Haber Detayı
12 Temmuz 2013 - Cuma 11:16 Bu haber 2707 kez okundu
 
Yeşim Tekstil’de moda rüzgarı
Dünya modasında trendleri belirleyen ve bu bilgileri web sayfası aracılığı ile dünyaca ünlü markalarla paylaşan WGSN firması, Yeşimlilere 2013-2014 trendlerini anlattı.
Mardin Haberi
Yeşim Tekstil’de moda rüzgarı

Dünya modasında trendleri belirleyen ve bu bilgileri web sayfası aracılığı ile dünyaca ünlü markalarla paylaşan WGSN firması,  Yeşimlilere 2013-2014 trendlerini anlattı.

 Dünyanın en büyük ve en önemli moda rehberi olarak görülen trend sitesi WGSN’in Türkiye, Orta Doğu ve Yunanistan Bölge Yöneticisi Erdinç Karataş, Yeşim Tekstil Moda Kulübü’nün davetlisi olarak Yeşim çalışanları ve firmada staj yapan öğrencilerle buluştu. Karataş, firmanın konferans salonunda yaptığı sunumda 2013-2014 yılında moda olacak kadın, erkek ve çocuk giyimindeki renk, kumaş ve desen yönelimlerini anlattı.

 Giysilerde doğaya özgü renkler moda

Erdinç Karataş seminerin başında 2014 yılında özellikle doğaya özgü renk ve desenlerin modaya hakim olacağına dikkat çekti. Daha sonar Karataş sözlerine şöyle devam etti: “2014 yaz koleksiyonlarında parlak ve mat kumaşlar bir arada kullanılacak. İpekler, ketenler, trikolar, kısacası tüm kumaşlarda kıyafetler tropical hayvanlardan, bitkilerden esinlenilerek tasarlanacak. Özellikle erkek giyiminde leopar ve kamuflaj desenleri yeniden yorumlanarak sıkça kullanılacak. Doğal arazi manzaraları, kaya oluşumları ve element yapıları kumaş yüzeylerine ve hatta baskı desenlerine ilham veriyor. Ayrıca botanik baskı desenler, kırçıllı yüzeyler ve doğal bitki boyaları da gündelik giyime esin kaynağı oluyor.”

 Karataş, 2014 yaz ve kış sezonunda pilot mont, drapeli mini elbise, tropik baskı desenli tişört, kargo pantolon ve eşofman gibi parçaların farklı desenli tasarımlarla öne çıkacağını belirtti. Söyleşi  Erdinç Karataş’ın kendisine sorulan soruları cevaplamasıyla son buldu.

 WGSN sitesine 7 yılı aşkın süredir üye olan Yeşim Tekstil, buradaki bilgilerden yararlanarak ve yenilikleri takip ederek müşterileri için her sezon modadaki trendlere paralel, özel kolleksiyonlar hazırlıyor.

 

ABDULLAH ORTAÇ-ARTUKLU HABER AJANSI-BURSA

 

 

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Dünya, modasında, trendleri, belirleyen, bilgileri, web, sayfası, aracılığı, d
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yeşim Tekstil’de moda rüzgarı
Yeşim Tekstil’de moda rüzgarı
Yorumlar
Haber Yazılımı