Haber Detayı
26 Aralık 2018 - Çarşamba 13:10 Bu haber 4014 kez okundu
 
PROF.DR.AHMET AKGÜNDÜZ'DEN MARDİN'E YÖNELİK DİKKAT ÇEKEN UYARI
Hollanda'da yaşayan Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada Mardin'e yönelik dikkat çeken açıklamada bulundu.
Türk Dünyasından Haberler Haberi
PROF.DR.AHMET AKGÜNDÜZ'DEN MARDİN'E YÖNELİK  DİKKAT ÇEKEN UYARI

Hollanda'da yaşayan Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada Mardin'e yönelik dikkat çeken açıklamada bulundu. 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Prof. Dr. Ahmet Akgündüz,Sosyal Medya hesaplarından dikkat çeken şu açıklamayı yaptı;

 

''MARDİN'DE NELER OLUYOR! HÜKÜMET RİCALİNİN
DİKKATİNE!

 

1- Mardin'de misyonerler kol geziyor; para ve benzeri şeylerle kandırılan gençler Hristiyanlaştırılıyor, Eski İmam-Hatip Mezunu bir gencin bir kilisede papaz olduğu naklediliyor,

2. Lut kavmi çoğalıyor ve teşvik ediliyor. Bu iddialar Arş-ı A'zama çıkmış durumda.

3. İktidar Partisinin belediye başkanı ile alakalı Lut Kavmi iddialarına ise inanmak bile istemiyoruz. Ama mutlaka araştırılmalıdır.'' dedi

 

PROF.DR.AHMET AKGÜNDÜZ KİMDİR?

 

1955 yılında Diyarbakır’ın Çüngüş kazasına bağlı Malkaya köyü’nde doğan Akgündüz, ilkokulu köyde tamamladıktan sonra, Gaziantep İmam-Hatip Lisesi’ni ve Gaziantep Lisesi fen bölümünü bitirdi. 1980 yılında Erzurum Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nden, 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne Hukuk Tarihi Araştırma Görevlisi olarak giren Akgündüz, 1983 senesinde Mastırını ve 1986 senesinde de “İslam Hukukunda ve Osmanlı Tatbikatında Vakıf Müessesesi” adlı teziyle doktorasını tamamladı.

1987 senesinin Kasım ayında Hukuk doçenti olan Akgündüz, aynı yıl Konya selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne “Hukuk Tarihi ve İslam Hukuku Doçenti” olarak tayin edildi. 1986-1991 yılları arasında Başbakanlık Osmanlı Arşivinde Uzman Müşavir ve Devlet Arşivleri Danışma Kurulu üyeliği sıfatlarıyla araştırmalarda bulunan Akgündüz, 1993 Eylül’ünde Dumlupınar Üniversitesi’ne Hukuk Profesörü olarak atandı. Ekim 1993’ de aynı üniversiteye bağlı Bilecik İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi’ne Dekan olarak tayin olunan Akgündüz, aynı zamanda Osmanlı Araştırmaları Vakfı Mütevelli Heyet Başkanıdır.

1997-1998 ders yılında Princeton Üniversitesi’nde misafir Profesör olarak araştırmalarda bulundu. Arapça, İngilizce ve Farsça bilen Akgündüz, evli ve iki çocuk babasıdır. 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI

 

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: PROF.DR.AHMET, AKGÜNDÜZ'DEN, MARDİN'E, YÖNELİK, , DİKKAT, ÇEKEN, UYARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı