Haber Detayı
04 Haziran 2013 - Salı 17:32 Bu haber 1223 kez okundu
 
VALİ CENGİZ,GENÇLERLE YÜRÜDÜ
Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün katkıları ile Olimpik Gün Yürüyüşü gerçekleştirildi.
Polisiye Haberler Haberi
VALİ CENGİZ,GENÇLERLE YÜRÜDÜ


Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün katkıları ile Olimpik Gün Yürüyüşü gerçekleştirildi.

21 Kasım Şehir Stadında başlayan etkinliğe, Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz, Kurum Müdürleri, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlikte oluşturulan Koro ile 2020 İstanbul Olimpiyatlarına destek verildi.

Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz, katıldığı etkinlikte Rahvan Atlara binerek koşu yaptı. Ardından gençler ile birlikte yürüyen Vali Dr. Ahmet Cengiz, sporun birleştirici ve buluşturucu bir özelliği olduğunu, bu coşku dolu ortamı yaşamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Vali Dr. Ahmet Cengiz, " Spor; Ahlaklı iyi bir insan olmak için bir araçtır. Bizim fiziken, ruhen, bedenen ve biyolojik olarak sağlıklı olmamız için çok güzel bir araçtır. Bu yüzden hep beraber spor yapacağız" dedi.

Etkinlikte konuşan Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Mustafa Kuzu ise Gençlere sporu sevdirmek ve spor bilincini hatırlatmak için bir araya geldiklerini belirtti.

İl Müdürü Mustafa Kuzu, Olimpik Gün'ün, hiçbir ulusa, kişiye ve olaya bağlı olmayan sosyal bir hareket olduğunu belirterek " Bu etkinlikte Dünyaya Türkiye'nin de olimpik hareketi desteklediğini, ülkede olimpiyat oyunlarının düzenlenebileceği ve bu yolda ne derece kararlı olunduğunu göstermek istedik. İstanbul Olimpiyatlarını destekliyoruz" dedi.

21 Kasım Şehir Stadı'nda başlayan yürüyüş, Yenişehir Karayolları Parkı'nda sona erdi. Yürüyüşe katılanlara şapka ve tişört dağıtıldı.

 

ARTUKLU HABER AJANSI(AHA)MARDİN

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Mardin, Gençlik, Hizmetleri, Spor, il, Müdürlüğü, Halk, Sağlığı, Müdürlüğünün, k
Yorumlar
Haber Yazılımı