Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 10:17 Bu haber 5137 kez okundu
 
MARDİNLİ RESSAM VE MÜZİK ADAMI ORHAN ŞAHKULLUBEY VEFAT ETTİ
55 yaşındaki Mardinli İş adamı,Müzisyen ve Ressam Orhan Şahkullubey İstanbulda tedavi görmekte olduğu hastanede vefat etti.
Mardin Haberi
MARDİNLİ RESSAM VE MÜZİK ADAMI ORHAN ŞAHKULLUBEY VEFAT ETTİ


 55 yaşındaki Mardinli İş adamı,Müzisyen ve Ressam Orhan Şahkullubey İstanbulda tedavi görmekte olduğu hastanede vefat etti.

 

Mardin eşraflarından Hacı Zeki Şahkulubey in oğlu  Servet ve Hakan Şahkulubey'in kardeşleri . Hc.Necat Amber' in damadı  Hc. Fevzi Yedikardeş'in yeğeni Orhan Şahkulubey vefat etti.


Cenazesi 13.06.2019 Perşembe günü ikindi namazına müteakip Kazlıçeşme Fatih camiinde cenaze namazı kılınıp  Kazlıçeşme aile mezarlığına defin edilecek.

 

Artuklu Haber'e daha önce Röportaj yapan Rahmetli Orhan Şahkullubey,Şunalrı söylemişti;

 

1964 yılında Mardin'de doğdum. Zeki ve Nezihe Şahkulubey'in oğluyum. Babamın işi gereği Batman'a yerleştik. Bu süre zarfında İlk ve orta öğrenimimi Batman'da yaptıktan sonra, yine Mardin'e döndük. Mardin'de Erkek Sanat Okulu'nu bitirdikten sonra, 1980 yılında İstanbul'a yerleştik. İstanbul'da dericilik işiyle uğraşmaya başladık. Dericilik sektöründe belirli bir seviyeye ulaştık. Bunun yanı sıra fırsat buldukça müzik ve resim çalışmalarım oluyor.

 

Biz üç erkek kardeşiz. Babamız Hacı Zeki Şahkulubey başta olmak üzere, ağabeyim Servet Şahkulubey ve bir ufak kardeşim Hakan Şahkulubey ile beraber deri işiyle uğraşmaktayız. Üç tane şubemiz olup koordineii bir şekilde çalışmaktayız. Yeni yapmış olduğumuz binamızda Turİzimciîiğe de yer vermiş bulunmaklayız.

 

"Ben müziksiz bir hayat düşünemiyorum. Çünkü müzik, benim için bir yaşam tarzı olmuştur. Bildiğiniz gibi, yapmam gereken bir işim var. Bu işten arta kalan zamanımı beste ve aranje yaparak, söz yazarak geçiriyorum."demişti.

 

 

Artuklu Haber Ailesi Olarak Orhan Şahkullube'e Allahtan rahmet Tüm sevenlerine ve Ailesine başsağlığı deileriz.

 

 

 

İrtibat :0542 543 00 28 
0532 312 39 05
Servet şahkulubey 
Hakan şahkulubey 


ARTUKLU HABER AJANSI-ÖZEL HABER

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİNLİ, RESSAM, VE, MÜZİK, ADAMI, ORHAN, ŞAHKULLUBEY, VEFAT, ETTİ,
Haberin Videosu
Yorumlar
/div>
Haber Yazılımı