Haber Detayı
11 Ağustos 2019 - Pazar 11:05 Bu haber 1040 kez okundu
 
NUSAYBİN BELEDİYESİNDEN ''YÜKSEKOKUL''KONUSUNDA YAPILAN FAŞİZAN ELEŞTİRİLERE TEPKİ
Nusaybin Belediyesi yazılı basın açıklaması yaparak Artuklu Üniversitesi tarafından Nusaybin ilçesinde bir yüksekokul açılması çalışması başlatılması ve ve ilgili kurumlar nezdinde başvurular yapıldığı belirtilen açıklamada Nusaybin halkınca büyük bir destek gören ve heyecanla karşılanan bu girişim ile ilgili faşizan eleştirilere yanıt verildi.
Gündem Haberi
NUSAYBİN BELEDİYESİNDEN ''YÜKSEKOKUL''KONUSUNDA YAPILAN FAŞİZAN ELEŞTİRİLERE TEPKİ

Nusaybin Belediyesi yazılı basın açıklaması yaparak Artuklu Üniversitesi  tarafından Nusaybin ilçesinde bir yüksekokul açılması çalışması başlatılması ve  ve ilgili kurumlar nezdinde başvurular yapıldığı belirtilen açıklamada  Nusaybin halkınca büyük bir destek gören ve heyecanla karşılanan bu girişim ile ilgili faşizan eleştirilere yanıt verildi.

 

Nusaybin Belediyesinden yapılan yazılı basın ve kamuoyu açıklaması aynen şöyle;

 

''Bilindiği üzere kısa bir süre önce Nusaybin Belediyesi tarafından  ilçemizde bir yüksekokul açılması çalışması başlatılmış ve ilgili kurumlar nezdinde başvurular yapılmıştır. Nusaybin halkınca büyük bir destek gören ve heyecanla karşılanan bu girişim kısa süre içerisinde olumlu sonuçlar vermiş ve Artuklu Üniversitesi tarafından ilçemizde yüksekokul için uygun yer arayışına girişilmiştir.

 

Nusaybin belediyesinin ilgili karar organlarında bu konu görüşülmüş ve ilçemiz için çok önemli olan bu hizmete, kendisine ait hizmet binası inşa edene kadar eğitim ve öğretimin başlaması için geçici yer tahsis etme kararı alınmıştır. Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü ile birlikte bahse konu binamızda yapılan incelemeler neticesinde Nusaybin halkının yüksek menfaati göz önüne alınarak kalıcı tahsise karar verilmiştir. Yapılacak olan yüksekokula ait tahsis protokolü dahil olmak üzere Projesi ve yapılacak tüm çalışmaların her aşamasının Nusaybin halkı ile paylaşılacağının bilinmesini isteriz.

 

Ancak üniversite ile bu yönlü görüşmelerin daha henüz başındayken kamuoyunda bazı kişilerce belediyemize yönelik eleştiri sınırlarını aşan haksız saldırılar başlamıştır. Belediyemize yapılan saldırılar haksızdır ve kabul edilemez.Unutulmamalıdır ki her düzeydeki kamu kurum, kuruluş ve bunları yöneten kamu görevlilerinden; Nusaybin halkının hakkı olan hizmetleri sunmasını talep etmek, girişimlerde bulunmak, onlara bunun görevleri olduğunu hatırlatmak, bunun için demokratik yollardan baskı kurmak ve hizmet etmek isteyenlere imkân yaratmak Nusaybin Belediyesi’nin görev ve sorumluluğudur. Nusaybin Belediyesi’nin, bu görev ve sorumluluğunu yerine getirirken; ırkçılık, faşizm ve demokrasi dışı her türlü politikaya karşı olduğu ve demokratik değerlerin olmazsa olmazı özgür üniversiteler için mücadele eden temel politik duruş ile hareket ettiği izahtan varestedir.

 

Nusaybin Belediyesi, her türlü hukuksuz uygulamalarla mücadele ederken yaşamın her alanındadır. Nusaybin Belediyesi geçmişte olduğu gibi bugün de temsil ettiği değerler çerçevesinde Nusaybin halkına hizmet etmeyi sürdürecektir.

 

Av.Semire NERGİZ - Ferhat KUT
Nusaybin Belediyesi Eş Başkanları'' 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN/NUSAYBİN

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: NUSAYBİN, BELEDİYESİNDEN, ''YÜKSEKOKUL''KONUSUNDA, YAPILAN, FAŞİZAN, ELEŞTİRİLERE, TEPKİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı