Serhat Saat 7 Kıtada 60’dan Fazla Ülkeye İhracat Yapıyor

Serhat Saat, 1964 yılında temelleri atılmış bir aile şirketi olarak Türkiye saat endüstrisinde 3. Jenerasyon temsilcileriyle beraber öncü rol oynamaya devam ediyor.

Ekonomi 18.06.2024 11:31:00 0
Serhat Saat 7 Kıtada 60’dan Fazla Ülkeye İhracat Yapıyor

Serhat Saat, 1964 yılında temelleri atılmış bir aile şirketi olarak Türkiye saat endüstrisinde 3. Jenerasyon temsilcileriyle beraber öncü rol oynamaya devam ediyor. 1989 yılında markalaşarak Serhat Saat A.Ş adıyla ticari hayatına adım atan firma, kısa sürede Türkiye'nin önde gelen saat toptancılarından biri olmayı başardı. 

Global Pazarlara Açılma Süreci 

Serhat Saat kurucusu Ali Güner'in vizyonu doğrultusunda, 1993 yılında Hong Kong'a yapılan stratejik ziyaretle bugünkü üretim ağının temelleri atıldı. Ali Güner'in oğlu, Hong Kong'da edindiği deneyim ve bağlantılarla firmanın global pazarlarda yer almasını sağladı. Bu süreçte, Hong Kong’ta ofisini, Çin’deki üretim tesisini kurarak, Türk saatçiliğini uluslararası arenada temsil etmeye başladı.

Kol Saatinde Türkiye’nin İlk Yerli Seri Üretimini Başlattı 

Serhat Saat, Türkiye'nin saatçilik sektörünü geliştirerek hem üretim hem de markalaşma anlamında önemli adımlar attı. Firmanın alt iştiraki olan Saatsan Saat Sanayi AŞ firması ile Ankara Ayaş'ta kurduğu Türkiye’nin ilk yerli seri saat üretim tesisi, kademeli olarak 200 milyon TL'lik bir yatırım planıyla hayata geçirildi. 

Bu tesiste, 35 kişilik bir ekiple birlikte, bir bölümünde mahkûmların da çalıştığı bir sosyal sorumluluk projesi yürütülmektedir. Ayrıca, Türkiye'nin en büyük yedek parça deposunu kurarak, ürettiği deri kordonları ve diğer saat parçalarını dünya pazarlarına sunmaktadır.

7 Kıtada 60’dan Fazla Ülkeye İhracat Yapıyor

Serhat Saat,  bugün dört kıtada faaliyet gösteren ofisleri (İstanbul, Hong Kong, San Diego, Çin) Türkiye içinde 1000’den fazla bayide,100’den fazla çalışanı ile ve 60'tan fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla, Türkiye saat endüstrisine katma değer katmaya devam ediyor. Firmanın hedefi, dünya genelinde tanınan markalar oluşturmak ve Türk saatçiliğinin uluslararası alanda bilinirliğini artırmaktır. Bu amaç doğrultusunda, üretim ve ihracat kapasitelerini sürekli olarak artırarak, sektörün standartlarını belirleyen bir marka olmayı sürdürüyor.

Dakikada 1, Yılda 600 Bin Saat Üretiyor

Serhat Saat, satışını üstlendiği David Guner, Dice Kayek,  RMS Zeitmeister, Toms,  Withfit markaları dışında gizlilik sözleşmesi kapsamında 40'dan fazla yerli ve yabancı marka ve kurumsal saat satışları için 600 bin adetten fazla üretim yaparken global pazarlara yönelik çalışmalarına devam ediyor. 

Saat Dışı Ürünlerde Lisanslama Yapıyor

Aynı zamanda Serhat Saat sahibi olduğu 30’dan fazla markayı Serhat Saat lisans çatısı altında toplayarak Romanson, Polo Design ve Brabus gibi markaların saat dışındaki ürün gruplarına lisanslama yapmaya devam ediyor. Dakikada 1, yılda 600 binden fazla saat üreten; ‘Dünyanın Saatini Üretiyoruz’ mottosuyla yatırımlarına devam eden Serhat Saat Türkiye ve Çin'deki üretim tesisleri ile de dünya saat endüstrisinde önemli oyunculardan biri olma iddiasını her geçen gün güçlendirerek sürdürüyor.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI


38° / 24.1°
 • BIST 100

  11064,85%0,37
 • DOLAR

  33,03% 0,65
 • EURO

  35,95% 0,40
 • GRAM ALTIN

  2559,28% 0,40
 • Ç. ALTIN

  4095,92% 0,61