Haber Detayı
14 Kasım 2015 - Cumartesi 09:52 Bu haber 2010 kez okundu
 
PARİS'TE TERÖR GECESİ!:160 ÖLÜ
Paris'in doğusunda bir lokanta ve bir konser salonu başta olmak üzere değişik mekanlarda silahlı saldırılar gerçekleşti. Konser salonundaki rehinelerin tamamı ne yazık ki, hayatını kaybetti. 118 kişi konser salonunda olmak üzere saat 03:00 itibariyle açıklanan ölü sayısı 160'ın üzerinde.
Dünya Haberi
PARİS'TE TERÖR GECESİ!:160 ÖLÜ

Paris'in doğusunda bir lokanta ve bir konser salonu başta olmak üzere değişik mekanlarda silahlı saldırılar gerçekleşti. Konser salonundaki rehinelerin tamamı ne yazık ki, hayatını kaybetti. 118 kişi konser salonunda olmak üzere saat 03:00 itibariyle açıklanan ölü sayısı 160'ın üzerinde.

Paris'te dün akşam saatlerinde art arda meydana gelen 6 ayrı saldırıda ölü sayısının artmasından endişeleniliyor.

Savcılık kaynakları, ilk belirlemelere göre 160'dan fazla kişinin hayatını kaybettiği saldırılarda, yaklaşık 200 kişinin yaralandığını ve bunların 80'inin durumunun ağır olduğunu bildirdi.

Ayrıca Fransa-Almanya dostluk maçının oynanmakta olduğu Stade de France'ın yakınlarında iki ayrı patlama meydana geldi. 7 ayrı saldırı düzenlenen kentte Hollande orduyu göreve çağırdı.

 

Paris Vali Yardımcısı saldırıların 'koordineli terör saldırısı olduğunu söyledi ve ülkede olağanüstü hal ilan edildi. Fransa kara, hava ve deniz tüm sınırlarını kapattı.

Başkenti kana bulayan iki ayrı silahlı ve  üç ayrı bombalı saldırıda savcının açıklamasına göre en az 160 kişi hayatını kaybetti.

Yine polisin, Bataclan konser salonunda rehineleri kurtarmak için yaptığı operasyonda üç terörist öldürüldü.

Bu arada, siyasi partiler bölge seçimleri öncesi başlattıkları seçim kampanyalarına ara verdiler.

Belçika ve Almanya da sınırlarını kapattığını duyurdu.

FRANSA OLAĞANÜSTÜ HAL İLAN ETTİ

Yine France 24 kanalı polis kaynaklarına dayanarak verdiği haberde, başkentte toplam 6 ayrı bölgede saldırı ve çatışmaların gerçekleştiğini duyurdu.

Stade de France’ın etrafındaki üç ayrı bombalı saldırı ve diğer iki bölgedeki silahlı saldırıların akşam yerel saat ile 22 sularında başlaması, teröristlerin aynı anda, planlı ve koordineli bir şekilde hareket ettiğini ortaya koyuyor.Bununla birlikte saldırıları üstlenen olmadı.

Cumhurbaşkanı François Hollande, televizyona yaptığı kısa açıklamada saldırıları ‘’korkunç’’ bir olay olarak niteleyip, olağanüstü hal ilan ederken, terörle mücadele için bütün imkanların seferber edileceğini ve ordunun da asayişin sağlanması için görev yapacağını duyurdu.

 

KAYNAK;AJANSLAR

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: PARİS'TE, TERÖR, GECESİ!:160, ÖLÜ,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı