Haber Detayı
18 Haziran 2013 - Salı 07:21 Bu haber 1311 kez okundu
 
YAZ SPOR OKULLARI KAYITLARI BAŞLADI.
Elmadağ Belediyesi tarafından her yıl öğrencilerin yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmeleri için düzenlediği yaz spor okulları kayıtları başladı
Belediye Haberleri Haberi
YAZ SPOR OKULLARI KAYITLARI BAŞLADI.

Elmadağ Belediyesi tarafından her yıl öğrencilerin yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmeleri için düzenlediği yaz spor okulları kayıtları başladı.

 

4 ayrı noktada eğitim görecekler

 

1999-2006 doğum tarihleri arasında çocukların kabul edildiği Yaz Spor okullarında, Futbol, Basketbol, Voleybol, Badminton, Tenis, Güreş, Halter, Judo, Tekwando ve yüzme branşları bulunmakta olup, kayıtların Elmadağ Belediyesi Ertuğrul Gazi Kapalı Spor Salonundaki görevliler tarafından yapıldığı bildirildi. Kayıtları yapılan miniklerin antramanlarını yapacağı alanlar olarak; Ertuğrul Gazi Spor Salonu, Kurtuluş Kapalı Spor Salonu, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Hasanoğlan Atatürk Anadolu Öğretmenler Lisesi Spor Salonlarında yapılacağı bilgisi alındı.

 

Yaz spor okulunda başarılı olan öğrenciler değerlendirmeye alınacak.

 

Öğrencilerimizin, yoğun ve yorucu geçen bir eğitim yılının ardından, yaz tatillerini spor yaparak en güzel şekilde değerlendirmeleri için açtığımız yaz spor okullarına tüm öğrencilerimizi bekliyoruz, diyen Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ Bu yıl dördüncüsünü açacağımız yaz okulları, öğrencilerimizin spordaki becerilerini keşfetme ve bu becerilerini geliştirmeleri için de güzel bir fırsat olurken, Futbol, Güreş, Halter ve Judo branşlarında başarılı sporcuların Elmadağ Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübümüz antrenörleri tarafından takip edilerek, kulüp bünyesine katılmaları sağlanacak” dedi. Eğitimin Spor ile birlikte yapılmasının da çok önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Gazi Şahin; “ Eğitim alan bir öğrencinin mutlaka bir spor dalı ile de uğraşması gerekmektedir. Sağlıklı vücuda sahip olabilmemiz için spor şart. Bu yaşlarda spor yapma alışkanlığımızı kazanarak devamlılığını sağlamamız gerekmektedir” dedi.

 

ABDULLAH ORTAÇ(AHA)ANKARA-ELMADAĞ

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Elmadağ, Belediyesi, tarafından, her, yıl, öğrencilerin, yaz, tatillerini, iyi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
YAZ SPOR OKULLARI KAYITLARI BAŞLADI.
YAZ SPOR OKULLARI KAYITLARI BAŞLADI.
YAZ SPOR OKULLARI KAYITLARI BAŞLADI.
Yorumlar
Haber Yazılımı