Haber Detayı
05 Eylül 2019 - Perşembe 12:58 Bu haber 4865 kez okundu
 
SİNCAN’IN MEŞHUR KAVUNLARI ARTIK YENİKENT PAZARINDA
Rengiyle, tadıyla ve kokusuyla meşhur Sincan'ın Yenikent kavunları görücüye çıkıyor. Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın talimatıyla Yenikent’e pazar kurularak Yenikent ve Temelli'de ekilen kavun ve karpuzlar, tüketiciyle buluşuyor.
- Haberi
SİNCAN’IN MEŞHUR KAVUNLARI ARTIK YENİKENT PAZARINDA

Rengiyle, tadıyla ve kokusuyla meşhur Sincan'ın Yenikent kavunları görücüye çıkıyor. Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın talimatıyla Yenikent’e pazar kurularak Yenikent ve Temelli'de ekilen kavun ve karpuzlar, tüketiciyle buluşuyor.

 

Haftanın 7 günü hizmet veren Yenikent pazarında toptan ve perakende karpuz ve kavun satışı yapılıyor. Yoğun talep gören pazarda, satışların düzenli bir şekilde yapılabilmesi için Sincan Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler de gerekli önlemleri alıyor.

 

Kavun- Karpuz  pazarı üreticileri ile alışveriş yapan vatandaşlar çalışmalardan dolayı Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’a teşekkür etti.

 

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan ise yaptığı açıklamada “Tadıyla, tazeliğiyle Yenikent ve Temelli’de yetişen kavun ve karpuzlar tüketicinin ilgisini çekiyor. Sadece Sincan değil Ankara halkı da Yenikent’te kurulan kavun- karpuz pazarından alışveriş yapmayı tercih ediyor.”ifadelerini kullandı. 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-SİNCAN

 
Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: SİNCAN’IN, MEŞHUR, KAVUNLARI, ARTIK, YENİKENT, PAZARINDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı