Hüseyin Baş: 'Ülkemizin geleceği Gençleri sokakta bırakamayız'

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş yüksek kira ücretleri nedeniyle parkta yatan üniversite öğrencilerine yapılan müdahaleye tepki gösterdi.

Siyaset 21.09.2021 17:49:00 0

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş yüksek kira ücretleri nedeniyle parkta yatan üniversite öğrencilerine yapılan müdahaleye tepki gösterdi.

 

Yüksek kira ve yurt ücretleri nedeniyle barınma sorunu yaşayan üniversite öğrencileri parklarda yatmaya başladı.

İstanbul Kadıköy’deki bir parkta yatan gençlere polis tarafından müdahale edilmesi tepki çekti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, “Ülkemizin geleceğini sokakta bırakamayız” dedi. BTP lideri sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Siz hiç genç olamamış efendiler, ülkemizin geleceğini sokaklarda bırakamayız. Bugün görmezden geldiğiniz gençlerimiz, yarın oy pusulasında sizleri görmezden gelecekler.” ifadelerini kullandı.

 

“Gençleri dövmeyin yeter”

 

Türkiye’nin en genç genel başkanı olan BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş konuşmalarında gençlere özel bir yer ayırıyor.

Baş, Partisinin Karabük İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada şunları dile getirmişti, “Bu ülkenin geleceği olan gençler öyle bir eziliyor ki... Bunlar, bugün sizlerin yaptığı işleri yarın yapacak olan insanlar. Sizlerin oturduğu makamlarda, mevkilerde oturacak insanlar öyle yok ediliyor ki... Dün kısacık bir video izledim; 6-7 yaşındaki bir çocuğun başına kapı çalar gibi vuruyor. Bana, 'Gençleri ne yapmak lazım’ diye soruyorlar. Ben de 'dövmeyin yeter' diyorum"

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA


25.6° / 18°
 • BIST 100

  8438,27%-0,88
 • DOLAR

  27,57% 0,29
 • EURO

  28,86% 0,31
 • GRAM ALTIN

  1613,41% 0,15
 • Ç. ALTIN

  2655,41% 0,19