Vali Demirtaş, Tarihi Kasımiye Medresesinde Radyo Programcıları İle Bir Araya Geldi

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Türkiye’nin önemli radyo programcısı ve sunucuları ile Tarihi Kasımiye Medresesinde bir araya geldi.
Mardin 11.10.2021 11:34:00 0

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Türkiye’nin önemli radyo programcısı ve sunucuları ile Tarihi Kasımiye Medresesinde bir araya geldi.


Mardin’e bir haftalık gezi programı düzenleyen radyo programcısı ve sunucuları Mehmet Ercan, Beyza Koç, Hilal Özgani, Cenk Sarıkaya, Ayhan Güngör, Erkan Koç  ve Melih Kurtuluş Tarihi Kasımiye Medresesinde Vali Demirtaş ile biraraya gelerek sohbet ettiler.


Radyo Programcısı ve sunucuları Mardin'in her tarafının tarih koktuğunu söyleyerek kente hayran kaldıklarını belirttiler.
Programlarında Mardin’in tarihi, kültürü, gastronomisi, çok dilli ve çok dinli yönlerinden övgüyle bahsedeceklerini de belirten radyocular en kısa zamanda tekrar Mardin'e geleceklerini ifade ettiler.

 

Vali Demirtaş ve Radyocular Kültür, Sanat ve Mardin Üzerine Sohbet Etti


Vali Demirtaş, ise Mardin'de bulunmalarından dolayı radyo programcılarına teşekkürlerini iletti. 


Radyocu misafirlerimizle kültür, sanat ve Mardin üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdiklerini ifade eden Vali Demirtaş, "bu güzel havada Tarihi Kasımiye Medresesinde birbirinden değerli radyo programcısı arkadaşlarımız ile bir aradayız. İlimizde Turizm sezonunun en verimli zamanlarını yaşıyoruz. Otel doluluk oranlarımız hat safhada. Bu da bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. Sunucu arkadaşlarımızın da gözlemleri, tespitleri ve Mardin'imiz ile ilgili düşünceleri çok sevindirici. Kültür ve Turizm Kenti Mardinimize kendilerini her zaman bekliyoruz." şeklinde sözlerini sürdürdü.

 

Vali Demirtaş, her alanda olduğu gibi Mardin'in kültürve sanat yönünü canlandırmak amacıyla bu alanda da yatırımlarının devam edeceğini de sözlerine ekledi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 • BIST 100

  2.830%1,59
 • DOLAR

  17,8548% -0,08
 • EURO

  18,4449% 0,16
 • GRAM ALTIN

  1.026,4% -0,33
 • Ç. ALTIN

  1693,56% -0,33
37.2° / 22.9°