Haber Detayı
14 Haziran 2013 - Cuma 10:28 Bu haber 1901 kez okundu
 
VALİ CENGİZ NUSAYBİN'DE 3 KIRMIZI ÇİZGİYİ AÇIKLADI
Mardin Valiliği görevine atanmasından bu yana Halk ile Kaynaşmaya ve buluşmaya önemli yer ayıran Vali Dr Ahmet Cengiz Vazgeçilmezlerini,Nusaybin ilçesindeki inceleme gezisi sırasında Basına açıkladı.
Gündem Haberi
VALİ  CENGİZ NUSAYBİN'DE 3 KIRMIZI ÇİZGİYİ AÇIKLADI

Mardin Valiliği görevine atanmasından bu yana Halk ile Kaynaşmaya ve buluşmaya önemli yer ayıran Vali Dr Ahmet Cengiz Vazgeçilmezlerini,Nusaybin ilçesindeki inceleme gezisi sırasında Basına açıkladı.

VALİ CENGİZ 3 KIRMIZI ÇİZGİSİNİ  AÇIKLADI

Mardin'e atandığından beri çeşitli genelgeler yayınladığını hatırlatan Vali Dr. Ahmet Cengiz, 3 kırmızı çizgisinin olduğunu söyledi. Vali Dr. Ahmet Cengiz,

1-"Birincisi vatandaşlara kötü muamele olmayacak,

2-ikincisi etik dışı davranılmayacak,

3-üçüncüsü de yolsuzluk olmayacak.

Vali Dr Ahmet Cengiz işte Bunlar  benim 3 kırmızı çizgimdir" açıklamasında bulunarak,Kamu çalışanlarının dikkatini çekti.

Çeşitli incelemeler ve temaslarda bulunmak üzere Nusaybin'e giden Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz, eşi Vehibe Cengiz,  Hükümet Konağı'nda Kaymakam Murat Girgin, eşi Zeynep Girgin, Garnizon Komutanı Piyade Yarbay Salih Üstündağ, Emniyet Müdürü Cem Koray Kılıçkaya, STK Temsilcileri ve Kurum Müdürleri tarafından karşılandı.

Kaymakamlık toplantı salonunda Kaymakam Girgin'den ilçe hakkında bilgi alan Vali Dr. Ahmet Cengiz, daha sonra STK temsilcileri ve kurum müdürleriyle görüştü. Mardin'e atandığından beri çeşitli genelgeler yayınladığını hatırlatan Vali Dr. Ahmet Cengiz, 3 kırmızı çizgisinin olduğunu söyledi. Vali Dr. Ahmet Cengiz, "Birincisi vatandaşlara kötü muamele olmayacak, ikincisi etik dışı davranılmayacak, üçüncüsü de yolsuzluk olmayacak. Bu benim 3 kırmızı çizgimdir" dedi.

Daha sonra Cumhuriyet Ortaokulu'ndaki 'Cumhuriyet Okuyor' kitap okuma kampanyası ödül törenine katılan Vali Dr. Ahmet Cengiz, burada yaptığı konuşmada eğitimde Mardin'in olduğu konumu kabullenemediğini kaydetti. Vali Dr. Ahmet Cengiz, "Eğitimde Mardin iyi bir noktada değil. Hatta içler acısı da diyebiliriz. Bu sırayı da kabullenemem. Türkiye'de 81 vilayet var. 40 vilayetten aşağısını eksi kabul ediyoruz. 40'ı da sıfır kabul ediyoruz. Bundan sonra tüm okullarımızın hedefi Türkiye ortalamasının üzerinde bir başarı elde etmek olmalı" diye konuştu.

Ödül töreninden sonra Nusaybin Belediyesi'ni de ziyaret eden Vali Dr. Ahmet Cengiz, Belediye Başkanı Ayşe Gökkan'la görüştü. Kaymakamlığa bağlı Gençlik ve Kadın Merkezlerini de ziyaret eden Vali Dr. Ahmet Cengiz, daha sonra Nusaybin esnafını ziyaret ederek sıkıntılarını dinledi.


ABDULLAH ORTAÇ(AHA)MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Mardin, Valiliği, görevine, atanmasından, yana, Halk, Kaynaşmaya, buluşmaya, öne
Yorumlar
Haber Yazılımı