Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 09:58 Bu haber 2413 kez okundu
 
MİDYAT KAYMAKAMI TEKİN DÜNDAR GÖREVİNE BAŞLADI
İçişleri Bakanlığı tarafından resmi gazetede yayınlanan son kararnameyle, Van iline bağlı Çaldıran ilçe Kaymakamlığından Mardin iline bağlı Midyat ilçe Kaymakamlığına atanan Tekin Dündar ilçeye gelerek görevine başladı.
Mardin Haberi
MİDYAT KAYMAKAMI TEKİN DÜNDAR GÖREVİNE BAŞLADI

İçişleri Bakanlığı tarafından resmi gazetede yayınlanan son kararnameyle, Van iline bağlı Çaldıran  ilçe Kaymakamlığından Mardin iline bağlı Midyat  ilçe Kaymakamlığına atanan Tekin Dündar ilçeye gelerek  görevine başladı.

 

Kaymakamlık binası önünde kurum amirleri tarafından karşılanan Kaymakam Dündar ,kurum amirleri ile tanışmasının ardından   görevine başladı.

 

 

TEKİN DÜNDAR KİMDİR?

 

 

1988 tarihinde Şırnak’ın Silopi ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve Orta öğrenimini Silopi’de tamamladıktan sonra, 2004 yılında girdiği Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 2008 yılında mezun oldu. İçişleri Bakanlığının 2008 yılında açmış olduğu Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak, mesleğe Şırnak Kaymakam adayı olarak başladı. Sırasıyla il merkez stajı, teftiş stajı ve kaymakam refikliği stajlarını tamamladıktan sonra Amasya ili Taşova ve Denizli ili Baklan ilçelerinde Kaymakam vekilliği yaptı. Daha sonra 2010 yılında bir yıl süreyle yurt dışı stajı ve dil eğitimi için Almanya’nın Schwäbisch Hall kentine gönderildi. Burada Almanya'nın merkezi ve yerel yönetimleri ile özel sektörü üzerinde kapsamlı seminerlere katıldı.

 

Mart 2012 - Eylül 2014 tarihlerinde Mersin'in Gülnar İlçesinde, Ekim 2014 - Aralık 2016 tarihleri arasında Batman'ın Sason ilçesinde Kaymakamlık görevini yürüten Dundar, Resmi Gazetede yayınlanan 1 Aralık 2016 tarih ve 2016/861 sayılı müşterek kararnameyle Çaldıran Kaymakamlığına atanan Dündar ,Mersin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Kent ve Çevre Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptı.

 

Kaymakam Tekin Dundar,  evli olup, 1 çocuk babasıdır. Almanca ve İngilizce bilmektedir.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN/MİDYAT

 
Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MİDYAT, KAYMAKAMI, TEKİN, DÜNDAR, GÖREVİNE, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı