Haber Detayı
12 Ocak 2019 - Cumartesi 11:58 Bu haber 1408 kez okundu
 
ÖZEL HAREKAT GRUP AMİRLİĞİ SİNCAN’DA TÖRENLE AÇILDI
Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan ve Sincan Belediyesinin katkılarıyla Özel Harekat Grup amirliği Sincan Gökçek Mahallesinde hizmete açıldı.
- Haberi
ÖZEL HAREKAT GRUP AMİRLİĞİ SİNCAN’DA TÖRENLE AÇILDI

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan ve Sincan Belediyesinin katkılarıyla Özel Harekat Grup amirliği Sincan Gökçek Mahallesinde hizmete açıldı. Özel Harekat Grup Amirliği binasına Polis Özel Harekatın ilk şehit Emniyet Müdürü Ali Er'in ismi verildi.

 

Özel Harekat Grup Amirliği, Sincan Gökçek Mahallesinde düzenlenen törenle açıldı. Sincan Belediyesinin katkılarıyla açılan Özel Harekat Grup Amirliği binasına 1992 yılında bölücü teröristlerle yalnızca 3 kişiyle çatışmaya giren ve kahramanca mücadele ederek şehit olan Özel Harekatın ilk şehit Emniyet Müdürü Ali Er'in ismi verilerek şehidin adı Sincan’da yaşatılacak.

 

Açılış törenine Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, Özel Harekat Daire Başkanı Selami Türker, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanı Resul Huloğlu, İstihbarat Daire Başkanı Akın Zaimoğlu, Havacılık Daire Başkanı Uygar Elmastaşı ile şehidin kendi gibi polis olan ve Ankara Emniyet Müdürlüğünde görev yapan oğulları Emniyet Müdür Yardımcısı Halil Volkan Er, Özel Harekat Şube Müdürü Eraslan Er, Mamak İlçe Emniyet Müdürü Erkut Er ve şehidin eşi Necdet Er katıldı.

 

İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan açılış töreninde özel Harekat polisinin oğlu olan Mustafa Alp şiir okudu. Törenin ardından açılış Kur'an-ı Kerim okunarak, dualarla yapıldı. 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

HABER;ABDULLAH ORTAÇ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ÖZEL, HAREKAT, GRUP, AMİRLİĞİ, SİNCAN’DA, TÖRENLE, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı