MARDİN'DE SAĞLIK ÇALIŞANI ÇOCUKLARI İÇİN EMPATİ YAPARAK FARKINDALIK YARATTILAR

Mardin Artuklu ilçe merkezinde yer alan Abdulkadir Tutaşı İlkokulu 2F sınıfı öğrencileri yaşıtları olan sağlık çalışanı çocukları için anlamlı bir empati çalışması yaptılar.
Mardin 5.12.2020 18:59:00 0

Sağlık çalışanlarının verdikleri bu mücadelede yalnız olmadıkları, onları düşünen birilerinin her daim olduğunu göstermek amacıyla, Mardin Artuklu ilçe merkezinde yer alan Abdulkadir Tutaşı İlkokulu 2F sınıfı öğrencileri yaşıtları olan sağlık çalışanı çocukları için anlamlı bir empati çalışması yaptılar. Salgının seyrine bağlı olarak artan koronavirüs vakaları sonucunda tüm Türkiye de olduğu gibi kendi okulların da uzaktan eğitime geçiş yapan minikler kendilerinin evde olduklarını ve aileleriyle birlikte vakit geçirebildiklerini ancak bu duyguyu yaşayamayan sağlık çalışanı çocuklarının olduğunu söyleyerek okul yönetimi ile beraber bir çalışma yapmak istediklerini belirttiler. Sınıf öğretmeni Devrim AY aracılığı ile Okul Müdürü İhsan HOMAN’a yapmak istedikleri çalışmayı paylaştılar. Oldukça anlamlı ve duygu yüklü bu talebi geri çeviremeyeceğini dile getiren HOMAN, çalışmayı bir an önce hayata geçirmek için girişimlerde bulunduklarını söyledi. Öğrencilere bu süreçte kendilerini sağlık çalışanı çocuklarının yerine koyup düşünmelerini ve topluma varsa mesajlarını yine sağlık çalışanı çocuklarının ağzından yazmaları istendi. Vatandaşların #Maske, #Mesafe ve #Temizlik kuralına uymaları koşulu ile ailelerine kavuşabileceklerini dile getiren minik öğrencilerden;

“ANNEMİZİN BİZİ MASAL ANLATARAK UYUTMASI, SİZİN EL TEMİZLİĞİNE DİKKAT ETMENİZE BAĞLI”,

“BABAMIZIN BİZLERE KOCAMAN KOCAMAN SARILABİLMESİ, SİZİN MASKEYİ DOĞRU TAKMANIZA BAĞLI”,

“ANNEMİZE SARILARAK UYUMAMIZ, SİZİN MESAFEYİ KORUMANIZA BAĞLI”

gibi oldukça güzel ,anlamlı ve duygu yüklü mesajların gelmesi üzerine okul müdürü HOMAN, “Bu mesajların büyük bir brandaya yazılarak #COVİD-19 ile mücadelede en ön safta yer alan ve günlerce hatta haftalarca çocuklarını göremeyen sağlık çalışanlarının bu mücadeleyi verdikleri Mardin Devlet Hastanesi’nde sergilemenin daha uygun olacağını dile getirdik. Böylelikle eğitim camiası olarak, sağlık çalışanlarına hem bir teşekkür hem de vatandaşlarımıza kurallara uymaları konusunda mesajlar ileterek sağlık çalışanlarının verdikleri bu mücadelede yanlarında olduğumuzu hissettirmek istedik.” dedi.

Mardin Devlet hastanesi yetkilileri ile yapılan görüşmeler sonucunda, hastane yetkililerinin bu anlamlı mesajların yazıldığı empati çalışmasını çok beğenmeleri üzerine, özellikle hastaneye gelen vatandaşların daha yoğun olduğu poliklinikler girişine asılmasının uygun bulunması üzerine Abdulkadir Tutaşı İlkokulu Müdürü İhsan HOMAN, Müdür Yardımcısı Ali TURUŞ, 2F Sınıf Öğretmeni Devrim AY, Mardin Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Alpay TUNCAR, Başhekim Yardımcısı Pirşeng Kahraman, Kalite Direktörü Toprak Hamdi Güngör ve diğer hastane yetkililerinin katılımıyla empati afiş çalışmasının montajı yapılmış oldu.

Çok mutlu olduklarını dile getiren Başhekim Alpay Tuncar, Milli Eğitim Camiası nezdinde yaşları küçük yüreği büyük minik öğrencilere teşekkürlerini ileterek, kendilerine eğitim hayatlarında başarı temennisinde bulundu.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN/ARTUKLU

 • BIST 100

  1.980%0,00
 • DOLAR

  13,6040% 0,55
 • EURO

  15,4318% 0,75
 • GRAM ALTIN

  792,66% 0,40
 • Ç. ALTIN

  1307,889% 0,40
0.2° / -7.5°