Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 16:07 Bu haber 1145 kez okundu
 
YAZAR BÜLENT TEKİN;65 YAŞ ÜSTÜ İLE NE YAPILMAK İSTENİYOR?
Yazar Bülent Tekin Pandemi nedeniyle 65 yaş ve üstü vatandaşlara yönelik kısıtlamaların biran önce tümüyle kaldırılması gerektiğini belirterek bir kez daha yetkililere seslendi.
Gündem Haberi
YAZAR BÜLENT TEKİN;65 YAŞ ÜSTÜ İLE NE YAPILMAK İSTENİYOR?

Yazar Bülent Tekin Pandemi nedeniyle 65 yaş ve üstü vatandaşlara yönelik  kısıtlamaların biran önce tümüyle  kaldırılması gerektiğini belirterek bir kez daha yetkililere seslendi.

 

Yazar Bilent Tekin yaptığı açıklamada şunları söyledi;

 

''Bu konuda üçüncü yazım. Bir değil, iki, üç oldu… İsterdim ki politikacılar, yöneticiler, aydın ve yazarlar bu konuya duyarlılık gösterip uygulamayı kaldırtabilselerdi. Adeta soykırıma dönüşebilecek 65 yaş yasakları (kısıtlamaları) günde 10 saat (saat 10 ile 20 arası) serbestliğe evrildi. Türkiye’de her şeyin serbest bırakıldığı bir ortamda bu yaş grubuna sürdürülen yasak insan haklarına aykırıdır. Maalesef hiçbir baro bu konuyu yargıya taşımadı ve gündeme dahi almadı. Oysa eşitlik ilkesine aykırı ve insan hakları açısından büyük bir ihlal olan bu yasaklar hâlâ devam ediyor. Hükümetin bu yasağı kaldırma niyeti yok anlaşılan. Bir gün 24 saattir ve hiçbir insanı 10 saatle sınırlandıramazsınız. ...''Dedi

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-DİYARBAKIR

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: YAZAR, BÜLENT, TEKİN;65, YAŞ, ÜSTÜ, İLE, NE, YAPILMAK, İSTENİYOR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı