Haber Detayı
13 Temmuz 2014 - Pazar 21:22 Bu haber 1911 kez okundu
 
Mürsel Ferhat Sağlam’ın 4.Kitabı RAYGAN Yayınlandı
Mürsel Ferhat Sağlam’ın, batı edebiyatında novella tarzı olarak bilinen ve uzun öykü – kısa roman şeklinde tasvir edilen bir tarzda kaleme aldığı “RAYGAN” adlı romanı, sınırlı karakter ve mekâna rağmen okuyucuyu hikâyeye bağlamayı başaran, bir doğruyu bulmaya çalışmanın romanı olarak raflardaki yerini aldı.
Kültür ve Sanat Haberi
Mürsel Ferhat Sağlam’ın 4.Kitabı RAYGAN Yayınlandı

Mürsel Ferhat Sağlam’ın, batı edebiyatında novella tarzı olarak bilinen ve uzun öykü – kısa roman şeklinde tasvir edilen bir tarzda kaleme aldığı “RAYGAN” adlı romanı, sınırlı karakter ve mekâna rağmen okuyucuyu hikâyeye bağlamayı başaran, bir doğruyu bulmaya çalışmanın romanı olarak raflardaki yerini aldı.

 İsfahan’dan İstanbul’a uzanan bu kaçış öyküsünün başrolünde olan Evra; güzel, çekici, yerine göre merhametli ama geçmişi yanlışlarla dolu bir hırsızdır. Ülkesinde işlediği adi suç nedeniyle İstanbul’a kaçmak zorunda kalan Evra, yeni hayatını eski alışkanlıklarından vazgeçmemiş olarak sürdürmeye niyetlidir. Evra’nın doğruyu bulma serüveninde karşısına çıkan Timuçin ise yaşamın anlamını, kendisi için çok değerli olan birinin ölümünden sonra fark edecektir.

Bir tarafta hayatta kalmak için başkalarının kazancına göz diken vicdanlı bir hırsız, diğer yanda ailesi tarafından reddedilene kadar, hayatı paradan ibaret zanneden bir mirasyedi.

Bir "Yakın Plan Yayınları" markası olan "Kozalak Yayıncılık" etiketiyle piyasaya çıkan "RÂYGÂN", umudun, kaçışın, öyle veya böyle ait olmaya ve yaşamı sevmeye çalışmanın romanı. Sadece bu yönüyle dahi okunmayı hak ediyor.

Eser Adı: Râygân

Yazar: Mürsel Ferhat Sağlam    

Yayınevi: Kozalak Yayıncılık

Kitabın Türü: Edebiyat

Sayfa Sayısı: 170

Etiket Fiyatı: 13,00 TL

 

Mürsel Ferhat SAĞLAM Hakkında

16 Nisan’da İstanbul Fatih’te doğdu. Aslen İskiliplidir. Önce, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Ardından Beykent Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Öğrenim hayatı süresince kurumsal firmaların çeşitli departmanlarında; bölge yöneticisi, PR uzmanı, reklam ve pazarlama müdürü, yayın danışmanı ve editör olarak görev aldı. Mayıs 2012’de kendi PR firmasını kurarak, “Ajans Paradise”ı hayata geçirdi. Bulunduğu sektörün öncü firmalardan biri olan Ajans Paradise, Mürsel Ferhat Sağlam’ın ilk girişimidir. 14 Şubat 2014’te ise Şilep Dergi’yi kurdu. Edebiyat, kültür ve sanat içerikli bu dergi “Türkiye’nin en sosyal edebiyat dergisi” olma iddiasındadır. Ayrıca yazar, “2035 Ruhu Tarih ve Düşünce Derneği” kurucusu ve genel başkanıdır. Hikâye, roman, politik kurgu, deneme ve tarih türünde eserler kaleme almaktadır.  

Yayınlanmış Eserleri

Ve AŞK (Hikâye - Eylül 2010)

Günübirlik Sonsuzluk (Hikâye - Şubat 2011)

Var Say (Psikolojik Roman - Kasım 2013)

 Raygan (Roman - Haziran 2014)

 

‘’HABERİN OLDUĞU HER YERDE’’

    ARTUKLU HABERE AJANSI

    HABER:ABDULLAH ORTAÇ

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Mürsel, Ferhat, Sağlam’ın, batı, edebiyatında, novella, tarzı, olarak, bilinen,
Yorumlar
Haber Yazılımı