Mardin Artuklu Üniversitesi Öğrencilerinin Açtığı Resim Sergisi Büyük Beğeni Topladı

Mardin Artuklu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencilerinin uzaktan eğitim sürecinde Desen dersi kapsamında ürettikleri çalışmaların yer aldığı sergi büyük beğeni topladı.
Mardin 26.11.2021 12:08:00 0

ardin Artuklu Üniversitesi  Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencilerinin uzaktan eğitim sürecinde Desen dersi kapsamında ürettikleri çalışmaların yer aldığı sergi büyük beğeni topladı. 

 

Artuklu Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı  ve Resim Topluluğunun destekleriyle hazırlanan ve Desen dersini yürüten Dr. Öğr. Üyesi Rebuar Rezzak İLGE’nin koordinatörlüğünde düzenlenen sergide 37 öğrencnin  eseri yer aldı.

 

Artuklu Üniversitesi   kampüsü Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) Binası Kafeteryasında sergilenen eserler, üniversitenin akademik personelleri ile öğrencilerinden yoğun ilgi gördü.

 

“Uzaktan Desen” başlıklı serginin açılışını gerçekleştiren üniversite Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, pandemi sürecinde online olarak düzenlenen eğitimin tuvallere muhteşem bir yansımasını izlediklerini belirterek; “Üniversite olarak salgın sebebiyle uzun süre eğitimlerimizi online olarak sürdürdük. Bu gün bu sergide sadece resim sanatını değil, süreç içerisinde verdiğimiz uzaktan eğitimin başarılı yansımalarını da görüyoruz. Öğrencilerimiz gerçekten nefis bir iş çıkarmışlar. Online ders sürecinin gayet verimli geçtiğinin göstergesi. Her çalışmayı keyifle inceledim. Öğrencilerimizi ve emeği geçen tüm hocalarımızı tebrik ediyorum.” dedi.

 

Serginin açılış konuşmasını yapan Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zülküf Kara; mekan, çizgi, beden ve sanat ekseninde sergilenen çalışmaların Mardin şehri ve üniversitemiz için yeni bir “sanatsal soluk” getirdiğini ifade etti. 

 

25 Kasım - 07 Aralık 2021 tarihleri arasında Mardin Artuklu Üniversitesi kampüsü Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) binası kafeteryasında sergilenecek olan “Uzaktan Desen” çalışmalarının tüm halka açık olduğu bildirildi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 •  
 • BIST 100

  2.830%1,59
 • DOLAR

  17,8473% -0,12
 • EURO

  18,4399% 0,14
 • GRAM ALTIN

  1.026,8% -0,29
 • Ç. ALTIN

  1694,22% -0,29
37.2° / 22.9°