Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Özcoşar Öğrencileri Karşıladı

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi nedeniyle uzun süre uzaktan öğrenim gören öğrenciler, YÖK’ün yüz yüze eğitime geçilmesi kararı ile birlikte Eğitime başlayan Üniversite Öğrencilerini Rektör Özcoşar karşıladı.
2.10.2021 15:52:00 0

 Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi nedeniyle uzun süre uzaktan öğrenim gören öğrenciler, YÖK’ün yüz yüze eğitime geçilmesi kararı ile birlikte Eğitime başlayan Üniversite Öğrencilerini Rektör Özcoşar karşıladı.

 

Artuklu Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. İbrahim Özcoşar Merkezi Kampüste öğrencileri karşılayarak öğrencilere “hoş geldiniz” dedi.Bayram havasında karşılanan öğrencilere şeker, kolonya ve MAÜ logolu maske dağıtıldı. 

 

Sabahın erken saatlerinden itibaren kampüsü gezerek, ders öncesi öğrenciler ile bir araya gelen Özcoşar, kampüsün öğrenciler ile buluşmasının mutluluk verici olduğunu ifade etti.

Akademik yılın sağlıklı bir şekilde devam etmesini temenni eden Özcoşar, “Öğrencilerimiz ile tekrar bir araya gelmenin mutluluğu içerisindeyiz. Pandemi kuralları çerçevesinde tüm kampüsümüz hijyen, mesafe vb. kuralların uygun hale getirildi. Öğrencilerden ricamız belirtilen kurallara eksiksiz riayet etmesidir. Tüm öğrencilerimize hoş geldiniz diyorum. Sağlıklı bir öğrenim yılı diliyorum. Dilek, öneri ve şikâyetleriniz konusunda kapım her zaman açık. Sizlerin derdi benim derdimdir.” dedi.

Merkezi Kampüs alanında bulunan kantin, yemekhane ve ortak alanları gezen Özcoşar, kampüs kullanım yerlerinin hijyen konusunda titizlikle dikkat edilmesinin öğrenimin sürekliliği için elzem olduğunu bir kez daha vurguladı. 

Edebiyat Fakültesi kantininde öğrencilere ikramda bulunan Özcoşar, öğrencilerin talep ve önerilerini dinledi. Özcoşar, öğrenciler ile yaptığı samimi sohbetleri ile öğrencilerin gönlünde taht kurdu.  

Barınma probleminin çözülmesi noktasında Valilik ve Üniversite ortaklığında çoğu öğrencinin kalacak yer sorununu çözdüklerini söyleyen Özcoşar, öğrencilerin her türlü sıkıntılarına hızlı çözüm üreteceklerini ifade etti. Ayrıca Kampüs içerisinde ring hizmetinin de başladığını belirtti. 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 • BIST 100

  1.997%0,86
 • DOLAR

  13,5549% 0,19
 • EURO

  15,3845% 0,44
 • GRAM ALTIN

  790,97% 0,19
 • Ç. ALTIN

  1305,1005% 0,19
0.2° / -7.5°