Haber Detayı
06 Ağustos 2018 - Pazartesi 10:58 Bu haber 1857 kez okundu
 
TURİZMİN PARLAYAN YILDIZI DENİZLİ
Turizm Haberi
TURİZMİN PARLAYAN YILDIZI DENİZLİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Star Gazetesinin düzenlediği ˮStar Şehir Buluşmalarıˮna Denizliʹnin turizm potansiyeli damga vurdu. Denizliʹnin Anadoluʹnun göz kamaştıran şehirlerinden birisi olduğunu vurgulayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ˮBu şehre hizmet etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruzˮ dedi. 03.08.2018 Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Star Gazetesinin düzenlediği "Star Şehir Buluşmaları" Anemon Otelʹde yapıldı. "Yeni sistemde Türkiyeʹnin ve Denizliʹnin Geleceği" konulu toplantıya, Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Milletvekilleri Ahmet Yıldız, Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ilçe belediye başkanları, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, gazeteci yazar Beril Dedeoğlu, Mustafa Kartoğlu, Alper Tekbaş ve davetliler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizliʹnin Anadoluʹnun göz kamaştıran şehirlerinden birisi olduğunu belirterek, "Denizliʹye gelenler, bu toprakları görenler, buranın çok farklı güzellikleri olduğunu görür, hisseder ve yaşarlar" dedi.

"Ahilik kültürünün olduğu bir şehirdir Denizli"

Denizliʹnin ülkesiyle kol kola olduğunu ifade eden Başkan Osman Zolan, "Geçmişe baktığımızda Denizli bir çok saldırılara göğüs germiştir. Denizliʹnin kurtuluş günü yoktur çünkü ecdadımız burayı yurt yaptıktan sonra bir daha bu topraklara düşman postalı basmamıştır" dedi. 15 Mayıs 1919ʹda Denizliʹnin Müftü Ahmet Hulusi Efendi önderliğinde yaptığı kahramanlıkları anlatan Başkan Osman Zolan, "Denizlimiz bu mücadele ile işgale uğramamıştır" dedi. Başkan Osman Zolan, "Denizli tükettiğinden daha fazla üretir. Denizli her yönüyle ülkemize katkı sağlamıştır. Başta tekstil sektörü olmak üzere ihracatta da lider bir şehirdir Denizli. Köklerinde üretmek ve dürüstlük vardır, ahilik kültürünün olduğu bir şehirdir Denizli" diye konuştu.

Denizliʹde turizm çeşitliliği var

Denizliʹnin bir turizm şehri olduğunu vurgulayan Başkan Osman Zolan, şöyle konuştu: "Denizli tekstil ve sanayide olduğu gibi turizm sektöründe de güçlü bir şehir olacaktır. Her ne kadar lokomotifimiz Pamukkale olarak gözükse de Denizliʹde turizm anlamında çok çeşitlilik var. Yaylalarıyla, termal sularıyla, 19 antik kenti ile Denizlimizin güzelliklerini anlatmaya devam edeceğiz." Denizliʹde 12 ay turizm yapılabildiğine dikkati çeken Başkan Osman Zolan, "Biz de bu şehre hizmet etmenin gururunu ve mutluğunu yaşıyoruz. Tabi en büyük güzellik de Denizliʹde yaşayan insanımızdır. Çalışkandır, gayretlidir, üretmekten başka bir şey düşünmez. Ülkesine, milletine ve bayrağına bağlıdır" dedi. Denizliʹde yaptıkları yatırımları anlatan ve şehrin mutlaka görülmesi gerektiğini ifade eden Başkan Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesinin alternatif turizm yatırımlarından bahsetti. Egeʹnin Erciyesʹi dedikleri Denizli Kayak Merkezi ve Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylasıʹnı Denizliʹye kazandırdıklarını belirten Başkan Osman Zolan, tesislerin ülke ve şehir turizmine verdiği katkıya vurgu yaptı.

"Denizliʹde güzel insanların nesilleri devam ediyor"

Denizli Valisi Hasan Karahan ise, dünyaca ünlü Denizli horozunu anlattı. Osmanlı döneminde yetişen büyük velîlerden Merkez Efendiʹnin Denizlili olduğunu anlatan Karahan, "Denizliʹde o güzel insanların nesilleri devam ediyor, inşallah kesilmeyecek. Denizli bunu 15 Temmuzʹda, 15 Mayıs 1919ʹda ispatlamıştır. İnşallah bundan sonra da kıyamete kadar büyük Türkiyeʹnin büyük şehri olarak yer alacaktır" dedi.

"Denizli yerli ve milli bir duruş sergiliyor"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolanʹa ev sahipliğinden dolayı teşekkür eden Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak da, "Denizli için ne söylesek azdır" diyerek kentten övgüyle bahsetti. Denizliʹnin yerli ve milli bir duruş sergilediğini vurgulayan Albayrak, "Denizli bunun yanında üretimiyle de ülke ekonomisine yoğun bir katkı sağlıyor. Tabiri caizse Denizli, tam bir prototip şehir. Bu bakımdan ne kadar takdir etsek, tebrik etsek azdır" dedi. Turizm yazılarıyla dikkat çeken gazeteci yazar Alper Tekbaş, Denizliʹnin turizm potansiyeli ile Türkiyeʹnin geleceğine damga vuracak bir şehir olduğunu söyledi. Daha sonra Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Albayrak, gazeteci yazar Dedeoğlu, Mustafa Kartoğlu ve Alper Tekbaş, "Yeni sistemde Türkiyeʹnin ve Denizliʹnin Geleceği" konulu toplantıda konuşmalarını yaptı. Yeni sistem ile birlikte gündemdeki konuları değerlendiren yazarlar Denizlililerin sorularını da yanıtladı.
Kaynak: Editör:
Etiketler: TURİZMİN, PARLAYAN, YILDIZI, DENİZLİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı