Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 11:24 Bu haber 2468 kez okundu
 
Uluslararası Beytü’l- Makdis Sempozyumu Mardin'de Düzenlenecek
Mardin Artuklu Üniversitesinin ortaklarından olduğu “19. Uluslararası Beytü’l-Makdis Akademik Sempozyumu: Beytü’l-Makdis’in Bugünü: Süreklilikler ve Kopuşlar” sempozyumu 12-13 Ekim 2019 tarihinde Ankara’daki Diyanet Vakfı Kocatepe Camii konferans salonunda icra edildi.
Mardin Haberi
Uluslararası Beytü’l- Makdis Sempozyumu Mardin'de Düzenlenecek

Mardin Artuklu Üniversitesinin  ortaklarından olduğu “19. Uluslararası Beytü’l-Makdis Akademik Sempozyumu: Beytü’l-Makdis’in Bugünü: Süreklilikler ve Kopuşlar” sempozyumu 12-13 Ekim 2019 tarihinde Ankara’daki Diyanet Vakfı Kocatepe Camii konferans salonunda icra edildi.

 

Kudüs ve Filistin’in güncel durumunun tartışıldığı sempozyuma, Kudüs Müftüsü ve Kudüs Alimler Heyeti başkanı Şeyh Dr. İkrime Sabri ile Filistin, Kanada, Endonezya, Malezya, İngiltere, Lübnan, Fas ve Katar gibi dünyanın farklı ülkelerinden birçok akademisyen katıldı.

 

Ülkemizdeki farklı üniversitelerden de bir çok katılımcının bildiri sunduğu sempozyumda, üniversitemizi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Ziya Polat temsil etti.

 

Yüksek katılımın gözlendiği sempozyumun yirmincisinin (20. Uluslararası Beytü’l-Makdis Akademik Sempozyumu) önümüzdeki yıl Mardin Artuklu Üniversitesi'nin ev sahipliğinde Mardin’de yapılması kararlaştırıldı.

 

Mardin Artuklu  Üniversitesi Rektörlüğünce belirlenecek bir kurul tarafından sempozyum ile ilgili çalışmalara en kısa sürede başlanacağı bildirildi.

 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Uluslararası, Beytü’l-, Makdis, Sempozyumu, Mardin'de, Düzenlenecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı