İYİ PARTİLİ DEMİRKOL: “COŞKULU 23 NİSAN KUTLAMALARINI ÖZLEDİK”

İYİ Partili Fatih Demirkol, “Salgın hastalık sebebiyle evlerimizden çıkamıyoruz. Şimdi bize düşen evlerimizi bayraklarımızla süslememizdir. Sosyal medya hesaplarımızı 23 Nisan’ın anlamına göre yönetmemizdir” dedi.
Gündem 23.04.2021 09:56:00 162 0

Türk’ün Anadolu’da baki olarak kalmasını sağlayan Milli Mücadelenin yürütülmesini sağlayan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu tarih olan 23 Nisan’ın son yıllarda hak ettiği ölçüde coşkuyla kutlanamadığını söyleyen İYİ Partili Fatih Demirkol, “Salgın hastalık sebebiyle evlerimizden çıkamıyoruz. Şimdi bize düşen evlerimizi bayraklarımızla süslememizdir. Sosyal medya hesaplarımızı 23 Nisan’ın anlamına göre yönetmemizdir” dedi.

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Yardımcısı Fatih Demirkol, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, “Biz Türkler, vatansız, topraksız, bayraksız yaşayamayız. Ya ölürüz, ya diriliriz. 23 Nisan, Türk’ün Anadolu’daki ikinci dirilişidir. 23 Nisan, Türk’ün bağımsızlık uğruna Mustafa Kemal Atatürk’ün (Ya İstiklal, Ya Ölüm) diye haykırışına cevap verdiği tarihin başlangıcıdır. 23 Nisan Türk’ü bayraksız, vatansız, ezansız bırakmak isteyen emperyalizme karşı verilen en keskin cevaptır” dedi.

TBMM İŞLEVSİZ HALE GETİRİLDİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Kurtuluş Savaşını, Milli Mücadeleyi yönettiğini, bu açıdan Gazi Meclis unvanını aldığını aktaran Fatih Demirkol, “Maalesef günümüzde getirilen ucube bir yönetim biçimi ile Gazi Meclisimiz işlevsiz hale getirilmiştir. Bakanlıkların açılması, kapatılması gibi hassas konular bile TBMM’de ele alınmaz olmuştur. Bir sabah kalktığınızda bazı bakanlıklar kapanmış, bazı bakanlıklar açılmış olarak görüyorsunuz. Bu bakanlıklara da birer memur atandığına şahitlik ediyorsunuz. Ülkenin en elzem konuları bile maalesef bir kişinin inisiyatifine kaldı. Bu milli iradenin nasıl gasp edildiğinin en net izahıdır” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE KUŞATILMAK İSTENİLİYOR

Türkiye’nin son derece zor bir dönemden geçtiğinin altını çizen İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Yardımcısı Fatih Demirkol, “Bundan bir asır önce Batılı emperyalistler Yunan kuvvetlerini taşeron olarak Anadolu’ya sürmüş, Türklüğü imha operasyonu başlatmışlardı. Aynı güçler şimdi yine Yunanlıları kışkırtarak Ege’de, Doğu Akdeniz’de, Kıbrıs’ta bizi hareketsiz bırakmak istemektedirler. Türkiye dört tarafından kuşatılmaya çalışılmaktadır. Mevcut iktidar şimdiye kadar sürdürdüğü yanlış dış politikalar ile bu pist tezgâha adeta çanak tutmuştur. Fakat dün olduğu gibi bugün de Türk milleti emperyalist güçlere hak ettiği cevabı verecektir. Bizim isteğimiz Milli Mücadeleyi yürüten TBMM’ye eski işlevini kazandırarak, yeni mücadelelere öncülük etmesidir. Uluslararası arenada yalnızlaştığımız şu günlerde TBMM şahlanışımız için tek platformdur” diye konuştu.

GENÇLERİMİZ GELECEK KAYGISI YAŞIYOR

Ülkedeki işsizlik, despot yönetim tarzı ve ipe sapa gelmeyen hainlik/beka tartışmaları sebebiyle gençlerin gelecek kaygısına düştüğünü belirten Fatih Demirkol, “Bu ülkenin her vatan evladı ülkesini, vatanını, bayrağını sevmektedir. Hatta bu noktada canını vermekten bile geri durmamaktadır. Fakat görüyoruz ki, iktidarın kendisinden başka herkesi yok sayması, hain ilan etmesi, eleştirilere bile en sert uygulamaları devreye sokması (Bu ülkede yaşanmaz) fikrini bir ur gibi bünyemize sokmuştur. Bu çok üzücü bir durumdur. Biz şimdi diyoruz ki, İYİ Partinin başlattığı İYİ’lik hareketi bu gençlerimizin, bu çocuklarımızın umudu olacaktır. Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Bu günde söz veriyoruz, gençlerimize, çocuklarımıza, ülkemize İYİ bir gelecek kurmak için var gücümüzle çalışacağız. Ötekileştirmeyeceğiz, çözüm üreteceğiz” diyerek açıklamasını tamamladı.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI

 • BIST 100

  1.461%0,29
 • DOLAR

  8,4047% -0,28
 • EURO

  10,1808% -0,94
 • GRAM ALTIN

  506,05% -1,64
 • Ç. ALTIN

  834,9825% -1,64
31° / 15°