Haber Detayı
27 Şubat 2020 - Perşembe 12:59 Bu haber 24576 kez okundu
 
Sanatçı Jale Çelik'in KENDİ Sergisi Canvas Art Investments’da sanatseverler ile buluşuyor.
Jale Çelik, KENDİ Sergisi 6 - 27 Mart tarihleri arasında Nişantaşı’nda bulunan Canvas Art Investments’da sanatseverler ile buluşuyor.
Kültür ve Sanat Haberi
Sanatçı Jale Çelik'in  KENDİ Sergisi   Canvas Art Investments’da sanatseverler ile buluşuyor.

Jale Çelik, KENDİ Sergisi  6 - 27 Mart tarihleri arasında Nişantaşı’nda bulunan Canvas Art Investments’da sanatseverler ile buluşuyor.

 

Kullandığı “kendi” özgün resim tekniğiyle bilinen Jale Çelik; göz alıcı fon renklerinin, birbirinden bağımsız ama bir o kadar da aynı örüntü içerisinde yer alan renk lekeleriyle birleştirdiği resimleriyle, izleyicilere görsel deneyim sunuyor. Yurtiçi ve yurtdışında pek çok sergiye imza atmış olan sanatçı, sonsuzluk kavramının hakim olduğu eserlerini bu kez de Canvas Art Investments, Maçka Cad. 29/B Nişantaşı adresinde izleyiciyle buluşturmaya hazırlanıyor.

 

Jale Çelik, Tuvalin üzerinde bir rengi, başka bir renkle gizleyerek oluşturduğu katmanları, daha sonrasında bıçak darbeleriyle özgürce kazıyarak meydana getirdiği alçaltılar ve yükseltilerle tuvali bir nesne haline getiriyor ve üç boyutlu dinamik bir görüntü ile izleyicilerin karşısına çıkıyor. Çelik, renkçi üslubuyla 3 boyutlu olarak karşımızda çıkan bu resimlerde boya dışında hiçbir yabancı malzemeyi kullanmıyor. Kullandığı boyayı, yoğun bir uğraşla, uzun mesailerle yeni bir resim unsuruna dönüştürüyor

Jale Çelik kendine has bu tekniğiyle, rengin gücünü kullanmanın yanı sıra, rengi kontrol altında tutarak, resmi sadece renklerle sınırlandırmayıp, anlatıyı figürler üzerinden değil de tuvali bir nesneye dönüştürerek Türk çağdaş sanatına yeni bir soluk kazandırıyor.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-İSTANBUL

 

İzleyiciye, minimalist ama bir o kadar da gösterişli bir görsel deneyim sunan “Kendi” sergisini 6-27 Mart tarihleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sanatçı, Jale, Çelik'in, , KENDİ, Sergisi, , , Canvas, Art, Investments’da, sanatseverler, ile, buluşuyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı