Haber Detayı
08 Haziran 2013 - Cumartesi 18:59 Bu haber 1358 kez okundu
 
TÜRKER:''BAŞBAKAN HOŞGÖRÜLÜ OLMALI''
DSP Genel Başkanı Masum Türker, DSP Kırıkkale İl Kongresi’ne katıldı.
Siyaset Haberi
TÜRKER:''BAŞBAKAN HOŞGÖRÜLÜ OLMALI''

DSP Genel Başkanı Masum Türker, DSP Kırıkkale İl Kongresi’ne katıldı.
Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, Kongre öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Masum Türker, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu:
“Herkes, Başbakan Erdoğan’ın mevcut kargaşayı sona erdireceğini büyük bir umut ve heyecanla bekliyordu. Şu ana kadar gerek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gerekse Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın bu konuda demokratik haklara önem vereceklerine ilişkin ciddi bir tavır ortaya koyduklarını gördük. Ama üzülerek söylemeliyim ki Başbakan’ı havaalanında karşılamaya gidenlerin takındıkları tavır, Başbakan’ın konuşması, Türkiye'de gerginliğin devam edeceğini gösteriyor. Oysa Başbakan hoşgörülü olmalı, Mevlana dili kullanmalı. Bazı medya kuruluşları taraf olduğunu gösteriyor: ‘100 bin kişi karşıladı’ diyor. Onlara şunu sormak lazım, ‘Bu 100 bin kişi kendi özel arabalarıyla değil, 50'şer kişilik otobüslerle geldiyse o kadar otobüsü nereye park etti?
İnsanların başkaldırılarının temel nedeni, son 10 yıldır yaşadıkları baskıya tepkidir. Bu baskıyı gizli bir ordunun yarattığını da dün Başbakan’ı karşılayan insanların ‘Biz Tayyip'in askerleriyiz’ lafından anlıyoruz. Ne demek, Tayyip'in askerleriyiz? Bu insanların bu şekilde bağırması Cumhuriyet’e bir meydan okumaktır
Türkiye ekonomisi, Taksim'deki olaylardan değil, 16 Mayıs 2013'ten tarihinden itibaren kötü gitmeye başlamıştır. Bu tarih Başbakan'ın, ABD Başkanı Obama ile görüşme yaptığı günden bir sonraki gündür. O gün Obama Türkiye'yi suçladı, sonrasında işadamları, yatırımcılar Türkiye'nin tehlikeli bir sürece girdiğini anlayarak, hemen ülkedeki paralarını yavaş yavaş dövize çevirmeye başladılar.
Türkiye'de olaylar 10 gündür sürüyor. Bu olaylar dolayısıyla birdenbire gündemimizdeki Suriye konusu devreden çıktı. Hani Suriye'de her şey kötüydü? Ama bu arada Suriye'deki o haberler yerine gerçek haberler gelmeye başladı. Beşar Esad'ın adamlarının her ilde, ilçede hakimiyeti ele aldıkları ortaya çıkıyor. Çünkü hem Başbakan hem de Dışişleri Bakanı ABD'den fırça yedi. ABD'den fırça yiyecek bir Başbakan istemiyoruz.
Her yerde darbeler araştırılıyor ama nedense bir tek 2002'deki sivil darbe araştırılmıyor. Bülent Ecevit'in bir sivil darbeyle iktidardan uzaklaştırılmıştır. Bunun araştırılmasını istiyoruz. Bu Hükümet araştırmazsa, biz iktidara gelince araştıracağız. Esas darbecileri o zaman Türkiye ve dünya görecek.”Dedi.


ABDULLAH ORTAÇ(AHA)KIRIKKALE

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: DSP, Genel, Başkanı, Masum, Türker, DSP, Kırıkkale, İl, Kongresi’ne, katıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı