Haber Detayı
06 Haziran 2013 - Perşembe 13:26 Bu haber 1326 kez okundu
 
ŞİİR ŞÖLENİ'NİN BÜYÜK ÖDÜLLERİ KIRGIZİSTAN'DA VERİLDİ
Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te 29 Mayıs Çarşamba günü başlayan Türkçenin 10. Uluslararası Şiir Şöleni, Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi Kasım Tınıstanv Konferans Salonu'nda düzenlenen katılım beratı ve büyük ödüllerin takdimi ile 1 Haziran Cumartesi günü sona erdi.
Teknoloji Haberi
ŞİİR ŞÖLENİ'NİN BÜYÜK ÖDÜLLERİ   KIRGIZİSTAN'DA VERİLDİ

BKırgızistan'ın başkenti Bişkek'te 29 Mayıs Çarşamba günü başlayan Türkçenin 10. Uluslararası Şiir Şöleni, Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi Kasım Tınıstanv Konferans Salonu'nda düzenlenen katılım beratı ve büyük ödüllerin takdimi ile 1 Haziran Cumartesi günü sona erdi.

Bu yıl dünyaca ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov'a ithaf edilen etkinliğin kapanış konuşmasını Türkçenin Uluslararası Şiir Şöleni Daimi Heyet Başkanı D. Mehmet Doğan yaptı. Daha sonra ise Manas, Yusuf Has Hacib ve Namık Kemal Büyük Ödülleri sahiplerine verildi. Yusuf Has Hacib Büyük Ödülü, Brontoy Bedurov'a, Manas Büyük Ödülü Hicabi Kırlangıç'a, Namık Kemal Büyük Ödülü de Rifat Salahov'a takdim edildi. Etkinliğe katılan şairler, toplu halde Cengiz Aytmatov'un kabrini de ziyaret etti. Türkçenin Uluslararası Şiir Şöleni'ne Türkiye'den Adem Turan, Ali Ayçil, Celal Fedai, Fatma Şengil Süzer, Halil İbrahim Özdemir, Hicabi Kırlangıç, Hüseyin Akın, İhsan Deniz, İsmail Göktürk, M. Ali Köseoğlu, Mehmet Aycı, Nazım Payam, Osman Özbahçe, S. Ahmet Kaya, Şahan Çoker, Şeref Akbaba, Vural Kaya, Yahya Demeli ve Yunus Emre Altuntaş katıldı.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-NECDET BULUZ

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Kırgızistanın, başkenti, Bişkekte, 29, Mayıs, Çarşamba, günü, başlayan, Türkçeni
Yorumlar
Haber Yazılımı