Haber Detayı
16 Kasım 2017 - Perşembe 17:19 Bu haber 2324 kez okundu
 
SIRHA ISTANBUL KAPILARINI AÇTI
16 Kasım 2017 günü kapılarını açan Sırha Istanbul ziyaretçi akınına uğradı.
Turizm Haberi
 SIRHA ISTANBUL KAPILARINI AÇTI

16 Kasım 2017 günü kapılarını açan Sırha Istanbul ziyaretçi akınına uğradı.

 

Türkiye'den ve dünyadan pek çok lezzeti içinde barındıran Sirha Istanbul sektörün profesyonellerini bir araya getirdi. 18 Kasım'a kadar sürecek olan fuarda gelecek günlerde de ilginin katlanarak artması bekleniyor. Lyon'dan sonra Sirha İstanbul'un gördüğü rağbet, yabancı yatırımcının Türkiye'ye olan inancını kaybetmediğini gösterir nitelikte oldu.

 

 

Sirha İstanbul’un gördüğü ilginin bir diğer somut göstergesi ise yarattığı katma değerin, katılım sayısından da yüksek olması. Açıklamalara göre, Sirha İstanbul bu yıl ciroda yüzde 64’lük artışa odaklanmış durumda. Benzer bir artış ziyaretçi sayısında da gerçekleşecek. Sirha İstanbul 2016’yı 10.815 profesyonel ziyaret ederken, ziyaretçi sayısının bu yıl 13.000’e ulaşması bekleniyor.

 

Diğer yandan, Sirha İstanbul’da geçen yıl ilgi gören pek çok etkinlik bu yıl içerikleri daha da geliştirilmiş olarak yer bulacak. Heyecanla beklenen etkinlikler arasında şeflerin dünyada da bir prestij olarak nitelendirdikleri Bocuse d’Or (Şefler Olimpiyatı), en önemli etkinliklerden biri olarak ön plana çıkıyor. 30 senedir düzenlenen etkinlikte finale kalan şef, Avrupa’daki büyük finalde Türkiye’yi temsil edecek. Tıpkı Bocuse d’Or (Şefler Olimpiyatı) gibi yolculuğu Sirha Lyon’da başlayan ve “Pasta Şeflerinin Olimpiyatı” olarak nitelendirilen “Dünya Pastacılık Kupası”nın (Coupe du Monde de la Pâtisserie) Türkiye finali de merakla beklenen etkinlikler arasında yer alıyor. Kazanan aday, yine Avrupa’daki büyük finalde Türkiye için yarışacak. Sirha İstanbul esnasında gerçekleşecek bu heyecanlı yarışmaların sunuculuğunu (Master of Ceremony) ise gurme yazar Ebru Erberdi üstleniyor olacak. 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-İSTANBUL

Kaynak: Editör:
Etiketler: , SIRHA, ISTANBUL, KAPILARINI, AÇTI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı