Haber Detayı
04 Temmuz 2013 - Perşembe 21:52 Bu haber 836 kez okundu
 
Sözleşmelilere''Kadro''Müjdesi
Memur kadrolarına atanmalarını öngören madde Meclis’te kabul edildi.
- Haberi
Sözleşmelilere''Kadro''Müjdesi

Memur kadrolarına atanmalarını öngören madde Meclis’te kabul edildi.

Meclis Genel Kurulu sözleşmeli personelin dört gözle beklediği tasarıyı görüşmeye devam etti.Gündüz saatlerinde Tasarıyla ilgili iktidar tarafından bir önerge verildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, verdikleri önergeyle, kadroya alınacak sözleşmeli personel kapsamına 3 bin 500 kişinin daha ekleneceğini bildirdi.

TBMM Genel Kurulu'nda, Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmeleri sırasında Bakan Çelik imzasıyla bir önerge verildi. Önergeyle, 96 bin 505 sözleşmeli personelin devlet memurluğu kadrosuna alınmasına ilişkin maddenin kapsamı genişletildi.

Çelik, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, önergeyle 3 bin 500 sözleşmeli personelin daha kadroya alınacağını ifade etti.

Bakan Çelik, kurumsal sözleşmelilerin, isterlerse 2 ay içinde başvurmaları halinde, sözleşmelilikten kadrroya geçebileceklerini kaydetti.

Meclis Genel Kurulu'nda görüşülen önerge kabul edildi. 

İŞTE SÖZLEŞMELİLERİN KADROYA GEÇECEĞİ O KURUMLAR

Önergeye göre, Atatürk Dil Tarih Yüksek Kurumu, MGK Genel Sekreterliği, TOKİ, Başbakanlık, Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Hazine Müsteşarlığı, Türkiye Adalet Akademisi, Türk Patent Enstitüsü, Gelir İdaresi Başkanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, SGK, Kamu Düzeni ve Müsteşarlığı, TRT, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı, Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı, ÖSYM, GAP İdaresi Başkanlığı, Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz ve Konya Ovası Projesi bölge kalkınma idari başkanlıkları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında çalışanlar ile kamu kurum ve kuruluşlarının merkez teşkilatlarının büyük ölçekli bilgi işlem birimlerinde, bilişim hizmetlerini yürütenler de kadroya alınacak.

Meclis Genel Kurulu sözleşmeli personelin dört gözle beklediği tasarıyı görüştü. "Torba Yasa"da yer alan ve yaklaşık 100 bin sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanmalarını öngören madde, Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Memur, kadrolarına, atanmalarını, öngören, madde, Meclis’te, kabul, edildi
Yorumlar
Haber Yazılımı