Haber Detayı
15 Haziran 2013 - Cumartesi 10:18 Bu haber 2227 kez okundu
 
Yıldız Halterciler Mamak’ta Yetişiyor
Mamak Belediyesi Spor Kulübü Halter Takımı sporcuları 7–8–9 Haziran tarihlerinde Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nda gerçekleşen Ankara Ferdi İl Birinciliği Müsabakasında 2 birincilik, 1 ikincilik ve 1 üçüncülük elde ederek madalyaları topladı.
Spor Haberi
Yıldız Halterciler  Mamak’ta Yetişiyor

Mamak Belediyesi Spor Kulübü Halter Takımı sporcuları 7–8–9 Haziran tarihlerinde Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nda gerçekleşen Ankara Ferdi İl Birinciliği Müsabakasında 2 birincilik, 1 ikincilik ve 1 üçüncülük elde ederek madalyaları topladı. Katıldıkları turnuvalardan eli boş dönmeyen takım Mamak’ın bir kez daha yüzünü güldürmeyi başardı. Sporun yalnızca rekabet değil, farklılıkları kaynaştıran sosyal bir etkinlik olduğunu kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Ata sporlarımızdan biri olan halter sporunu teşvik etmek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Aldıkları başarılar ile Mamak halkının göğsünü kabartan genç haltercilerle bütün Mamak gurur duyuyor dedi” dedi.

 8 siklette gelen başarı

Mamak’a sayısız dereceler ve madalyalar kazandırarak, Mamak’ın en başarılı spor dalı olan Halter Takımı kazandığı başarılara doymuyor. 8 siklette 70 sporcunun katıldığı ferdi klasmanda takımın başarılı sporcularından 56 kg’da Berkant Yiğit ve 77 kg’da Hasan Hüseyin Akyol birinci olurken, 62 kg’da Yunus Emre Andiç ikinci, 56 kg’da Mutlu Sarıtaş ta üçüncü oldu.

 

ABDULLAH ORTAÇ(AHA)ANKARA-MAMAK

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Mamak, Belediyesi, Spor, Kulübü, Halter, Takımı, sporcuları, 7–8–9, Haziran, tar
Yorumlar
Haber Yazılımı