Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 13:22 Bu haber 2154 kez okundu
 
YRP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BEKİN KIZILTEPE İLÇESİNDE YAŞANMAKTA OLAN ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDENİYLE YETKİLİLERİ SORUMLULUĞA DAVET ETTİ.
Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin,yaptığı yazılı basın açıklaması ile Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yaşanmakta olan Elektrik kesintileri ile ilgili olarak yetkilileri sorumluluğa davet etti.
Mardin Haberi
YRP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BEKİN KIZILTEPE İLÇESİNDE  YAŞANMAKTA OLAN  ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDENİYLE  YETKİLİLERİ SORUMLULUĞA DAVET ETTİ.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin,yaptığı yazılı basın açıklaması ile Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yaşanmakta olan Elektrik kesintileri ile ilgili olarak yetkililerisorumluluğa davet etti.

 

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin, açıklamasında şu ifadelere yer verildi:;

 

''İktidar partisi mensuplarının  seçim meydanlarında politik çıkar uğruna bir manivela olarak kullanmakta oldukları elektrik sorununa hiç bir kalıcı çözüm getiremezken, ne yazık ki  insanlar için artık içinden çıkılmaz  bir kabusa dönüşmüş vaziyettedir. 


Dünyada yaşanmakta olan COVID-19 pandemi  nedeniyle bir çok ülke en önemli stratejik besin kaynağı olan buğday ve diğer  hububat ürünlerin ihraçatını durdururken , Türkiye’de tarımın can damarını oluşturan mümbit Mesopotamya Ovası’nda yaşanmakta olan elektrik kesintisi sadece çiftçileri değil oradaki tüm vatandaşları da derinden etkilemeye devam etmektedir.
Hükümet, COVID-19 pandemi nedeniyle tüm yurt sathında sıkı önlemler alırken, bu durum özellikle esnaf,dargelirli gibi geniş bir kesimi ekonomik bakımdan büyük sıkıntılara sokmuş olmasına rağmen büyük fedakarlıkla ortaya konulan önlemlere harfiyen uymak suretiyle  özverilerini fazlasıyla ortaya koymaktadırlar.


Bir yandan corona virüsünün hızla yayılmaması için caydırıcı tedbirler alınırken, diğer yandan Kızıltepe gibi nüfus yoğunluğunun yaşandığı bir yerde  Kızıltepe Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi , Kızıltepe’deki köy ve kırsal mahallelerdeki elektriği süresiz kesme yoluna giderek insanları cezalandırmaya çalışmaktadır.


Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi’nin sorumsuzca elekrik kesintisine giderek   yüzbinlerce insanı cezalandırma yoluna gitmesinden dolayı bu mübarek Ramazan ayında ve yaklaşan Ramazan Bayramı’nda temiz suya erişimin önüne de set çekilmiş olunuyor.
Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi’nin bu sorumsuz uygulamasına son vermesi için yetkilileri bir an önce sorumluluk almaya ve  bölgede yaşanmakta olan  ve kangrenleşmeye yüz tutan elektik ve su sorununa kalıcı çözümler ortaya koymaya davet ediyoruz.
Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi’nin insan sağlığını hiçe sayarak tek taraflı olarak uyguladığı elektrik kesintisinin durdurulması hiç  şüphesiz muhtemel salgın hastalığının önünün de alınmasına vesile olacaktır.


COVID-19 ile olağanüstü bir durum yaşamakta olan insanları canından bezdiren elektrik kesintilerine son verilmesi ve yıllardan beri karabasan gibi üzerlerine çöken elektrik sorununa köklü çözüm getirilmesi artık kaçınılmazdır. Bu sorunun çözümü bugün değil de, ne zaman olabilir ki.

Kamuoyunun vicdanını yaralayan bu ilkel uygulamaya karşı hükümet yetkililerini sorumluluk almaya davet ediyoruz.''dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

HABER;ABDULLAH ORTAÇ

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: YRP, GENEL, BAŞKAN, YARDIMCISI, BEKİN, KIZILTEPE, İLÇESİNDE, , YAŞANMAKTA, OLAN, , ELEKTRİK, KESİNTİSİ, NEDENİYLE, , YETKİLİLERİ, SORUMLULUĞA, DAVET, ETTİ.,
Yorumlar
Haber Yazılımı