Haber Detayı
12 Ağustos 2018 - Pazar 11:52 Bu haber 7820 kez okundu
 
Milli Beka Hareketi Mardin İl Başkanlığına Mehmet Emin Duman atandı
Murat ŞAHİN’in Genel Başkanlığında kurulan Milli Beka Hareketi Mardin İl Başkanlığına Mehmet Emin Duman atandı.
Mardin Haberi
Milli Beka Hareketi Mardin İl Başkanlığına Mehmet Emin Duman atandı

Murat ŞAHİN’in Genel Başkanlığında kurulan Milli Beka Hareketi Mardin İl Başkanlığına Mehmet Emin Duman atandı.

 

 

Miili Yüreklerin, Milli Bedenlerin , Milli Kalplerin Birleştiği “Milli Beka Hareketi “yurt çapında teşkilanma çalışmalarını tamamladı. Bir çok vatanseverin gönül verdiği , yürekten desteklediği milli Beka Hareketi , kaybolmaya yüz tutmuş gelenek ve göreneklerimizin hayata geçirilmesi, değerlerimizin yeni nesile aktarılması konusunda yoğun proğramlar planladı.

 

Milli Beka Hareketi  Mardin İl Başkanlığına atanan Mehmet Emin Duman , dernek amaçları doğrultusunda yurt içinde ve yurt dışında seminerler, konferanslar, toplantılar, kongreler ve çeşitli aktiviteler düzenlemek suretiyle Türk ve İslam Medeniyetleri arasında köprü kurarak,geçmişten günümüze sosyal ve kültürel yapısı ile birlikte, öneminin irdelenmesi, tanıtılması, ulusal ve uluslararası farkındalık oluşturmak ,demokratik toplum olmanın gereklerine uygun çalışmalar organize etmek, beşeriyatın her kademesine ulaşarak eğitim, öğretim ve öğrenimle ilgili kazanımların sağlanması amacıyla gerekli her türlü ihtiyacın temin edilmesine katkı sağlamak için milli Beka Hareketinin kurulduğunu belirterek “Vira Bismillah, Ya Allah! Cesaretle, Onurla, Asaletle, Şerefle; Hakikat ekseninde, Devlet-i Ebed Müddet şuurunda, Birlik ve beraberlik ruhu ile güzel ve büyük işlere imza atmak, İlahi kelimetullah yolunda Türk-İslam-Ülküsü çerçevesinde milletimize hizmet etmeyi tek gaye edinip; La süpürgesi ile o yolları süpürüp, illallah sarayına ulaşmak adına, ülkemizin her yerinde ve her mecrasında büyük dava insanlarının mübarek izlerini takip ederek bu minvalde teşkilatlanarak, Aziz Devletimizi ve Necip milletimizi hedef alan tüm sinsi/kahpe yapılanmaların, çapsız hainlerin, alçak zalimlerin ve onların basiretsiz yardakçılarının inadına geliyoruz…

 

Ortak mirasımız olan Türk ve İslam Medeniyetinin tarihi, kültürel ve manevi mirasına sahip çıkarak özgün niteliği ile gelecek nesillere ulaşmasını sağlamak için gerekli bütün çalışmaları yapıp, basın yayın aracılığıyla kamuoyu ile paylaşmak için çalışmalarımıza başlayacağız.

 

Yurt çapında bütün il ve ilçe başkanlarımızla birlikte organize bir şekilde kendi milli değerlerimizi gelecek nesillere taşımak için ne gerekiyorsa yapılacaktır. Bizim kendi kültürümüz çalışmayı, üretmeyi gerektirir. Uluslar arası arenada da varlığımızı yine milli değerlerimizle devam ettireceğiz. “ Dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI/MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Milli, Beka, Hareketi, Mardin, İl, Başkanlığına, Mehmet, Emin, Duman, atandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı