Haber Detayı
05 Mart 2020 - Perşembe 15:29 Bu haber 16520 kez okundu
 
Petrol Ofisi Güney ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Şampiyonu Hatay’dan Akkoyunlu Akaryakıt
Petrol Ofisi Üçüncü Göz Güney ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Hizmet Şampiyonu Hatay’dan Akkoyunlu Akaryakıt adına konuşan Ahmet Akkoyunlu, 60 yılı aşkın süredir Petrol Ofisi bayisi olduklarına ve 15 – 20 yıllık çalışanları bulunduğuna vurgu yaptı.
Güneydoğu Bölge Haberleri Haberi
Petrol Ofisi Güney ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Şampiyonu Hatay’dan Akkoyunlu Akaryakıt

Petrol Ofisi’nin istasyonlarda sunulan hizmet standartlarını gözlemlediği Üçüncü Göz programı kapsamında en yüksek puanı toplayan 7 bölgenin şampiyon bayileri, düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Petrol Ofisi Üçüncü Göz Güney ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Hizmet Şampiyonu Hatay’dan Akkoyunlu Akaryakıt adına konuşan Ahmet Akkoyunlu, 60 yılı aşkın süredir Petrol Ofisi bayisi olduklarına ve 15 – 20 yıllık çalışanları bulunduğuna vurgu yaptı.


Türkiye akaryakıt pazarının lideri Petrol Ofisi, sektöre referans hizmet kalitesini daha da geliştirmek ve yeni zirvesine çıkarmak üzere çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Petrol Ofisi, bu alanda verdiği eğitim, geliştirme ve benzeri çalışmaların sonuçlarını da Üçüncü Göz programı kapsamında gizli müşteri denetimleri ile düzenli olarak kontrol ediyor. Üçüncü Göz programında üçer aylık dönemsel değerlendirmelerin sonucunda 7 bölgenin hizmet şampiyonları belirlenerek ödüllendiriliyor.


Petrol Ofisi’nin 2019 yılı son çeyreğinde çeşitli kriterlerden oluşan hizmet standartlarında en yüksek puanı alan 7 bölgenin birincisine ödülleri, Genel Merkez’de, CMO Beril Alakoç ve Ticari Pazarlama Müdürü Aykut Yüksel’in ev sahipliğinde düzenlenen törenle verildi. Tören Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper’in yanı sıra Petrol Ofisi Perakende Direktörü Yiğit Meral, Perakende Yatırım Müdürü Mahmut Çil, Perakende Satış Müdürü Mustafa Cem Aşık, Perakende Ticaret Müdürü Savaş Güngör, LPG Müdürü Murat Çelik ve Perakende Mükemmellik Müdürü Meysem Tamam’ın da katılımıyla gerçekleştirildi.


Petrol Ofisi Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen törende, Karadeniz Bölgesi Hizmet Şampiyonu Ayancık Özdemirler Petrol (Sinop) adına Levent Özdemir, Güney ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Hizmet Şampiyonu Akkoyunlu Akaryakıt (Hatay) adına Ahmet Akkoyunlu, Ege Bölgesi Hizmet Şampiyonu Şenoğlu Harita Emlak Petrol (Manisa) adına Mehmet Şen, Güney Marmara Bölgesi Hizmet Şampiyonu Şeker Petrol (Bilecik) adına Bahattin Şeker, Marmara Bölgesi Hizmet Şampiyonu Adım Petrol (İstanbul) adına Şeyhmus Ekinci, Orta Anadolu Bölgesi Hizmet Şampiyonu Belsin Petrol (Kayseri) adına Noman Çavdar, Otogaz Hizmet Şampiyonu Aysan Akaryakıt (Muğla) adına Mehmet Kısar, Otogaz Hizmet Şampiyonu Kale Madencilik (Edirne) adına Evrim Kale, ödüllerini Petrol Ofisi yetkililerinin elinden aldılar.


Petrol Ofisi’nin sadece Türkiye’nin en büyük ve en yaygın istasyon ağına sahip olmakla kalmayıp, en iyi bayi yapısına sahip olmayı hedeflediğine de vurgu yapan Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, “Sektör lideri olarak müşterilerimize her alanda en iyiyi sunmayı görev addediyoruz. Hizmet kalitesinde de üst düzeydeki çizgimizi lidere yakışır şekilde sürekli geliştirmek için önemli çalışmalar yürütüyoruz. Ancak hizmet kalitesi nihayetinde, doğrudan bayilerimizin üzerinden müşterilerimize yansıyan bir konu. Bu alanda bayilerimizin de sürekli kendilerini geliştirme ve en iyiye ulaşma çabaları çok önemli, çok belirleyici. Petrol Ofisi bayilerinin bu yöndeki çabalarını, ortaya koydukları performansı Üçüncü Göz ile çok net gözlemliyoruz. Hizmet kalitesinin bayilerimiz arasında adeta bir yarışa dönüşmesi ve ortaya çıkan sonuçlar, bizler için çok sevindirici. Şampiyon bayilerimizi tebrik ediyorum” dedi.


Petrol Ofisi Perakende Direktörü Yiğit Meral de , “Akaryakıtın geleneksel lideri Petrol Ofisi, üstün nitelikli ürünlerinden, yüksek hizmet kalitesine kadar her alanda sektörün referans çizgisini oluşturuyor. Oluşturduğu yüksek standartları da her geçen gün daha da ileri götürmeyi hedefliyoruz. Dolayısıyla bayilerimiz arasındaki daha iyi, daha kaliteli hizmet için yaşanan güzel rekabet ve bu alanda sergiledikleri gayret de bizler için çok önemli, çok değerli. Lider ve öncü marka olmanın da sorumluluğu ile, bu alandaki referans çizgisini sürekli güncelleyerek, en yükseğe, yeni zirvesine taşımak için güçlü çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.


Tamamı gerçek tüketicilerden oluşan yaklaşık 40 bin kişilik gizli müşterilerin bağımsız denetim sonuçlarının yansıdığı Üçüncü Göz programında, Petrol Ofisi istasyonlarının periyodik denetiminin yanı sıra sektör genel değerlendirme kriterlerinden de yararlanılıyor. Yapılan denetimlerde, istasyon ve personel görünümünden, temizliğe, genel hizmet kalitesinden, Akaryakıt Satış Görevlilerinin iletişim süreçlerine, müşteri memnuniyetine kadar birçok farklı kriter puanlanıyor. Toplanan puanlar bir yandan işlenerek geliştirme süreçlerinde kullanılırken, diğer yandan üçer aylık dönemlerde bölgelerinin en yüksek puanını alan Petrol Ofisi bayileri de ödüllendiriliyor.


“60 yılı aşkın Petrol Ofisi bayisiyiz, 15 – 20 yıllık çalışanlarımız var”


Petrol Ofisi Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen törende Petrol Ofisi Üçüncü Göz Güney ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Hizmet Şampiyonu Akkoyunlu Akaryakıt (Hatay) adına konuşan Ahmet Akkoyunlu, “Benim esas mesleğim eczacılıktı; doğal olarak mesleki tecrübemi istasyonculuğa da taşıdım. Müşterilerimizi, kırılgan ve ilgi görmek isteyen insanlar olarak algılıyorum. 60 yıldan fazladır Petrol Ofisi bayisiyiz. Baba ocağımız burası. Ben üçüncü kuşağım. Elemanlarımız yıllardır bizimle beraberler. 15-20 yıldır çalışan arkadaşlarımız var. Tam anlamıyla bir aile gibiyiz; hep beraber büyüdük diyebilirim. Hal böyle olunca sonuna kadar işe sahip çıkıyorlar. Petrol Ofisi’nin marka algısının giderek yükseldiğini ve sadece kendi yöremizde değil Türkiye’nin değişik yerlerine seyahat ederken de Petrol Ofisi’ni tercih eden müşterilerin arttığını görüyorum” dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Petrol, Ofisi, Güney, ve, Güneydoğu, Anadolu, Bölgesi, Şampiyonu, Hatay’dan, Akkoyunlu, Akaryakıt, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı