Haber Detayı
03 Temmuz 2019 - Çarşamba 11:50 Bu haber 16860 kez okundu
 
MEMUR VE MEMUR EMEKLİLERİ İLE SSK VE BAĞKUR EMEKLİLERİNİN ZAM ORANI BELLİ OLDU
Temmuz ayı enflasyon rakamlarının açıklamamasının ardından Memur,memur emeklileri ve SSK ile BAĞKUR emeklilerinin alacakları zam oranları belli oldu.
Ekonomi Haberi
MEMUR VE MEMUR EMEKLİLERİ İLE SSK VE BAĞKUR EMEKLİLERİNİN ZAM ORANI BELLİ OLDU

Temmuz ayı enflasyon rakamlarının açıklamamasının ardından  Memur,memur emeklileri ve SSK ile BAĞKUR emeklilerinin alacakları zam oranları belli oldu.

 

Açıklanan enflasyon oranına göre Memurlara yüzde 1.01 enflasyon farkı verilecek. Memur ve memur emeklisi yüzde 6.01 zam alacak. İşçi esnaf ve çiftçi emeklisi ise sendikalı olmadıkları için yüzde 5 zam alacak.

 

Milyonlarca memur ve emeklinin beklediği  temmuz zammı oranları belli oldu. TÜİK tarafından bu sabah açıklanan 6 aylık enflasyon yüzde 5.01 olarak açıklandı.

 

Açıklanan enflasyon oranına göre memur ve memur emeklilerinin maaşlarına önce yüzde 1.01 enflasyon farkı verilecek, ardından da yüzde 5'lik normal 6 aylık toplu sözleşme zammı yapılacak. Toplam zam oranı ise yüzde 6.01 olacak.

 

Yapılacak bu zamdan sonra  en düşük memurun maaşı 3 bin 224 liradan 3 bin 417 liraya çıkacak.  En düşük memur emeklisinin aylığı da 2 bin 297 liradan 2 bin 435 liraya yükselecek.

 

SSK ve BAĞKUR  emeklileri ise sadece bu yılın ilk 6 ayında gerçekleşen enflasyon oranı kadar yani yüzde 5.01 zam alabilecekler.

 

Yani aynı Enflasyon oranı Memur emeklilerine yüzde 6.01 olarak yansıtılırken,SSK ve BAĞKUR emeklisine ise sadece 5.01 temmuz olarak yansıtılacak.

 

SSK ve BAĞKUR emeklileri sendikasız olmanın cezasını yıllardır ekonomik olarak çekiyor.Örgütlü olan Memur emeklileri Memur sendika zamlarından yararlanırken,sendikasız olan SSK ve Bağkur Emeklileri ise sadece enflasyon zammı alabiliyorlar.

 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MEMUR, VE, MEMUR, EMEKLİLERİ, İLE, SSK, VE, BAĞKUR, EMEKLİLERİNİN, ZAM, ORANI, BELLİ, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı