Haber Detayı
05 Eylül 2019 - Perşembe 12:28 Bu haber 2424 kez okundu
 
Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi’nde devam eden sergi uzatıldı!
Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi’nde devam eden “Belgeden Kurguya, Atölyeden Müzeye – Mardin’den Fotoğraflar” sergisi 29 Aralık tarihine kadar uzatıldı
- Haberi
Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi’nde devam eden sergi uzatıldı!

Sabancı Vakfı’nın desteğiyle Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi – Dilek Sabancı Sanat Galerisi’nde devam eden “Belgeden Kurguya, Atölyeden Müzeye – Mardin’den Fotoğraflar” sergisi gördüğü yoğun ilgi sebebiyle 29 Aralık Pazar gününe kadar uzatıldı.

 

Sergi; çağdaş fotoğraf sanatçıları Murat Germen’in öncülüğü ile Ahmet Elhan’ın yürütücülüğünde düzenlenen atölye çalışmalarına katılan 17 genç yeteneğin ürettikleri fotoğraflardan bir seçki sunuyor. Öğrenci, öğretmen, tekniker, gibi farklı meslek gruplarından katılımcıların yaşadıkları ve hissettikleri Mardin’i fotoğrafladıkları sergi; "zaman / mekân" kavramlarının arasındaki dinamiklerle, “inşanın temsili, temsilin inşası" ikilemi üzerine odaklanıyor.

 

Mardin’de yaşayan gençlerin kendi sanat dillerini oluşturmasına da imkan tanıyan “Belgeden Kurguya, Atölyeden Müzeye – Mardin’den Fotoğraflar” sergisi, 29 Aralık 2019 tarihine kadar Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi, Dilek Sabancı Sanat Galerisinde görülebilecek.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Sakıp, Sabancı, Mardin, Kent, Müzesi’nde, devam, eden, sergi, uzatıldı!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı