Mamak Belediyesi yürekleri ısıtıyor

Sosyal belediyecilik anlamında birçok güzel hizmeti uygulamaya koyan Mamak Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere yaptığı yardımlarla gönülleri fethediyor.
Belediye Haberleri 19.02.2021 14:54:00 283 0

Mamak Belediyesi, Mamak’ta hiçbir evin kışı soğuk geçirmemesi için çalışmalara başladı.Sosyal belediyecilik anlamında birçok güzel hizmeti uygulamaya koyan Mamak Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere yaptığı yardımlarla gönülleri fethediyor. Mamak Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 5 Şubat tarihinde sona eren yakacak yardımı başvurusu kapsamında, https://ehizmet.mamak.bel.tr/form/yakacak-yardim-basvuru-formu adresine başvuran vatandaşların yakacaklarının dağıtımına başladı. Dar gelirli ailelere dağıtılacak kömür yardımları, Mamak Belediyesi ekip ve araçları ile ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine ulaştırılıyor. Kömürler her aileye 20’şer çuval olarak dağıtılmaya başlandı.

 

İhtiyaç sahibi vatandaşların her zaman yanlarında olduklarının altını çizen Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “ Tüm dünya olarak ve ülke zor bir süreçten geçiyoruz. Mart ayında başlayan pandemi süreciyle birlikte hepimiz Mamak Belediyesi olarak tüm hemşerilerimizi, esnafımızı ve dar gelirli vatandaşlarımızı bu zor süreçte yalnız bırakmamak adına sosyal belediyecilik gereği birçok yardımda bulunduk, bulunmaya da devam ediyoruz. Malum şehrimiz kış memleketi ve çok soğuk bir süreç geçiyor. Bir sayı belirlemedik. Kriterlere uyan herkes yardımdan faydalanacak. Bizler gerek hükümetimizin desteği ile gerek yerel yönetim olarak bütçemize koyduğumuz gelirlerle birlikte ilçemizde hiç kimseyi soğukta, aç susuz bırakmadan sosyal belediyecilik anlayışımızla başaracağız. İnsanımızın yanında olduğunu göstermek amacıyla bunun gibi projelerimiz devam edecek. Sosyal Belediyecilik anlayışımızla, ihtiyaç sahibi ailelerimize katkıda bulunmak, onları içinde bulundukları konumdan biraz olsun kurtarmak, huzurlu ve mutlu olmalarını sağlamak için imkanlarımız dahilinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kalplerde sıcak bir iz bırakıyoruz. Mamak’ta yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı soğuk kış günlerinde unutmadık” dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA/MAMAK

Anahtar Kelimeler: Mamak Belediyesi yürekleri ısıtıyor
 • BIST 100

  1.461%0,29
 • DOLAR

  8,4047% -0,28
 • EURO

  10,1808% -0,94
 • GRAM ALTIN

  506,05% -1,64
 • Ç. ALTIN

  834,9825% -1,64
31° / 15°