ver de ben götüreyim. Benim hesaplarımı birkaç güne kadar düzeltsin. Al sana on tane altın. Ee fırıncı hayatında on altın mı görmüş. Olsun diyor benim başım gözüm üstüne veriyor Hüseyin'i Ermeni'ye. Ermeni bunu alıyor direktmen padişahın sarayına. Buyur cuhut diyor. Padişahım sağ olsun diyor ben Allah'ın emriyle senin kızını oğluma istemeye geldim. E padişah bi cuhuta bakıyor, bir oğluna bakıyor hiç birbirine benzemiyor. Cuhut diyor bu çocuk senin mi? Evet efendim benim. Diyor oğlum sen onun oğlu musun? Çocuk diyor "sakin". Yani Arapça'da yok demek. (Cuhut) Efendim sağolun diyor o kadar Arapçası ilerlemiş ki, evet, ben cuhut'un oğluyum diyor. (Padişah) Eyi diyor eğer (kız) görüp beğenirse veririm. Çocuk kızın penceresinin altından geçiyor. Kız eğilip bakıyor dün gece rüyasında gördüğü aynı genç. Evet diyor babama söyleyin beni versin. Nişan takıyorlar. Nişan taktıktan sonra işte ben haftaya Cumartesi, Pazar düğünümü yapacağım, götüreceğim gelinimi. Olsun diyor. 
 
 
Haftaya Cumartesi, Pazar geliyor bu tabi düğün halayını kuruyor. Düğün halayını kurduktan sonra Hüseyin diyor en iyisi gidip ben bir traş olayım. Bu berberde oturup traş olurken bir tarafı traş edilmiş bir tarafı traş edilmemişti cuhut berberden içeri girdi. Kalk ulan it oğlu it dedi. Ben sana mı getirdim. Ben kızı kendime getirdim. Berber dedi kardeşim bir dakika sakin ol. Traş edeyim sen gel otur. Hüseyin'i traş ettikten sonra Hüseyin kızın yanına koşuyor tabi. Bizde baştan unuttuk söylemeyi kızın adı Şehriban. (Hüseyin) Şehriban diyor. Ne var diyor? Cuhut seni kendisine getirmiş, bana getirmemiş. E ne yapalım? Valla işte diyor başının çaresine bak, şimdi bu gavuru başı boş bırakmamak gerekir ve yaptıklarını ilgili devlet yetkililerine bildirmemiz gerekir. Bu gavur boş durmaz. Belki o zaman biz kurtuluruz. 
 
 
Cuhut geliyor. Tabi bu kapının arkasına gizlenmiş Hüseyin. İçeri giriyor ya ben yandım, çok perişanım. Yav cuhut diyor. Nasıl olsa ben ömür boyu seninim artık. Hele sen önce evini sarayını bana gezdir ne var ne yok bileyim. İşte gezdiriyor. Bu odada altın eritiyoruz, burada gümüş yapıyoruz, burada bakır yapıyoruz. Burası da işte ambardır falan. 
 
 
Değerli okuyucular;
 
Beynelminel, terör "örgütlerinin" ülkemize karşı kullanılan maşalarından birisi de Ermenilerden seçilmiştir. Örgütler böyle bir tercihe iki yönlü faydayla yönelmektedirler: Birincisi, kendi soylarının planları için piyon bulma rahatlığını milli bir iştiyaktan (Göreceği) kaynaklandırmak! Ermeninin hamaset damarlarını kabartabilirlerse daha çok militanı, daha ucuza kullanabileceklerdir. Aynen Fetö denen riyakar "İhanet şebekesi" nin, öğrenci yurdu, kursları ve okulları gibi faaliyetleri vardır. 
 
 
Böyle bir ortam için gereken ise, onların kolayca aldatılmalarına fırsat verebilecek bir konu olmalıdır. İşte 1915 olayları gibi çarptırılmış bir konu, bu konu yetip de artacaktır bile.
 
 
İkincisi ise, Türkiye'nin tepkisini arttırarak, Türk toplumunun aramızda yaşayan Ermenilere karşı misilleme yapmaya fırsat oluşturmaktır. Birinci perdenin tahakkukundan sonra sahneye bu getirilecek ve arkasından iç kargaşalığın yarattığı huzursuzluktan faydalanarak oyunun başka sahnelerine geçilecektir.
 
 
Ermeni diasporası, Fetö terör örgütü, bencil ve çıkar amaçlı "İhanet şebekesi" riyakarlar, rüşvet parasının hareketliliği ile Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin ekonomik ve stratejik başarısızlıklara sebep olma stratejilerini oluşturuyorlar. 
 
 
Yukarıda belirttiğimiz iç ve dış zalimler hiçbir zaman muvaffak olamayacaklardır. Çünkü, Türk Milleti vefakar bir haysiyete sahiptir. Hesap sormanın yolunu ve şeklini kendilerinin yaptığı gibi günahsızlara ödeterek yapmaz. Histen arınmanın gün ışığına daha makul yollar çıkaracağı günler uzakta değildir. Biz onu beklerken, günümüze kadar soykırım iftirasını bahane ederek yapılan anarşik-ekonomik saldırı ve zulüm üzerine Ermeni toplumunun "Sosyo-kültürel" ve "Sosyo-politik" değerde ulaştığı marj üzerinde isteyeceğiz: 
 
 
Edebiyatı olmayan bir toplumun "Millet" hüviyetine sahip olması da zordur. Edebiyat, toplumun milli şahsiyetinin belgesidir. Şiirinde, romanında, hikayesinde kendi kaderinin kendi kişiliğinin, kendi geçmişinin ve geleceğinin çizgilerini taşır. Hüznü de, sevinci de karakter mozaiğinde uyum ortaya koyup kolektif  şuurun bütününden parçaya doğru giden tabii uzantılardır. 
 
 
Ermeniler sahip olduklarını iddia ettikleri topraklarda kendilerinin kültür mirası sayılacak bir duvar, bir çatı, bir taş parçası bile gösteremezken, destanlarından, masallarına kadar anonim bir kişilik ortaya koyamazken, anarşik-ekonomik terör ağı içerisinde böyle bir iddiayla karşımıza gelmeleri, acaba kimi inandıracaklardır? 
 
 
Ermeniler, Fetö'cu riyakar İslam dini tacirleri ve makam etiketini kullanan rüşvetçi çıkarcılar, ancak yaşadıkları topraklarda Türk milletine yaptıkları zulümleri kanıtlayabilirler.
 
 
Suriye ve Lübnan'daki Ermeni milletvekilleri, Lübnan ve Suriye de neşredilen Al-Nahur gazetesinde Talat, Cemal ve Sait Halim Paşaları katleden Ermeniler'in birer karaman olduklarını yayınlamışlardır. Onun içindir ki, halen içimizdeki Fetö gibi riyakar Ermeniler'in gizli faaliyetlerine "Su uyur, düşman uyumaz" atasözünü esas alarak dikkat etmeliyiz. 
 
 
Bazı Ermeniler, "Bedros" adını "Bedri" olarak değiştirip şahsiyetini bile bize endeksleyerek altyapı boşluğu bugün akıtılan masum insanların kanıyla dolabilecek midir?... Unutmayalım, edebiyatı olmayan toplumun anavatanı da olamaz. Asırlardır Türk toplumu farklı grupları hoşgörüyle bağrına basıyor ve asimilasyona girmiyorsa, buna minneti dış temsilcilerimize silahlı saldırı faaliyetleriyle ilkelliğin, barbarlığın ve cehaletin de ötesinde hiçbir beşeri zaafla izahı mümkün değildir... Bunların hesabı Türk milletine yakıştığı şekilde birgün sorulur elbet!...
 

TBMM Başkanı ve ilgili Bakanlıkların dikkatine!

 

İlgili Bakanlıklar, nasıl ki COVİD-19 gibi getirilen caydırıcı yasakların acilen aynısını Türkiye'de, hastalıkların ve her türlü ahlaksızlıkların baş belası olan sigara kaçakçılarına ve onları kurtarmak için makam etiketini kullananlara da getirilmesi halinde, kısmen de olsa sağlık, anarşik, ekonomik terörün oluşması durdurulmuş olacaktır.  

 

Rüşvetçiler, sigara kaçakçıları ve onları kurtarmak için makam etiketini kullananlar ve tüm Türk düşmanları iyi bilmelidirler ki, Türkler için soy, önemli bir unsurdur. Çünkü Türk milleti, bugünkü bazı milletler gibi, çeşitli ırkların karışmasıyla meydana gelmiş değildir. Türk milleti, tek bir soyun eseridir. O soy da Türk soyudur. Şanlıurfalı eğitimci Türk Milliyetçisi, Abdulkadir Açar diyor ki: "Türk her yerde ve her zaman Türktür."  

 

Onun içindir ki, sağlık, anarşik, ekonomik bir terör örgütü olan sigara kaçakçılığı, acilen çok ağır caydırıcı kanunlarla durdurulmalıdır ki, hem ilgili kamu kuruluşları rahat çalışsın ve hem de Ay-Yıldızlı Şanlı Türk Bayrağının dalgalandığı topraklarda, sağlık ve huzur sağlansın.

 

Cenab-ı Allah, kalbinde Allah korkusu, ruhunda vatan ve Ay-Yıldızlı Şanlı Türk Bayrağı sevgisi olanların, vatana hizmet etmeyi kendilerine nasip etsin. Amin.

 

Cümle Vatan şehitlerimizi, Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kahraman ordularımızın başkomutanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'Ü rahmetle, Gazileri minnetle anar. Hasta ve yaralılara acil şifalar dileriz.

 
 
Etiketler: AHLAKSIZLIĞIN, MİLLİYETİ, YOKTUR, ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
13 Haziran 2020
Türk jandarma'sının tarihsel gücü
235 Okunma.
06 Haziran 2020
Kolonya ile cilt temizliğindeki sakıncalar
184 Okunma.
01 Haziran 2020
Kalo-damar sağlığınız için Oğulotu
154 Okunma.
23 Mayıs 2020
Ramazan Bayramı fırsat olsun
204 Okunma.
18 Mayıs 2020
Kahramanlığa aşık Türk Milleti ve 19 Mayıs
267 Okunma.
11 Mayıs 2020
Haramlardan uzak durup, sünnete uygun yaşamalıyız.
153 Okunma.
02 Mayıs 2020
TÜRKÜM DEDİM TOPRAĞIMA SARILDIM
211 Okunma.
30 Nisan 2020
Ramazan-ı şerifin, şifal-ı armağanları
172 Okunma.
25 Nisan 2020
RAMAZAN-I ŞERİF'İN MANEVİ İKLİMİNİ YAŞAYALIM
168 Okunma.
22 Nisan 2020
23 Nisan 1920, Türk Gençliğinin teminatıdır
210 Okunma.
15 Nisan 2020
Sağlığımız için Zencefil Yetiştirelim (2)
214 Okunma.
12 Nisan 2020
Sağlığınız için, zencefil doğal çözüm (1)
192 Okunma.
06 Nisan 2020
Berat Gecesi büyük bir fırsattır
330 Okunma.
28 Mart 2020
KAYIT DIŞI EKONOMİ KORONAVİRÜS KADAR TEHLİKELİDİR
823 Okunma.
21 Mart 2020
Miraç Kandili ve ibadetlerimiz:
223 Okunma.
17 Mart 2020
18 Mart, küresel saldırıya dur demektir
861 Okunma.
29 Şubat 2020
Kahraman Türk Askeri ve Şehitlik
7719 Okunma.
25 Şubat 2020
Regaip Kandilinin Fazileti
1133 Okunma.
24 Şubat 2020
Beliniz Ağrıyorsa...
397 Okunma.
09 Şubat 2020
Küresel Güçlerin Yönetiminde Para Trafiği
4493 Okunma.
30 Ocak 2020
HUZUR VE YAŞAMDA ADALETİN ÖNEMİ
1110 Okunma.
27 Ocak 2020
Kış hastalıkları için can simidi
516 Okunma.
17 Ocak 2020
TÜRK GELENEKLERİNDE TEMİZLİK
742 Okunma.
31 Aralık 2019
2020 YILI, ÇALIŞARAK ÜRETİM YILI OLSUN
1155 Okunma.
22 Aralık 2019
Tarım Bakanlığına Stratejik Öneri
1481 Okunma.
13 Aralık 2019
Milli bekamıza yönelen ekonomik-sosyal tehditler
1195 Okunma.
08 Aralık 2019
Sağlığımızı koruyarak mutlu olmak
680 Okunma.
30 Kasım 2019
Limon da ki Mucizeler
1099 Okunma.
23 Kasım 2019
GELECEĞİMİZ ÖĞRETMENLERDİR
1117 Okunma.
20 Kasım 2019
Türk kültüründe
832 Okunma.
06 Kasım 2019
Türk İslam geleneğinde Mevlid-i Şerif
1380 Okunma.
28 Ekim 2019
EKONOMİK TERÖRLE MÜCADELE EDEREK, E CUMHURİYETİ PAYDAR KILALIM
269 Okunma.
25 Eylül 2019
Ziraatçı Mustafa amca'dan sağlık tavsiyeleri
621 Okunma.
14 Eylül 2019
EĞİTİM VE ÖĞRETMİN ÖNEMİ
1040 Okunma.
06 Eylül 2019
Çocuklarınızın sağlığı, RAF bedeli şartı ile güvence altında
1151 Okunma.
28 Ağustos 2019
ZAFER BAYRAMI VE HİCRİ YILBAŞI KUTLU OLSUN
1139 Okunma.
20 Ağustos 2019
BİLEN İÇİN ŞİFA HER YERDE
1280 Okunma.
09 Ağustos 2019
Türk İslam geleneklerinde Kurban Bayramı
1016 Okunma.
29 Temmuz 2019
Türk Ahlakı ve Müslümanlık
495 Okunma.
14 Temmuz 2019
15 TEMMUZ İKTİSADİ DEMOKRASİ İÇİN BAŞLANGIÇ OLSUN
398 Okunma.
19 Haziran 2019
TÜRK AHLAKI VE DEMOKRASİ
422 Okunma.
13 Haziran 2019
TARİHİN BARIŞMAZ DÜŞMANLARI VE İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SEÇİMİ
486 Okunma.
03 Haziran 2019
Bayramı, mana derinliğinde yaşayalım
464 Okunma.
30 Mayıs 2019
Bu Gecenin Kadrini Bilmek gerek
430 Okunma.
26 Mayıs 2019
Sosyal Yardılaşma ve Sadaka-i Fıtır
454 Okunma.
19 Mayıs 2019
İslamiyette Ruh Sağlığımız
414 Okunma.
11 Mayıs 2019
Teravih namazı ve sağlığımız
486 Okunma.
05 Mayıs 2019
İslam dininde Hikmetleri ile Ramazan Gelen Kutusu x
444 Okunma.
25 Nisan 2019
Domuz ürünleri satışı ve RAF bedeli şartı düzenlemesi iyi gelecek
744 Okunma.
22 Nisan 2019
Türk Milletinin teminatı, Türk gençliğidir
392 Okunma.
18 Nisan 2019
Berat gecesi büyük bir fırsattır.
493 Okunma.
11 Nisan 2019
Hıyar'ın şaşırtıcı faydaları
939 Okunma.
31 Mart 2019
Miraç Kandili ve Türk İslam Gelenekleri
747 Okunma.
22 Mart 2019
31 Mart seçimi kritik eşiğimiz
590 Okunma.
16 Mart 2019
Milli ruh ekseninde Çanakkale Zaferi
483 Okunma.
12 Mart 2019
DEMOKRASİDE BÜYÜK RİSK
508 Okunma.
07 Mart 2019
Regaip Kandilinde, Türk İslam gelenekleri
610 Okunma.
02 Mart 2019
RÜŞVET VE RAF BEDELİNE DUR DİYENLER 31 MART SEÇİMİNİ KAZANIR
717 Okunma.
21 Ocak 2019
ÜÇ R'ye DUR DİYEBİLİRİZ
5241 Okunma.
15 Ocak 2019
Başarı merdivenini çıkarken...
1053 Okunma.
06 Ocak 2019
Mübarek elma, hem deva hem şifadır
954 Okunma.
28 Aralık 2018
DİZ-MAFSAL AĞRILARI VE KUVVET ŞURUBU REÇETELERİ
1378 Okunma.
06 Aralık 2018
Lahananın şaşırtıcı faydaları
2667 Okunma.
24 Kasım 2018
Mart seçimleri borsasında hisse senedi alma yarışı
2268 Okunma.
18 Kasım 2018
Mevlid kandili ve birlik-beraberlik ruhu
1395 Okunma.
09 Kasım 2018
ATATÜRK ve İslam Dini
1849 Okunma.
28 Ekim 2018
CUMHURİYET ve tarımla geleceğimiz daha güvenlidir.
1551 Okunma.
27 Eylül 2018
HERŞEY MİLLİ EKONOMİ İÇİN
2813 Okunma.
16 Eylül 2018
Eğitim ve Milli Ekonomi
834 Okunma.
10 Eylül 2018
HİCRİ YILBAŞI VE AŞURA GÜNÜ
753 Okunma.
07 Eylül 2018
ADALE VE KRAMP AĞRISI
829 Okunma.
28 Ağustos 2018
ZAFER BAYRAMI VE EKONOMİK TERÖR
896 Okunma.
18 Ağustos 2018
Kurban Bayramı ve Mutluluğumuz
1475 Okunma.
12 Ağustos 2018
Vatan sevgisi ve raf bedeli şartı
1660 Okunma.
30 Temmuz 2018
Domates de ki mucizeler ve yerli malı
1582 Okunma.
23 Temmuz 2018
RÜŞVETE DUR DİYEBİLİRİZ
1332 Okunma.
15 Temmuz 2018
Kahraman TÜRK Milleti'nin, 15 Temmuz Zaferi
1128 Okunma.
07 Temmuz 2018
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN, MUCİZE REÇETELER
2283 Okunma.
26 Haziran 2018
OĞUL OTU VE GİZLİ MUCİZELERİ
4789 Okunma.
21 Haziran 2018
Güçlü irade ve Adalet
891 Okunma.
17 Haziran 2018
VAKİT RÜŞVETLE MÜCADELE VAKTİDİR
788 Okunma.
13 Haziran 2018
MÜ'MİNLERİN BAYRAMI
802 Okunma.
07 Haziran 2018
Leyle-i Kadir Gecesi ve fazileti
930 Okunma.
03 Haziran 2018
24 Haziran Zaafer olsun
859 Okunma.
28 Mayıs 2018
ATATÜRK VE RAMAZAN-I ŞERİF
828 Okunma.
21 Mayıs 2018
Ekonomik Terör ve Kudüs
912 Okunma.
15 Mayıs 2018
Ramazan- Şerif ve Huzurumuz
785 Okunma.
12 Mayıs 2018
Devlet Bahçeli ve Mühendis Binali Yıldırım'ın Dikkatine!
1653 Okunma.
06 Mayıs 2018
24 Haziran da ki irade, istikbali tayin eder
873 Okunma.
29 Nisan 2018
Berat Gecesinin bereketi
939 Okunma.
16 Nisan 2018
DEMOKRASİ DE İRADE ÖNEMLİDİR
796 Okunma.
31 Mart 2018
Şahsiyet ve Topluma Hizmet
1332 Okunma.
27 Mart 2018
Karaciğer Yağlanmasına bitkisel destek
1430 Okunma.
21 Mart 2018
Regaip Kandili ve Biz
1082 Okunma.
17 Mart 2018
Çanakkale Ruhumuz ve Anzaklar
1162 Okunma.
08 Mart 2018
TÜRKLER KİMDİR*
1597 Okunma.
01 Mart 2018
EKLEM İLTİHABI İÇİN, ZERDEÇAL-ZENCEFİL
3437 Okunma.
18 Şubat 2018
Yetim Hakkı, Samimiyet ve Rüşvet
2246 Okunma.
11 Şubat 2018
Her sabah alacağımız kararlar, Her akşam kendimize soracağımız sorular
1535 Okunma.
04 Şubat 2018
TEMEL GIDA-İÇECEK VE TARIM
1575 Okunma.
28 Ocak 2018
ZAYIFLAMA VE İLTİHABI KURUTMA REÇETELERİ
1636 Okunma.
22 Ocak 2018
CİLT GÜZELLİĞİNİZ İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER
1590 Okunma.
14 Ocak 2018
FİLİSTİNDEN HARRAN OVASINA
1495 Okunma.
08 Ocak 2018
DUA, ŞİFA VE MUTLULUKTUR
1054 Okunma.
01 Ocak 2018
MİSAFİR AĞIRLAMA GELENEKLERİ
1120 Okunma.
17 Aralık 2017
SANAYİLEŞMEYİ ENGELLEYEN DÜŞMANLAR
968 Okunma.
29 Kasım 2017
Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
973 Okunma.
24 Kasım 2017
ÖĞRETMEN OLMAK KOLAY DEĞİL
950 Okunma.
17 Kasım 2017
BESLENME VE MİLLİ TARIM
963 Okunma.
28 Ekim 2017
''CUMHURİYET'' BAYRAMDIR
1036 Okunma.
23 Ekim 2017
Terör ve hastalık oluşturan sektörler
1130 Okunma.
14 Ekim 2017
GÖZLE GÖRÜLMEYEN DÜŞMANLARIMIZ
1079 Okunma.
02 Ekim 2017
DİZDEKİ KİREÇLENMEYE ÇÖZÜM REÇETELERİ
1360 Okunma.
25 Eylül 2017
Sosyal hastalıklarımız (Rüşvet-Raf Bedeli)
1088 Okunma.
12 Eylül 2017
MEVSİM DEĞİŞİKLİĞİNDE ÖKSÜRÜK TEDAVİSİ
1376 Okunma.
31 Ağustos 2017
Kurban Bayramını, Bayram Kılmak Elimizde
992 Okunma.
29 Ağustos 2017
ZAFER BAYRAMININ 95 Cİ YILDÖNÜM COŞKUSU
1043 Okunma.
21 Ağustos 2017
Salatalıkla Sağlığı Yakala
1054 Okunma.
03 Ağustos 2017
FESLEĞEN (TULSİ)'NİN FAYDALARI
2380 Okunma.
13 Temmuz 2017
ŞEHİTLERİMİZE VEFA
1015 Okunma.
02 Temmuz 2017
Raf Bedeli uygulaması karşısında milli duruş
1079 Okunma.
24 Haziran 2017
Mü'minlerin Bayramı
1083 Okunma.
20 Haziran 2017
Kadir Gecesi bir fırsattır
1336 Okunma.
09 Haziran 2017
TEMİZLİK, MÜSLÜMANLIĞIN İLK ADIMIDIR
1203 Okunma.
31 Mayıs 2017
RAMAZAN-I ŞERİF'İN GETİRDİKLERİ
2333 Okunma.
25 Mayıs 2017
Ramazan-ı Şerifin Şifalı armağanları
1184 Okunma.
18 Mayıs 2017
TARİHİN BARIŞMAZ DÜŞMANLARI !
1012 Okunma.
14 Mayıs 2017
EKONOMİK TERÖRÜN BİLİNMEYEN YÖNLERİ!
1123 Okunma.
09 Mayıs 2017
BERAT GECESİNDE HUZUR VE BEREKET
1251 Okunma.
07 Mayıs 2017
TOPLUM EĞİTİMİNDE ŞAHSİYET VE EKONOMİK MİLLİYETÇİLİK
1179 Okunma.
30 Nisan 2017
PROTEİN SAVAŞINDA TÜRKİYE
953 Okunma.
22 Nisan 2017
MİLLİ VE MANEVİ MUTLULUĞUMUZU İDRAK EDELİM
1061 Okunma.
16 Nisan 2017
ÖZLÜ SÖZLERDE HAK VE ÖZGÜRLÜK
1237 Okunma.
12 Nisan 2017
GÜZELLİĞİNİZ VE SAĞLIĞINIZ İÇİN ÇİLEK SAFASI
1020 Okunma.
29 Mart 2017
Regaip Kandilinin Fazileti
1546 Okunma.
26 Mart 2017
HAYAT İÇİN ADALETİN önemi
1122 Okunma.
23 Mart 2017
İnsan Hedefi ve Demokrasi
868 Okunma.
16 Mart 2017
Milli Duruş ve 18 Mart
1103 Okunma.
11 Mart 2017
Ekonomik terör bizi vuruyor.
1098 Okunma.
06 Mart 2017
Silahsız işgal ve kuruş vurgunu
1161 Okunma.
04 Mart 2017
Milli Hakimiyet, Riyakarlık ve Rüşvet
1141 Okunma.
25 Şubat 2017
Damar tıkanıklığı ve güçlü hafıza için çözüm...
1102 Okunma.
18 Şubat 2017
Himalaya etekleri ile Muğla nın ortak yönü
1058 Okunma.
11 Şubat 2017
RAJASTHAN'da GUATIR TEDAVİSİ
1232 Okunma.
04 Şubat 2017
Bahar Mevsiminde Korunma Yöntemleri
1122 Okunma.
29 Ocak 2017
ATATÜRK'Ü DOĞRU TANIYALIM (DÜZELTME)
1237 Okunma.
23 Ocak 2017
RAJASTHAN'DAN SAĞLIK VE MUTLULUK ÖNERİLERİ
1149 Okunma.
15 Ocak 2017
MİLLİ SERMAYEYE VE SAHİP ÇIKALIM
1243 Okunma.
12 Ocak 2017
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN İLAHİ HİKMETLER
1375 Okunma.
02 Ocak 2017
RAJASTHAN'dan kanser riskini azaltan çareler
1347 Okunma.
24 Aralık 2016
YILBAŞI FIRSATÇILIĞI
1159 Okunma.
29 Kasım 2016
YEŞİL MERCİMEK VE ŞİFALI ARMAĞANLARI
1159 Okunma.
23 Kasım 2016
ÖĞRETMENLERİMİZE SEVGİ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
1696 Okunma.
15 Kasım 2016
SİNÜZİT İÇİN ŞİFALI ARMAĞANLAR
2035 Okunma.
13 Kasım 2016
İnsan da ve doğa da sevgi
1311 Okunma.
09 Kasım 2016
ATATÜRK'ü 78 ci Yılında Rahmetle Anıyoruz....
940 Okunma.
03 Kasım 2016
HİNDİSTAN DA HASTALIKLARA KARŞI MUCİZE KARIŞIM
2126 Okunma.
Haber Yazılımı