Haber Detayı
03 Temmuz 2019 - Çarşamba 12:42 Bu haber 1026 kez okundu
 
MEMORIAL ANKARA HASTANESİ’NDE 250’NCİ KEMİK İLİĞİ NAKLİ BAŞARISI
Memorial Ankara Hastanesi’nde 2015 yılında hizmete açılan Kemik İliği Nakil Merkezi’nde gerçekleştirilen yetişkin nakil sayısı 250’ye ulaştı.
Sağlık Haberi
MEMORIAL ANKARA HASTANESİ’NDE 250’NCİ KEMİK İLİĞİ NAKLİ BAŞARISI

“Memorial Ankara Hastanesi Kemik İliği Nakil Merkezi” açıldığı günden bu yana 250 yetişkin kemik iliği hastasını sağlığına kavuşturarak önemli bir başarıya imza attı. Deneyimli kadrosu ve modern teknolojik donanımı ile dikkat çeken merkezde tüm tanı ve tedavi uygulamaları yüksek başarı oranları ile gerçekleştirilebiliyor.


 

Memorial Ankara Hastanesi’nde 2015 yılında hizmete açılan Kemik İliği Nakil Merkezi’nde gerçekleştirilen yetişkin nakil sayısı 250’ye ulaştı. Bu önemli başarı, Memorial Sağlık Grubu CEO’su Uğur Genç, Grup Direktörü Op. Dr. Yüksel Koçak, Memorial Ankara Hastanesi Direktör Yardımcısı Dr. Metin Arsakay, Kemik İliği Nakli Merkezi’nden Prof. Dr. Ferit Avcu ve tüm ekibin katıldığı bir organizasyonla kutlandı.
 

“Her nakil bizim için ayrı bir tecrübe”


Memorial Ankara Hastanesi’nde kemik iliği nakli için öncelikle uluslararası standartlarda bir sistem oluşturduklarını söyleyen Prof. Dr. Ferit Avcu, hastanede bulunan diğer branşların ve hastane alt yapısının sağlam olmasının, sürece önemli katkılarda bulunduğunu ifade etti. Avcu, “Merkezimizi kurduktan sonra 5 Mayıs 2015’te ilk naklimizi gerçekleştirdik. Başarıyla gerçekleşen naklin ardından devamı geldi ve dünyanın pek çok ülkesinden hasta da kemik iliği nakli olmak için Memorial’ı tercih etti. Şu anda da 250’nci naklimizi yapmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz her nakil bizim için tecrübe oldu. Ayrıca vakalara yapılan nakillerin başarısı ve kalitesi bize yeni hasta olarak geri döndü. Bugüne kadar yüzlerce umut hikayesine tanıklık etmiş bir hekim olarak hastalara lösemi, lenfoma, multipl miyelom gibi kan hastalıkları ile karşılaştıklarında paniğe kapılmamalarını, tecrübeli ekipler ve tam donanımlı hastanelere kendilerini emanet ederek güvenle tedavi olmalarını öneriyorum” diye konuştu.
 

“Başarılarımız katlanarak artıyor”


Etkinlikte konuşan Memorial Sağlık Grubu CEO’su Uğur Genç, “Ankara’daki 5. yılımızda böyle büyük bir başarıya imza atmış olmak bizler için çok önemli. Kemik iliği naklinin başarısı deneyimli ekipler ve teknolojik donanım ile birlikte multidisipliner yaklaşım gibi önemli etkenlere de bağlıdır. Memorial Sağlık Grubu olarak Memorial Şişli, Bahçelievler, Antalya ve Ankara Hastanelerimizde verdiğimiz üst düzey hizmetlerin ciddi bir göstergesi olan kemik iliği nakillerinin, değerli hocalarımız ve yüksek deneyimimiz ile birlikte katlanarak artacağı inancını taşıyoruz.” dedi.


 

Memorial Ankara Hastanesi Kemik İliği Nakli Merkezi Hakkında

 

2015 yılında kurulan Memorial Ankara Hastanesi Kemik İliği Nakli Merkezi sadece ülkemizden değil dünyanın pek çok ülkesinden çok sayıda hastayı sağlığına kavuşturduğu için uluslararası alanda da bir referans merkezi olarak kabul ediliyor. Kemik iliği nakli konusunda ciddi bir deneyime sahip olan merkezde, multipl miyelom, hematolojik lenf bezi kanseri, kan kanseri, kronik lösemi ve aplastik anemi gibi kan hastalıklarında kemik iliği nakilleri gerçekleştiriliyor. Merkezin kurulması aşamasında tıbbın bütün branşlarının yanında, sosyal destek ekiplerinin ve uzman psikologların da tedavi sürecine katkı sağlayabilmesine olanak verecek alt yapı sağlandı. Hastaların tedavileri ve kemik iliğinin hastaya nakli dahil tüm süreçler bu ünitede yürütülürken, hastaların temel tedavi ve bakım hizmetleri, kemik iliği nakli konusunda deneyimli bir ekip tarafından veriliyor. Bununla birlikte hastaların ünitede yattıkları süre dışında, yatış öncesi ve taburcu oluşlarının sonrasında yakın takibi, hekim ve sağlık personelinin yanı sıra sosyal ve psikolojik destek ekipleri tarafından da yürütülüyor.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MEMORIAL, ANKARA, HASTANESİ’NDE, 250’NCİ, KEMİK, İLİĞİ, NAKLİ, BAŞARISI,
Yorumlar
Haber Yazılımı