SAVUR KAYMAKAMI KAYA AZİZ SANCAR MÜZESİNİ ZİYARET ETTİ

Nobel ödüllü Savurlu bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın doğup, büyüdüğü ve doktorluk yaptığı dönemlerde kaldığı evin müze yapılma çalışmalarını yerinde izleyen Savur Kaynmakamı Muhammed Kaya yetkililerden bilgi aldı.

TARIM’IN KALBİ 24. KEZ ANKARA GÖLBAŞI’NDA ATMAYA DEVAM EDİYOR

AGROTEC 2021 24. Uluslararası Tarım Fuarı’nda kapılarını açtı. ‘’En İyi Elma Yetiştiricisi ve En İyi Domates Yetiştiricisi’’ yarışmaları ile ikinci gününde de yoğun bir ilgi gören fuar 19 Eylül’de kapılarını kapatacak.

İNSÜLİN DİRENCİNİ KIRAN 10 ÖNEMLİ ÖNERİ!

Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Özlem Sezgin Meriçliler, insülin direncinin önlenmesi ve tedavisi için 10 etkili kuralı anlattı; önemli öneriler ve uyarılarda bulundu!

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş'tan'19 Eylül Gaziler Günü' Mesajı

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş “19 Eylül Gaziler Günü” dolayısıyla Mesaj yayınladı.

ALTIN KOZA’DA ONUR ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Volkan Severcan ve Dolunay Soysert’in sunduğu 28. Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin Onur Ödülleri Töreni muhteşem bir geceye sahne oldu.

Derikli Kadınların gönüllü bisiklet eğitmeni oldu

Sevdet Baki isimli Derikli kadın, hayatlarında hiç bisiklete binmemiş Derikli kadınlar için çalışma yapmaya karar vererek, Onları turnuvalara yarışmalara ve bisiklet turlarına hazırlıyor.

Antidepresan İlaç Kullanırken Dikkat !

Psikiyatri Uzmanı Uzm. Dr. Tuba Erdoğan Antidepresan İlaç Kullanırken Dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler verdi.

AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya'nın COVID-19 testi pozitif çıktı

AK Parti Mardin Milletvekili,TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu ÜyesiCengiz Demirkaya'nın COVID-19 testi pozitif çıktı. SağlıkBakanlığı Meclis Hastanesinde 14.9.2021 tarihinde test yaptıran Demirkaya'nın testi pozitif çıktı.

KIZILTEPE KAYMAKAMI HÜSEYİN ÇAM KADIN KURSİYERLERLE BİRARAYA GELDİ

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam Hanımeli Kadın Merkezi’ni ziyaret ederek kadınların yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aldı.

HARBİYE’DE İLK KEZ BİR KADIN KOMEDYEN SAHNEDEYDİ!

Harbiye Açıkhava sahnesi önceki akşam BKM organizasyonuyla gerçekleşen Yasemin Sakallıoğlu’nun “Doğru Koca Nasıl Seçilir?” adlı tek kişilik gösterisine ev sahipliği yaptı.

DİCLE ELEKTRİK'TEN DERİK'TE 12 MİLYON LİRALIK ŞEBEKE YATIRIMI

Dicle Elektrik tarafından Mardin’in Derik ilçesine bağlı Zeytinpınar, Bahçelievler, Cevizpınar ve Kale mahalleleriyle Diyarbakır Bulvarı ve Hastane caddesinde 12 milyon liralık şebeke yatırımı yapılacak.

UYKUYA YARDIMCI BESLENME ÖNERİLERİ

Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilan Eker, iyi bir uyku için 6 etkili beslenme önerisini sıraladı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

YEREL AYÇİÇEĞİ TOHUMU GELİŞTİRİLMESİ PROJESİNDE İLK HASAT YAPILDI

3 farklı deneme tarlasında ekimi gerçekleştirilen 2 tescilli, 2 üretim izinli, 6 adet de aday çeşit olmak üzere toplam 10 çeşit yerel tohumdan elde edilen ürünler hasat edildi.

Distimi depresyonu nasıl anlaşılır?

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Uzman Klinik Psikolog Ömer Bayar, ‘distimi’ olarak adlandırılan geçmeyen depresyon rahatsızlığı ile ilgili önemli bilgiler ve tavsiyeler paylaştı.

MARDİN'DE 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Programı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda salgın tedbirlerine riayet edilerek büyük bir coşkuyla kutlandı.