HAKKINDA HAKARET DAVASI AÇILAN 40 YILLIK HUKUKÇUYU MAHKEMEDE DOSTLARI ,SEVENLERİ VE HEMŞEHRİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Emekli Ankara Ceza Hakimi Av. M.Beyazıt Boran sanık vekili olarak açılan bir temyiz davasında haksız ve hukuka aykırı verilen ara karara itiraz ederek ??Kim bilerek hakka ve hukuka aykırı bir karar veriyorsa namussuz ve şerefsizdir?? savunma sözlerinden d

Yaşam 27.12.2019 08:03:49 0
HAKKINDA HAKARET DAVASI AÇILAN 40 YILLIK HUKUKÇUYU MAHKEMEDE DOSTLARI ,SEVENLERİ VE HEMŞEHRİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Emekli Ankara Ceza Hakimi Av. M.Beyazıt Boran sanık vekili olarak açılan bir temyiz davasında haksız ve hukuka aykırı verilen ara karara itiraz ederek ‘’Kim bilerek hakka ve hukuka aykırı bir karar veriyorsa namussuz ve şerefsizdir’’ savunma sözlerinden dolayı 40 yıllık hukukçu  Mehmet Beyazıt Boran'a dava açıldı. 

 

Ankara 3. Ağır ceza Mahkemesin de dün  saat 10.20 de duruşması olan 40 yıllık hukukçu Mehmet Beyazıt Boran’ı sevenleri,Mardinli hemşehrileri ve meslektaşları mahkemede yalnız bırakmadı.

 

Emekli Ankara ceza Hakimi Avukat Mehmet Beyazıt Boran duruşma sırasında  söylediği sözlerin arkasında oluğunu söyleyerek şu cümlelere yer verdi;  ‘’ 40 yıllık hukukçu deneyim ve mesleki bilgime göre bu sözlerimde suç unsuru içermediğinden ve bilerek söyledim.Yüksek bir mahkeme hakiminin bu sözlerimden gocunup alınmasını gerektiren bir suç ve ya hukuki durumun olduğunu kabul etmiyorum.

 

Tabi ki Hakka ve hukuka aykırı karar vermiyorsa,Ha Hakka ve hukuka aykırı karar veriyorsa da (şartlı) söylediğim bu sözlerimi aynen tekrarlıyorum.Hak ve Hukuk adına söylediğim her söz Benim Onurumdur.’’ Sözlerinde bulunan Av.Mehmet Beyazıt Boran duruşma bitiminde yaptığı basın açıklamasında Ankara Barosuna Çağrıda Bulundu.

 

‘’Ankara Barosu yönetimi suçlandığım bu sözler hakkında baro yönetimi ne düşünmektedir. Hakka ve hukuka aykırı  karar verenlere yönelik olarak söylediğim bu sözlerden yanalar mı yoksa bu sözlerden gocunup karşı çıkanlardan mı yanalar ? Benden yana iseler neden bugün benim yanımda değillerdi? Çankaya Belediyesi Yönetiminden mi korkuyorlar yoksa Adalet Bakanının kayınpederinin Yeğeni olan ve Çankaya belediye Başkanı  ve üst yönetime sağladığı hukuki katkılar nedeniyle CHP kontejanından, önce üye sonra meclis başkan vekili seçtirilen meslektaşlarından mı çekiniyorlar? Saflarını dolaylı olarak değil açıkça belli etsinler…

 

Ey Ankara Barosu Yönetimi kimden yanasınız hakka ve hukuka aykırı davrananlardan mı yanasınız yoksa aykırı karar verenlere namussuzdur şerefsizdir diyen ve yöneticisi olduğunuz baroya aidatını ödeyen üyenizden mi yanasınız? safınızı belli edin hodri meydan’’ açıklamalarında bulundu.

 

Duruşmada kendini yalnız bırakmayan dost ve hemşehrilerine de teşekkür eden Emekli Hakim  Boran ; Şahsım dışında hakka ve hukuka verdiğiniz bu anlamlı destekten dolayı teşekkür ediyorum iyi ki varsınız  sağolun varolun cümlelerini dile getirdi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

HABER;ABDULLAH ORTAÇ-İSMAİL DİNÇEL


38° / 24.1°
 • BIST 100

  11064,85%0,37
 • DOLAR

  33,03% 0,65
 • EURO

  35,95% 0,40
 • GRAM ALTIN

  2559,28% 0,40
 • Ç. ALTIN

  4095,92% 0,61