Haber Detayı
24 Nisan 2019 - Çarşamba 13:59 Bu haber 1096 kez okundu
 
Nusaybin İlçesi Camilerinde temizlik çalışmalarına başlanıldı
Nusaybin Belediyesi 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif ayının da yakın olmasıyla birlikte camilerimizde temizlik seferberliği başlattı.
Mardin Haberi
Nusaybin İlçesi Camilerinde temizlik çalışmalarına başlanıldı

Nusaybin Belediyesi  11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif ayının da yakın olmasıyla birlikte camilerimizde temizlik seferberliği başlattı.

 

Nusaybin Belediyesine bağlı Temizlik işleri müdürlüğü camilerdeki halıları köpüksüz deterjanla yıkayarak dezenfekte ediyor. Temizlik işlerinin ardından camilerin içi ve çevresine gül suyu esansı sıkılarak güzel kokmaları sağlanıyor.

 

Nusaybin Belediyesi, vatandaşların Ramazan ayında ibadetlerini temiz, rahat ve hijyenik bir ortamda yapabilmelerini sağlamak amacıyla çalışmalarını hızlandırdıklarını ifade ettiler. Yıl boyu devam eden cami temizlik çalışmalarını, Ramazan ayı münasebetiyle yoğunlaştırdıklarını, gelen talep doğrultusunda ilçe sınırlarındaki camileri sırasıyla temizlediklerini belirttiler.

 

Camilerde yürütülen temizlik çalışmaları kapsamında, ihtiyaca göre halıların yıkanması ya da yerinde temizlenmesi, caminin süpürülmesi, tozların alınması, ayakkabılıkların ve merdivenlerinin silinmesi ile cami giriş ve çıkış kapılarının dezenfekte işlemleri gerçekleştiriliyor.

 

Öte yandan Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler  de, ilçe de bulunan mezarlıklardaki yabani otları biçmeye devam ediyor.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN NUSAYBİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Nusaybin, İlçesi, Camilerinde, temizlik, çalışmalarına, başlanıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı