Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 10:37 Bu haber 4416 kez okundu
 
VAN'DA ZABITADAN OKUL KANTİNLERİNE DENETİM
Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, şehir merkezindeki okul kantinlerini denetledi.
Güneydoğu Bölge Haberleri Haberi
VAN'DA ZABITADAN OKUL KANTİNLERİNE  DENETİM

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, şehir merkezindeki okul kantinlerini denetledi.

 

Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler, yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla çocukların sağlığı için kantinlerde “Gıda ve Hijyen Denetimi” yapmaya başladı.

 

Okul kantinlerine belli aralıklarla denetimlerini sürdüren ekipler, kantinlerin çalıştırma ruhsatlarını kontrol ederken, kantinlerdeki gıdaları da titizlikle inceledi. Ekipler, tüketici haklarının korunması kapsamında gıdaların ambalajlarını tek tek inceleyerek, ürünlerin son kullanma tarihlerini kontrol etti.

 

Zabıta Daire Başkanı Osman Sevinç, denetimleri aralıklarla sürdüreceklerini ifade etti.

 

Çocukların sağlığı her şeyden önemli olduğunu belirten Sevinç, “Öğrencilerimizin sağlığını tehdit edecek herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için denetimlerimizi düzenli aralıklarla gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Çocuklarımız bu konuda bize emanet. Aksi bir durum yaşanmaması için çalışacağız. Denetimlerimizde belirlenen kriterlere uymayan esnafa gerekli işlemler uygulanacak. Uyulması gereken kurallar hakkında da kantin çalışanlarımızı bilgilendirdik. Bütün çocuklarımıza yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar dilerim” dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-VAN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: VAN'DA, ZABITADAN, OKUL, KANTİNLERİNE, , DENETİM, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı