Haber Detayı
21 Ağustos 2019 - Çarşamba 11:12 Bu haber 10430 kez okundu
 
Yurt Sendikalarından Zam Teklifine Tepki
Yurt Sendikaları Genel merkezinden yapılan yazılı açıklama ile 5.Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri gereği Hükümetin Memur ve Memur emeklilerine yapacağı 1. Zam teklifi 2020 yılı ilk altı ay 3,5 ikinci altı ay için 3 2021 yılı için ise 3 ve 2,5 teklifi gerçekten uzak olmakla beraber ciddiyetsiz bir yaklaşım olduğu belirtilerek zam teklifine tepki gösterildi.
- Haberi
Yurt Sendikalarından Zam Teklifine Tepki

Yurt Sendikaları Genel merkezinden yapılan yazılı açıklama ile  5.Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri gereği Hükümetin Memur ve Memur emeklilerine yapacağı 1. Zam teklifi 2020 yılı ilk altı ay 3,5 ikinci altı ay için 3 2021 yılı için ise 3 ve 2,5 teklifi gerçekten uzak olmakla beraber ciddiyetsiz bir yaklaşım olduğu belirtilerek zam teklifine tepki gösterildi.

 

Yurt Sendikaları Genel merkezinden yapılan yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

 

''5.Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri gereği Hükümetin Memur ve Memur emeklilerine yapacağı 1. Zam teklifi 2020 yılı ilk altı ay 3,5 ikinci altı ay için 3 2021 yılı için ise 3 ve 2,5 teklifi gerçekten uzak olmakla beraber ciddiyetsiz bir yaklaşımdır. 2019 Yılı sonu enflasyonunun 18-20 aralığında olacağı tahmin edilen bir dönemde bu teklifin kabul edilmesini bırakın düşünülmesi bile yanlışlıktır. 2018 ve 2019 yıllarında elektrik, doğalgaz ve bazı temel tüketim fiyatlarındaki artışa oranla teklif edilen zam zaten verilmeden erimiştir. Devletin büyümeye endeksli politikaları ve küresel politikalar gereği içinde bulunduğu dar boğazı anlıyoruz ancak verilmesi gereken zam oranı Memur ve Memur Emeklisini enflasyonun altında ezdirmemelidir.

 

Yurt Sendikaları olarak 5.Dönem Toplu Sözleşmeleri görüşmelerine gönderdiğimiz 52 Maddeden oluşan Toplu Sözleşme Taleplerimizin de göz önüne alınarak Memur ve Memur Emeklilerine verilecek zam oranının insanca yaşayabilmek adına ve enflasyona endeksli bir artış önerimizi tekrarlıyoruz. Şeyh Edebali’nin dediği gibi İnsanı yaşat ki, Devlet yaşasın.

 

Saygılarımızla Kamuoyuna duyurulur.''Denildi.

 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

 

 

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Yurt, Sendikalarından, Zam, Teklifine, Tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı